Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lenkazdenek
25. dub 2008

holky mám dotaz,malá nevypije tolik mlíka kolik je předepsáno v tabulce,zhruba vypije o jednu dávku míň (120ml)ale občas jí mléčnou kaši,nebo zeleninovomléčnou kaši,počítá se tedy i mlíko z těch kaší nebo pouze mlíko jako takové ?

lendy1
25. dub 2008

lenkazdenek, i to mlíčko z kaší se počítá 😉 a až budete jíst i jogurty, tak to je taky jako další mléčná dávka 🙂

lenkazdenek
25. dub 2008

Lendy,díky aspoň si nemusím dělat starosti jak do malý vpravit víc mlíčka 🙂

nissanek
25. dub 2008

tak dneska snědla tak 160g dýně s rýží, přerušovně u toho brečela a otvírala pusinku...niego obávám se že máš pravdu s těma zoubkama, je dost brekavá a na dásničce mám pocit že něco cítím...no nechám se překvapit

lucie.safrankova
26. dub 2008

zdravím všechny a měla bych na Vás dotaz, mám holčičku 5,5 měsíce a poslední dobou se mi v noci dost často probouzí? Tady jsem se dočetla, že dáváte nějakou kašičku? Jaká to je a můžu jí to vůbec zkusit dát? Jinak plně kojíme a nikdy jsme žádný příkrm nezkoušeli. Děkuji moooc za odpověď, moc bych se chtěla taky trochu líp vyspat, ani nevíte jak závidím manželovi jak krásně chrupe. 🙂

lenkazdenek
27. dub 2008

Luci kašičku můžeš dát i když kojíš,kup si nemléčnou a připrav ji z odsátého mléka a dej Verunce večer ,pokud vím většinou se začíná rýžovou,ale nám třba nechutnala .Akorát necápu že píšeš že Verča má 5,5 měsíce a v pase máš,že jí je přes 6 měsíců 😕 😅

lucie.safrankova
27. dub 2008

Moc děkuji za radu, mám to připravit ze svého mléka? Nebo z obyčejného, jsem nováček s mimčem,tak tomu vůbec nerozumím-ry příkrmy pro mě asi budou horor. V profilu jsem opravdu měla že je jí šest měsíců 😀 Klikla jsem tam totiž omylem že se narodila v říjnu a ono to bylo v listopadu. 😉

lenkazdenek
27. dub 2008

Luci,jj klidně ze svého hlavně kup nemléčnou ,v mléčné je už přidané umělé mléko 😉
Tak koukám,že máme holky přibližně stejně starý 😅

nissanek
27. dub 2008

Lucko, kaši učitě zkusit můžeš (nemléčnou jak píše lenka) ale moc si od toho neslibuj...teda že se spánek zlepší. my jsme nakonci 6. měsíce taky měli divoký spaní, taky zkusili kašičku a taky pohořeli...žádná změna. Ono většinou to noční buzení neni z hladu v touze po mámě ale neboj srovnat se to musí. Dneska nám Kikča spí celou noc do 4 a nekdy i do 6 (rekord máme 6.45 😉 )

lucie.safrankova
27. dub 2008

ok zkusíme a uvidíme, dřív mi spala moc krásně, budila se jen jednou maximalně dvakrát,ted ale poslední měsíc prostě spí hrozně.Vstávám i 6x za noc,což je děs. Díky za rady!!

zusma
3. kvě 2008

Holky, chci se zeptat - začala jsem ted dávat malé příkrmy. Všude čtu, jak děti otvírají pusinu a v pohodě papají, což u nás není 😒
Když vidí a ochutná něco jiného než je mlíko (zatím jsem zkusila mrkev a brambor), tak pusinku neotevírá jako že by chtěla. Ale vystrkuje a zastrkuje jazyk. Občas se mi jí tam podaří něco zasunout, ale nic moc to není. Nevíte,co s tím a je to normální??

zusma
3. kvě 2008

jo a zkouším to třetí den.

Vám děti hned otevíraly pusinu,jakože chtějí jíst?

nissanek
3. kvě 2008

zusma - to že vystrkuje a zastrkuje jazyk může být proto, že je tak zvyklá si chytat prso na jídlo, prostě jí to svádí. Otevírat pusu s jazykem dole se musí naučit. My s tím doteď taky ještě někdy bojujeme....sice pusinku otevírá, ale zároveň tam šoupne ten jazýček. Řiká se, že bys jí ten jazýček měla jemě lžičkou stlačit dolu.

zusma
3. kvě 2008

Nissanek díky. Takže myslíš, že to děti dělávají a že se to snad dá naučit? snad nejsme jediní exoti na světě. Zkusila jsem to ještě ted navečer s jinou lžičkou a občas se stalo, že pusinu otevřela, takže minipidi úspěch.

