Zvracení ze zeleninového příkrmu. Můžu dát ovoce?

andulka4
10. zář 2008

Ahoj maminky,
prosím o radu 🙂 Zjistila jsem že nám Davídek nesnáší jaký koli zeleninový příkrm. Začali jsme mrkví, květákem, brokolicí a dýní. Vše vždy 3dny a pak jeden den pauzu. Před týdnem nám zvracel velmi hodně (jako dospělý člověk....vyprázdnil si celý žaludek) Tak jsme měli podezření že toho dáváme hodně. Dnes jsem mu ale dala jen jednu lžičku a zvracel opět. Není pochyb že mu něco v té skleničce vadí :(

Zítra jdeme k Dr a ta nám určitě poradí vařit doma z Biozeleniny....mne by ale zajímalo zda vám to některé děti taky dělali a zda vařené jedli a nebo taky ne. No a pak by mne zajímalo co se doporučí jako příkrm, když zeleninu nesnáší. Můžu dát pak ovoce?

Ještě musím dodat že je nám 7,5měsíců.....přikrmovat jsme začali když nám bylo 7měsíců a jsme o 2měsíce narození dříve. Podle doktorů to ale na nesnášenlivost potravin nemá vliv 🙂

Vážíme 7800g a měříme 73cm (poslední 3týdny stojí na váze)

Děkuji

mysinka
10. zář 2008

Andulko, moje teta to zažila se svým synem, absolutně odmítal vařenou zeleninu a dodneška mu nechutná, jí jen syrovou. Ona sama měla to stejné, jako mimčo po vařené zelenině zvracela a nesnáší ji i dnes...

radka.m.
10. zář 2008

andulko,to ovoce bych zatím nedávala,protože má sladší chut a pak by ti prcek tu zeleninu nechtěl už vůbec.spíš bych zkusila přimíchat do té zeleniny co nejvíce to půjde mlíčko,at už tvoje,nebo UM.postupně pak bych ty dávky mlíčka snižovala.

andulka4
autor
10. zář 2008

Mlíčko jsem mu tam odstříkala a přesto blinkal :(

radka.m.
10. zář 2008

tak uvidíš,co ti poradí doktorka,ale nějakou zeleninku,aspon trošku by měl,aby měl vyváženou stravu.

ria80
10. zář 2008

Mohla by to být nesnášenlivost nějakého jídla,takže zkusit něco jiného.Potom by mu mohly vadit kousky,jestli v tom jsou,Michalce nedělají dobře ještě ted.
No a zkus něco s masem,Michalka to taky nechtěla,až tam bylo maso,tak začla jíst.

ria80
10. zář 2008

Předtím pár dní počkej a jen koj nebo dávej kašičku nebo něco jemnýho,at se mu ten žaludek uklidní.

nensy
11. zář 2008

tak třeba mu nebude chutnat zeleninka

ssaara
11. zář 2008

Tak malýmu samotná zeleninka taky nejela,sice nezvracel,ale zvedal se mu žaludek a dávil se. Od té doby,co dáváme zeleninu s masem - pohoda 🙂 Sice sní na jednu dávku jen půl skleničky,ale i to je u nás úspěch 🙂

nensy
11. zář 2008

jo tak to mi taky jíme jenom pulku skleničky .malá zase nemá ráda banány a kde jsou jenom trošku tak mi to plive 😝

ewuli
12. zář 2008

Ahojk, přesně tenhle problém jesem také řešila. Jakmile dostal jen na špičku jazyku jakýkoli příkm a to i ovoce,tak hned zvracel a byl schopný vyblinkat úplně všechno včetně žaludečních šťáv. Byla jsem z toho nešťastná protože také už 3 týdny nepřibral. Takže jsme s příkrmem přestali a teď po 2 týdnech začali znovu a je to už docela v pohodě.Nejvíc mu chutná květák a včemkoli je,tak to papá. Včera mi snědl dokonce skoro celou skleničku.

binki
12. zář 2008

nerostou mu zuby?

andulka4
autor
12. zář 2008

Ewuli a brala mu Dr moč?

A květák ti předtím taky zvracel?

