Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sussanah
14. pro 2010

@zuzkat1 no, asi zalezi jak ktere a podle me, i sul clovek potrebuje. Pokud je dite zdrave, tak podle me neni duvod nezarazovat postupne vsechny potraviny, vcetne syru. Ale to je jen muj nazor 🙂

andelka
15. pro 2010

@sussanah jo jo, to mám. Já mám jogurty taky ráda, manžel kupuje velkou bílou Holandii, tak by mu Dany trochu ujedl 🙂 Přesně vím o čem mluvíš. Ubrali jsme jedno kojení odpoledne (případně posunuli na dobu pozdější večeře - až budu dávat), to dávám ovoce a je to bezva. Dala jsem malého hlídat a oběhla vánoční nákupy. A chystám se chodit pravidelně plavat a na to potřebuju víc jak hodinu, takže to jde až teď, co má svačinu a už nemusím většinou odpoledne kojit až do těch 18h. 🙂 Je to super změna. Taky když jsme odpoledne někde mimo, nemusím vytahovat prso 😅

@zuzkat1 tvrdý sýr prý se nemá moc, do roka kvůli soli a tuku, že je moc koncentrovaný, ale můžou se sýry typu žervé.

zuzkat1
15. pro 2010

@sussanah hej ja viem...len ja som taka naviazana na to kejenie ze mi to ide dost pomaly navyse ked este aj na malej vidim ze to kojenie je pre nu podstatnejsie ako kadejake ine jedlo... a sol je predsa vo vselicom🙂 taka skryta🙂

zuzkat1
15. pro 2010

@andelka to ani nepoznam🙂 a baby tu pisali ze aj tvrdy syr sa moze...tak ja uz neviem,ale to jej asi dam naozaj az po roku... vcera to mlieko jej nic neurobilo aspon zatial ziadna reakcia..aj ked ona malo papa ale myslim ze keby tak by asi nieco uz bolo aj po male papania..
a kasa jej chutila ryzova s vodou urobena a banan v nej... nikdy z nicoho tak vela nezjedla🙂

liviaf14
15. pro 2010

ahojte, baby, ryby sa deťom môžu dávať už po dovŕšení 1 roka, neviete? a aké druhy, napr. pangasiom sa môže začať?

luciferova
15. pro 2010

@liviaf14 skusila by som cosi slovenske, pstruh, stuka, kapor, pozor na kosti 🙂 niekde pisu, ze az od 2 rokov, my uz rybku papame, tatinko ich chyta 😉

cicimon
15. pro 2010

@zuzkat1 mozem potvrdit, ze ani moja mala z nicoho nezje tolko ako z tych kasi s ovocim.... vcera z ovs. vlociek tiez misku spratala

liviaf14
15. pro 2010

@luciferova diky, pstruhy sú fajn, to je pravda. veď uvidíme, či to malému bude chutiť. 😉

zuzkat1
15. pro 2010

@cicimon tak moja misku neda🙂 ale spapa tak 80ml🙂 aspon na prvykrat tak zjedla vcera uz zjedla menej...

cicimon
15. pro 2010

@zuzkat1 no ja u mojej ako velky uspech beriem, ked zje viac ako 100 - a kase s ovocim takmer stale 🙂
dnes obed len 50..

zuzkat1
15. pro 2010

@cicimon 😀 100? to ani nepoznam🙂 u nas je uspech tych 50 a preto som rada ze z tej kase dala viac🙂

cicimon
15. pro 2010

@zuzkat1 no nas obedny priemer je 70, olovrant 100

zuzkat1
15. pro 2010

@cicimon nas priemer na obed je 10 lyziciek😀 a olovrant bol zatial 2x takze asi 50ml a desiata asi 20ml - 30ml🙂

cicimon
15. pro 2010

@zuzkat1 no ja to na lyzicky neratam, ale 10 to dnes urcite nebolo 🙂

zuzkat1
15. pro 2010

@cicimon no mna sa na ml neoplati ratat🙂 tak pocitam lyzicky ona ma take malinkate este a ani tu nedavam plnu len tak do polovice ... teda na ml to moze byt...co ja viem 15 max.20... ona naozaj hrozne malo papa... ja ani neviem z coho zije, lebo ona zje tych 5-6 lyziciek a nechce sa ani dokojit...ona sa tvari ze ako veeela zjedla 😅

sussanah
15. pro 2010

@liviaf14 jj ryby sladkovodni zhruba po roce, ja dneska akorat dala poprve pangasia (ono to je takove ryba/neryba), na vanoce chceme dat kapra a nekdy potom vyzousime i lososa.
@zuzkat1 jo, taky jsem cetla, ze jedriv zacit se syrem typu zerve (lucina), potom tvrdy. Ale myslim, ze jeste ten mesic to bez neho fakt prezije, kdyz tak dej az po roce, kdyz si nejsi jista.

Me tak napadlo, jestli bychom tyhle veci nemely probirat spise v jinych tematech
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/strava-p...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/pokrocil...