Já jí teda dávám MM z lahve protože odsávám a když se jí blíží lahev k pusince, tak ji jakoby našpulí a přiotevře a nechá tam dírku, abych ji tam mohla strčit 🙂

lendy1
3. kvě 2008

zusma, u nás to trvalo cca týden, než se malý naučil otevírat pusinku. Pomohlo jak píše nissanek lžičkou stlačit jazýček (tak zhruba uprostřed) a taky jsem pořád na malého otevírala pusu, aby pochopil, že ji má taky otevřít 😀

zusma
3. kvě 2008

No tak snad se to taky Nicol naučí. Já všude možně čtu,že děti otevírají pusu jen co zahlídnou lžičku, tak jsem nevěděla...
taky na ni otevírám pusu a začne se tomu vždycky smát 😀

janicka.ziv
8. kvě 2008

Chtěla bych se zeptat: malé dávám týden příkrmy. Moc jí to zatím nejede 😒 Jednou snědla 80g, někdy 30-40g, dnes 50g. Ale připadá mi to spíš jako náhoda, že jí to vpravím do pusinky než aby to bylo tak,že se na to vyloženě těší 😒 Kolik vám děti ze začátku jedly??

A ještě něco: malá už 3 dny nekakala. Jinak je kojená. Zkoušela jsem snad všechno-rourku,masáž bříška, nahřívání,fenykolvý čajík, švestkovou štávu(ale tu moc nechce,teda spíš vůbec), dávám do příkrmu olej a nic. Nevypadá to,že by jí to nějak trápilo a bolelo jí bříško.Ale jsem z toho dost nervozní a nevím co s tím. Nemáte nějakou radu??

kim
8. kvě 2008

Jani, mě malý papá 2.týden příkrmy...ze začátku snědl tak půl sklenky, teprve dnes snědl třičtvrtě sklenky...se zácpou válčímě už 2 měsíce!!!!Já dělala vývar z vloček a nahradila jím třeba 20ml na přípravu mlíčka, teď už to nedělám a koupila jsem jahelnou kaši, která změkčuje stolici a do každého mlíčka dám jednu odměrku té kaše, je to kakání mnohem lepší!!!!!A taky pomáhá heřmánkový čaj, ale taky mi ho pacholek moc nepije ☹ Jinak, když malá nepláče, tak to neřeš.My jinak taky kakáme s rourkou...kdyby jí to fakt nešlo, tak v krajní nouzi odjroj kus dospěláckýho glycerinovýho čípku, pak to určitě půjde, ale to tak když se nevykadí 5 a víc dní.

z.lucie
8. kvě 2008

ahoj holky
zdravím, Kim 😉

z.lucie
8. kvě 2008

holky POMOC, poraďte.,.. od narození malou dokrmuju Nutrilonem - jsou jí 3 měsíce, ˇvždy jsem ještě přidávala odstříkané mléko... to už ale není a od té doby má malá problémy se vykakat..dr. nám doporučila přejit na Bebu, tak ji máme druhý den, ještě jí dávám fenyklový čajík od Hippu.... máte další rady, jak dlouho to může trvat...???

jaku
8. kvě 2008

My s tím měli taky problémy zvlášť když jsme přešli na nutrilon2. Na zácpu nám pomohl příkrm cuketa nebo dýně (mají to v dm bio)-do toho kapka oliv. oleje, taky skvělý čaj meduňkovo-jablečný bio pro mimi z Kauflandu. Dr. radila heřmánek, ale to mi Ondra nepije. často ho dávám na bříško a taky tak 3x týdně do mlíčka zamíchám probiotika probion pro miminka. A dle rady dr. nedávám mrkev samotnou, měl ji jen jako součást příkrmu mrkev-kukuřice (z DM) a to ho taky prohnalo 😉 .
Jinak se Jani netrap, některému miminku to trvá dýl než přijme příkrmy, však ona si zvykne. A když je jinak veselá tak je vidět, že je spokojená, však by se jinak ozvala.
Držím palečky ať je brzo líp 🙂

lenkazdenek
8. kvě 2008

Jé ahoj Kim,tak koukám,že už taky vesele přikrmujete 😉
Jinak já první den dal jen 2lžičky mrkve,ale pěkně my vynadlaže chtěl víc,pak už pů sklenky a teď ji občas nestačí ani ta 190g 😅
Jinak ty příkrmy z dm allnatura mají njákou přísadu na změkčování stolice a mohu vřele doporučit 😉 my teda od tý doby co máme ještě odpoledene ovoce nemáme problém i když jsme na 2 ,ale možná je to tím že malá má nejradší švestky s jablíčkem nebo hruštičku 😉
Jani,někdy to dětem trvá dýl,nedělej si s tím zatím starosti,určitě si časem zvykne 😉
Luci zkus masíroivat bříško ,hýbat nožičkama,někteří dr doporučují třeba trošku pomoct teploměrem 😅

jaku
10. kvě 2008

Holky za jak dlouho po zavedení zeleninky jste začaly dávat ovoce?Jsme na příkrmech necelé 3t, zatím se zeleninou, bez masa. Od kdy přidat maso? A co pítí, máme problém, že i v tomhle teple mi Ondra vypije tak 50ml čaje za den.

