Začít kaší nebo zeleninkou?

beruska1979
19. čer 2008

Ahoj holky,

Tak jsme vcera byly na prevazeni a dcerka mi za 9 dni vubec nic nepribrala. ( porodni vaha 3520 g a 54 cm, nyni 6850 g a 65 cm). Za posledni mesic tedy pribrala jen 250 g. Zadna slava.... Zitra ji bude 6. mesicu, tak bych uz zacla prikrmovat. Ma se ale pockat az do ukonceneho 6. mesice? Priznam se, ze mam problem vubec vypocitat, kdy je ukonceny 6. mesic, jestli je to 6 mesicu a 1 den, nebo konec 6. mesice zacatek 7.m? Navic jsem alergicka na pyl, takze jsem si predstavovala, ze budu plne kojit co nejdele. Dcera mne ale vydrzi u prsa max 4 min a pak uz nechce. Kojim takto uz asi 2 mesice kazde 2 az 3 hod, i v noci..... Mleka si myslim, ze mam jeste dost....Tak nevim, jestli mam jeste pockat, nebo uz zacit davat prikrmy. A pokud ano, myslite, ze mam zacit kasi, aby trosicku pribrala, nebo zeleninou, nebo obojim? (v poledne zelenina a vecer kase?)
Diky moc

sirinka
20. čer 2008

simlenka ale mozes skusit nemliecnu kasu urobit do tvojho odsateho MM

kamcatko
20. čer 2008

beruska1979 ...ahojky,ja si teda nemyslim ze by ti mala neprospivala....nam je pres 5 mesicu a za mesic pribrala pouze 300g (ted mame 6100g a pri narozeni mela taky 3,5kg).Pises ze ma mala 6800g to je podle me dobra vaha na 6mesicni miminko.

simlenka
20. čer 2008

Siri a jak?

sirinka
20. čer 2008

simlenka odsaj si svoje mliecko, mozes ho trosicku prihriat ale nevarit a normalka do neho zarobis kasu ako keby do umeleho. najlepsie asi ryzovu bez prichute. a nemusis odsavat tolko kolko je napisane v navode, ale kolko odsajes, tak prisposobis mnozstvo tej kase, aj tak ti asi na zaciatok vela nespapa, ale ktovie 😉 ja som zvykla po kazdom nakojeni este zvysok s prsnika odsat, to bolo vzdy len tak 20-30 ml a za den sa mi to nazbieralo a tym som ju vecer nafutrovala 😅 ale to iba prve dva mesiace...

simlenka
20. čer 2008

aha - díky

já to nejdřív pochopila tak, že mám odsát mlíko a v tom třeba rozvařit rýži - s tou instantní mě to vůbec nenapadlo 😀

beruska1979
autor
20. čer 2008

kamcatko, pry se ma pribrat minimalne 300 az 400 g za mesic a my jsme pribraly jen 250g. Ted za 9 dni nepribrala ani gram, ale mozna pribira skokove...Navic mi dcerka u prsa nevydrzi vic nez 4 min, ted se to jeste zkracuje, je nervozni, porad se odtrhava, asi ji uz nechutna, nebo co..... Vcera jsem ji dala kasicku ryzovou s vanilkou od Nestlé, snedla asi 100 ml, ale v noci se mi probudila stejne 3krat, mela jeste zizen 😒 No, pristi tyden zacnem se zeleninkou, tak jsem zvedava...

sirinka
20. čer 2008

beruska plne dojcene dieta nemusi priberat podla tabuliek...aj zlozenie tvojho mlieka sa predsa meni v zavislosti od toho co jes, nemusi vzdy obsahovat rovnake mnozstvo tukov...a mozno nervozna je zo zubkov

selu
20. čer 2008

berusko, nase Misa mela pred tremi dny pet mesicu, byly jsme u dokiny zrovna ten den a mela 5,53 a tri tydny pred tim, mela presne 5,50...dokina na to vubec nic nerekla, sestricka me uklidnila, ze je to pry v pohode, ze uz nebude tak moc pribirat...ja zatim o prikrmech neuvazuju, pac jsme zjistili, ze je mala ekzematicka, tak kdybych vydrzela do 7 mesice treba jen u kojeni budu stastna, kazdopadne mame podobny problem, mala je u prsu 4 minutky, zacne se odrthavat, ja ji ale vzdycky nabidnu to druhy a to si jeste pososa ze pet minut, akorat rano, kdyz celou noc nepije tak sosa treba deset minut z jednoho v kuse 😀

beruska1979
autor
21. čer 2008

holky,
Dr mi rikala, ze je podavat prikrmy od uk.6 mesice je nejzazsi termin a cituji: "trapit dite hlady je blbost", alergie se tim pry vubec neovlivni, tak nevim... Vsude samozrejme ctu, ze by se dite melo kojit co nejdele kvuli alergiim. (jsem alergicka na pyl, takze jsem to taky tahla az do uk. 6 mesice a jeste jsem chtela vydrzet...)

