Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

maryanna
29. zář 2010

@katherine27 takto, krupica samotná akože uvariť a zjesž ako kašu je vhodná najskôr po roku aleee radšej až neskôr sa odporúča...ja som len písala na zahustenie, teda na varenie...tak ako od 10 teho mesiaca s amôže variť v normálnom mlieku ale na pitie vhodné ešte nie je....

cicimon
29. zář 2010

@maryanna no my sme dnes dostali "manual" na prikrmy od nasej dr. a tam uz bolo po par dnoch maso, co ma prekvapilo a v podstate po mesiaci uz aj obiloviny....nie je to skoro?
a tiez 2x do tyzdna pol zltka a lyzicka oleja...?

cicimon
29. zář 2010

@maryanna kedze moja je cisto na MM, chcela by som preskocit flasu a davat len z lyzicky, aj kasu ked na ne dojdeme

maryanna
29. zář 2010

@cicimon no žltok dvakrát do týždňa je dosť veľa.....len raz by sa mal dávať a kým je bábo menšie tak len polovica žltka raz do týdžna, potom aj celý......a meso no neviem....ono je to tak že my sme začali prikrmovať od 4tého mesiaca a aj keby neviem ako písali mne sa zdalo dávať meso takému mini bábu skoro..ale keby sme začali po polroku tak asi by som ho zaradila aj po dvoch týždňoch....neviem, podľa mňa to že sa meso má zavádzať mesiac po papaní zeleniny asi má dôvod, že bábo už je viac pripravené na trávenie kedže už mesiac papalo zeleninku, že zvládne aj mesko, ale to len moje úvahy....
obiloviny s lepkom až keď sa papá lepok a ak sa lepok zavedie nesprávne môže to mať ásledky do budúcna v podobe celiakie a kadečoho takže tam by som si pozor dala, ale zas je to na každom...

maryanna
29. zář 2010

@cicimon áno to je dobré, uribíš hustejšiu nejakú kašu a pôjde na lyžičku.....je to lepšie ak nechceš aby sa ti naučila na fľašu...🙂 ale ak ste kojení tak na kaše ešte máte času takže potom už bude pekne papať lyžičkou🙂

cicimon
29. zář 2010

@maryanna no my ideme prikrmovat od skonceneho 6m, cize od soboty....
nebudem sa celkom drzat toho navodu, lebo aj mne sa zda to maso skoro, najpr asi najprv tu zeleninu aspon 2-3t
- a mohlo by sa napr po 3t dat zelenina s tym, ze by bola uvarena v masovom vyvare? (ako na nedelnu polievku len to maso potom nedat) a to maso dat hoci den po?

a lepok zaviest mesiac od prikrmov? a ak hej, cim zacat? kedze v manuale bolo ze obiloviny od 8mes

maryanna
29. zář 2010

@cicimon no ono ak je dieťa kojené je to super lebo MM chráni pred zlými úúčinkami lepku alebo ako by osm to nazvala, čiže to bude v pohode, začínať tak že napríklad do rúčky žužlať rožok dať, alebo chlebík....potom ovsené vločky do ovocia alebo zeleniny.....cestoviny bezvaječné do zeleniny.........
áno vo vývare pokojne uvariť a je to....

cicimon
29. zář 2010

@maryanna dik, a teda odkedy ten lepok?

maryanna
29. zář 2010

@cicimon hm viem že nekojené deti tak po 7mom, a kojené tuším medzi 4-7 mesiacom cca
čiže pokojne už môžeš aj začať 🙂

maryanna
29. zář 2010

@cicimon teda deti kojené do polroka môžu s lepkom začať kým sú kojené ale keďže vy budete kojiť aj po polroku tak môžeš kedykoľvek.....po 6tom pokojne

cicimon
29. zář 2010

@maryanna dik, no najprv musime zacat prikrmovat...takze ak zacneme so zeleninou, tak hadam ten lepok este nejaky tyzden 🙂

gabika7706
30. zář 2010

@cicimon lepok - zacala by som ovsenymi vlockami, prip. bezvajecnymi cestovinami, rozok or chlieb urcite neskor, obsahuju sol a vselijake pridavne latky.

