Začínáme s příkrmy, vaříte z kupované zeleniny?

bielicka1974
27. pro 2012

Ahoj, mám 5měsíční dceru a doktorka mi řekla, že už máme začít s příkrmy. Zeleninu musím kupovat, protože bydlíme sice na vesnici, ale v bytě bez zahrady, tak zvažuji , jestli mám kupovat zeleninu a vařit příkrmy doma nebo kupovat příkrmy ve skleničkách. Mám z kupované zeleniny pro takové mimi docela strach, že je plná kdo ví čeho všeho .... Jak to děláte vy, když nemáte vlastní suroviny?

andelka
27. pro 2012

Ahoj, já kombinuju. Něco ze skleničky, něco normální (rýže, brambory..) a něco bio a něco mražené. Než jsem si koupila a namrazila nějaké vlastní maso, tak jsem dávala asi 2x týdně masozeleninovou skleničku..teď dávám jen když malej jí mimo domov, krůtí maso mám v mrazáku a hovězí kupuju Babylove.
Na začátku přikrmování vím že jsem ze skleničky dávala zpočátku mrkvičku a pastiňák (alnatura) a dýni (hipp)..pak spíš už jsem vařila buď z normální zeleniny, nebo mražené.

pampalin
27. pro 2012

Ahojky!
Tak já jsem ze začátku taky dávala kupované příkrmy, nejdřív mrkičku, pak brokolici, brambor... Později jsem malýmu už vařila. Měla jsem štěstí, malej baštil jak kupované, tak i doma dělané příkrmy, nic mu nedělalo problém. A taky začal zeleninku baštit jako fík, takže hned první den snědl celou malou skleničku (teda její obsah 😉 , druhý den taky tak
a třetí už mu byla malá sklenička málo...

mafeska
27. pro 2012

taky bohužel nemám štěstí na domácí zdroje tak zeleninu a maso kupuju v obchodech, příkrmy vařím každý den domácí. Kuřecí a krůtí mám namražené v mrazáku v nádobce na led takže jen přivařím bramboru a zeleninu. Když jsem mimo domov koupim skleničku ale je to risk, malá mi některé odmítá takže když vim že někam druhý den pojedu, navařim si doma.

monad
27. pro 2012

jsme z města zeleninu kupuju normálně v obchodě, ale mladou a pěknou, vůbec nekupuju bio, nevím proč bych měla a malá žije a prospívá úplně normálně, no spíš lépe než normálně.. má 9m a míry 12m dítěte..

první dcera nechtěla domácí stravu jen skleničky a podle toho taky dnes vypadá.. budou jí 3roky a má pouhých 11,5kg a nechce mi jíst nNIC

mafeska
27. pro 2012

@monad taky nevim proč bych měla dávat pouze bio. Kupuju zeleninu jak pro nás tak pro malou, vyberou si tu co se mi líbí a jdu. Bio zeleninu jsem v životě nekupovala.

monad
27. pro 2012

no některý maminky jsou jak šílený!!! jen bio bio.. nechápu

betysek
27. pro 2012

Začínala jsem se zeleninou ze skleniček, teď vařím domácí brambory a přidám zeleninku ze skleničky (mám i trochu domácí mrkve a brokolice v mrazáku) - dcera má 6,5 měsíce. U starší jsem to dělala podobně. Na rozdíl od holek jsem starší kupovala bio zeleninu, když už mi došla domácí a budu i teď. Buď koupím čerstvou biozeleninu nebo dám zeleninku ze skleničky. Nám biozeleninu nekupuju, ale dětem do 1 roku jo.

jennyska
28. pro 2012

@bielicka1974 Ahoj, tvé téma tady už máme a proto ho jako duplicitní zamykám. Obrať se prosím na diskuzi, kterou ti doporučila @berenika39 - díky za pomoc 😉 J.