Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuzik28
28. pro 2009

Momin, díky moc za radu

My postupujeme ve všem celkem opatrně, malej má atopický ekzém, tak zkoušíme pomalu. Pořád kojím, takže zatím má jen zeleninový oběd, občas na svačinku jablíčko, ale to mu nejede. Maso jsem ještě nezkoušela, ani žloutek. Určitě ještě ale počkám. Někde jsem četla, že když kojím, tak že má mimi dost bílkovin od mě a že není nutné maso dávat. Že to jen zatěžuje...ale ono je názorů asi hodně. Taková ta zlatá střední cesta je asi nejlepší...
Ale když jsem četla tu diskuzi o příkrmu 4m mimina tak mi vstávaly vlasy na hlavě. Prý jestli může krupici... 😲
To je jak moje tchýně, ta pořád taky, dej mu piškotky, přislaď mu to, vždyť cukr už může, namočíme dudlík do medu, atd. 😠 😠

zuzik28
28. pro 2009

I tobě Rimmel díky...asi ještě počkám kvůli tomu AE.

rimmel
28. pro 2009

ja som masko dala tusim az v 7m 😉 ja idem dnes na slovensko po prvykrat od porodu tak sa "tesim" na ich rady haha

inak to som sa chcela uz davno dakoho opytat.ako casto sa ma davat masko babatku? mojho veku? musi mat kazdy den?

rimmel
28. pro 2009

zuzik skus dat avokado na svacinku, vobec nieje alergenne a je lahke na zaludok 😉

momin
28. pro 2009

rimmel mi doktorka rikala ze to maso nema byt kazdy den. Klidne co druhy den. my taky nemame maso kazdy den. pry je dobre obcas dat jenom zeleninu-jako kdyz sme zacinali-aby mel prcek neco lehciho.... 😉

zuzik28
28. pro 2009

a mimochodem, znám osobně maminku co malýmu v půl roce dává zelí s knedlíkem a zapíjet pivem...a to vážně 😲 😖

momin
28. pro 2009

Taky znam jeden podobny pripad.... 😒 teda az ne to pivo. 😲 mazec!

ava
28. pro 2009

holky, jakou mate zkusenost se zamrazovanim prikrmu? Nadelala jsem si na pozdim zasoby a ted jsem zkusila 2 druhy rozmrazit a melo to divnou konzistenci a malemu vubec nechutnalo... 😒
jak se na to tvari vase deti a mate nejaky figl? Ja mam pidi plastove kelimecky a tesila jsem se, ze v zime bude papat zdravou a domaci stavu...

momin
28. pro 2009

ja to delam tak ze mrazim cerstvou zeleninu. napr kdyz koupim celou brokolici nakrajim ji na kousky a dam zmrzazit. s masem to same. jinou zkusenost nemam. 😅 jinak takhle je ta zelenina dobra.

jmisa
28. pro 2009

Já teda mrazím běžně a problém s tím nemám, konzistence je normální.

dm1
29. pro 2009

ava ja zatial davam tiez len domace mrazene zasoby a maly papa bez problemov. mam to zamrazene v kockach na lad potom vylupnem a dam do sacku. Nema to ani inu konzistenciu a dobre sa to kombinuje.

ludmilabb
29. pro 2009

chcem sa spytat podavate prikrmy pomixovane alebo uz len uvarene popucite, chcela by som malej davat uz aj inu konzistenciu ako len kasu vsak sa raz musi naucit prehltnut aj hustejsie a v mensich kuskoch

aponchie
29. pro 2009

ava ano vypada to nekdy hrudkovite po rozmrazeni to dela me i u nasich omacek vis co zkus to pomixovat s malinkato vodou jeste jednou a bude to OK 😎

janulla84
29. pro 2009

Holky kdyz davam male presnidavky,muzu ji dat uz i norlani ovoce,jako banan jablicko a tak???

ludmilabb
29. pro 2009

ja davam aj cerstve ovocie jablcko a banan

momin
29. pro 2009

janulla84 jasne ze muzes ale na banan pozor,maleho z neho bolivalo brisko a nemohl se vakadit nez si na neho zvykl. 😉 Ale kazdy to tak nema.

iinuska
29. pro 2009

ja nedavam samotny banan, ale s jablckom

momin
29. pro 2009

Taky to tak delam... 🙂

emanka
29. pro 2009

Fakt je to s tým banánom individuálne, náš krpec s tým problém nemá....len už ho nechce popučený, ale normálne si odkusovať, lenže to si vždy odkusne aj trojcentimetrový kúsok 😀 😝

ludmilabb
29. pro 2009

ja som dala banan s jablckom a mali sme aj tak problem s kakanim 😒

emanka
29. pro 2009

ja malej zatiaľ dávam jablčko v poháriku, ale chcem jej dať aj normálne-čerstvé...mám jej ho iba postrúhať???

iinuska
29. pro 2009

emanka, ja jablcko povarim a popucim vidlickou. Nedavam cerstve, lebo maly je alergik

emanka
29. pro 2009

iinuska, dík...myslíš, že ja nemusím variť, keď malá nie je alergička???

emanka
29. pro 2009

viem, že zo začiatku sa má variť, ale už jedáva to z pohárika, tak teraz neviem, či aj to sa ráta 😕

iinuska
29. pro 2009

emanka, pri prvom synovi som vobec nevarila, teraz som opatrnejsia. Neviem, ja by som prve dni povarila. Niekto dava rovno surove. Tak si vyber 😵

emanka
29. pro 2009

Tak asi budem 3 dni variť a potom dám surové...nebudem riskovať 😉

momin
30. pro 2009

emanka ja sem ovoce taky nikdy nevarila... 😉

babulka123
30. pro 2009

ahojte, ja tiez mrazim a davam si to do tych kociek na lad.. a je to super.. ale zaklad je najprv to uvarit normalne spracovat az potom mrazit..
nemrazit surovu tu zeleninu lebo potom je to divne...

deniskajakubko
30. pro 2009

ahojte holky, prosím Vás poraďte mi, môj malý nechce vôbec jesť príkrmy. 1.12. bude mať 7 mesiacov. Skúšali sme mrkvu - z tej zjedol asi pól lyžičky a zemiak len vypľúval. Skúšame to už asi druhý týždeň a stále je na tom rovnako. Skúšala som už aj brokolicu, ktorú som zmiešala s mrkvou a ani to nechcel. Môžem mu pridať trocha soli, ale radšej nie? Stále ho kojím.

iinuska
30. pro 2009

deniska, ziadne koreniny, ani cukor. Skus pridat tosku mm.