Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lolelole
17. říj 2011

holky nevíte nekdo od kdy se může dávat cucat rohlík nebo dětské sušenky ?

ladaa20
17. říj 2011

@jankadudova ahojky diky to viš doporučeni je hafo v každe knize i na internetu nachaziš ruzne info. a kolikrat i protichudne nazory co jsem se zatim dočetla nejlepši je začit mezi 17-26tydnem zajištuje se tak nižši riziko alergie ani rizikove potraviny se nemaji vynechavat pry vznikly alergie častěji pravě u těch kteři je zavaděli později no my zavaděli nove potr. co 3 dny taky už jsme začali kapat citron 1-2 kapky do celeho jidla 1x denně asi začnu davat už i svačiny jelikož maly je hladovec važi už přes 7kg a vypije přes litr mlika za den i s tim obědem asi tak za pul hodky po něm musim udělat flašu a to toho sni dost a ještě vypije čaj no kaši jsme zkoušeli od nestle baštil ji,ale přišlo mi,že je po ni ještě hladnějši snědl ji(cca 100ml) a k tomu zapil 200ml mlika a dalši krmeni bylo v obvyklou dobu 😀 no my řikame toho našeho prcka bude lepši šatit než živit jelikož když ho krmim a nedavam mu to dostatečně rychle tak vztek no jo ještě pomalu nema spolklou jednu lžici a už musim davat do pusy dalši 😀

tanja61
17. říj 2011

@bejata ahoj tak maly sa mi pekne rozpapkal sa tesim🙂 ja kojim asi 4-5krat za 24hodin a to su ranajky okolo 7-7.30hod.rano potom o 10tej tak mame obed o 13.00hod a vecera o 4tej no a ideme sa kupat o pol 8 takze nakojim pred spanim,niekedy je maly hore raz niekedy dvakrat na kojenie v noci a to tiez neviem co sa stalo lebo mi spal krasne celu noc skoro od narodenia 😒 asi zubky alebo je viac hladny,neskor chcem vynechat kojenie o 10tej a nahradit nejakou kasickou 😉 pri prvom synovi sme maly rovnaky postup tak som casom kojila uz len rano a vecer a v roku som prestala uplne a nahradila UM ...myslim ze tvojmu drobcovi skor ide o tvoju pritomnost ako o napakanie alebo je smadny ked len pocuckava 😉

tanja61
17. říj 2011

@bejata myslela som ze obed ma vareny a na veceru kupujem kasicky aptamil ......cez obed a veceru nekojim vobec 🙂 nenapisala som to velmi vystizne 😀

li_la
17. říj 2011

Aké cestoviny robíte drobcom?

sussanah
17. říj 2011

@li_la obyc bezvajecne nebo se daji sehnat i bezlepkove pohankove

jankadudova
17. říj 2011

Urcite bezvajecne. Je to idealni zacatek s lepkem🙂

bejata
17. říj 2011

@lolelole Ja dávam malému už asi mesiac (teda od 7 mesiaca) chlebovú kôrku a sušienky čo sú pre deti od 6. mesiacov (Sunarka), veľmi mu to chutí. Rožok mal tiež ale lepilo sa mu to na podnebie. Myslím si, že chlebík deti môžu v rámci zavádzania lepku do stravy.

florentina
18. říj 2011

@bejata a můžu se zeptat, to dáš prostě větší kus, aby si z toho sám užužlal? Já zatím zkoušela tyto věci dávat jen tak, že jsem sama malé kousky jakoby odštípla a dala malé. To jedla. Ráda bych jí dala do ruky ale prostě třeba čtvrt rohlíku, nebo piškot, ať se s tím pere, ale bojím se, aby si nějak pak nevzala větší kus než zvládne a nedusila se s tím.

imzadi
18. říj 2011

@knedluska tak porek s bramborem nic moc uspech, snedl tak 120 g maximalne..tak zitra zkusim tu svickovou dle Tebe 😵

bejata
18. říj 2011

@florentina Áno, dám mu taký dlhší kúsok, aby si to sám držal v ručičke. Veľmi ho to baví 🙂 Zo začiatku sa mu stávalo, že ho dusil väčší kúsok. Dávala som mu to a aj dávam stále všetko jedlo tak, že som stále pri ňom a pozorujem ho, takže ihneď ako ho začalo dusiť, tak som ho zobrala na ruky, predklonila a pobúchala jemno po chrbátiku, aby ten väčší kúsok vypadol.

florentina
18. říj 2011

@bejata děkuji za odpověď. No toho se právě bojím, ale jinak to asi nepůjde. Já samozřejmě při jídle také malou bedlivě pozoruji, ale toho dávení se fakt bojím, ale nějak se to naučit musí, tak se asi budu muset překonat.

bejata
18. říj 2011

@florentina Keď sa bojíš, tak jej celé kúsky zatiaľ nedávaj, keď bude mať viac zúbkov a postupne budeš prechádzať na tuhšiu stravu, tak to bude asi istejšie 😉 Môj malý sa tak načahuje za tým čo jeme my, že som neodolala a chlebovú kôrku som mu proste dopriala 🙂

brego
18. říj 2011

Zdravím. Nemáte některá zkušenosti s krupicovou kaší bez vaření (od Vitany)? Je na ní napsáno, že je vhodná pro děti od 3 let, ale já osobně bych jí klidně dala dřív(třeba už v roce)... Co vy na to? A klasickou krupičku uvařenou v mléce, od kdy zkusit? Mě ty instantní kaše přijdou hrozně drahý a ještě k tomu hodně sladký...

