Akú fľaštičku a dudlík mám kúpiť pre 6 mes. dieťa?

aponchie
9. lis 2009

Potrebovala bych poradit jakou lahev pripadne dudel koupit male..je ji 6m je plne kojena,ale zaciname prikrmy obcas tudiz bude asi nejaka lahev treba driv nebo pozdeji..nevim co mam koupit ..koukala jsem na avent a je toho tolik,ze me jde hlava kolem,potrebovat budu asi neco na caj vodu a neco na mliko..mam jednu mini nuk lahvicku doma,ale je tam 0+dudel tak asi proto z toho nechtela vypit mlicko ..mam taky jednu aventku od T,ale je zasla od caje tak to asi vyhodit?jo a mala dudla jen cumle kaucukove tak asi i flasku takovou ne?dik

jasminet
9. lis 2009

tusim sa hovori, ze po zacati s prikrmom co najskor naucit dieta pit z poharika...

inak nasa je spokojna s avent flasami aj dudlami + mame flase medela (povodne urcene na uskladnenie MM) a k tomu mame dudle baby nova ortodonticke -maju ich aj v dm-ke aj tescu.
je teda dokrmovana..

nanika
9. lis 2009

aponchie, tu mimi flasticku pouzi na caj, pojde ti to aj cez 0+ a potom 260 ml nejaku kup, my sme mali avent, ale nebola som s nimi spokojna, tiekli nam, teraz uz z flase maly pije len rekreacne kakao. Nam cez tie avent stuple nesla ani len BEBA 3, tak som stupel upravila rucne strucne narezanim spicky a bolo. Ale urcite niekto poradi znacku, s ktorou sa da krmit aj huste... Dudle treba vyskusat, mozno jej nebude vadit ani silikon... Aventku skus vyvarit, ak sa ti nebude zdat ani potom, zlikviduj, zdravie je prednejsie...

dosa
9. lis 2009

aponchie - ked uz ides ucit na nieco nove, ja by som uz v 6. mesiacoch na dudel neucila. ked mas avent flasu, daju sa na nu dokupit aj take "cucaciky". najprv zacni s bielym, je makky, vhodny tusim od troch mesiacov a potom su este zelene, tie su tvrde (ked uz bude starsia) a zlte, tie su az od 18 mesiacov. flasu od caju vydrhni s tekutym praskom na hrnce a vyvar 😉

kutcher
9. lis 2009

Taky bych savicku nedavala, no jestli to u tebe bude jako u nas a bude ti pit hezke z tech pet lahvi, co maj tu pevnou nevysouvaci hubicku, tak ti pomohou jen lahve sigg, byly mi tu doporuceny a byla to nejlepsi koupe v mem zivote. Jasne, neni to nic levnyho, ale vydrzej fakt dlouho

aponchie
autor
9. lis 2009

no ja chci flasku aby ji mohl obcas dokrmit manzel babicka a to jaksi nezvladnou z hrnecku,ale ja s tim problem nemam pak neco takoveho odnaucit dite navic v 6m je malicke mimco to nepotrebuje odnaucovat ..prvni holka mela flasku do roku a pul pres den doma na mlicko a venku mela sosak avent a zahodila pak vsecko ..i lekarka mi rikala at tem detem nebereme vsecko hned sotva se narodi uz musi pit z hrnku prestat mit dudel a tak..ma na to narok je malicka..

nanika ja prave myslela jestli mam koupit ten cumel avent 3fazovej jestli mi to jeste k necemu bude ta regulace prutoku..na te male fkasce co mam od nuku jde vymenit cumel za 6+nebo se musi pokazde kupovat nova flaska ?ja tu flasku drhla vselicima nepousti to mam strach tam dat louh co mi radi manzel 😝 nekdo psal o tomee teepee znacce coz neznam..nicmene pouzivali jste nekdo ten hnedej dudel na flasce?ja prave vidim jen ty silikony a vim,ze kdyz sem ji obcas zkusila dat z nej tak to zuzlala a sklebila se jako bych ji dala kysele oharky ci co 😖 ja ji proste potrebuju naucit na flasku aspon na ten obcasnej dokrm a na to napiti vody po dokrmu dneska mela na hovisku i malickato krve jak chudera tlacila a to sni pul mini sklenicky zeleninky a kojim ju snad vic nez predtim a stejne ju to zacpava,ale prestat prej nemame pac by to pak bylo nanovo tak mame davat slabej hermanek nebo vodu k tomu este ze lzicky to nechce jen to jidlo a flasku si veme ,ale prijde mi ,ze ten cumel nechce a navic ji to malo asi tece

aponchie
autor
9. lis 2009

kutcher ty by jsi ji dala mleko z toho? 😎

nanika
9. lis 2009

aponchie, niekde na fore o tom bola debata, ten cumel trojfazovy je vraj na prikrmy vhodny, len sa z neho obcas maju maminy problem vysomarit... Pol rocnemu babu by som teda flasku nebrala, nas bude mat pomaly dva roky, ale cumel som mu naschval nechala, lebo ked pije v posteli kakavko, bolo by vsade. Tie savicky od aventu krasne odignoroval a rozdupal, tot jeho nazor na vec 🙂 Ale inak mohol mat takych 8-9 mesiacov a naucil sa pit aj z pohara, co je samozrejme na figu, co sa tyka prikrmov, aj ked vedel pit z pohara, riedku kasu mi teda z pohara nepil.

