Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuhur
29. bře 2011

@andelka ona je ta židle bezva, ale prostě to chce už sedět. No co, ještě to chvíli vydržím a nebo obložím "vajíčko" igelitem 😅 Jo a to pítko jsem byla hned vyzkoušet - mi to nedalo, a troška opravdu vykape - teď jak to vysvětlit tomu dítěti..

andelka
29. bře 2011

@zuhur pro starší dítko určitě, ale na teď ne, no. Mně krmení dítěte v židličce a stím, že na mě a lžičku a jídlo dobře vidí a dobře se mu "sedí" přijde nejlepší. Tak i ta sedačka službu udělá.
No, není to proud, ale troška. Jako u kojení - aspoň u mě - to taky není žádný proud, co do fyziologie mi to přišlo podobné. Vysvětlit - asi nijak, on na to přijde. Nám to trvalo fakt měsíc. Pak pil tak 50ml maximálně. A teď stáhne 250ml za den.

kalinka2000
29. bře 2011

Ahoj žienky, poraďte prosím, už som zúfalá... Dcéra (7,5m) mi nechce jesť obedy, ale že vôbec... Začnem poporiadku. Príkrmy sme začali niečo pred ukončeným 6.mesiacom, začali sme zeleninou, v pohode, po troške to išlo. Dosť skoro som jej začala dávať ovocnú desiatu, lebo ju zo všetkej tej mrkvy a zemiakov zapekalo. Potom neskôr som začala dávať mäso do zeleniny, ešte stále mi tie obedy jedla, niekedy trocha, niekedy lepšie. Asi pred 2 týždňami som začala dávať podvečer kašu. No a za posledné cca 3-4 týždne mi zje na obed skoro nič, keď do nej dostanem 4 lyžičky tak oslavujem. Zeleninu so žĺtkom ešte trochu poje, čistú zeleninu niekedy tiež, ale jak je v tom mäso zatne pusu a ani za svet. Skúšala som už dnes kúpený mäsovo zeleninový príkrm že snáď to zaberie, ale nič. Stále kojím, takže dievča sa tvári spokojne, ale mám z toho nervy však jej za chvíľu bude chýbať železo a pod... čo robím zle? Díky za každú radu.

andelka
29. bře 2011

@sofia2008 Koukám se občas na tuhle stránku a dá se něco najít v poradně:
http://www.mamaaja.cz/Activeweb/Poradne/Otazka/...
Jinak je možné se zeptat na kojeni.net, jestli už se otevřela poradna.

sofia2008
29. bře 2011

@andelka hej diki, uz som tam napisala 🙂

sofia2008
29. bře 2011

@andelka teda napisala som slovensku stranku, ale citala som aj tvoj odkaz, dakujem este raz 🙂 dnes som jedalnicek konzultovala s celou rodinou, znamymi atd 😀 vraj je uplne v pohode 🙂

awalancha3
29. bře 2011

,oja dcerenka ma presne 4 mesiace a isla som jej slavnostne davat prikrm-mrkvicku. Je plme kojena a ked sa pytate preco tak skoro prikrm, tak preto ze ma 62 cm a len 5,2 kg v 4 mesiacoch... no ale k veci.... v akej polohe krmite deticky, ved este nevedia v 4-5 mesiacoch sediet, a mne mala nezjedla ani jednu lyzicku varenej mrkvicky, proste bola ako maciatko, nie ze by jej mrkva nechutila, ale nevedela sa vysporiadat s niecim netekutym a s lyzickou....vzdala som to a po tom jednom pokuse zase len kojim, ale desim sa dna ked zase pojdeme k doki na vazenie

andelka
29. bře 2011

@sofia2008 já jsem si hned vzpomněla že to má i českou verzi, tak jsem na ni mrkla.
Ono když se nedá svítit, tak nedá, malou asi nedonutíš. 😕

andelka
29. bře 2011

@awalancha3 já jsem krmila do 7měsíců v přenosném lehátku a potom v jídelní židličce co se dá polohovat trochu dozadu. A je úplně normální že nemá moc zájem - jednak je fakt malinká, druhak je to pro ni nové. Takže jedině dál nabízet a zkoušet, až to přijme. Časem se to určitě naučí.

s772007
29. bře 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, Linda bude mít 9 měsíců, krásně papá oběd, svačinky atd. co je klasika u těchto dětí. Pořád kojím, ráno, sem tam přes den, a večer před spaním. Vůbec mi nechce jíst žádné kaše, myslíte si, že je to problém??? Že jí večer před spaním dám mléko místo kaše?? Kaše by se měla dávat dříve, ne těsně před spaním, to vím, ale jestli to nevadí, že prostě kojím bez kašiček atd. měla by dostat do střev nějaké obiloviny, ale to do ní dostanu rohlíkem a jinými výrobky např. kukuřičnými. Všichni mi říkají, že to nevadí, že ty kašičky snad jen více zasytí, že když má mlíčko, můžu být ráda, co myslíte?? Prosím pisněte svůj názor, jak moc jsou důležité kaše?? Díky 🙂

werunka21
29. bře 2011

@zuhur já mám přes autosedačku přehozenou osušku, tak zkus, třeba pomůže 🙂 .

