Zavedení příkrmů "na popud" dítěte. Co myslíte?

veru181
1. říj 2020

Ahoj, mám 4,5 měsíčního prcka a přemýšlím, kdy začít s příkrmy. Plně kojím, takže jsem počítala s tím, že začneme až od 6. měsíce. Hlad nemá, počůrané plínky ažaž, ale u každého jídla nás zvědavě sleduje a žmoulá pusinkou, tak si říkám, jestli mu nevyhovět a nezačít pomalu teď. Co myslíte? 🙂

nikoulinka
1. říj 2020

Ahoj 🙂 Přesně proto, co ty popisujes, jsem zacala prikrmovat "nasim" jídlem oba prcky. Malý, ten jak viděl, že jdeme s talířem, se až trepal 😂 Takže jsem začala dávat "naše obědy". Začala jsem klasický - mrkev, brambor, dýně... Později maso, atd. Byl kojeny. Tak samo i dcera.
Oba dostávali pouze obed, cca 2 měsíce, a zbytek byli kojení. Sem tam akorát kaše na večer 🙂

riavais
1. říj 2020

@veru181 Za pokus nič nedáte a ak má záujem o vaše jedlo prečo nie 😊

leniczka23
1. říj 2020

Pokud o jídlo jeví zájem, pomalu bych začla 😊

puhelin
1. říj 2020

V tomhle veku je zajem o vse. Kdybyste v ruce mela cokoliv nejedleho, vrhne se na to se stejnym zaujetim. A ham opakuje take po vas. Ja bych urcite nespechala. Kojeni staci a jeste dlouho bude 🙂 Tak si to spolu uzivejte.

veronikacv
1. říj 2020

Ja takhle zacala od ukonceneho 5. mesice. Presne ze stejneho duvodu. A do dvou tydnu uz byl na plne davce obeda. 😊 Je mozne, ze i kdyz to zkusis a nabidnes, tak prestane mit zajem, protoze zjisti , ze to neni jeste nic pro nej. Kazdopadne bych dala klidne ochutnat a uvidis 😊

jjasmina
1. říj 2020

Já jsem začala po 5. Měsíci, kolem 4. Se mi zdálo brzy i kdyz nás pozorovala

dashyyy
1. říj 2020

Začala jsem u dcery v pátem měsící, ze stejného důvodu a opravdu to nebylo tak, že by šla po všem.. šla opravdu jen po jídle.. nemohla jsem před ní vůbec jíst, tak jsme po lžičkách po dohodě s dr. začaly 🙂 tenhle apetit jí vydržel doteď.. je to od porodnice žravec 😀 poradila bych se s dr. a po lžičkách pomalu proč ne 🙂

madbetka
1. říj 2020

Nejmenší dcerka v 5m dělala to samé, hypnotizovala jídlo a žvejkala pusinkou. Nabídla jsem jí, dala do ručičky, ale vyplivla to, nevěděla, co s tím a nechtěla to. Takže jsem počkala a začala teď, kdy je jí 6m a pár dní. A teď už chce a chutná jí 🙂
Určitě není kam spěchat, ale zároveň si myslím, že je vždycky fajn využít toho, že má dítě o něco zájem (dělám to tak u dětí nejen u jídla a rozhodně se to vyplatí) 🙂

jednaholkaa
1. říj 2020

@veru181 Zacala bych az v 6 mesicich, po te co jsem cetla tu teorii o “virgin gut”. Prvni pul rok lepsi jenom mliko..

jajulin
1. říj 2020

Říká se tomu senzitivní období - dítě hltavě sleduje, když ostatní jedí a projevuje o jídlo zájem. Nejdřív bych zkusila dát něco vhodného do ručičky - kukuřičnou křupku, kus uvařené brambory... a když bude vědět, co s tím a bude spokojené, velice zhlehka bych mu něco dopřála. Však to nemusí být hned celý oběd. Může se stát, že když se toto sezitivní období promešká, přijde přesný opak a dítě nebude mít o jídlo zájem vůbec.

me_druhe_ja
1. říj 2020

Však vyzkoušej a uvidíš. 😀 rozhodně mu tím neublížíš. 🙂

elesse
1. říj 2020

Ja to vyzkousela ze stejnych duvodu asi v 5 mesicich. S jidlem v ruce vubec netusil co ma delat. Po lzickach jich snedl treba 5. Takze nic moc, ale tim, jak jist “nemusel” mi bylo jedno kolik sni a ted (7,5 mes) ji krasne nekolik porci denne. Dal kojim, tak zalezi, na kolik jidel je vzhuru a jak se nam chce

veru181
autor
1. říj 2020

Děkuji všem za reakce 🙂 Já právě vnitřně bojuju s tím, aby to bylo pro malého co nejlepší, i když ani jedna varianta mu asi neublíží 🙂 Kojení mi po počátečních útrapách už vůbec nevadí, spíš jsem si říkala, jestli nevyužít jeho zájmu a navíc aby měl dost mléka a živin. Tak ještě uvidím 🙂

lida9
2. říj 2020

ja myslim, ze kdyz das ochutnat jednu lzicku, tak se o kojeni neochudis, mleko doda vse co potrebuje, ale ditko zacne ,,zkoumat,, pusinkou🙂 dcera 5m a uz zkouma jidlo a za me ji to neublizuje, proste objevuje🙂)

surikata131
2. říj 2020

@veru181 počkala bych minimálně do toho 5.měsíce, 4,5m se mi zdá moc brzo

firefly13
2. říj 2020

Taky jsme to tak měli, malej pořád koukal, tak jsme mu vždy dali něco ochutnat/ožužlat a byl spokojenej. Vždyť ještě nemusí nutně jíst, stačí když si to ošahá a ochutná, bude prostě zkoumat a opravdu přikrmovat můžeš začít až v těch šesti měsících 🙂

keksik002
2. říj 2020

Syn sice kojeny nebyl, ale kolem 4mesice zacal delat totez, na prvni pokus snedl cely prikrm a vesele pokracoval dal :D takze za me, klidne vyzkousej, vsak ikdyby tak bude jist obed plus mleko a dalsi prikrmy zas az za dyl.. Teda pokud to nebude hladovec jako ten nas :D v pul roce mel krom mlika obe svaciny, obed a veceri ;)

veru181
autor
17. říj 2020

Blížíme se k pátému měsíci a zatím ještě vyčkáváme 🙂 Od 3 měsíců pije z obou prsů, aktuálně 7x-8x denně, takže má asi dost 🙂.

@keksik002 A jak zvládlo celý příkrm najednou jeho trávení? 🙂 Vůbec bych se nedivila, kdybychom to měli stejně 😀 Pořád čekám, kdy využiju instrukci "když je dítě syté, odpojí se od prsa", za těch 5 měsíců se to stalo tak 3x, jinak ho musím odpojit, když už vidím, že nejí 😀 Teď jsem mu kvůli trávení dávala pár lžiček heřmánkového čaje a vypadal, že by klidně pokračoval 😀

keksik002
17. říj 2020

@veru181 uplne bez problemu 🙂 normálně snedl prikrm, zapil trochou mlika a na dve hodiny vytuhnul :D

veru181
autor
30. říj 2020

@keksik002 Tak jsem se moc nespletla :D Radši teda začínáme pomaleji, ale dnes dostal cca 60 ml a rozčiloval se, že by si dal ještě :D

keksik002
30. říj 2020

@veru181 hlavně že mu chutná, jednou na to budete vzpominat ;)

veru181
autor
31. říj 2020

@keksik002 Jo jo, mám z toho radost 🙂