Nuk je bezna znacka, tie cumle by mali byt k dostaniu, pripadne sa porad v detskom obchode ak nenajdes, mozno bude pribuzny cumel. Alebo sa vykasli na flasu a kup novu, kupis aj za nejake tri eura, ak nepotrebujes avent a mas 🙂

marfic
9. lis 2009

aponchie, ak ti pije z fľaše, tak kúp aj avent, mne malý plne kojený asi v 2 mesiacoch vypil odsaté mliečko a v 4 mesiacoch sa začal tváriť--čo to je, kúpila som nuk fľašu na mlieko aj ten pohárik so sosáčikom, ale nechce ich, v 7,5 mesiaci som mu skusmo dala pohárik a krásne pil, ale je pravda, že on je zvyknutý na prsník a nechce iné tekutiny
nuk som kúpila normálne v kauflande, aj náhradné mali

aponchie
autor
9. lis 2009

ona prave mela asi2x bebu kdyz sem nemohla nakojit a jen to mela v puse a netahala hrala si s tim..no prave me rikaji vseci ,ze mala musi zacit i vodu k tem dokrmum pac potom ma zacpu ..taky chce jen cecek bo je tak zvykla ,ale ja budu potrebovat casteji vecer z domu a chci at ji manza da mliko v tom..ta prvni dostala v 7m flasku po vecernim kojeni na docpani a umela to hned maruska neumi moc..me neva koupit novou jen sem nikde nenasla kaucukovej dudel na aventku

kutcher
9. lis 2009

aponchie: ja doroka kojila a kojim i ted, ale obcas mu do toho naleju i KM a problem neni. Jestli autorka chce se savickou, tak je dobra ta mega siroka od Tommee Tippee

nanika
9. lis 2009

Ani si najst nemohla, lebo kaucukove cumle oni nemaju :( Inak, pri tej bebe si skusila, ci jej dostatocne cez cumel tecie? Pretoze s bebou som mala problem s prietokom, mozno si zvykne aj na silikon.

kutcher
9. lis 2009

A siroke latexove ma aj SUAVINEX

kubinkov
9. lis 2009

Široké latexové savičky má i NUK. ( Omlouvám se, jestli se opakuji.)

nanika
9. lis 2009

tie ma dnes uz viac znaciek, presne suavinex mam vyhliadnuty u tohto baba miesto aventu, tak dufam, ze ma nesklame.

aponchie
autor
9. lis 2009

kutcher ,ale ja taky kojim a jen pres obed zkousim davat zeleninku,ale potrebuju mit pripravenou flasku pac 1-2x tydne jdu pryc a musi ji nadojit manzel nebo babi a je moc mala na hrnek a na takove ptakoviny este takze flasku..

aha ja hledala schvalne kaucukovej ,ze bych na to hodila tak proto a ten sauvinox ci jak jde dostat nekde v kamennem obchode at na to muzu kuknout?

bebu jsem zkousela jak tekla a netekla samovolne jen kdyz sem zmackla dudel tak kapala tak ja vubec nevim jak to ma bejt jak moc to ma kapat a tak no

kjajule
9. lis 2009

Tak my používáme lahvičky od Aventu a jsem spokolená.Savičky jsou antikolikové a když dítě pije tak se přes ten dudlík nasává vzduch takže ho to dítě tolik nevypije.
Na čaj máme pítka ted budem měnit z bílých na zelené ty jsou tvrdší.Ale mlíčko mi pije stále ze savičky z pítka ho nechce.Večer když dávám kaši tak se u té normální savičky hezky uklidní když to saje.Když sem zkoušela pítko, tak si to pořád vytahoval a nechtěl to.
Na půl roční mimčo bych koupila savičku 6+.Já mám tu regulující od 3měsíců , ale je spíše vhodná na kaši teče to z ní rychle a pro mimčo , které z lahve ještě nepilo to bude hodně rychl tekoucí. 😉
Jinak na aventku kaučukovej dudel neseženeš.

A k tomu mlíčku, bych zkusila smíchat tvoje mlíčko s UM a postupně bych odebírala to tvoje třeba si takhle zvykne lépe. 😉

aponchie
autor
9. lis 2009

holky a proc davate kasi z flasky?ja vydycky davala ze lzicky a pak z flasky nutros treba

kjajule problem mam ten ,ze asi od 4mesice neodstrikam ani n a to jsme zkouseli vsim moznym..medela swing obyc.avent ani kapka po pul hodine sani z obou prsou rukou silene namahave a dlouho to trva 20ml za 10min mackani a to mala vypije 150ml to bych zhebla a navic silene deformovala prsa pak mi lekarka na neonatologii rekla,ze malou prevazime nekolikrat pred a po kojo a svete div se po 2min kojeni 120ml treba takze ona to vypije,ale ja to mam marne..rikala,ze prvni mesic dva jak to samo tece je to super a pak se to nekomu proste uz nepodari po takove dobe ..

