Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

iwulka23
7. črc 2011

@sussanah jasne..ako ja niesom toho nazoru ze davat kadeco..niee to nie..radsej vsetkok postupne..a samozrejme vzdy vhodne veku dietata..ale dakujem ti za nazor o piskotkach..nechcem ju teraz pchat s piskotami..len chcem aby si pomaly zvykla aj na lepok..lebo som nedavno citala tu na MK o lepku ..ze by sa mal davat v case od 4-6 mesiaca..timka ma 5mes.uz nekojime tak dufam ze neje neskoro 🙂

zebra41
7. črc 2011

baby, ja som uz mimo z tych rad,kedy zaviest lepok..sme na UM, Jakubko ma 5.5 mesiaca - je uz cas alebo este priskoro? dakujem za rady

sjussi
7. črc 2011

@zebra41 vetsinou se radi mezi 4-7 mesicem,nase dr ze po půl roce,ja zavadela tento tyden 🙂

mery83
7. črc 2011

Maminky chtěla jsem se zeptat jestli ohříváte příkrmy v mikrovlnce.Já tedy jen vařím a zatím sem to ohřívala jen ve vodní lázni.Ale jedeme na dovču tak jestli to mužu ohřát tak.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
iwulka23
7. črc 2011

@em_ka no tak k tym zubkom u malych detoch pokazenych zo sladkosti mi ani hovorit nemusis..ja mam vo svojom okoli 2 krasne pripady..2 rocne dieta..uz sedelo v zubarskom kresle..a trahali jej mliecny zub,pretoze bol pokazeny,zhnity..a z coho?zo sladkosti ktore jej matka pchala do ruky len aby bola spokojna ked si ona pojde zafajcit!a druhy pripad tiez..sladkosti sladkosti..a dievcatko v 3 rokoch na operacii so zubami..lebo boli skazene..no neriesim radsej...
no a k tomu cukru..ani ja nechcem do malej pchat cukor..lebo som na vlastne oci videla ako to dopadne..napr.na zaciatku ako som zacinala s prikrmami tak som jej davala aj zeleninu aj ovocie..a potom som niekde citala ze ovocie neskor,pretoze si zvykne na sladke a nebude chciet zeleninku..tak som na chvilu s ovocim prestala a papala len zeleninu,cistu varenu.BEZ CUKRU ...teraz sme presli na polievocky ..a robila som domace vyzivy bez cukru..a toto papa..napr.nechce ani jabko ani banan v surovom stave..a ked jej dam raz do dna jednu malu piskotu do vyzivky tak si myslim zeby ju to nemalo na sladke nejako naucit..
a ako jej mam tie vlocky pripravit??najake tipy??ja si necham poradit..

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sussanah
7. črc 2011

@mery83 v klidu ohrej v mikrovlnce 🙂

iwulka23
7. črc 2011

@sussanah tak uvidime kedy ju chytia chutky na ovocie 🙂 vyzivky papa..ale take neee..och 😖 casom mozno 😉
aj ja jej vsetko este mixujem,,zubok este ani jeden nemame..tak 🙂noo ako pre mna to bude pohodkaa 🙂 jaa hrooozne rada varimm 🙂 a hlavne ked malej robim nieco nove 🙂 vtedy sa taaak hrozne tesim na to ci to bude papat.alebo som varila zbytocne 🙂))

sussanah
7. črc 2011

@iwulka23 jo vareni zbytecne te jeste ceka 😀 Ale zas, az zacne jist ditko podobne jako vy, tak je to lepsi aspon v tom, ze se to da po nem dojist 😉

iwulka23
7. črc 2011

@sussanah jasne ..potom budem psik 🙂 a dojedat :D tessssiiim 🙂

iwulka23
7. črc 2011

@sussanah och az teraz som si vsimla :D som sa pomýlila 🙂 ten prispevok mal patrit @em_ka 😎 😎

sussanah
7. črc 2011

@iwulka23 ja jsem si to myslela, ale kdyz uz jsi mi napsala😀

iwulka23
7. črc 2011

@sussanah no dakujem za odpoved :D 😀 😎

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zebra41
7. črc 2011

@sjussi vdaka. ja sa teda neponahlam,ale zas aby nebolo neskoro 😉

iwulka23
7. črc 2011

@em_ka aha..ta cim to bude??..co jej vadi na kuskoch?? no timca krasne papa s lyzickou..dnes som jej davala hustejsiu kasu z flase(inak papa lyzickou)a spekulovala..tak rohlik.kukuricne chrumky aj bananik si zuzle sama nie..najprv pekne ocmula..a tak spapa 😎