kalo
10. kvě 2008

jaku: každý si to dělá po svém...My např.přidávali "nové" po 14 dnech. Tzn. zelenina...za 2 týdny kaše na noc...za 2 týdny ovoce....za 2 týdny maso do zeleniny. Ale jak říkám, každý to dává jinak. Naplánuj to Ondráškovi, jak to cítíš a jak myslíš, že to postupně zvládne.

...Jinak k tomu pití...Dr.mi říkala, že když dítě ještě nejí velké kusy a má z jídla kašičky a pije mléko, /a má tak 7 počůraných plen/ že pít nepotřebuje cca.do 8 měsíce. My začaly pít taky až tak v 8 měs. a teď vypije max 70ml. A to musí být extra dobrá šťávička 😀 Když pije vodu, tak tak 30 ml

lenkazdenek
10. kvě 2008

Tak my jsme přikrmovaly po ukončeném 4 měsíci ,takže měsíc šla zeleninka občas na noc kašička,po měsíci odpoledne ovoce a tepr před pár dny sme začly s masem,ale někdo radí dát dřív maso než ovoce 😕 Jinak vypije přibližně 700ml nutrilonu a okolo 60-70ml čaje,ale teď učíme na hrníček tak to až tak nepoznám jelikož ji nejdřív dám hrníček, na z toho to vybryndá tak pak dostane ještě z lahvičky 🙂

jaku
10. kvě 2008

Tak já asi zkusím to ovoce.Příjde mi to v těch teplech kdy jsme skoro celý den venku praktické, osvěží to a má v tom i tekutiny. Právě od té doby co má nutr.2 tak ho pije míň a má i míň počůraných plínek, teď začal asi tak 4 dny spát celou noc- naposled jí kol 19h a pak až kol 5h ráno a to má plínu skoro suchou. Včera se dost zpotil tak jsem myslela,že bude mít žízeň a teda nic moc. Mlíka má tak kol 800-900ml denně, tak mu to asi stačí.

lenkazdenek
10. kvě 2008

jaku okolo 900ml určitě stačí neboj,klidně nabídni převařenou vodu nebo čaj,ale myslím,že by si o pití řekl kdyby měl žízeň 😉

janicka.ziv
11. kvě 2008

Chtěla bych se zeptat vás, kdo vaříte doma. Když vaříte zeleninu (hlavně teda když jste začínali), jakou konzistenci jste ty příkrmy měli? Spíš kašovitou anebo něco jako polívka?

ja zatím dělala mrkev, brambor, květák a malá teda toho moc nesnědla. Měla jsem to spíš kašovité jaké bramborovu kaši. Ale malá má zřejmě zácpu a tak si říkám, zda bych do toho neměla dát víc vody a spíš to mít jako polívku??

lendy1
11. kvě 2008

jani, já dělala ze začátku konzistenci jako kaši- stejně jako to bylo ve skleničkách, ale moc mu to nejelo a musela jsem mu to hodně ředit vodou, takže to měl kolikrát jako polévku.

na tu zácpu určitě dej víc tekutin nebo malé zkus dát švestkovou šťávu po lžičkách, jestli ti to nechce pít v lahvičce

jinak po mrkvi je zácpa, květák mi malej taky blbě snášel. Nejlíp se vždy vykadil po cuketě a dýni, jelikož tyhle zeleninky mají samy o sobě hodně vody v sobě.

janicka.ziv
11. kvě 2008

A tu zeleninku jako polívku jsi dávala po lžičkách?
Mně to z lahve určitě chtít nebude pokud to není MM(nekojím klasicky ale dávám MM odsáté z lahve)

Ona tu švestk.štávu nechce vůbec nijak 😒 Jediné,co do ní dostanu je fenyklový čaj a ten jsem teda ještě zkusila trochu namíchat s heřmánkovým, aby ten heřmánek nepoznala.
No chci zkusit tu cuketu koupit. Ona mi toho zatím stejně moc nesní, ale i s tím,co sní,je probléím 😒