Zavedení příkrmu - problémy s vypazdňováním

ondrasekj
25. říj 2016

Ahoj, začali jsme dávat příkrmy a teď má malá problémy s vyprazdňováním. Tlačí je u toho rudá a pláče a výsledek v plýnce žádný. Nechce mi pít vodu a ani čaj při příkrmech...poradíte mi prosím čím to zlepšit, aby zase vyprazdňování nebolelo a bylo jako předtím. Děkuji

kika_21
25. říj 2016

@ondrasekj A ty příkrmy jsou co-konkrétně? Může to být vařená mrkev, nebo kupovaná směs-co to je?

ondrasekj
autor
25. říj 2016

@kika_21 batát,řepa,mrkev,brokolice,brambor,cuketa,dýně a teď už přidávám i maso a různě to míchám. A začali jsme s jablkem. Jinak pije bebu.

mejan
25. říj 2016

Ahoj, tak prikrmy za chvili budu taky davat a docela se toho bojim, protoze malej je na UM a mel tuhou mali castou stolici. Co jsem zmenila kapky na prdiky, ted davam Baby calm, tak stolice ridka. Sice ceznost stwjna, ale aspon se snadno vykaka. Tak jsem si rjkala, kdyby s prikrmama bylo zase kakani tuhy, tak dam ty kapky

kika_21
25. říj 2016

Já nevím, kolik jí je, ale omezila bych počet druhů, začínala bych 1 druhem, po třech dnech bych přidala 1 další-hodnotila bych, co funguje někdo tady psal, že dítě dýně nadýmala,s batáty nemám zkušenosti.Naše děti jedli mrkev, mrkev a brambor, po měsíci máslo na střídačku s oliv. nebo sluneč. olejem přidat,brokolici,střídal se bezmasý a masový-hovězí, kuře, krůtí maso...1-2 krát týdně vařený žloutek-to až třeba od 9 měsíců, maso od 7 mi měsců-snědly zejm. na začátku velmi málo.Rozmixovala-když třeba měly vyrážku-spíš ale po ovoci-nedávala ten druh.Obecně jsem používala plodiny z našich zem. šířek, na které jsme zvyklí v daném ročním období.Když jsem měla pocit, že má málo tekutin, dala jsem tam více kojen. vody, ve které jsem to vařila.

mejan
25. říj 2016

@ondrasekj a kdyz mala nechce pit vodu nebo caj, tak prikrmy varit na ridko, vic vody. S tim kakanim jsou starosti, clovek by rad pomohl, ale ne vsechno zafunguje

ondrasekj
autor
25. říj 2016

@kika_21 máme 5,5 měsíců , ze začátku jsem dávala 1 druh zeleniny co 3 dny a pak zase jiný druh a přidávám lžičku oleje. A teď už to míchám. Začala jsem dávat příkrmy od 4 měsíce, a to problémy s vyprazdňováním neměla 🙂

alcar
25. říj 2016

@ondrasekj a pridavate do toho prikrmu maslo nebo olivovy olej?

ondrasekj
autor
25. říj 2016

@alcar olivový olej

alcar
25. říj 2016

@ondrasekj a kolik ho davas? Muzes klidne i pul lzicky na dve mrkve. Vyzkousej jeste i to maslo.

kika_21
25. říj 2016

Když chci zabránit průjmu, dávám rozvařenou rýži s mrkví-u psů i u dětí-tak asi mrkev také může působit na zahuštění. Jelikož jsem kojila-ještě ve 3 letech toho nejmladšího, nevím, jak působí UM, které používá zakl. spolu s příkrmy. Dávala jsem jinak bílý jogurt, až mi v 6. měsíci pediatr doporučil dávat i ,,smetánky".Myslím, že jogurt s živou kulturou by také mohl zažívání zlepšit. Jinak bych to nehrotila, protože třeba neteř měla s vypraz. problémy řekla bych psych. rázu ve škol. věku.Řešilo se to až přehnaně, brala projímadla-u babičky tak nějak to braly s humorem obě, neboť babička má opačné problémy.dvě z dětí, které nebyly tak dlouho kojené, nějak neměly problémy-syn měl Sunar od 4.měsíce, dcera Nutrilon AR.

