Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sandra81
25. říj 2007

Kupinko, myslim ze primo jen z jablek 100 procent je moc silny. Radsi bych davala detsky caje.

kupinka
25. říj 2007

Jo,to jo,ale říkám si,že tam má aspoň vitamínky-a ředím mu to kojeneckou vodou. A čajíky dávám-nic jiného mi totiž nezbývá..... 😒

sandra81
26. říj 2007

Co se tyce te kojenecke vody, ja pouzivam vzdycky normalni z kohoutku, ani neprevaruju, neni ta kojen. voda zbytecna.Nebylo to spis driv nebyla kvalitni voda z kohoutku?
Bydlim v NL a tady ani totiz kojeneckou vodu neprodavaj.

ronie
26. říj 2007

kojenecká voda se doporučuje do 1 roku(nejméně do půl-to 100%) Ale já bych to kvůli dusitanům neriskovala 😉

anddy
26. říj 2007

sandra81 ziju v UK a taky jsem tu nevidela kojeneckou vodu, ale ja piju Evian a tak ho pouzivam i pro maleho.
Jinak holky mam dotaz, ted jsem cetla priklad jidelnicku na kojeni.net a tam pisou kojeni nebo UM. Chci po novem roce prestat postupne kojit, je nutne davat prckovi neco jako sunar? Muzu mu davat rano a vecer misto toho kase? On totiz neumi pit z lahve 😅 , tak ho to mam ucit? Dekuji za radicky 😀

kupinka
26. říj 2007

No,já si myslím-jsme na UM,že mlíčko pít určo musí,jsou v tom látky pro prcka,které jinde nemá. A z láhve se pít určitě naučí,to se neboj 🙂

pussy
26. říj 2007

Ahoj anddy já budu řešit za chvíli asi taky tuhle otázku,ale myslím že by ta UM v tom jídelníčku měla být.Moje sestra má 10ti měs.holčičku a ta je na ní celou dobu a denně jí davá asi dvakrát flašku a jinak polévky atd.Jen malého na flašku neuč to je fajn že to neumí,zkuste to potom hned s hrnečkem.Papa

ronie
26. říj 2007

ono na balené vodě nemusí být napsáno kojenecká, ale nesmí obsahovat v nejlepším případě žádné dusitany a v horším případně jen stopové množ. Dobrá voda taky není,,kojenecká,,a je ok. Ale divila bych se kdyby v UK neměli spešl kojenecký 😅
Našla sem složení evian, ale ne na lahvi tak nevim jesi je to pravda..Má dusitany 3,něco- což je hrozně moc(pro kojence by měla mít pod 1)

Já bych se bála jakýkoliv minerálky-moc to zatěžuje ledviny-ta evian, ale je taková čístá-přirovnávaj jí k destilovaný vodě, ale dusitany obsahuje dost pokud se ale nepletu což možná jo 😉

Mlíčko bych dávala určitě do toho roku sem tam 😉

anddy
26. říj 2007

ronie, evian je jedna z nejkvalitnejsich vod! A mezi nami, testy kojeneckych mineralnich vod nedopadli nejlip, ze? Jinak tady opravdu neni kojenecka voda special 😵

kacka79
26. říj 2007

Tak dneska jsme měli brokolici a to nebude zrovna náš šálek kávy, prskal to po mě a polknul tak 2 lžičky... no já se u nedivím, je to hnus 😝

olah
26. říj 2007

Ahoj holky, prosím o radu,
začínáme s příkrmem, syn má 5,5 m a je na UM. Baští mrkvičku s bramborem a moc mu to chutná ale nevím kolik by toho měl sníst a zda ještě dát poté UM. Normálně vypije 210 ml.Děkuji za radu.

ronie
26. říj 2007

kacko my měli dneska brokolici s rýží a zdlábnul to 🙂

olah já bych řekla, že můžeš už jedno jídlo nahradit skleničkou nějakého příkrmu a dát zapít něčim-čaj nebo něco. ALe postupně-jestli začínáte tak ze začátku dokrmovat mlíčkem.