coko.joko
30. zář 2010

Ahoj holky,
chtela bych se optat...od 4.mesice davam prkrmy a to jen zeleninu na obed..takze ted je to druhy tyden a bylo me recino,ze to ma zapijet vodou,ale kdyz me sni 190g a zapijete to vodou,tak do pul hodky breci a ma hlad,takze musim jit a udelat mlicko,tak nevim jestli mu ta zelenina nestaci...a jeste jednu otazku presnidavky uz muzu taky davat???Ctu to porad do kola a kazdy a vsude to pisou jinak...

martina149
30. zář 2010

@coko.joko Ahoj my už dokrmujeme skoro 2 mesiace a ešte stále to dopíja mliekom takže mu kľudne daj keď si pýta.Ono sa to postupne upraví.Nám sa stáva málokedy aby nechcela už mlieko a musím jej ho dať lebo sa mi bez mlieka ani neuloží spať.Čaj jej nestačí.Väčšinou tak za hodinku jej musím dať aj mlieko.

coko.joko
30. zář 2010

@martina149 ,ahoj,moc dekuji za radu ja jsem to dns tak udelala,dostal mrkev,brambor a zapil to mlickem a vypil me 80ml a pak byl klid a taky me usnul lip nez kdyz ho nedostal,ted uz spinka hodku,coz nikdy nebylo...a co presnidavky muzu taky uz davat?

stefi76
30. zář 2010

@cicimon ohľadne lepku som všade čítala že sa má podávať až po ukončenom 7.mesiaci bez ohĺadu či dieťa je kojené, ak ho budete podávať skôr je riziko vzniku alergii v neskoršom období- takže ja by som do 7.mesiaca nedávala piškoty, žiadne pečivo atď. Všetko má svoj čas.

frisca22
30. zář 2010

Ahoj, taky jsme si prošli celonočním buzením a to díky hladu 🙄 Ségra mi doporučila Bebu Dobrou noc, která má speciálně navrženou sytící recepturu. Ptala jsem se také Mudry a ta mi Bebu Dobrou noc schválila. Pěkně jsme napapali bříško a hladík nás přestal trápit a koonečně jsme se pěkně vyspali 😀

rainee
30. zář 2010

ahojte viete mi prosim poradit - dcerka mi poslednu dobu odmieta papat /hocico/ aj pit mlieko/vodu/cajik, neviem to do nej normalne dostat, vlastne sa napije len tak v polospanku v noci, celkovo mi vypije max. 500ml denne nic moc. 😕 predtym sme mali opacny problem papala aj za dvoch a teraz toto 😒 s tym jedlom sa az tak netrapim ale tekutiny su dolezite. uz som skusala aj lyzickou, pohariky atd. ale nic nezabera.
este sa chcem spytat ked davate detom pit riedene ovocne stavy ci to vytlacate doma z cerstveho ovocka alebo rozriedite dzus ci ako?

martina149
30. zář 2010

@coko.joko no ja som dávala výživy čiže presnídavky od začiatku a malá mi papá v pohode aj zeleninu.Niekto to neodporúča aby si dieťa nezvyklo na sladkú chuť,ale ja som s tým problémy nemala a dávala som aj predtým obidvom chlapcom.Len treba pozrieť na výžive od koľkého je mesiaca.Ale bežne sú od 4.mesiaca.

irafa
30. zář 2010

ahojky jsem tu u vas dlouho nebyla tak mě mala opět nechce papat přikrmy zas začala zlobinkat jen tak dvě lžičky a šlus ale neva mam mlika dost tak pořad budu zkoušet a prej se to rozpapa po desatem měsici tak jsem zvědava kluka sem kojila taky dlouho ale nebyl problem ten papal nadherně njn kluci jsou žravějši tak ahojky

kiwinka
2. říj 2010

@honeybunny82 ahoj,,my mame ten isty problem ako ty. nechce papat pliecko velmi, a este aj so zeleninou bojujeme aj tu odmieta,,nejaku ovocnu vyzivku spapa polku , davam jej HIPP a nadrobim jej aj keksik od NESTLE polovicku, nech ma viac vyzivy ked uz to mliecko odmieta, 2-3 nutrilony denne spaapa, vahu sme mali tiez okolo 7300g teraz pred par dnami, mame 6 mesiacov prave dnes.

