Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ijetka
14. kvě 2007

No já asi vytáhnu králíka 😕 jenže já mám nadělaný takový kusy jako když vařím na týden 😒

zevina
15. kvě 2007

jita, tak dnes prubnu ty jahody a uvidím 😉
dej vědět, jakpak jsi uspěla s obídkem, já uvažuju o koprovce, už nám vykukuje na zahrádce, ale nejdřív musím koupit mlíčko 🙂

jinak už od začátku vařím obden, takže pokaždé dělám jinou kombinaci zeleniny a aspoň nemám pocit, že je to furt na jedno brdo

maso mám nakostkované na miniporcičky v mrazáku, protože když jsem to pajcovala z toho obrovského kusu, tak šlo polmalu o život, nebo aspoň o prsty 😅

isacek
15. kvě 2007

Tak já už malý dávám jahodové přesnídávky a naštěstí nic.
Dávala jsem ji tento týden kousnou do jahody a moc ji chutnala.
Holky chci se zeptat dávate někdo už jablíčko do ruky?
Chtěla bych to zkusit dát ji oloupaný měsíček, ale bojím se jestli ji nemůže uvíznout v krku.Jenom přece to jablko je tvrdší.

Jak vás tady čtu, tak malá asi teď papá za vás za všechny 🙂 .
Doufám, že jsem si to nezakřikla, ale poslední dny krásně papá i zeleninu.
Včera už měla kousky a krásně to všechno spapala.

jita2
15. kvě 2007

isacek,
já bych jí ráda dala jablko, třeba měsíček, ale ona mě ho vyplouvá a úplně se jí po něm nadavuje, tak zatím to u nás nehrozí, ani rozmačkané jablko nesnáší, pouze jako přesnídávku, zkusit jí to můžeš dát, jestli má pár zoubků, tak to zvládne, no ale každopádně dávat bedlivý pozor, kdyby jí to zaskočilo, to se může lehce stát ☹ 🙂

helik
autor
15. kvě 2007

Ahoj holky,

jenom otázečku - dáváte některá už rohlík nebo chleba? Třeba k rannímu mlíčku?

taky přemýšlím o židličce, pořád malýho krmím v náručí....dívala jsem se po netu na židličky, doporučujou Antilop od Ikey, ale moc se mi nelíbí, no, zase je levná a na tu chvilku, než pořídím židličku se stolečkem, by to snad stačilo.....to jsem asi trochu od tématu, sorry......

isacek
já bych taky ráda malýmu něco dala do ručky, aby si to sám papal, ale zatím nemám úspěch - on si sám nedrží ani flašku na pití, chjo. ☹

anavka
15. kvě 2007

Ahoj holky,
tak naše malá jí poslední dobou taky "ukázkově" 🙂 K obědu sní dokonce už celou skleničku, to je u nás úspěch 😀 Jinak do ruky jí dávám banán, sušenku nebo ty dlouhý křupky a krásně si to drží. Jinak jsme byly na 8 měsíční prohlídce a můžeme zařadit potraviny s lepkem, takže i chleba a rohlík, ale ještě jsem jí to nedávala. Zatím jsme zkusily těstoviny a ty jí chutnaly. K odpolední sváče dáváme Activii. Už jsme sestavili i židličku, máme s polohovacím opěradlem a malý se v ní moc líbí 🙂

anavka
15. kvě 2007

Jo a ještě k tomu jablku, taky už jsme zkoušeli kousíček, ale i když nemáme ještě zoubky, tak si dásničkama ukousne velký kus a pak se dusí. Mimo to prý to syrové ovoce hodně nadýmá 😒
Helik, jinak je tu založené téma, co se týká přímo židliček 😎

ijetka
15. kvě 2007

Já jsem jablíčko do ruky už dala a dobrý, když uhryzne větší kus tak mu ho vyndám, no samozřejmě u toho řve 😠
Kůrky a rohlíky mu dávám taky už denně, ale spíš jenom na okusování, než jako jídlo, už chci ale vyzkoušet namazat mu chleba s lučinou 😅
Dneska opět neúspěch s obídkem ☹ pár lžiček a nic 😒 ani cecinu nechtěl 🙄
Zkoušel jste někdo vločkovou polívku?

anavka
15. kvě 2007
jita2
15. kvě 2007

ijet,
super nápad s vločkovou polívkou, protože je to i dobrý na kakání 🙂
Mj. jak jsem dnes chtěla Marušce udělat něco dobrýho, tak jsem šla na WC a než jsem došla, jaksi se to protáhlo (pardon 😀 ), tak se mě vše připálilo 😠 😠 , tak jsem musela dát kupovanou skleničku a tu vyjela, pochňura 😎

