Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
14. kvě 2010

nic proti luthien, ale overene guidelinycitam radsej a o to viac, ked to sem hodi aj na koni uznavana laktacna poradkyna 😉

rimmel
14. kvě 2010

It is acceptable
to add small volumes of cow’s milk to complementary
foods, but it should not be used as the main drink before
12 months.
102 ESPGHAN COMMITTEE ON NUTRITION
J Pediatr

rimmel
14. kvě 2010

toto mam z tvojho clanku..

rimmel
14. kvě 2010

latvia no tak to mozme rovno 6m babatku po 6mes pitia iba mliecka natrepat do zaludka vsetko ne? aby nahodou nechytili alergiu 😀 a jahody tez ne?

latvia
14. kvě 2010

ano 🙂 maloktora slovenka vsak da kravske mlieko po roku, predpokladam ze ani ty 🙂 kazdy im tlaci do hlavy ze az najskor po 2.roku, resp.3.

latvia
14. kvě 2010

rimmel 😝 si to zase prekrucas, no neva, verim ze ostatne pochopili 😉
mimochodom, ja som bola na kravskom mlieku od 5tyzdna zivota, doteraz som s mliekom problem nemala.to iste dalsi znami.

rimmel
14. kvě 2010

latvia na pitie nedavam, kojim ale do varenia ano 😉

latvia
14. kvě 2010

tak to ti hlasno tlieskam 😀 😀 😀

rimmel
14. kvě 2010

😉 😀

latvia
14. kvě 2010

ja od roka zacnem davat kravske mlieko, itak mi teraz odmieta pit umele...

momin
14. kvě 2010

latvia u nas to bylo podobne... UM nechtel ani za nic ale jakmile sme nabehli na kravske tak je to pohoda... 😉
Drzim palce! 🙂

latvia
14. kvě 2010

momin 😉 to dufam ze bude aj u nas, mlieko sice nahradzam mliecnymi vyrobkami, ale predsalen, mlieko je mlieko 🙂

beruska24.9.
14. kvě 2010

latvia - nezkoušeli. Z čerstvého zatím jen banán a domácí jablko.

latvia
14. kvě 2010

momin, a nemal s mliekom problem? neodmietal ho najprv? nemal po nom nejake reakcie? hnacky, koprivku, ekzem?

latvia
14. kvě 2010

berus, tak vyskusaj, viacere mi to odporucili ako vyborne prehanadlo 🙂 my sme predvcerom dali, nemozem povedat ze ho prehnalo, ale chutila mu 🙂

beruska24.9.
14. kvě 2010

Musíme se vypravit někam do města na nákup. Ve vedlejší vesnici v zelenině toho moc nemá a pokud už přeci něco, tak je to víc hnus než pěkná zelenina a ovoce.

momin
14. kvě 2010

latvia Ty asi myslis ale mleko na piti ze?! To jsem mu nedavala... Ale jen proto ze to nechtell.kdyby chtel tak mu dam.On si flasku nevezme vubec-a z hrnicku jenom caj... Delam mu z mleka kasicky -ty veceri,nekdy snida... jinak normalne pridavam mleko do omacek..
Zadne reakce na mleko nemel.. bylo to uplne v poradku,ale urcite maleho/malou sleduj potom... 🙂 😉

rimmel
14. kvě 2010

momin ak sa mylim tak prepac ale nedavala si ty od 9m mlieko ako aj napoj lebo ti um nechcel pit a nedostali ste z toho potom atopicky ekzem? 😕

momin
14. kvě 2010

rimmel si normalni????? 😲 😲 😲
Latvia davam mleko od 10 mesicu a maly dostal ve 13 mesicich vyrazku a nekteri mi tady chteli namluvit ze to ma ekzem z mleka vis... 😉 jen abych ti to vysvetlila at si nemyslis ze ti lzu... 😉 Kazdopadne to nebylo z toho,byla to obycejna vyrazka a uz ji davno nemame.... 😝

ewana73
14. kvě 2010

no tak ja vam poviem dievky,ze ja som mala alergiu na kravske mlieko ako dieta a za tvrdeho sociku ked som chodila do skolky to tam tety nevedeli alebo skor nedokazali pochopit so svojim rozumom. 😒 moja mama sa stale rozculila ked tam po mna prisla,lebo som z neho stale blinkala a dokonca ked bola mlecna polievka ma nutili jest,no pre mna to bol horor.stale som plakala doma a nechcela som chodit koli tomu do skolky lebo ma potom z toho bolelo brucho .mama mi zvykla kupovat to bez laktozy co bolo vtedy dostat ale ja som uz mala vseobecne taky odpor k mlieku vypestovany,ze som nechcela ani to.dokonca ani teraz v dospelosti ked mlieko nemusim,tak nepijem .. 😖 . a mojho maleho z kase ,ked ju zarobim s UM tak napina,ze az ,dva krat som vyskusala a viac nikdy.potom ho z toho len bolelo brusko.

latvia
14. kvě 2010

😕 😅

momin
14. kvě 2010

Latvia to bylo na me..? 😀

ewana73 samozrejme nerikam ze tu alergii nikdo nemuze mit.. muze.. a proto rikam ze se to musi hlidat.. Ale pokud je vse v poradku tak proc nedat:?! 🙂 😉

latvia
14. kvě 2010

momin, to bol vyraz zmatku 😀

momin
14. kvě 2010

aha... 😀 😀

ewana73
14. kvě 2010

momin,moj prispevok nebol reakcia na teba,lebo kes som to pisal este tvoj tam ani nebol,to len som pisala pre ukazku ,ze moja skusenost . kazdy sa riadi podla seba a podla svojich skusenosti.

momin
14. kvě 2010

ewana jasne... 😉
Latvia.
A jeste bych si davala pozor pokud tuhle alergii mate v rodine..ale pokud nemas tak nevidim duvod cekat... 🙂 😉

latvia
14. kvě 2010

alergiu v rodine nemame, urcite mlieko skusim po roku 🙂

zzuzca
14. kvě 2010

tak som asi jedna z mala, davam KM-plnotucne ako napoj. zacala som tento tyzden, dovtedy som len kojila. kubik vyzera v pohode 🙂 a na moje prekvapenie toho vypije rano cca 150 ml co si myslim ze je viac ako bolo rannajsie kojenie 😉 potom uz mlieko nema. my sme inak nepici-vseobecne 😖, tak aj za to som rada.
inak od roka davam mlieko do varenia.

latvia
14. kvě 2010

aj my sme napijuci 😒 200ml tekutin denne je u nas rarita ☹

latvia
14. kvě 2010

😀 😀 to sa nam dnes dari....ze napijuci, nepici 😀