vivien6
4. říj 2010

co by som mala dat malej na ranajky ? napriklad niekedy sa zobudi a pije mlieko este o tej 6.00.. ale niekedy sa zobudi o 9.00 a to mi je blbe jej dat mlieko.zalezi aky ma den...co by ste tak odporucali ?

maryanna
4. říj 2010

@vivien6 ahoj, hm, zrejme papáte dva príkrmy, takže ja by som dala mlieko....na ráno je naj mlieko to je jedna vec a keďže obed máte zeleninový asi poobede ovocie tak nič iné neostáva len mlieko, ak si mala na mysli nejakú kašu, či jogurt alebo rožok to by som ešte počkala.....po 8mom najskôr, teraz je dôležité mlieko ......my sme tiež to takto mali ako píšeš lebo malý sa budil kadejako ale od 8meho mesiaca má ten istý režim takže ono sato ustáli a už taký problém rišiť nebudeš.......

zuzkat1
4. říj 2010

@vivien6 mlieko🙂 moja ma o mesiac viac ako tvoja a stale len 2 prikrmy🙂 obed a olovrant.... mliecko staci a v tomto veku je najdolezitejsie🙂

zuzkat1
4. říj 2010

@rainee ja nedavam pit nic len kojim.... ale keby som davala tak by som davala ten dzus od hipp a tak co su pre deti vyslovene... a to by som riedila... uz mam jednu flasu aj kupenu ze ked zacnem davat🙂

zuzkat1
4. říj 2010

@stefi76 co sa lepku tyka tak su nove studie,ktore povoluju ba dokonca odporucaju zavadzat lepok skor ako 7mi mesiac...

vivien6
4. říj 2010

@maryanna dakujem...tak pockam este..a chcela som este..na olovrant papame ovocie ale ju to moc nezasiti.co by si mi poradila?

vivien6
4. říj 2010

@zuzkat1 vdaka..mne len bolo blbe jej davat o 9-10 mlieko som nevedela..ale tak uz viem 😉

maryanna
4. říj 2010

@vivien6 hm, dať ovocia viac, alebo tam vždy šupnúť banán ktorý je sýtejší, alebo ovocie zahustiť vločkami ovsenými (lepok už zrejme papáte)...a ak nič z toho nepomôže tak napr finty ako neviem či mixuješ ovocie ale keď ho len popučíš tak zasýti viac keďže to nieje riedka kaša len......alebo za ovocím jednoducho dať mlieka trochu..
my ako ovocie papáme na jedno zjedenie čo sa týka množstva keďže sme tiež veľkí papáči (tak pre orientáciu) 2 banány, alebo 2 broskyne a banán, 2 jablká pol banánu......a tak vydrží dve a pol hodiny až tri

zuzkat1
4. říj 2010

@maryanna prepac to ma na jeden raz?? ze dve broskyne a banan?? to ani ja tolko nezjem🙂 pani fakt rad papa.... moja zje mozno 1/4 bananu🙂 ja blka rada nema...ale ma rada slivky... to zje mozno 2 klasicke male...alebo 1 ringlotu.. a polku hrusky🙂 a to uz akoze vela jedla🙂

@vivien6 nie je za co🙂 co sa tyka papania u nas... tak spapa hrozne malo... o pol hodinu na to chce mlieko... niekedy aj hned chce mlieko... mna to znepokojovalo ze malo papa,ale dr ma upokojila ze to nevadi, ze prvy rok zivota je zaklad mlieko a to ostatne je na to aby sa zoznamila s potravinami .. takze tak🙂 inak do ovocia ja davam sunarky alebo nestle keksiky... skusila som aj burizony ale to nezjedla vobec nic z toho...nechutilo jej to...