Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

evitkamalicka
15. kvě 2009

shaula my uz papame pecivko normalne asi 2 tyzdne, nekojim ho vobec od narodenia, takze papame uz viac veci ako kojene deticky

petka80
15. kvě 2009

evitko, tak to ovesnou kaši můžeš určitě dát 😉 A je moc zdravá 🙂

evitkamalicka
15. kvě 2009

petka uz sa stalo a popucila som mu do toho bananik, bola to mnamka 😉

leryl
15. kvě 2009

holky co znamená to Vaše "jestli už máš zavedený lepek tak už můžeš dávat věci,které lepek obsahují"
Když dám něco s lepkem,tak prostě začnem,ale jak zavádět? 🙂

shaula
15. kvě 2009

Leryl - no přesně to máme na mysli 🙂 Zavedený znamená jestli jsi ho už začala dávat 😉

saska.t
15. kvě 2009

leryl - najsetrnejsie je zavadzat lepok napr. ovsenou kasou- nie je tak agresivna, rohlik,muka atd su uz agres. formy lepku a je lepsie ich davat v malom mnozstve 😉

leryl
15. kvě 2009

díky 🙂

zoeno.1
15. kvě 2009

saska.t a ked kase nedavam,tak co v tom pripade? 🙂

shaula
15. kvě 2009

Nelámat si s tím hlavu 😀

mikulka
16. kvě 2009

Holky, mám dva dotazy:

1. dáváte maso opravdu 6x týdně? Mně se to zdá nějak moc.

2. Prý se má občas dávat mořská řasa asi velikosti pošt. známky. Já koupila řasu Dulse, ale nevím, jak ji připravit, jak vařit?

shaula
16. kvě 2009

1. není to moc, dítě potřebuje přísun železa a maso je dobrý zdroj. Naši mají maso v každém příkrmu, akorát občas nahrazuju žloutkem nebo ho vynechám, když ho nestihnu uvařit🙂
2. to jsem ještě neslyšela, kdes to vyčetla? Ptám se ze zvědavosti, že bych si to taky přečetla. Ale byla bych s tím radši opatrná, přece jenom to nepatří k běžné stravě našich zeměpisných šířek 😒

shaula
16. kvě 2009

ad 2. - ještě mě napadlo - a k čemu je to dobré, když se jí má dávat tak málo? A kvůli obsahu čeho?

saska.t
16. kvě 2009

zoeno- nemusis davat instantne kase ani ja nedavam robim domace a momentalne len zalejem ovs. vlocky horucou vodou, necham nabobtnat a pridam napr.banan a je to super mnamka da sa to pouzit aj so zeleninkou. Ak mate problemi s kuskami tak to treba nahrubo mixnut 😉 a je to kasovite 😀

morske riasy su velmi dobry zdroj vitaminov ale ani ja som este nedavala ale myslim na volnej diskusii uz o tom bola tema treba hladat vo vyhladavaci 😀 ale urcite to nie je povinnost ale je to zdrave 😉

zoeno.1
16. kvě 2009

dik saska 😉

shaula
16. kvě 2009

zoeno, já to pochopila tak, že vůbec kaše nedáváš - ani instantní, ani doma vařené 🙂

lucia1004
16. kvě 2009

ahojte, tiez som citala nazory pediatrov, ze do roka mäsko 4krat do tyzdna, lebo traviaci trakt este nie je dovyvijany, ja sa aj toho drzim...
Este jedna otazka: kolko mäska v gramoch ma dostat sedemmesacne dieta? nemate nejaku tabulku na to🙂
dakujem

zoeno.1
16. kvě 2009

shaula,dobre si pochopila,ziadne kase nedavam,ale ten recept s ovsen.vlockami a bananom sa mi pacil 😉 ja som dala asi dvakrat ovs.vlocky do nastruhaneho jablcka.

zoeno.1
16. kvě 2009

lucia 1004 ja davam 20-25gr maska 🙂

mikulka
16. kvě 2009

lucia, tak já dávám asi jednu polévkovou lžíci, takovou že tam je masa spíš kíň. Holky, není to málo?

Tak jsem chutnala tu řasu, je to divná chuť a je to slané, ale to je sůl, která se může. Četla jsem to někde na netu a taky o tom mluvili v Sama doma. Ale nevím, jestli to dám, snad jen fakt malinko.

Je tam hodně železa (přímo bomba), vápníku a dalších vitamínů, např. B1.