anddy máš ip 😉 🙂

anddy
26. říj 2007

jo diky ronie 😵

kacka79
26. říj 2007

Ahoj Ronie, tak jdete v pondelí?? My přijdeme i s jednou fešandou 5 měs, jinak zkusim tu brokolici smíchat třeba s nrkvičkou, ta nám jede 😵

kupinka
26. říj 2007

olah-malý mi jí jenom to kupované-to teď nevím kolik toho je. A mlíko mu udělám až tak nejdřív za hodinu,jinak se mi poblil ☹

ronie
26. říj 2007

kacko jasné že jdem 😀 A Natalinka snad taky 🙂

My jíme kupované cíleně a mlíko můžeme hned po tom nebo hned před tim, ale zatim sme na půl skleničce takže uvidíme až dám celou skleničku 😉

kacka79
26. říj 2007

My jsme teprve teď začali, ale taky dáváme kupovaný - až na tu brokolici je to zatim OK, ale ještě jsme bez masíčka... no po víkendu ho zkusíme 😉

sandra81
26. říj 2007

Nase mala taky moc nepije mlicko, myslite ze je to spatny? Jinak ale dobre prospiva. Kojim ji brzy rano, pak trochu dopoledne a pak uz spis ne. Zkousim kolem16 hodiny ale vetsinou skoro nic myslim nevypije. A po obede ma dost, rada ji z lzicky takze nevim no, kolik mlika by mela vlastne vypit.

danullinnka
27. říj 2007

ahojky,já dělám malému nutrilon z dobré vody.Má ted 4 měsíce a týden,neporadili byste nějaký příkrm? Má asi pořád hlad a vše je až ukončeního 4.měsíce ☹

sandra81
27. říj 2007

Proc si myslis ze ma hlad? Kdyz dostava UM tak je v tom preci rytmus a presny davky ne? Muzes treba ale zkusit Nutrilon pro hladovy deti, snad ho v CR maji...jiny prikrmy bych nezkousela,aby nedostal alergii kdyz mu nejsou jeste ukonceny 4 mesice

kacka79
27. říj 2007

Danullinnka ten Nutrilon pro hladový děti je NUTRILON FORTE a co se týče příkrmů, tak Vy už máte ukončený 4 měsíc, vždyť je Vám jak píšeš 4 měs a týden...takže klidně zeleninku, ale to by ti měla doporučit tvoje mudr, kdy začít přikrmovat, podle Lukáška, jak prospívá

cermonca
28. říj 2007

Holky v chci zkusit dat male hrasek a nevim jaky se kupuje?Cetla jsem ze sterilovany,tak nevim.Cerstvy na zimu asi nesezenu.Tak poradte,mozna ze resim blbost ale fakt mi to vrta hlavou.

poupe
28. říj 2007

ahoj,odkdy se dava jogurt,diky

cermonca
28. říj 2007

Poupe:Nam mudra doporucila jogurt od sedmi mesicu,pry je dobra Activia a nebo Holandie obsahuji zive kultury 🙂

poupe
28. říj 2007

Diky,ja zas cetla mezi 8-9m,k mudre jdem az v 8m,tak jem nevedela

sandra81
29. říj 2007

Cermonca: kup si mrazeny, ja ho bezne male delam. Kombinuju s jinou zeleninou a nekdy i s masem. Vlastne vsechna zelenina zmrazena mi prijde nejidealnejsi.
K tem jogurtum: jaky ma mit ten jogurt asi tak slozeni??? Myslela jsem taky ze od 8 mesicu az.

kristi
29. říj 2007

jogurty ji Mia od 7 mesicu, vetsinou jahodovy Activie, Holandie ji nechutna a musi se michat

anavka
29. říj 2007

Holky, jogurty se smí nebo spíš doporučují až od 8. měsíce, ze začátku určitě jen bílé, nejlepší je Activie nebo Holandie 😉

cermonca
30. říj 2007

Sandra:Diky tate mi to napadalo je to vlastne cista zelenina jen mrazena.
Jogurty davam jen bile a do toho treba trochu presnidavky.Ty ovocne se mi moc davat nechteji i kdyz mudra rikala ze je take muze.Nechci ji davat nic prislazovaneho,ani presnidavky nekupuju slazene.

zevina
30. říj 2007

holky, bílý je určitě lepší, protože je to jen mléko a živá jogurtová kultura, nic víc, nic míň 😉 zato u ovocného je přidaný ještě cukr, voda, sirup, zahušťovadla, škroby, barviva, regulátory kyselosti... prostě bez toho se ovocný jogurt nevyrobí, ale nemyslím, že by tyhle látky byly pro mimi nutné 😝 navíc v bílém je při stejném množství víc vápníku než v ovocném 😉

hrášek, stejně jako ostatní zelenina je ideální mražená (samozřejmě pokud není možnost čerstvé, nejlépe domácí) protože bývá z podzimní sklizně, takže nerychlená 🙂