Precejen, tady holky resi uplne zacatky, tak at tady nespamujeme 😉

gijar
15. pro 2010

@bubelko dakujem,a co sa tyka casu,tak v 6.mesiaci ten 3ti prikrm ste dali,ci neskor?dakujem

adelaine
15. pro 2010

ahojte, kocky prosim vas, poradite mi?
zacala som s prikrmom...klasika prva mrkva, ta chutila, na prvykrat hned dal 6 lyziciek 🙂
po 4 dnoch som dala zemiak, ten mi maly odmietal, tak po
2 dnoch som do neho pridala mrkvu, ato mu chutilo... az tak, ze mi z toho mixu
zjedol az 80 ml..

a preto sa vas skusenych chcem opytat, kolko smie spapat naraz
prikrmu? len pred tyzdnom sme zacali, maly ma 5 mesiacov a 1 tyzden a riadny apetit, lebo sa
potom este dotlaciUM 😀
bojim sa, ze je to naraz vela... 😖

druhou otazkou je, aku inu zeleninku este moze? cukinu, karfiol, brokolicu, spenat...
a potom kombinacie uz papanych zeleniniek?
a kedy smiem pridat biele masko a v akom mnozstve?

prepacte, mam naraz vela otazok, ale mam v tom hokej...
dakujem za odpovede 😉 🙂

cicimon
15. pro 2010

@adelaine plna davka je 150-250ml... takze ak zje cca tolko, tak uz mu ani mlieko nemusis davat
http://www.kojeni.net/prikrmy.php tu je nieco o prikrmoch a tiez kedy co
a nemusis davat novu zeleninu zvlast, stacilo len tu mrkvu a dalej uz kombinuj a davaj 1 novu k tym predchadzajucim
maso mozes po 3-4tyzdnoch, cca 20g - 1pol lyzica

adelaine
15. pro 2010

@cicimon super 😉 takto pekne po lopate vysvetlene, dakujem za odpoved,
a vdaka aj za link, prestudujem si to 😵

bubelko
15. pro 2010

@gijar hej, v ukoncenom 6.mesiaci mal 3.prikrm - na veceru dostal kasu. kojila som rano, na olovrant, vecer pred spanim a nad ranom. takto to bolo do takeho 8 mesiaca. potom som zmenila desiatu - jogurt s ovocim a olovrant som dala ovocie (co mal pred tym na desiatu). a takto sme fungovali takmer do roka 😉

zuzkat1
16. pro 2010

@sussanah pozriem tie temy dakujem🙂 aj ked jedalnicek mojej hanky je v stadiu asi 7-8 mesacneho dietata🙂

gijar
16. pro 2010

@adelaine mne maly na prvy x zjedol okolo 100g cukety,zacali sme v 4mesiaci a 1tt 😀 podla mna uvidis ,ci je este hladny a pyta UM,ci nie...my sme zo zaciatku postupne znizovali davku UM a dokrmovali prikrmom,bo on si proste flasu pytal hned,inak reval a nezjedol nic...ked dostal trochu UM,tak dal potom od polovicnej az celu davku prikrmu 🙂 teraz uz UM nedavame,odbural si ho,mnamiesto toho ale musi mat na pitie stavicku. no a gramaz-my spapame cca 120g na desiatu ovocia (UM uz nedavam,lebo je spokojny, len tu stavicku) a potom na obed spapa cca 150-180g zeleniny. davam do vsetkeho mrkvu,inak sa vykruca, s mrkvou papa vsetko 😉 no a okrem mrkvy je to cuketa, zemiak, pastrnak (petrzlen), spenat,tekvica, fazulky zelene...brokolicu a karfiol sme skusili a naduvala ho,tak som vysadila. jaaaj a este trosku poru na vonu davam obcas.

gijar
16. pro 2010

@bubelko dakujem, to som presne chcela vediet...len my sme na UM,tak sa trosku bojim,aby toho mlieka nebolo malo...ale kasu vlastne budem zarabat do UM ,tak v pohode.

slunino
16. pro 2010

Ahojda potřebovala bych poradit, co dáváte prckům k pití. Zkoušela jsem vodu z lahve a úplně se mu zvedal žaludek a bylinkovej čaj pro děti (taky z lahve) a to na mě koukal, že ho šidim, že neteče mlíko (jsme na UM). Máte nějakou radu?

zdeniii
16. pro 2010

@slunino co nějakou ovocnou šťávu nebo mrkvovou? 🙂

bubelko
16. pro 2010

@slunino a kolko mesiacov ma maly?

adelaine
16. pro 2010

@gijar skusim to aj ja s tou stavou, uvidim s akym uspechom, lebo on mi okrem
mlieka nic ine pit nechce, ani vodu ani cajik,.. :(

miska1981
17. pro 2010

zienky ako prpipravujete drobcom zltko a s cim?

cicimon
17. pro 2010

@miska1981 uvar vajce na tvrdo, vyber z neho zltko a zmiesaj so zeleninou