Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

petka80
19. čer 2008

Lu, plná dávka by měla být 150-200 g. Ale jinak jsem zatím jen teoretik.... 😉

janula2008
19. čer 2008

Ahoj holky, taky se brzo v tech príkrmech zacnem babrat a resit to, tak se vas chci zeptat, chci zkusit zacit davat male kolem poledne Prvni lzicku od Hami mrkvicku a je mi jasny, za se zacina na jedne - dvou lzickach, mam ji to z lednicky ohrivat ve vodni lazni a muzu ji to davat kazdy den dokud to nesni ? A nebo po kazde otevrit novou davku? Joj, to bych musela byt milionarka 😀 . No, je to veda, vubec se mi do toho nechce 😒 .

janula2008
19. čer 2008

Vzdycky vletime k doktorce do poradny a za nama uz ceka dalsich 10 maminek, tak je to radost...pulku dotazu zapomenu. 😅

janula2008
19. čer 2008

A jeste se chci zeptat, kdyz mu davas LU777 zeleninku v poledne a vecer kasi, kolik toho mlicka jeste do nej pres den nalijes?Myslim, jsi v nejake diskuzi psala, ze uz davas jen UM ze? Diky za info a radu.

ajjjka
20. čer 2008

Ahoj Janula08, my příkrmy máme zavedený skoro 3týdny... Taky jsem malé koupila na poporvé hami 1.lž.a plánovala si jak jí vnutím tak 1-2lžíčky. malá z toho jídla měla takovou radost, že mi snědla skoro půlku té skleničky. A musela jsem ji zastavit. 2. den si to dojedla...Myslím že 3. den už bych to mimču nedávala a asi načla jinou..Určitě ji to ohřej (můžeš i v mikrovlnce). a na 1. pohled příkrmy vypadají jako věda, ale neboj.. 😉

ivulinda
20. čer 2008

janula2008 tak jak říká ajjjka mužeš to ohřát v mikrošce,ale nedávat už třeba třetí den když ti to nesní,možná ještě druhý,ale ne už třetí! 🙂

marcim
20. čer 2008

Ahoj,já většinou malému zeleninku vařím a kupuju jenom to,co nedělám.Třeba dýni,fenykl...nebo,když mi zbyla od Hami 1.mrkvička.A když zůstane ve skleničce,tak to dám do takového toho tvořítka na led (kostičky) a do mrazáku.Když chci přidat k vařené zelenině,vyloupnu kostičky a nechám rozmrznout.Když to přidám k horkému,tak to má pak akorát k jídlu a nemusím to chladit.Takhle třeba kombinuju 2-3 druhy k obědu.A nebo když udělám víc např.brokolice a zbyde,udělám totéž.
Samotné brambory ale nejsou zmrazené dobré,pouze v kombinaci s něčím,ale spíš ty brambory nemrazím.

janula2008
20. čer 2008

Děkuju holky, plánuju př. týden se s tím už začít rvát 😀

ivulinda
20. čer 2008

janula2008 tak hodně štěstí 🙂 😉

janula2008
20. čer 2008

Díky, no bude to asi boj - už teď se spolu ,,rveme" u kojení, mlíko teče všude jak u toho kouká okolo a zajímá se o vše jiné, nechci vidět tu mrkev 😀 .

zazrak
21. čer 2008

Ahoj mamky, já začala dávat příkrmy od ukončeného 4 měsíce.Byla malá na UV.Začala jsem zeleninou a asi po 14 dnech jsem jí dala i s masem.Moc jí chutná od HIPP brambora, kukuřice a maso.Jinak přesnídávku a ovoce se chxtám až teď od ukončeného 5 měsíce.Jinak si to stejně každý dělá jak chce.U doktorky vám neporadí, naservírujou vám brožurky a tím to končí.Jinak na noc dávám od Nutrilonu kaši mléčnou rýžovou.Nechci ji dávat ty sladké ovocné.I když je na nich od 4 měsíce.Jinak si myslím,že ta s tou kukuřicí byde taky dobrá.
🙂 😉 Jinak se lžičkou je to boj ale už jí to docela jde.
Přeju pevné nervy a nebojte chce to vlastní rozum a ne to moc studovat a přehánět. 😉 Kdyby jsme věřili všemu co píšou, tak jim chudinkám nemůžeme dát nic 😠

lu777
21. čer 2008

Janula: no postupně jsem ubírala.. takže třeba první den tak 3-5 lžiček zeleniny a o kousek míň mlíčka.. no a když je všechno ok, tak další den zase třeba o 10 ml míň a tak dál.. takže tak za 3 týdny (pokud vcelku jí a nebojí ho bříško), abysme se dostali na jen zeleninu (a nějaká ta voda nebo čaj za tím)

u nás to tak ty 3-4 týdny trvalo, než začal trochu chápat na co je lžička 😅 teď na mě zírá když jím, je to legrace 😀

ty porce: no říkala jsem si, asi to poznám podle toho, že se mi nebude hlásit dřív na jídlo, že? 😅

Marcim: jj, zmrazené brambory jsou takové nějaké divné 😨

jinak ty ceny skleniček jsou teda fakt pálka a to kupuju zatím jen malé.. začínám pomalu vařit, obávám se, že nejsme milionáři, tak radši abych si ho nezvykla jen na ty skleničky.. asi nejlepší kdyby jedl obojí, aby byl člověk flexibilní, co?

