Zavařování ovocných příkrmů, máte zkušenost?

ivetticha
11. únor 2015

zdravim, je tu nejaka maminka co ma zkusenosti se zavarovanim ovoce pro mimco? ☺️ chtela bych to zkusit, ale potrebovala bych presny navod na pripravu+ dotaz jestli se da zavarit i banan 😳? Moc dekuji za reakce ☺️

sara84
11. únor 2015

Zavarovala jsem různé druhy, jablíčka, merunky, broskev + banan, a jiné a vydržely, teda ty nesnezene i dva roky! Postup vždy stejný, ovoce oloupat, nakrajet na drobno, povarit s troškou vody a tak na 2 litry směsi 1 bio vanilkovy pudinga pak tycovym mixerem rozmixovat- ještě horké! A horké plnit do pečlivě vymytych suchých sklenic, utáhnout a dát na cca 80-90 st za 15 min zavarit, vyndat a ja ještě pro jistotu dala dnem vzhůru. Můj syn to měl moc rád, akorát čistě merunky jsou dost kyselé.Banány jsem dělala s broskvemi, moc dobre. A švestky s jablky nám nikomu moc nejely :(

jitavrtule
11. únor 2015

pro inspiraci :
http://jituli.blogspot.cz/2012/09/domaci-presni...

mě to teprve čeká, tak vlastní zkušeností neposloužím.

ivetticha
autor
12. únor 2015

a když to chci zavařovat v hrnci na jak dlouho se to tam dává? 😀

lenkalenulka
12. únor 2015

Delam tak jak
@sara84 davejte pozor aby sklenicky byly opravdu dobre umyte-nejlip v mycce, vicka musi byt na zavit, a ovoce jen pekne zadne ''trosku otloukle,nahnile''.. ja nedelam velike zasoby vzdy tak na mesic mesic a pul, a delam i s vlockama-jemne vlocky proplachnout povarit s ovocem a rozmixovat, pak s piskotama-pridam do variciho a rozmixuju dohladka-osladi treba kyselejsi jablicka... neprislazuju spis nakombinuju ovoce s hruskou, mrkvi( tam prikapnu i olej kvuli vitaminum) proste sladsi ovoce misto cukru... da se prisladit i medem/nekdo dava fruktozu,glukopur apod-ale pro nejmensi je to zbytecne... ja jsem s bananem nezavarovala jeste ale delamciste jablecnou a pak tam mixnu cerstvy banan-nebo cokoli je po rruce😉 ja steriluju ve velkem hrnci na dno dam uterku naliju vodu tak aby sahala do pulky sklenicek ,priklopim a necham mirne probublavat 10-15 minut pak vytahnu a otacim dnem vzhuru-to jen pro jistotu..dokonce jsem cetla ze se da zavarovat i v mycce na nadobi tak zkuste mrknout na net a zkusit🙂 ...nikdy se mi nezkazily...

elafonisi
12. únor 2015

Zavařovala jsem zatím jen jablíčka. Nastrouhala jsem na na robotu, maličko podusila v hrnci, dala do pečlivě umytých skleniček prolitých vařící vodou, víčka jsem převařila v hrnci a pak do trouby na 170 stupňů. Nepřidávám cukr, letos bylo ovoce dost sladké a ani puding, jak bývá v hodně receptech - zbytečně přidaný škrob.

sara84
13. únor 2015

Já dělala veliké zásoby, protože se jednak urodilo a jednak mám kloucka na podzim, tak aby měl nez bude nová sklizeň. Dávala jsem do závad.hrnce na 90 st na 15 min. Cca. A nezkazila se ani jedna. Ale stačí i větší hrnec a dolu úterní!

ivetticha
autor
14. únor 2015

Holky dekuju moc vsem, po vikendu se na to vrhnu 😘

kaja2016
28. srp 2016

Rada bych poprosila o radu pri zavarovani obecne zkusenejsi maminku. Je potreba aby kompoty, marmelady byly vyplnene sklenice po okraj? Stane se neco, kdyz budou jen do poloviny?

veronika223
Odpověď byla odstraněná
Zobraz