Zelenina, která staví. Chtěla bych udělat seznam

guava
11. led 2012

Nenasla jsem toto tema. Chtela bych udelat seznam zeleniny, ktera stavi.
Muj syn nema stolici jiz 3 den, zacali jsme s prikrmy nedavno.
Vim, ze stavi, ryze ( i kase) mrkev, ted se me zda , ze se to prave stalo po dyni Hokaido.
Muzete napsat vase postrehy?

kalo
11. led 2012

@guava Přesně, jak píšeš..náš případ. Začali jsme s přírmy a malý je zabetonovaný...Rýžová kaše staví, mrkev staví, po bramborách má bolení- ty mu vůbec nesedí......Zrovna mám dnes nachystanou tu dýni 🙂 Ta by ale stavět neměla...

Ještě jsem koupila příkrmy ve skleničkách : pastiňák, brambory / špenát, brambory/fenykl (u nás jsou ale špatné i ty brambory...) Tak uvidíme

Taky jsem mu začala dávat trošku pít čajíku (vím, že je to zbytečné, takto brzo, ale když má ty zácpy..)

petaov
11. led 2012

@guava zkus mu do každé zeleniny přidat odvar z ovesných vloček. My jsme neměli problém s žádnou zeleninou a kakáme třikrát denně 😉

guava
autor
11. led 2012

ja jsem cetla, ze brambory se nemaji davat, jsou v podstate jedovate...my davame bataty ( sladke brambory, v Praze koupis, verim , ze ti je jinde muzou v zelenine objednat) a s tema byl uspech. Dej vedet jak jste dopadli po dyni! My jsme zacpani....

guava
autor
11. led 2012

@petaov ano vim, diky! Dnes k obedu ma jen ty vlocky....
Uz tyden pije bio celozrnou ovesnou kasi vecer , ale ani po ni nekaka....je mozne, ze je to tim, ze je celozrnna?

petaov
11. led 2012

@guava tak to nevím. Každé dítě to má s kakáním jinak. Ale třeba celozrnný chleba se myslím může až od roka, nebo později. Ale nejsem odborník, zas tak se v tom nevyznám. Jestli jíte i ovoce, tak prý ještě pomáhají převařené sušené švestky, ale odzkoušeno nemám. 🙂

llluckaaa
11. led 2012

@guava Ahoj, teď tohle téma hodně řeším doma, tak napíšu své postřehy a rady doktorů i co jsem si našla sama. Pokud má dítě zácpu, tak by obecně mělo dostávat víc vlákniny, hodně se hýbat a hodně pít. Není potřeba se nějaké zeleniny bát, protože by stavěla (sice se traduje, že třeba vařená mrkev staví, ale to platí spíš pro ty, co mají průjem, a pokud dáš tu mrkev třeba do polévky, tak to žádný zásadní vliv mít nebude, pokud dáš syrovou, tak by na zácpu měla spíš pomoci - ale s malým mimčem si nejsem jistá, jestli bych to zkoušela, protože konkrétně mě po syrové mrkvi hrozně bolí břicho). Jinak na urychlení a změkčení stolice by se mělo jíst pokud možno syrové ovoce (třeba jabka) i se šlupkama nebo kompotované opět se šlupkou (švestky, třešně, višně, meruňky) a syrová případně vařená zelenina (opěd pokud možno i se šlupkou). A taky by se mělo dávat víc tuku, aby se stolice změkčila. Jinak celozrnné ovesné vločky by měly také pomoci.
Všechno samozřejmě musíš přizpůsobit věku dítěte, nenašla jsem tu, kolik je tomu tvému je, takže píšu víc obecně...

jop
11. led 2012

@guava můj syn měl po prvních příkrmech taky hroznou zácpu, nekadil víc jak týden. Ono je to prý hodně individuální, co staví, co nadýmá atd.. Na zácpu jsem vyzkoušela spoustu věcí, ale nejlepší bylo uvařit sušené švestky a rozmixovat. To byla naše záchrana.

m.o.u.s.e
11. led 2012

I absence stolice víc jak týden nemusí znamenat zácpu ( potvrzeno i pediatrem) , prostě jeho tělo dostalo do sebe něco nového a musí to víc zpracovávat než mlíko, postupně se to upraví. Já jsem třeba něco na čas vyřadila a pak zkusila znovu a už to bylo v pohodě, ale spíš šlo o mléčné kaše jisté značky, zeleninu jsem zaváděla postupně a ani při tužší stolici mě nenapadlo ji vysadit, spíš jsem víc pohlídala pitný režim.

llluckaaa
11. led 2012

@m.o.u.s.e To máš pravdu. Zácpa se pozná spíš podle toho, že se dítěti chce kakat a nejde to nebo to bolí.

mcfc
11. led 2012

My jsme vcera zacali s prikrmem s mrkvickou a jsem rada,ze mala nema s kakanim problem 🙂 kaka vice 😀 😀 😀.
Davate mrazenou zeleninu?Jsem cetla ze se muze ,ale radsi se zeptam 😉 🙂