kutcher
9. lis 2009

Tu SUAVINEX mam doma, mam tu otocnou, co tece od nejpomalejsi po nejsilnejsi, vsak to znate a je to fakt super, proste si to nastavis podle mimca, je celkem levna a prodavaj ji tady v Hradci Kralove v John Nell.

kjajule
9. lis 2009

Kaši z flašky protože mi ji večer před spaním ze lžičky nesní.Je už unavenej a protivnej , tak je rád když si to vycucne...Kdybych mu ji dávala ze lžičky, tak mi ji nesní a řve dokud nedostane lahev...
Pokud nejde odsát , tak ještě můžeš vyzkoušet jiné UM, jinak nevím... ☹

kutcher
9. lis 2009

Jo a tu savicku Suavinex jsem pouzila na lahve avent, skvele zapadne a lip jde pryc ten vzduch

aponchie
autor
10. lis 2009

ano to prave rikam celou dobu,ze to chci i na mleko 😎

aha tak ja malou kojim driv nez jde spat a pak u postylky ji dam znova a uz u toho blimba

aponchie
autor
12. lis 2009

koupila jsem avent s dudlem 6+a prd neumi to sat otevre pusu a chce to cele schlamstnout a zespodu jazykem to masiruje a keca do toho to nechapu teda..terka ikdyz se kojila nemela problem vecer se dokrmit mlikem z flasky tak kde je problem?nebo jsou enjake figle na to ju to naucit?

nanika
12. lis 2009

Apochie, co si mu do toho naliala? Pozor, ja som mala s pokracovacimi mliekami problem, maju vacsiu hustotu, skus si cucnut, jemnucko, ci ti to tecie, ak je to na prd, prejde ti par kvapiek a hotovo.

aponchie
autor
12. lis 2009

nene mliko este ne jen fenyklovej cajik od hippu co mam prave vlaznej a nic ona ne ze by to nechtelo ted jak ji lezou zuby to spis rejdi a hraje si s tim ja este zvazuju ktere mleko ji mam dat u prvni sem davala nutrilon je tak dobrej jak se rika?nebo mam zkouset ?ja prave nechci brat celou pikslu 800g pac to nevybereme tak brzo
fakt to kape ten prutok 6+ma 4dirky to tece samo

kjajule
12. lis 2009

Vlékarně se dá koupit i nutrilon 400g je sice v krabičce, ale je to polviční ... 😉

vercak.
12. lis 2009

Aponchie - já mám teda jen flašky od MAM a jsem s nima maximálně spokojená. Kojila jsem do půl roku a když jsme pak přešli na UM, tak malej neuměl z těch klasických kulatých saviček pít. MAM je má takové ploché, píšou tam, že se hodně podobají prsu. Navíc mají šroubovací spodek, kterým odchází vzduch. Fakt si je nemůžu vynachválit. 😵 😵 😵

nanika
13. lis 2009

Vercak, mne ju muz kupil, este ked bol maly drobec, ale nevyhovovalo mi, ze ma inu stupnicu, na aku som zvyknuta od aventu a nikdy som vdaka tomu uzasnemu spodku nevidela, kolko v nej nechal mlieka. Savicka nam nevyhovovala vobec.

aponchie, nutrilon je dobry, aj beba, ale myslim si, ze kvalita mlieka je dolezita najma na zaciatku, teraz by som sa riadila skor uz podla chuti. Nerozumiem tomu, preco je v lekarnach taky obrovsky problem so vzorkami.

marfic
13. lis 2009

aponchie, my sme mali ten istý problém a nevyriešili sme to nijak, jednoducho malý nechce fľašu, lebo je naučený na prsník, niektoré deti s tým nemajú problém a niektoré už potom nenaučíš, ale skúšaj ponúkať, možno sa naučí, môj UM nechce žiadne, skúšali sme nutrilon, sunar, bebu--- chcela som, aby som si mohla odbehnúť aspoň na 4 hodiny povybavovať veci, ale nedá sa

aponchie
autor
13. lis 2009

marfic toho se bojim prave 😝 chjo to ju budu jako kojit co3hodky do roku a pul 😀 vzorek nutrose se da koupit za 10kc beba ne a vlastne uz nic je to dost drahe to brat po pikslach na zkousku a nikoho kdo to dava v okoli nemam ..jako a co by mala delala kdybych ztratila treba mliko?nejak by to musela ne?

kutcher
13. lis 2009

Tak je teda pravda ze kdyz na to prijde, tak malej se mi napil jenom z ty MAM a ten sroubovaci spodek je fakt uzasnej na tuhle lahev muzes pouzit skoro vsechny sirsi dudle, davam tam i ty hrneckovy pitka od Avent, protoze malej z tech savicek i tak poradne nejedl a kdyz jsem do nej potrebovala dat kasi, koupila jsem ty avent bily gum. pitka, nasadila je na ten MAM a prostrihla ty 3 dirky, udala jsem z toho 1 velikou a malej najednou vypil 300gr kase jako prd