Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

tygrous
14. zář 2010

@andelka Honzik teda nedela rozdil prso - flaska, ale caje ani vodu mi jeste nedavno pit nechtel, asi to ani nepotreboval, kdyz jsme tak casto kojili. Az ted se semtam napije, ale jen naredenou stavu nebo dobry cajik, ale z klasicke savicky to taky nechce, jen z te "pokrocilejsi" (mame lovi flasku od canpolu). A lzicku pochopil rychle😀

jijitka
14. zář 2010

@tygrous - vidím, že máme ty kluky jak přes kopírák 😀 Kdysi jsem malého přikrmovala MM z lahve a doktorka mě varovala, ať to nedělám, že pak nebude chtít prso. A teď je to právě naopak. Na prsu je vyloženě závislák, z lahve vezme na milost jen večerní kaši, vodu ani čajík mi pít nechce - jedině ze lžičky 😉 Když mu dám jakoukoli savičku, hraje si s ní a kouše jí. Všechny příkrmy jí krásně, jen ho pak musím ještě kojit, aby měl tekutiny. Tak doufám, že Vašíka taky zlomím na ten hrnek nebo lahvičku. Jo, a v noci se mi teď budí snad častěji než předtím a pořád vyžaduje kojení 😀

jijitka
14. zář 2010

@maryanna - jak dlouho ty doma dělané jogurty vydrží??
A k tomu řeckému - je v nízkém placatém kelímku.

@tygrous - jak vypadá ta "pokročilejší" savička, já už taky vyzkoušela kdeco.

No, malý mi před chvílí dojedl oběd. Ze včerejška jsem měla navařeno (brambor s brokolicí, mrkví a králičím masem), toho bylo asi 200ml. Furt otvíral pusinu a kňoural, tak dostal ještě tu malou 125 g skleničku zeleniny s masem. Zbaštil celou a konečně byl sytý 😀 . On fakt problém s jídlem nemá, já bych z té porce byla najedená 😅

tygrous
14. zář 2010

@jijitka 😀 No to je presne😉 My taky ze zacatku vecer davali po kojeni jeste trochu UM, aby vubec usnul, a to mu flaska problem nedelala. A ted v nedeli, kdyz byl s tatou venku, tak proste lahev do pusy nevzal, i kdyz musel mit urcite zizen (doma pak pil jak divy).

tygrous
14. zář 2010

@jijitka neco takoveho: http://www.bebinka.cz/bebinka/eshop/23-1-Savick... a my mame presne tuhle lahev:
http://www.alfababy.cz/store/GoodsDetail.asp?st... neni to netekouci, takze mu to nemuzu nechat na hrani, ale piti mu z toho uz jde😉

tygrous
14. zář 2010

@jijitka jo, jinak malej sni vecer 240ml kase a jeste se dokoji a za 2,5hod ma zas hlad😅

jijitka
14. zář 2010

@tygrous - díky za odkaz, tak to jsem ještě nezkusila. Večerní krmení je u nás to samé 😀 Zkoušela jsem už různé kombinace jak ho večer krmit, protože jsem si myslela, že ho kaše tíží v žaludku, dala jsem ji o hodně dříve a pak nakojila, furt to samé ☹
.... a potom má hlad za další 2 hodiny a tak až do rána 😀 Pravda, některé noci kojím jen 3x

tygrous
14. zář 2010

@jijitka Tyjo, ani nevis, jakou mam radost, ze v tom nejsme sami😀😀 My uz jsme s manzou docela vyrizeni, mne se kolikrat stane, ze fakt nemam silu vstat z postele, kdyz je to uz treba po pate za noc...a kadze rano doufam, ze ta dalsi noc uz bude lepsi😀

maryanna
14. zář 2010

@jijitka no oni vydržia neviem no krátko predsa len sú domáce, tak asi tri dni.....možno aj viac to už musíš pozrieť a ochutnať, my ich dlhšie nemáme....jeme ich aj my s mm...keď som bola tehu tak som zjedla za deň aj 4, teraz už menej...
hm nízky kelímok dobre že si napísala skúsim pohľadať....