sova33
18. říj 2011

@brego Tak zkus instantní kukuřičnou, rýžovou apod. Stojí to pár korun, můžeš to trochu dochutit máslem nebo ovocem...

luckakol
18. říj 2011

Ja pouzivala taky ty instantni ze Zdrave vyzivy - kukuricnou, pohankovou, ryzovou, spaldovou, atd. Dala jsem do toho odmerku HA Sunaru a koncentrovanou jablecnou stavu a bylo. Hlavne, ze to nebylo preslazene a s tim mlekem to bylo moc dobre....

sova33
18. říj 2011

@luckakol
@brego Jo, přesně tyhle jsem měla na mysli 🙂

lucy222
18. říj 2011

@imzadi 120 gramů? To malá nesní ani normálně 😅
Jinak netušíte někdo od kdy puding? myslím normální - když jej neudělám z KM? 😕

imzadi
19. říj 2011

@lucy222 no normalne davame tech 180 nekdy i 200 g 😀 a puding me taky zajima, akorat nevim, jak bych ho delala, kdyz ne z KM?🙂) vecer jsem ukuchtila tu svickovou, tak jsem moooc zvedava..uz me ty zeleninove kase moc neba 😝

lucy222
19. říj 2011

@imzadi svíčkovou? 😕 něco mi uniklo - to mne zajímá 😅
mo, já bych to zkusila udělat s vodou a UM pak třeba nějak přidat - to by se také muselo zkusit 😀

knedluska
19. říj 2011

@imzadi - bezva, pak dej vědět, jak mu chutnalo. 😉

moma
19. říj 2011

@brego moja mala ma 9 mesiacov a kupovane kase jej vobec nechutia, tak to robim tak, ze nastruham ovocie (napr. hrusku) priram trosku vody a 2-3 lyzicky detskej krupice, uvarim a niekedy do vychladnutej pridam aj biely jogurt, alebo to mozes zriedit UM. Malej to velmi chuti.

eda28
19. říj 2011

@luckakol ahoj, mozem sa ta spytat na tie kase, to si davala tie nomina? lebo mojej malej velmi chutia, skusila som aj taku tu speci detsku od nestle tusim, ale to mi vypluvala. Len eviem ci to musim zarabat do mlieka, alebo staci do vody. Ja som to doteraz robila tak, ze vo vode kde som povarila kusok ovocia som potom rozrobila tu kasu a pridala to mixnute ovocie. Vlastne papa to tak asi tyzden, co sme zacli. Ale asi by tam malo byt aj UM, neviem?

ciernavila
19. říj 2011

vam tie prikrmy deti jedli uz v prve dni? my skusame stvrty den, teraz som do mrkvy pridala aj zemiak ale stale ho z toho trocha napina a nechce vobec otvarat usta

zuzka38
19. říj 2011

@ciernavila nie nejdeli, prve dni dal lyzicku motivacne a potom prestal otvarat usta.. sme na prikrmoch druhy tyzden a jedine co zjedol viac bol karfiol a kalerab, ja som usudila, ze preto,ze je to biele 🙂 aj som to rozmixovala s trochou odsateho mlieka 🙂 ostatne neje, neotvara usta alebo vypluva a napina ho.. drzim palce 😉

brego
19. říj 2011

@moma Moc díky za tip, vyzkouším to.
@sova33 Tu rýžovou jsem dělala, a je fakt, že s ovocem by to mohla být dobrá večeře🙂 Díky.
@luckakol Super, díky moc za nápady.
Aspoň bude mít prcek nějakou změnu.
@knedluska Dneska jsem zkusila tvoji "parodii na svíčkovou" s bramborem a prcek snědl všechno. Ještě zkusíme "parodii na rajskou".

brego
19. říj 2011

@ciernavila Náš prďola 3 dny odmítal a pak pomaličku začal jíst víc a víc lžiček. Ale ze začátku to byly tam max 4-5🙂 Ale mám kamarádku, která i po 3 měsících do dcerky dostane malou skleničku kaše za den, a jinak kojí ....

imzadi
19. říj 2011

@lucy222 no jo, inspirovala me @knedluska a proslo to🙂 delala jsem s testovinama, dala jsem i trochu cibulky a dobry, melo to uz konecne i nejakou chut...ale nejdriv jsem jen pomackala a testoviny pokrajela a to mi neproslo, tak jsem trochu pomixovala, na hrubo a to uz bylo lepsi 🙂)) musime s tema kouskama pomalu...

bejata
19. říj 2011

@ciernavila To príde samo, len treba trpezlivosť, môj má 9 mesiacov a začal lepšie papať len tento týždeň. Zje na jedno kŕmenie čo sa týka množstva asi tak 3 polievkové lyžice. Tri mesiace som varila a vyhadzovala 🙂 Držím palce 😉

ciernavila
19. říj 2011

@bejata dakujem...budeme skusat pomalicky.