Jinak rohlík, chleba, nedávám, páč ani nemám kdy, jelikož mají vypít půl litru mléka denně, tak už tam chlebík nevměstnám 😉

anavko,
tak to ti krásně papá 🙂
Activii dáváš klasickou bílou? 😉

ijetka
15. kvě 2007

jita
😀 😀 😀 zítra ji prubnu 😉

anavka
15. kvě 2007

Jíťo, jo, dávám bílou, prý ty ovocný se takhle ze začátku dávat nemají 🙂

jita2
16. kvě 2007

Ahoj holčiny,
to zas byl dnes budíček, od čtrvt na šest strašíme 😠
Tak dnes bude u nás taky vločková polévka, tak pak písnu, jestli měla úspěch 😉

raculka
16. kvě 2007

Ahoj holky 😉
Tak vločková polévka by mně vůbec nenapadla. My problémy s kakáním naštěstí nemáme-právě naopak-kaká skoro po každém jídle 😅
Co se týče jablíčka,asi bych se zatím bála mu dát větší trvdší kousky,aby mu nezaskočilo.
Jita- koukám,že tu nějak brzy strašíš 😀 . U nás je to poslední dobou běžné,že straší takhle brzo-kolem 5-6h .Včera dokonce už ve 4h ! Ani po nakojení nechtěl spát,tak blbnul asi do půl 6 a pak teda ještě do 7 vydržel poklimbávat. Nemusím psát,že jsem už lehce nevyspalá 😖
Jinak jogurtík dáváme bílý od Hollandie-ten selský,musím říct,že mi chutná o dost víc než aktivia. Mňam 😉

Kolik toho jogurtu dáváte na jednu sváču ? Já dávám banán+ cca 100g jogurtu.

kamhajek
16. kvě 2007

Holky od kterého měsíce jste začli dávat jogurt? A banán dávate syrový?

dashak
16. kvě 2007

Čau babky

přidávám opět tip dne 🙂
nevím, kolik stojí sice selský jogurt od Hollandie - ale my dáváme TESCO s probiotickou kulturou 150g - výrobce Hollandia 🙂 za 7,90
Activia jogurty mi přijdou řídké a kyselé 😝

Jinak Ivanka i přes svou muší váhu ten jogurt zblajzne celý s celým banánem - ten ji tam tak nalámu a trošku rozňahňám. Když vím, že ji to budu dávat, tak ráno jogurt i banán vytáhnu z ledničky, ať není moc studený, eventuelně trošku přihřeju v mikrovlnce - ale ne aby byl teplý, spíš aby prostě nestudil.

Začli jsme dávat v 8 měsících

helik
autor
16. kvě 2007

anavka

dík za tu diskuzi o židličkách 😉

k jogurtům
já taky hlasuju pro Holandii, akorát že u nás v obchodě mají prt, musím si ji nechat dovézt 😒 Teď chci zkusit tvaroh.

jita2
my taky strašíme od 5.20. Horší, že jak jsem nevyspalá, tak se celej den těším na večer a to pak není k životu. Pomůže leda kafčo

🙂

kebulka
16. kvě 2007

Holky,

potřebuju radu. Chci zkusti dát Marťovi rýži. Zatím baští bez problémů brambory, mrkev, cuketu, pórek, špenát i kuřecí maso. Jen brokolice nezaujala 🙂 K té rýži - prodává se jich tolik, že vůbec netuším, jakou mu mám koupit. Jakou kupujete?

Díky.

jita2
16. kvě 2007

kamhajek,
my taky jogurt nejdřív od 8. měsíce 🙂

helik
jojo, já jsem měla dopoledne dvě kafča 😀 malý 😝

ijetka
16. kvě 2007

Hlásím se do klubu znavených mrtvolek ☹

Kuba zblazne samotný bílý jogurtík tak mu tam nic nepřidávám
Rýži kupuju různý, nemám žádnou vyhraněnou 🙂

isacek
16. kvě 2007

Tak jsem ji dneska zkusila dát měsíček jablíčka.Moc jí chutnalo a když už ho měla téměř spapané tak se mi samozřejmě začala dusit 😢 😢 .
Uvízlo jí v krku, tak jsem jí nahla a bouchala jí do zadíček.Chudinka se z toho poblinkala, ale jablíčko naštěstí vyklouzlo.Jsem se celá klepala, naštěstí semnou byla kamarádka, jinak bych možná zpanikařila ☹ .

Takže jablko už ji dám jedině nastrouhané!!!

Kebulka,
já taky kupuju různou rýži.

raculka
16. kvě 2007

Holky, díky za rady s jogurtem. Já kupuju ten 200g, takže ho dávám na 2x + banán.V TEscu jsem ten selský koupila taky asi za těch 7,90 v akci 😉
Musím říct, že mně všeobecně jogurty aktivia,vitalinea aspol přijdou dost umělé,řídké a prostě takové nejogurtové.Radši kupuju české,nejradši ve skle,které zrají přímo v obalu a jsou nejzdravější.Ale každá máme samozřejmě jiné chutě 🙂
Kebulka- já dávám obyč rýži,kterou kupuju i pro nás.Nevím,jak holky?!
Ijet-vítej do klubu nevyspalých matek 😝 . Teda to je fajn,že ti malej jí jogurtík samotný.Já to ani nezkoušela,dávám s ovocem 😉

jita2
17. kvě 2007

Ahoj holky,
já acivii taky nekupuji, sestra ji požívá kvůli žaludku, ale nám, když někdy není nejlíp od žaludku, tak pomůže jakýkoliv dobrý jogurt, tam se asi hlavně platí za značku, u té Activie 😖

