Začínáme s příkrmy. Nevezme si ani lžičku, pláče

ally8
23. únor 2017

Ahoj, dcera 5 měsíců plně kojena a chci dále kojit ale pomalu zkoušet prikrmy k tomu. Už druhý týden ji zkousim mm + dýní nebo mrkev ale nevezme si ani lžičku a jak vidí že jdu se lžičkou začne plakat. Nemyslím si, že jito nechutna, ale spíš že se bojí a neví co s tím když to dostane do pusinky. U první dcery to neznám, ta krásné papala prikrmy všechny druhy zeleniny i ovoce jsme vyzkoušely. Kvůli imunologickému oknu bych ráda vyzkoušela hodně druhů zeleniny a ovoce, lepek a pod.

verunka_korunka
23. únor 2017

@ally8 napadá mě jediné... Zkoušela jsi ji dávat mm na lžičce? Ať si na ni zvykne? A nebo západní státy začínají s batáty, jsou taky sladké a dětem chutnají...

lv
23. únor 2017

Nechala bych ji 14dní, lžičku jí dala na hraní, formou hry se s ní seznámit..třeba ať tebe "krmí"..

ally8
autor
23. únor 2017

Jo i moje mličko jí dávám, no budu zkoušet dál. Četla jsem hrozné scénáře, že i do roka nic děti nejí a jen se kojí...uf snad to není nás případ.

monaluza
23. únor 2017

A i kdyby, co se stane? Syn je v roce a ctvrt stale ze 60 % na MM, nic s tim nenadelam, i kdybych se na hlavu postavila, jen od te doby, co jsem to prestala resit a nechala tomu volny prubeh, se cele rodine ulevilo... 😉

normalnimatka
23. únor 2017

netlačit na pilu a trpělivě zkoušet... některejm dětem to prostě trvá... a třeba už začnou jíst, a pak zas odmítaj, jeděj, odmítaj...je to normální. do roka stačí mlíko a normální jídlo je spíš na spestření, na zvykání trávení na jiný věci, než je mlíko...
z hlediska alergií tomu moc nevěřim..na to neexistujou pořádný výzkumy. sice česká pediatrická spol. nebo co tvrdí něco, ale nebrala bych to moc závazně. (bůhví, kdo si co kde zaplatil, příkrmy a vůbec strava pro kojence je poměrně drahá záležitost) třeba WHO doporučuje do půl roka čistě jen mlíkovat ;)

jinak můžeš zkusit BLW, třeba to bud dcerce vyhovovat víc, pokud má, dle tebe, problémy se lžičkou.

ally8
autor
23. únor 2017

@monaluza no určitě, hlavně aby ji moje mličko stačilo, teď mi moc nepřibrala jen asi 77 g\ týden. Musím asi přestat srovnávat s mladší, ta byla úžasný jedlík ve 3 m měla 6 kg a tahle to nemá ještě teď. Děkuji

ally8
autor
23. únor 2017

@normalnimatka není to asi tak ani lžičkou, ale že má najednou něco v pusince a neví co s tím....si myslím.

verunka_korunka
23. únor 2017

@ally8 me mala snedla tak 5 lzicek... jine deti jedly treba jen 1-2... pri prvnich pokusech.... taky jsem ji ukazovala ze taky jim stejně a delala mnamnam... na kazdou lzicku ham a otevrenou pusu... obcas jsem si pripadala jak debil, hlavne pri krmeni venku 🙂

normalnimatka
23. únor 2017

jasně...no hele, po takový chvilce bych nic neřešila...:D já zkoušim přikrmovat už 4 měsíce a dítě pořád dělé scéničky, kdy má dítě to jídlo v otevřený puse a nepolyká a různě u toho povídá, vzteká se, prská, strká si tam ruce a jídlo matlá všude okolo a taky se dáví.... takže je to príma zábava...člověku hodně rychle docházej nervy... ale nedá se svítit. tím, že budu nasratá a budu mu to nutit, ničeho nedosáhnu... ftipný je, že dítě normálně jedlo, a něco občas jí úúúplně normálně, takže jako v podstaě "ví co s tím",ale většinou se mu nechce no.a taky vypadá, že jako neví, co se s tím má dělat..:D
takže asi tak... :D