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
iwulka23
7. črc 2011

@em_ka šikovnica šikovna vybita 🙂

svatule
8. črc 2011

tak holky jen hlásím, že malá už jí kaše, ale je vybíravá, chutná jí tekutá kaše ze sunaru, a určitě se budila hlady, po té kaši spí v kuse od 9 večer do 8 rána...nechápu, ale jsem ráda, jen doufám, že se naučí jíst i jiné, přece jen 25 korun denně 😉 zas na druhou stranu já se taky vyspím... 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sjussi
8. črc 2011

holky babicka nam donesla par broskvi,jak je mam malemu dat?uvarit?syrove?nebo jak?

adelaida33
8. črc 2011

@sjussi Ahoj, ja neviem, ale opisem ti z knihy: Na spodku zrelej broskyne urobte zarez v tvare kriza a ponorte ju do vriacej vody na 1 minutu. Osupte ju a duzinu nakrajajte, potom rozmixujte. (Zrele sladke broskyne mozno podavat surove).

sjussi
8. črc 2011

@adelaida33 dekuju 🙂

smisek0
8. črc 2011

Ahoj, mám malou otázku mám pětiměsíční holčičku. A nemám se na koho obrátit. Jsem opravdu bezradná. Nemám žádnou kamarádku s dítetem se kterou bych se poradila. Naše cerka má velice citlivé zažívání a bojím se že jsem to zavinila Já. Naše malá stále brečí doktorka říká že je to ukřičené dítě a že jsem moc přecitlivělá. Správně nevým jak ji krmit respektive po kolika hodinách. Tím že brečí stále nevím kdy ji nakrmit. Vím že jsem asi hloupá ale moc děkuji za rady. Mám malu moc ráda a nechci ji trápit doktorka mi neporadila.

andelka
8. črc 2011

@smisek0 a co jí dáváš? Jinka neuděláš chybu, když ji budeš krmit co 2,5hodiny, to je myslím tak ideální. Pokud teda nebude zrovna spát, že. Ale náš tak jí. Jen když byl kojený, tak to bylo co 2hodiny, jak začaly příkrmy, tak co 2-3h dodržujem intervaly mezi jídlem.

mony80
8. črc 2011

@smisek0 ahoj, kojis alebo davas UM ?

lubkakrukova
8. črc 2011

@smisek0 a malu kojis alebo davas UM? a ako myslis kedy krmit?mlieckom ci prikrmami?

smisek0
9. črc 2011

Ahoj malá je od narození na UM. Už od narození nechce přes den spát a je protivná. Jedna známá říkalla že jí mám krmit po 4hodinách tak to do teďka dělám. Že prý při umělé stravě se to tak dělá. A Já nevím. Tak nevím jestli jsem ji netrápila hlady. Protože ona bračí stále někdy i po jídle. Už nevím kdo by mi poradil. Zaala jsem z příkrmy zelenina a maso od Hami. A trochu má potom zácpu. Mezi jídli má interval 4hod a mléka dostává 210ml. Asi to dělám špatně nevím jsem na to uplně sama a už jsem zralá na kolaps. Všem hrozně děkuji za rady.

awalancha3
9. črc 2011

decká......... 7 mesacná dcerka mi uz niekolko dni odmieta jedt o 9.00 mlieko (UM ), doteraz sme mali super režim a papala o 6.00 mlieko, o 9.00 mlieko, o 12.00 zelenina s masom, o 15.00 mlieko o 18.00 kasa s ovocim o 21. 00 mlieko. A teraz otazka: ked o tej 09.00 odmieta mlieko (je chudá, nemozem si dovolit aby jedno jedlo vynechala) cim to mam zaplnit? hm? zeby biely jogurt alebo? je vobec nejaka stranka kde su napisane jedálnicky detí alebo si musim prečítať tuná vsetkých 732 strán? poradte mi