svoma
21. čer 2008

Ahoj Lu,já to dělám tak,že k té zelenině ve skleničce přidíám třeba brambor a má to na dva dny po 200 g.Dnes měla zeleninovou omáčku s krůtou a k té jsme dnes prvně dali bezvaječné těstoviny. 😉

minea
21. čer 2008

Tak jsem tento týden uvařila první příkrm - květák s bramborem - a malá se u toho tak šklebila a dělala, že se dáví, že jsem krmení radši ukončila. Další den jsem uvařila mrkev a reakce byla stejná - nakonec to všechno vyzvracela. Co dělám špatně? Zeleninu ze skleniček jí krásně, ale první pokusy o domácí výrobu skončiy fiaskem... 😝

lu777
21. čer 2008

Svoma: jj, to jsem udělala taky 🙂

Minea: a máš to totálně rozmixované? já když to udělala pvně, tak se taky hrozně ošklíbal, ale skleničku malinko jedl.. jednou to i vyzvracel a to tam byly jen malilinkaté kousíčky, možná tak půl mm nebo tak... ono na začátku to musí být rozmašírované nahladko a i dostatečně tekuté, jinak to moc nechtějí.. mně to třeba ze lžičky někdy srká.. to může být důvod proč skleničku jí, ale domácí ne..
ale i jinak to trvá než se rozjedí většinou tak měsíc, tak vydrž 😉

minea
21. čer 2008

Lu, taky mě to napadlo, úplně hladké jako příkrmy ze skleniček jsem to neměla. A zkusím to teda i víc naředit, možná i přidat MM. Tak uvidíme 🙂 .

lu777
21. čer 2008

no u nás to pomohlo 😉 a zkoušet a zkoušet, pomalu, ono je to pro ně hodně nezvyklé..
já když přidala Nutrilon a kousek másla, tak měl větší zájem

jenjanka
21. čer 2008

Ahoj,potřebovala bych poradit dneska nam jsou 4měsíce a chtěla bych začit s přikrmama,ale mame zatim nutrilon 1 a když se pry davaji přikrmy tak se ma davat nutrilon 2,ale ten je od 5měsice.Nevite jak to teda je?Děkuji

svoma
21. čer 2008

Ahoj Jenjanka,Nutrilon 1 můžeš klidně dávat až do ukončeného šestého měsíce. 🙂

lu777
22. čer 2008

ano, ale pokud dáváš příkrmy, tak se prý má přejít na 2... tak mi to řekla doktorka a tak jsem se to dočetla na webu... prý to nějak líp sedí s těmi příkrmy, nevím 😕

lenkazdenek
22. čer 2008

klidně dodělej 1 jestly ještě máš a pak bych pomalu přešla na 2 😉 ale podle toho jak tvoje mimčo snáší mlíčko,jestly trpí na koliky tak bych možná ještě chvilku počkala s tou 2
Jinak 5 měsíc je po ukončeném 4 měsíci,takže pokud má tvoje mimi 4 měsíce a třeba 4 dny tak má už započatý 5 měsíc ,nutrilon 2 je od ukončeného 4-začátku 5 měsíce

minea
22. čer 2008

Tak jsem na ni dneska vyzrála - do půlky kupované skleničky jsem jí přimíchala doma vařenou mrkev a v pohodě to zbaštila 🙂 . Musí se na to domácí jídlo naučit, přece to nebudu furt kupovat ne?

beruska1979
22. čer 2008

holky,

zacla jsem male davat pred 3. dny na noc kasicku. Se zeleninou v poledne chci zacit zitra. Kdy maji prijit na radu presnidavky a ovoce? Abych to nejak neuspechala.....A po kolika hod jste kojily, kdytz jste zacly s prikrmama? Diky

jenjanka
22. čer 2008

tak děkuji za rady,jak davate tu kaši to davate na noc misto mlika jo?ja jsem dneska koupila ryžovo mlečnou s meruňkami,a nebude mu to mliko chybět?

ivulinda
22. čer 2008

jenjanka já na noc kaši nedávám,asi by jí to nezasitilo,takže dávám mlíčko a je to i lepší na noc

beruska1979
23. čer 2008

holky,

Mam dotaz, zacla jsem pred 3 dny na vecer s kasi. Myslite, ze bych mohla uz dneska pridat v poledne zeleninu, nebo vyckat na pristi mesic?

monik76
23. čer 2008

Já bych ji klidně zeleninu už dávala, my jsme začali před pár dny, zatímm teda nic moc, ale chce to čas. Kaši ještě nedávám, v noci spí krásně, tak ji kojení zřejmě zatím stačí. 🙂

lu777
23. čer 2008

Beruska: záleží na Tobě.. já dala kaši a asi za 2 týdny, když pochopil trošku lžičku, tak jsme začli zeleninu.. tou dobou měl už kaši zvládnutou.. jinak bych z toho byla asi na hlavu, pořád přidávat ten příkrm a ubírat mlíko, já si to pomalu už i psala ty čísla, měla jsem v tom hokej 😅

jinak Monik: ona se rozjí.. já tu plakala před dvěma týdny a dneska mi poprvé zbaštil celou velkou skleničku mrkve s kukuřicí ...brečel, že nedodávám dostatečně rychle 😅 😀

jaku
23. čer 2008

Lu777, pamatuju si tvoje příspěvky...gratulace k jedlíkovi! 🙂 🙂 🙂 . Nevím jestli si vzpomeneš, řešili jsme i mlíko, jsme na tom novém a spokojenost!
Beruška my začínali zeleninkou, po 14 dnech maso, po týdnu ovoce, kaše až na konec, ale každý doporučuje jiný postup. Každopádně zeleninku už bych dala, v těch vedrech v tom má i tekutiny a hlavně v 6m je nejlepší období na přijetí nových chutí.

lu777
23. čer 2008

Jaku díky 😀
tak dobře, že mlíčko šmakuje 🙂 my už jsme úplně na Nutrilonu 2 a jak to ze začátku vypadalo špatně (hodně zvracel), tak to sedlo asi po týdnu a je to ok 🙂 jen do kaše ještě radši dávám Comfort