jijitka
14. zář 2010

já se ještě vrátím k těm bílým jogurtům - právě jsem u nich zkoumala obsah tuků a zjistila jsem, že Hollandia má jen 3,5%, zatímco řecký kolem 9% a kysaná smetana dokonce 15%. Takže asi raději nějaké tučnější než je Hollandia, že?

maryanna
14. zář 2010

@jijitka no asi áno, je dobré striedať možno...ale 3,5 je pohoda úplne...veĎ aj plnotučné mlieko má toľko....

rozik
15. zář 2010

Kocky, skusali ste niekto uz kupovane vyzivky s tvarohom alebo jogurtom??? Minule som si ich vsimla, ale nakoniec neskoncili v nakupnom kosiku lebo som v tomto smere uz opatrna... Su aj ine ako od ovka?
Dik R

yennn
15. zář 2010

@maryanna, prosim ta tato vaha je v surovom stave alebo uz uvarene?

yennn
15. zář 2010

@maryanna, prosim ta tato vaha masa je v surovom stave alebo uz uvarene?

maryanna
15. zář 2010

@rozik ja by som skôr ako po roku také nekúpila a nedala...tvaroh sa nesmie a joguert dám čerstvý radšej.....
@yennn ktorá?
bola tu o tom diskusia......niekde s apíše že váha mesa v surovom stave 25-30g, niekde že len 5-10g..........tak asi niečo medzi tým aj vv závislosti od frekvencie počas týždňa a objemu príkrmu...

tygrous
15. zář 2010

K tomu masu: ze zacatku jsem davala 20g (kdyz jsme zavadeli postupne 2-3x tydne). dnes davam 30g 6x tydne (objem prikrmu je 230-250g).

bubelko
15. zář 2010

@rozik ja ich kupujem na cesty a malemu velmi chutia, doterz mu z nich nic nebolo. okrem ovka som videla aj od hipp a nestle. 🙂

zuzkat1
15. zář 2010

@jijitka
@tygrous my sa v noci tiez kojime aj 5-6x😀 ale este nepapa kasu a ani sa s tym nikam neponahlam🙂

tygrous
15. zář 2010

@zuzkat1 @jijitka Ja to dnes konzultovala u Dr. a rikala, ze v tomhle veku ma dite narok klidne na ty 3 kojeni za noc... Mne nevadi to kojeni, to delam v polospanku a nestoji me to zadne usili... mne vadi, ze se vzbudi treba i 8x za noc a breci a uklidni se nosenim a chozenim po mistnosti nebo nakonec az jedine prsem ...tohle se v polospanku fakt delat neda😀

misha_
15. zář 2010

Uf, tak jsem docetla tri stranky zpatky, je to jak literarni dilo. Tesi me, ze nejsem jedina, kdo resil kase na noc. Reklama nas dostava dobre 🙂 Nam se spani vylepsilo, jak jsme zacali s prikrmy. Pred chvili Beatka snedla docela velkou porci brambor se spenatem. Pripada mi, ze jak neco dostane poprve, hrozne ji to chutna a na podruhe uz to moc nechce. Uvidim zitra. Bude zas spenat 😉
Jeste resim piti. Zatim mame pro pripady nouze lahvicku, myslim, ze je to tahle http://www.slune-cz.cz/farlin-kojenecka-lahev-e.... V lete z ni pila vodu docela bez problemu, od vcerejska dostala dvakrat caj a vsechno vycucla do posledni kapky. Slysela jsem, ze granulovane caje nejsou moc dobre, protoze obsahuji cukr (a mozna ji proto tak chutnaji 🙂 ) Jake jsou teda vhodne? A mam koupit nejaky specialni treninkovy hrnecek? Jsou jich miliony, ale v krame pani nemohla najit zadny pro pulrocni mimco.