A jeste jsem se chtela zeptat, jak by mel vypadat jidelnicek miminka od uk. 6. mesice? Nejdriv zeleninka v poledne, vecer kasicka a presnidavky v poledne a odpoledne, nebo presnidavka jen odpoledne a dopoledne treba jen kojeni? Vubec nevim.....

sirinka
21. čer 2008

beruska trapit dieta hladom je fakt blbost, preto treba kojit vzdy, ked si pyta 😉
a samozrejme ked zacnes s prikrmamy, neznamena to, ze koncis s kojenim, ved to sa pekne doplna
jedalnicek od 6. mesiaca...u nas to bol prvy mesiac len zeleninka na obed, od siedmeho som pridala ovocie, ale na olovrant mi to lepsie vyhovovalo, lebo mala neskoro vstavala a k tej zeleninke masko. no a asi od polovice osmeho kasu na veceru. my sme sa neponahlali, stale som ju dost intenzivne dojcila. mimochodom, my sme obidvaja s manzelom alergici a klara je zatial ok

beruska1979
autor
21. čer 2008

Sirinko,

Snazim se kojit kazde 2,5 az 3 hod, ja nevim, ale zda se mi, ze dcerce uz mlicko nejak nechutna, za 3, 4 min je hotova a pak uz nechce. Vlastne si ani o bumbani nerika, prikladam ji pravidelne po takto kratkych intervalech, a ani nevim, jestli bych poznala, ze ma hlad, kdybych ji tak casto neprikladala 😀
Jeste jsem se chtela zeptat, jestli kdyz jsem zacala kasickou na vecer, muzu zkouset ruzne druhy kasicek, nebo 3, 4 dny ji davat jen jeden druh a pak teprv dalsi (jako je to u zeleniny)

sirinka
21. čer 2008

ja som kase od zaciatku striedala, ale to mala klara uz skoro osem mesiacov. no a mliecko jej urcite chuti, len uz je silnejsia a ma vycibrenu techniku, takze to zvlada ovela rychlejsie ako kedysi...a teraz uz ju zaujima aj okolie, takze niekedy sa nesustredia na satie a potom sa kojime aj na trikrat 😀

janinininka
21. čer 2008

Holky taky to řešíme, ještě máme teda chvíli čas, ale jsme na půl na UM a napůl na MM, tak nevím, jestli nám dr. doporučí od ukončeného 4.měsíce, nebo od ukončeného 6. měsíce, ale tipuju, že od toho 6. a mám v tom taky zmatek teda. Ty kašičky jsou už od toho 4, že? a nesmí se dělat do lahvičky, ale do mističek, je to pravda? jsem na to zvědavá, kašičky prý ale víc zasytí..
takže nejlepší je teda začít zeleninkou, asi jeden druh, tak ty 4 dny, pak přidat další a až třeba za 2 týdny zkusit ovoce a nakonec kašičku? a kdy maso? po zelenině a pak teprve ovoce? to je hrozný teda! já asi ze začátku budu kupovat taky ve skleničce, abych zjistila, co Kačce bude chutnat a pak to udělám a zmrazím, ať se s tím pořád nemusím patlat. a prý se to už nemusí mixovat, že stačí rozmačkat nebo propasírovat.
Simi- ty kašičky si taky myslím, že jsou ze začátku dobrý nemléčný, bude tam mít tvoje mlíčko a třeba jí to bude víc chutnat! a jsou prý dobrý kaše bez lepku pro začátek.

dudasik
21. čer 2008

Ahoj Beruska, tak aj ja sa pridavam do tvojej diskusie.
Tvoja dcerka je narodena tak isto ako moja, ak sa nemylim, takze je naozaj najvyssi cas zacat s prikrmami. Suhlasim, ze mate dobru vahu a podla tabuliek to nie vzdy ide.
S kojenim sa netrap, nasa Natalka papa cca 4 minuty uz od svojho ak sa nemylim druheho mesiaca a rastie nam krasne, ma dvojnasobok porodnej vahy. Citala som,ze dietatko si vytiahne pri kojeni v prvej minute 90 % mliecka,takze sa neboj.
My sme zacali mrkvickou varenou nad parou presne v Natalkin polrok (teda vcera) a pomalicky skusame, po troske. Da jej par lyziciek , na zaciatok staci a potom ju hned dokojim. A tiez papame kazde dve tri hodiny a aj v noci, uvidime,ci sa pomaly nieco zmeni.
Drzim palce