zuzka_1985
25. říj 2016

Probiotika do stravy alebo biely probioticky jogurt aspon. Nam to pomahalo

lamia
25. říj 2016

Vařená mrkev nebo ryze hodně staví, je lepší se jim vyhnout u zacpovych dětí, i banán dělá zácpu. Nás malej je kojenej,ale po vařené mrkvi by byl ucpanej total. Bacha na kupovane skleničky, pokud byste dávala, je to hodně mrkvove.

lamia
25. říj 2016

Jo a lepší je víc tekutá konzistence prikrmu,pokud jinak nepije,at ma tekutiny navíc v tom (taková 'polivcicka' 🙂)

lajla
25. říj 2016

@ondrasekj přestaňte dávat maso, brambory, mrkev
Prikrmy více naředit, jako přílohu celozrnna ryze, quinnoa, jáhly
Jablíčko povarit se semínky slunečnicové třeba...pak rozmixovat
Odvar z lněného seminka
Tekutiny( odstátou vodu) přes stříkačku když jinak nechce
Probiotika ne dele než 14 dní, když nejsou atb

23363
25. říj 2016

My jsme s tím taky trochu bojovaly. Já doporučuji laktobacily, dělat příkrmy řídké a dávat bacha na skleničky. U nás to dělala rýžová moučka, kterým se to často zahušťuje. začala jsem kupovat skleničky, kde je opravdu jen zelenina a voda... žádné zahušťovadla a moc se to zlepšilo... Dr. mi doporučila dávat švestkovou šťávu. Tu jsem sice do malé nedostala, ale teď bych to rovnou nalila do toho příkrmu... 🙂

z_u_z_a_n_a_1988
25. říj 2016

Ahoj, dcerka zacala s prikrmy od ukonceneho 5. mesice. S prikrmy u nas taky prisly problemy s vyprazdnovanim.Doktorka mi radila vynechat mrkev, ktera stavi.Taky jsem davala po lzickach tu svestkovou stavu, prikrmy delala tekute a hladke, aby byly co nejlepe stravitelne.Taky jsem kazdy vecer pri koupani cvicila s nozickama a masirovala brisko.Trvalo u nas docela dlouho nez se to srovnalo, sle ted uz se nastesti zda, ze problemy jsou pryc..

leki
26. říj 2016

Nam doktorka poradila zvysit davku olivoveho oleje. Na celou davku davam asi polevkovou lzici, od oka, nekdy vic jindy min 😉

hanicka_langova
27. říj 2016

Tak pokud je mimi zabetonovane a nemůže kakat zkuste koupit glycerinovy cipek v lékárně a pidi část zavést do konečníku, ale opravdu pidi. Nebo klidně strikackou dát max 1-2ml oleje...pokud by nekakala dva dny utikejte k lékaři aby bobek vyndal z konečníku...jinak teď bych mimcu dávala jen tekutiny aby se víc nezabusilo. Co se týče jídla viz komentáře výše. A co se týče prikrmu i kdyz by mimi papalo napoprvé klidně půl misticky, tak dávat jen malinko a přidávat každý den jen o lžičku víc...jsou mimca co jsou schopná na poprvé zbaszit půlku banánů ale pak strašně trpí když jim nejde kakani.

kristynka_l
1. lis 2016

Naše malá je kojená a jelikož kakala tak po 4 dnech (vše z mléka vstřebala), začali jsme po 5. měsíci taky s mrkvičkou = nezlepšilo se to, opravdu staví. Doporučuji cuketu, dýni a červenou řepu.

veronika223
Odpověď byla odstraněná
Zobraz