Holky, a ty kaše dětem něco dají, mám dávat, nebo se na to mohu vykašlat?

mikulka
16. kvě 2009

O těch mořských řasách je tady: http://www.babyportal.cz/zdrava-vyziva-kojence-...

garfie
16. kvě 2009

Hele, já ne že bych byla přímo vegetariánka, ale maso moc nejím a doma ho prakticky vůbec nepřipravuju. Od chvíle kdy jsem otěhotněla jsem ho nebyla schopná pozřít, teď se to zlepšuje, ale pořád nic moc (myslím že je to protože kojím). Prostě se mi proti němu tělo úplně bouří. Takže nejsem nadšená z toho, že ho musím připravovat malé. Ale můj doktor mě uklidnil, prý to nemám zase tak hrotit, stačí ho dát občas. Tak se toho držím a snažím se bílkoviny a železo doplňovat jinak.
Mořským řasám bych věřila, zkusím to-malé určitě pojedou, je počatá v Japonsku a tam se jí řasy na tuny 🙂)
Mikulka: A co se týká kaše, myslím že vůbec nutné nejsou, klidně bych se na ně vyprdla 🙂

bereninka
16. kvě 2009

Holky, a kojli mám dávat masa, myslím na lžičky, ne na gramy, to neodvážím...
Já koupila ve zdravé výživě ty řasy Dulse, ale byly jrozně slané, tak jsem je nedala. Chci zkusit spíš ty Wakabe.

saska.t
16. kvě 2009

porcia mäsa je 20g na porciu, je to kocka mäska cca 2x2 cm 😀

mikulka - ak nechces kase nemusis, ja to davam ako zdravy doplnok vyzivy a obmienanie jedla, robim cisto domace kase ako pohankova kukuricna ryzova, maju vela vitaminov a su zdrave a aspon nepapame stale to iste, ked niekto spomenie kasu neznamena ze je kupovana a instantna 😉 😀

mikulka
16. kvě 2009

saska: a na tu pohankovou dáváš nějaké ovoce? Já bych asi taky spíš zkusila domácí, možná jáhlovou, ale nevímm co na ni dát?

saska.t
16. kvě 2009

jasne - uvarim pohanku do mäkka mixnem s troskou vody z vyvaru (aby to bolo kasovite) a pridavam nastruhane jablcko hrusku alebo ovocnu sklenicku ,bananik a tak to striedam ... ak robim so zeleninkou ako prilohu uz nemixujem je to dost mäkke alebo to mixnem nahrubo aby ostaly kusky 🙂
tak isto robim aj ryzovu kasu ak mame srajdu a samozrejme aj kukuricnu z kukuricnej krupice, vsetko su to vyrobky zo zdravej vyzivy a pre babo zaujimave aj v ramci vitaminov, vsetko dostanes aj v obycajnom tescu alebo kauflande .... nie len v zdravej vyzive 😉

to iste jahly ale ja ich pouzivam ako prilohu k zelenine a mäsku k ovociu sa mi nehodia ... 😅

telullah
16. kvě 2009

Ahpjky, začínám pomalinku s přikrmováním, zatím jsme na mrkvičce a malá jí hezký baští. Chci k tomu přidat brambor. Jen nevím jak na to. Normálně ho mám uvařit bez soli a rozmixovat a pak smíchat s tou mrkvi? Ať neudělám nějakou blbost

ma.senka
16. kvě 2009

ahoj, telullah - preco tak skoro zacinas s prikrmami? ja az do ukonceneho 6. mesiaca vylucne dojcim. az potom zacnem s mrkvickou, zemiakom atd... ti to tak doporucila lekarka?

telullah
16. kvě 2009

ma.senka- Malá je na UM a v poslední době má každou chvilku hlad, už jí nestačí 220, tak chci zkusit tohle

jiskrina
16. kvě 2009

KUkuřičná krupice, to ej zajímavé. Zkusím ji koupit. A nebude mít po ní malý zácpu, že ne?

saska: to je fakt výborný nápad dělat kaše doma, než yt instatní, které nemají žádné vitamíny.

shaula
16. kvě 2009

Telullah, to je fakt strašně brzo. Usuzuju z toho, že je malá na UM, ale i tady se s příkrmy nemusí spěchat, stačí v 6 měsících, pokud malé UM stačí (nevyžaduje víc než 1000 ml za den) a prospívá. Ale jinak ano, brambor můžeš rozmixovat (ale pak z něj vznikne taková lepivá kaše) nebo rozmačkat vidličkou najemno.