zuzkat1
15. zář 2010

@tygrous moja aj cez den zaspava na prsniku takze u nas sa ona zobudi dam prsnik a ona sa napije a spi dalej... takze pohoda🙂 ja uz dva mesiace davam prikrmy zatial obed a olovrant a za cely tyzden zje cca 250g🙂 ona tomu velmi neublizi ...zje par lyziciek...takze ja ju stale beriem ako plne dojcene dieta a ked chce v noci pit mliecko tak nech pije🙂

jijitka
15. zář 2010

@tygrous, @zuzka1 - tak u nás je to podobné. Malý mi už krásně sám usínal, v noci se budil1x nebo 2x s tím, že jsem ho nakojila, položila do postýlky a během 5 minut zas spal (nechávala jsem ho usínat samotného, když jsem byla u něho, rozptylovala jsem ho). Před necelými 2 měsíci jsme ale byli v nemocnici a tam jsem ho musela uspávat na rukách - byl na JIP, v postýlce plakal, tak aby nerušil ostatní děti. No a od té doby to tak nějak vyžadoval i doma. Někdy v postýlce usnul, ale častěji jsem ho musela uspat na rameni a položit do postýlky (někdy se tím vzbudil a nanovo ☹ ).
No a v noci po nakojení už sám neusnul. Takže jsem to vzdala, kojím ho vleže v posteli, on u toho usne, já většinou taky, ale aspoň se jakžtakž vyspíme. Vůbec neřeším, jestli je to dobře nebo špatně, hlavní je pro mě, že jsme oba v pohodě, vyspaní.
I když - včera mi usnul v postýlce - chvíli jsem u něho byla, pak během noci jen asi 2x pokňoural a spal dál a na kojení se probudil až kolem 5,30 ráno 😀 To byla krásná noc 😅 😅
Jo a těsně před spaním dostal kaši a spal hezky, takže ta jeho nespavost asi nebyla těžkým žaludkem.
Dneska to zatím taky vypadá slibně... 😀

jijitka
15. zář 2010

@misha - zkus tedy jakýkoli dětský čaj - klasický sáčkový. V lékárnách nebo drogeriích je jich na výběr spousta (např od Lerosu). A k těm hrnečkům - nejsem si jistá, ale myslím, že skoro všechny tzv. netekoucí hrnečky jsou určeny od 6m. Já mám na zkoušku z DM zn. Nuby.

@tygrous - ještě ke kaším - dáváš malému tu speciální na dobrou noc nebo jakoukoli jinou??

jitulisek
15. zář 2010

ahoj, za chvilku budem i my začínat s příkrmy. takže teď hledám všude info, no a je toho mraky a snažím se v tom vyznat.Chtěla bych se zeptat, jak dlouho jste čekaly než po zelenině začaly dávat ovoce jako sváču. Třeba to tu v diskuzi někde je,ale projít tuhle diksuzi je nadlidský výkon 🙂 . Jo a ještě teď jsem v jedné brožuře o příkrmech narazila na informaci, že vepřové maso mohou děti až ve třech letech. přijde mi to divné 😒 Nevíte o tom něco ?

maryanna
15. zář 2010

@jitulisek ahoj, začína sa zeleninovým pyré, skúšaš zeleninku tri dni keď nie je reakcia tak dáš inú zeleninu, po mesiaci pridáš ku zelenine meso, a na doobedu alebo poobede ovocie........
veprove až tak neskôr ako píšeš....

jitulisek
15. zář 2010

@maryanna Děkuji za info. To vepřové mě zarazilo. Nevíš proč až tak dlouho? Z okolí vím, že ho dávají dřív, tak abych je dyžtak informovala, proč ho nemůžou. 🙂

misha_
16. zář 2010

@jijitka Taky me u tech hrnecku prekvapilo, ze jsou pro starsi deti. Pro malinke se delaji s jinymi pitky - jsou mekci. Asi to bude podobne jak s nocniky. Beatka dostala jeden k pulrocninam, je na nem napsano od 18 mesicu a funguje uplne stejne 🙂 Spis me zajimalo, jestli ma nekdo s konkretnim hrnkem spatnou zkusenost. Treba ze malo nebo naopak moc tece a tak.
S tim veprovym je to fakt zajimavy. A jak je to s rybou? Pamatuju si dobre, ze se muze od roka?

aannggiie
16. zář 2010

@jitulisek to nééé.Libový vepřový můžou tak 3 neděle po kuřecím nebo krůtim

aannggiie
16. zář 2010

@jitulisek ovoce jsem začala dávat po 3 nedělích

aannggiie
16. zář 2010

@misha_ v puntanele maj od Disneyho anebo ho maj taky někdy v Tescu,ale určo má Avent-tam se můžou měnit ty pítka