Zácpa po zeleninových příkrmech, co s tím?

dooriska
19. bře 2013

Ahojky detem je už 6 měsícu tak jsem začala dávat první přikrmy. rýžovou kači do mléka na noc a ted jsem začala dávast jim i vařenou zeleninu, začala jsem mrkví a kluček se po ní nemuže vykakat. Vubec nevím co s tím ? zeleninu vařím a pak pres sítko pasíruji jinak se mi holčička kousky dusí. Jak pripravujete první zeleninové příkrmy ?

monad
19. bře 2013

mrkev uvařím do měkka s pár kapkami olivoého oleje, nebo lžičkou obyč. másla a hodim do mixéru.

betuse
19. bře 2013

čauky, taky jsme po mrkvi měli ze začárku strašnou zácpu, na pár dní jsem ji vyřadila a dala jinou zeleninku ..... brzy se to upravilo...... Příkrmy vůvec nekupuji, vše vařím a moc to klukům šmakuje...... mixuju ponorným mixérem a supr hladká kaše......

betuse
19. bře 2013

@dooriska a pozor na rýžovou kaši, zkus ji vyměnit za kukuřičnou...rýžová staví.... 😉

betysek
19. bře 2013

U první dcery jsem s tím taky měla problém, doktorka mi radila švestkovou šťávu, nebo švestky či meruňky...A bylo to za pár dní lepší. Ale dceru (5 let) musím hlídat do teď, aby jedla dost potravin změkčující stolici, prtože na zácpu trpí...Mladší je pravý opak. I v 9 měsících má stolici 2x i 3x denně...

lv
19. bře 2013

to je časté, mrkev, rýže, pak banány, vše staví..pomáhá kromě ovoce - pokud ho ještě nemáte zavedené - odvar z ovesných vloček, namočit uvařit a s tou vodou, šlemem rozmixovat.

naomi6
19. bře 2013

@dooriska Mrkev staví, takže bych volila jinou zeleninu a jak píše Iv, tak je skvělá ovesná kaše, nebo i ten odvar. Naše malá bohužel také trpí na zácpu, takže to známe dobře. Držím palce 😉

talina
19. bře 2013

@naomi6 Vařená mrken nestaví
volila bych trošku oleje nebo másla do zeleniny, švestkovou šťávu nebo víc pít

hojda
19. bře 2013

Právě, že se začíná mrkví, tkerá vařená staví, syrová naopak projímá. Zkus dát pár lžiček švestkové přesídávky, nebo št štávy. klidně můžeš pomoct i rektální rourkou. Banány zralé staví, nepřezrálé jsou ok (čím sladší tím horší)

hojda
19. bře 2013

@talina Vařená mrkev staví a jak! Doporučuje se při průjmu, syrová naopak projímá.

naomi6
19. bře 2013

@talina Nestaví syrová mrkev, vařená mrkev samozřejmě staví. Něco o tom vím, dcera nám trpí na zácpu, takže to mám vyzkoušené a potvrzené od doktorky 😉 A švestky jsou fakt skvělé, hodně nám pomáhají 😉

dooriska
autor
20. bře 2013

holky moc děkuji za rady 🙂 zkusíme jak švestkovou štávu tak ty vločky, a na banány si dám taky majzla. premýčlim co jim zavedu dál , už meli mrkev,brambor tak možna vyzkoším brokolici ta sice asi nadýma alesnad to přežijem. Dávali jste detem prvne zeleninu a pak ovoce a nebo jste to stridali ?