estrellita
29. bře 2011

@awalancha3 my jsme prvni dyn krmili v lehatku a dneska prisla jidelni zidlicka polohovatelna, takze tam bude jist od zitrka. A jinak i vetsi deti maji dost casto na zacatku problem prijit na chut nove strave. Zkouse to ob den, nebo kazdy den, nabidni ji to a kdyz si neda, tak si neda. ale casem to jist bude, neboj 🙂

bubelko
29. bře 2011

@awalancha3 ja som zacala tiez prikrmovat po ukoncenom 4.mesiaci, ale robila som tu mrkvicku redsiu - nie kasovitu. a az ked sa ako tak rozjedli, tak som im to prestala riedit vyvarenou vodou 😉 krmila som bud v lehatku alebo v autosedacke 😉
@s772007 podla mna, ak jej kasa nechuti, nedavaj. ak ma obilniny v inej podobe, tak je to uplne jedno ci je kasu alebo tie ine vyrobky 😉

zuhur
29. bře 2011

@werunka21 zítra zkusím 😉

andelka
29. bře 2011

@s772007 též myslím že to nemusí být. Jde o ty obilniny a "zaplácnutí" bříška na noc. Případně ještě o mléčnou dávku. Ale pokud nechutnají, nemusí být. My jsme vydrželi bez kaší do 9.měsíce, ale pak už jsem je večer dala. Často se v noci budil, večer jsem kojila z obou prsou a taky bylo třeba zavést lepek a na to byly kaše ideální. Kdyby Dany pěkně spal i po MM, tak bych s kašem ataky ještě počkala. Takže jste v pohodě🙂

weri1
29. bře 2011

@s772007 i když dávám synovi kaši, stále se budí x krát za noc, takže zasytí asi jak koho 😉

weri1
29. bře 2011

@awalancha3 jinak přikrmuji 2 měsíce a až teď jakž takž dobře jí, doteď to byl boj

gumimaci
30. bře 2011

dobre ranko,
idem si k vam opat po radu 🙂 o 10 dni koncime 7 mesiac a chcela by som pridat do jedalnicka kasu na veceru. zatial papame na obed zeleniku (masko) a poobede ovocie. chcela by som to vymenit a dat ovocie doobeda, obed tak ako je a vecer kasu. Len neviem, o kolkej mu ju mam dat... kupeme sa okolo piatej, zaspava medzi 7-8. myslite, ze je lepsie dat pred kupanim o tej piatej, ci az po?

julienka
30. bře 2011

@gumimaci my dávame kašičku po kúpaní. Napapká sa a ide sa spinkať 😉 Pred kúpaním by som neriskovala - grckanie...

andelka
30. bře 2011

@gumimaci my dáváme kaši cca 45 minut před koupáním, pak ho převleču, nakojím a jde spát. Ale vy koupete dřív, takže do spaní máte dost času, takže bych dalla kaši kolem 18h. My večeříme v 18h a v 19h koupeme a v 19.30 kojíme a jde spát.

zuhur
30. bře 2011

@gumimaci záleží i na tom jak malej papá. Jindrovi dát kaši po koupání znamená ho jít stejně celého znovu umýt. Zeleninku baští celkem v pohodě, ale kaši si dokáže rozmatlat úplně všude 😅

zuhur
30. bře 2011

@werunka21 tak byl to trochu boj, ale zvládli jsme to. Uvidíme jak to bude fungovat do budoucna, ale i tak díky za tip. Úplně se stydím, že mě to nenapadlo 😅

werunka21
30. bře 2011

@zuhur já malého začala dávat do sedačky, když na mě chtěl vidět a od té doby, co si v ní ublinkl a musela jsem prát celý potah, tak ji mám s osuškou a pohoda, chráněna před vším 😀

andelka
30. bře 2011

@zuhur my jsme s příkrmy začínali takto 😀 plíny všude

gumimaci
30. bře 2011

@julienka
@andelka
@zuhur diky baby, tak to najprv skusime po kupani a ked bude ako prasiatko tak posuniem kupanie na neskor... inak zeleninku papa krasne, to ani podbradnik netreba, ale s ovocim je to boj a to potom tiez uz tak robim ako
@andelka na fotke 😀

zuhur
30. bře 2011

@andelka tak já musím mít ručník i pod nožičkama - viz. dnešní zkušenost 😀 😀 😀

andelka
30. bře 2011

@gumimaci
@zuhur ty děti jsou bambulky, co? 😀

apollo11
31. bře 2011

@zuhur Já mám ručník i na sobě 😀 😀 občas mi čapne ruku a mrskne to po mě - děsná sranda. A nejradši mám, když si začne mnout oči, rozmatlá si to do nich a pak nevidí 😀 samozřejmě umýt si to taky nenechá, tele 😎

em_ka
31. bře 2011

Vase deticky v pohode bastia maso? Maso sme suksali 2x (raz za tyzden), prvy pokus bole este celkom ok, ale ten druhy! Po troch lyzickach to zacala pluvnut a dokonca z toho masa bolo dcerke na zvracanie. Od tej doby uz ani ta zelenina neide tak ako predtym. Mam urobit pauzu aj so zeleninou? S kasickou problemy nie su.

julienka
31. bře 2011

@gumimaci hihi, my chvilami tiez papame ako andelkin pokladik na fotke 😉))) oblozeny plienkami, lebo najlepsie sa papa ruckami ;) a analyzuje sa to, co da mamka do pusinky 😎