Já třeba miluju Floriány, sice jsou pořádně tučný, ale dobrý, mňam 🙂
Marušce jsem kupovala myslím ten modrý klasik, bílý jogurt.
Samotný jsem ho ještě nezkoušela, pouze s ovocem...tak to taky vyzkouším.. 🙂
Rýži dávám jakoukoliv, kterou zrovna koupím 😉

No a jinak nám došla kaše Sunarka, tak ji v Kauflandu neměli, tak jsem musela koupit rýžovou nestlé, do které se přidává mléko, je taková bez příchutě, dalo by se říct absolutně bez chuti...neobsahuje ty sacharidy atd., ale chutnala jí 🙂

zevina
17. kvě 2007

ahojky,
já s Aktivií taky neuspěla, v našem krámku nic jiného neměli, myslela jsem že to prckovi bude fuk, ale nedal se ošálit 😅 dětičky dobře vědí co je dobré 😉

a jinak ten náš loupežník si taky pozměnil spací režim, včera v 5, dneska ve 4 ráno si začal povídat, dělat v postýlce stojky, tak jsme ho vzali k sobě a hodinu vydržel s brbláním po nás lozit, tahat za vlasy a peklit 😠

ijetka
17. kvě 2007

zevi
to znám velice dobře 😠

Tak jsem se mu docrcala s vločkovou polívkou, no holky povedla se mi je moc dobrá, dala jsem tam zeleninovou směs, a co myslíte on???? No jsem pěkně vytočená páč majstro nic 😠 😠 uplně se oklepal 😠 tak ho nechám vytrávit a bude. Prudí od cčerejška a zub ne a ne vylíst 😒

isacek
ty jo pěknej horor ještě že to takhkle dopadlo 😉

helik
autor
17. kvě 2007

ijetka
to mně taky dokáže vytočit, člověk má radost, co dobrýho dá malýmu k jídlu, čmochtá se s tím a přemýšlí, jak mu to co nejvíc zchutnit a on to pak holeček plive na žgryndák a tváří se jakobych mu dávala kyselej citrón..........to mně taky na nože berou 😠 😉
Nám asi ten zoubek už konečně vylezl, akorát je strašně těžký se mu na něj kouknout, furt tam strká jazyk a řádí, když se tam chci mrknout......

isacek
no, tak doufám, že se nám nic podobnýho nestane. Je to moje noční můra něco z prcka takhle vyklepávat.........no hlavně že se ti to podařilo
😔

zevina
tak to je sranda jak po vás lozí 😀 Já Davida ráno v 5.30 nakrmím a pak šup na zem za hračkama. Nic jinýho nepomůže.Kolem sedmé jde znovu na hoďku chrupat.

raculka
17. kvě 2007

No jak tu čtu,tak se všechny dětičky domluvily,že budou čumákovat ráno kolem 5h a pěkně rodiče potrápí. 😅
Ten náš je pak tak děsně protivnej,jak je nevyspalej.Ale když ho dám do postýlky,tak už spát nechce a řve.Tak musím vydržet do snídaně a pak s ním radši mažu rychle ven 😕

jita2
17. kvě 2007

Tak za to my dnes chrupali do 3/4 na osm, malá sice v postýlce povídala, ale to jsme zaspali, páč tam nemrčela a normálně zaspal i manža do práce, když jsme lezli do kuchyně a na hodinách bylo skoro osm, tak jsme čučeli jak blázni, že nás Maruš tak dlouho nechala...ale to ¨byla jen vyjímka, jinak je také raní ptáče 🙂

ijetka
17. kvě 2007

Tak víte co měl budulín k obídku, místo mojí mňamky???
No rýžovej nákyp s babičkou 😕 měl uplně boule za ušima 😠 už asi pomalu rezignuju a bude brzo baštit to co my. Přišel mi jídelák od Hami je od ukončenýho 10 měsíce a tam se píše že pomalu můžou prdíci přecházet na naší stravu pokud není tučná, ostrá....
Tak asi začneme páč je to o nervy 😒 nebo má zase takový nálady, že jako nechce nebo já nevím co ho bere, každopádně ví jak mě vytočit 😠

jita2
18. kvě 2007

ijet,
taky mi přišel ten jídelák...a jsem na tom podobně, už mě to štve, že se snažím vyvářet a ona nic, sní pár lžiček a konec, ale jak je něco trošku lepšího, chutnějšího, tak toho by snědla kýbl 😒
Teď mám nachystané maso, a jak to dnes budu vařit s bramborem, tak tam přidám rajčatový protlak, bazalku a petrželku na dochucení...to je jediný, co mě napadá a jestli ani tohle nezabere, tak asi taky pomalu rezignuju ☹