Proč jsi začala přikrmovat tak brzo?

dgm
12. zář 2008

Andulko, nedavej mu uz dneska nic vareneho a zkus jenom MM, pokud teda kojis a zkousej jenom stavu z jablka. Nastrouhej a vymackej tu stavicku a to mu opatrne po lzickach davej. Pokud ma jeste z minula podrazdeny zaludek, tak jenom par lzicek, 1 - 2.. Druhy den zkus vic a treba uz i trochu toho nastrouhaneho jablicka. Zase nic vareneho k tomu. A pokud to bude v poradku, tak davej vic a postupne to zkousej i se stavou z jineho ovoce a postupne roznahnane nebo nastrouhane i dalsi ovoce, ale zase jenom po troskach. Vubec nedbej na to, ze se rika, ze se ovoce nema davat jako prvni, ze potom decko nechce jist zeleninu. Je to jenom povera. .

ewuli
13. zář 2008

andulka, moč odebíráme minimálně jednou do měsíce na vyšetření protože náš míša má hodně nemocné ledviny. Předtím jsem mu kěták nedávala.Přikrmovat jsem začala na doporučení dr. ve 4,5 měsících.Jsme na nutrilonu AR.Když mi to vyblinkal tak mu vůbec nebylo z toho zle a ještě se smál a po chvíli mi snědl třeba přes půl skleničky.Kvůli nemoci máme zvláštní režim. Nesměl být bez jídla víc než 2,5 hod. Už nechce vidět ani mlíko.krmím ho jen když je unavený a nebo ze spánku.Možná je to u nás i tím,že je tak zahlcenej,že nechce nic.Teď nám interval protáhli na 3 hod a možná proto je to o něco lepší i když včera se mu zase zvedal žaludek,ale ustál to.

monaberuska1
13. zář 2008

ahojky my máme Markétku je jí teda skoro je nám 9 měsíců a taky mi zvracela ze všech těch příkrmů☹ale objevila jsem jeden a ten je BRAMBORY ZELENINA S HOVĚZÍM, JE TO OD 5 MĚSÍCE A JÁ JÍ K TOMU JEŠTĚ ZAMÍCHÁM 4 LŽIČKY BÍLÉHO JOGURTU A TEN MILUJE🙂

ewuli
13. zář 2008

A kdy to zvracení u Markétky přestalo a o kdy jsi přikrmovala? Co je to za značku co jí chutná?

jarunkas
2. kvě 2014

Ahoj holky, potrebovala bych taky poradit. Mam 7.5 mesicni holcicku. Uz od 6m jsme zkousely prikrmy. Ze zacatku to vypadalo, ze dobry, jen mela zacpu, tak jsme po 14 dnech pridaly svestkovou presnidavku a relativně se to zlepsilo. Jenze uplynul mesic a pul a jakmile ji strcim do pusy lzicku se zeleninou, tak se zacne nadavovat. Vubec nechapu co se najednou stalo... Snedla mi drive uz i tak 120g prikrmu a najednou tohle. Udelaly jsme 4 dny pauzu a vcera zacaly znovu. Prvnich 5 lzicek mrkvicky super, ale potom to same... no a dneska znovu. Dala jsem ji to zapit vodou, kterou taky moc nemusi, da tak 15 ml denne a to oslavujeme 🙂, ale zacla se mi davit i po te vode, tak fakt nevim... Uz nevim co zkusit, delat. Jestli treba nezacit s kasi??? Dekuji za vsechny rady predem. Uz to nejak nedavam... :(

aalleennkkaa7
2. kvě 2014

Zkuste do prikrmu nalit trosku vody. Jak je zelenina hustsi tak se mi mala davi i v roce a pul, tak kdyz to neodhadnu tak zapijime nebo prikrm zredim trosku vodou

jarunkas
2. kvě 2014

aalleennkkaa7 - zkousela jsem jiz snad vsechny konzistence :( uplnou vodu az huste s kousky, nic... S pitim to bohuzel take neni nijak ruzove, takze zapiti nam take nepomuze. Jsem z toho fakt uz zoufala.
😒 ☹

jarunkas
2. kvě 2014

Ja mam pocit, ze to je tim, ze to je tim, ze to jidlo v puse prevaluje a proste ho nespolkne a tim ji to pak natahuje. Jen nechapu, ze ten mesic to bylo v pohode a ted uz tak pul mesice hrozne bojujeme...

besita
29. zář 2014

Ahoj holky, já mám téměř 7 měsíční dcerunku a od 6 měsíce jsem začaly dávat příkrmy - vždy 3 dny postupně pár lžiček mrkev, brokolici, květák, dýni .. a teď jsme začaly dávat mrkev s bramborem, 2 dny ok - pár lžiček snědla, ale dneska už mi to celé vyzvracela. Nevím proč, jestli jí to třeba nechutná? Na mrkev se nikdy nějak zvlášť netvářila, ale nezvracela ji. Mám to ještě zkoušet nebo ji nechat odpočinout? Jsem z toho nějaká zmatená, nechci ji trápit, jinak plně kojíme, tak jestli dál dávat jen MM? zjistila jsem totiž asi alergii na mléko, takže nemůže ani kaše nebo umělé mlíčko. Díky za radu co s tím ..