Alergie na parfémy - jaké koupit vlhčené ubrousky?

zuzik24
4. srp 2012

Zdravím vás maminky, trápí mě jedna věc a potřebovala bych poradit. Když se narodila první dcerka, záhy se mi na rukou začaly objevovat puchýřky, které praskaly do krve. Trápila jsem se přes rok, kdy jsem si myslela, že kdyby mi ruce uřízli, bylo by mi líp. Po roce a čtvrt mi byla sdělena alergie na parfémy, které jsou obsaženy ve vlhčených ubrouscích! Jde mi o to, že nyní čekám druhého potomka a protože nechci, aby se moje situace opakovala, ráda bych se dozvěděla o nějakých ubrouscích (nebo jiných možnostech), kterými dítko otírat a přitom netrpět. Slyšela jsem o Perlanu, ale vůbec nevím, o co jde. Děkuji moc za tipy. 😉

lucifereeek
4. srp 2012

@zuzik24 perlan se používá většinou jako separační vložka do látkových plenek ale jde z toho udělat i ubrousky 🙂 jinak si můžeš koupit nějaké bavlněné ubrousky a utírat prostě vodou a ubrouskama látkovýma v tom by neměl být problém 🙂

tymothy
4. srp 2012

Já používala rozstřihaný froté ručník namočený do vody (když byly holky maličké), později jsem jim strkala zadek rovnou pod umyvadlo.
A určitě jsou i ubrousky neparfemované - minimálně v babylove z DM. 😉

majkali
4. srp 2012

Bioderma dělá neparfémované, učitě se najde víc značek. V lékárně poradí. Ale budou dražší. Co zkusit rukavice? Ale to je asi dost nepohodlné. Nebo jen ubrousek namočený ve vodě a mýdlo. Každopádně to muselo být bolestivý.

bosorkajarka
4. srp 2012

@zuzik24 doporucuju je to prirodni produkt http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i...
http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i... popripade koupit jenom obrousky a do maleho rozprašovače vodu ;)

katyxq
4. srp 2012

Doma umýváme jen pod vodou a na cestách, když není po ruce umývadlo, tak místo perlanu (mají ve zdravotnických potřebách) máme látkové ubrousky, dělá je víc firem, my používáme od Anavy a k tomu ve sprejovací lahvičce naředěný mycí olejíček.

zuzik24
autor
4. srp 2012

Holky, děkuju moc. Já dělám v gumových rukavicích skoro všechno, mytí nádobí, vaření, i solení se prostě bez rukavic neobejde. Zkusím se juknout na ty odkazy, co jste mi poslaly 😉

tiburcia
5. srp 2012

@zuzik24 neparfemované ubrousky jsou Babylove z DM drogerie 😉 nebo já používám nastříhaný perlan (koupíš v lékárně) a na to stříkám rozředěný mycí olej Medvídek.

zuzik24
autor
5. srp 2012

@tiburcia Můžu se zeptat, jestli ten Perlan je srovnatelný s vlhčenýma ubrouskama? Omlouvám se, že se ptám jak primitiv, ale všude jsou reklamy na vlhčené ubrousky, ale na tohle jsem nikdy žádné upozornění neviděla. Zkusím se na to poptat v lékárně, tam by se dal případně koupit i ten mycí olej Medvídek nebo se kupuje zvlášť?

petja
5. srp 2012

@zuzik24 DM babylove jsou skvělý. Já jsem nepoužívala nikdy jiné a nedávno jsem se dostala k Huggies a Pampers a nikdy více 😝

zuzik24
autor
5. srp 2012

@petja Po mojí zkušenosti už taky nikdy nechci vidět ani jeden z nich. Právě po ubrouscích Huggies se mi to objevilo, respektive na testech jsem měla alergii právě na ně, ale primářka říkala, že stejné parfémy jsou obsaženy i v Pamperskách a jiných značkách. Když si představím, že by se to samé mohlo objevit na zadečku nějakého děťátka, tak mi z toho běhá mráz po zádech. 😝

petja
5. srp 2012

@zuzik24 ty dm určo vyzkoušej,to se nedá naprosto srovnat,mají i menší balení,bílá barva obalu

zuzik24
autor
5. srp 2012

@petja Vyzkouším určitě, děkuju za tip 🙂 Teď nám tu blízko i DM konečně otevřeli, tak tam hned naběhnu 🙂

blahova_andrea
5. srp 2012

nejlepší je oplachovat pod kohoutkem s čistou vodou a pokud chceš otírat, tak si do vlažné vody namoč látkové plenky, malé ručníčky apod. parfémy stejně nedělají dobře ani miminku. my vlhčené ubrousky kupovali, ale zásadně neparfémované, vynechali jsme i veškeré aloe a heřmánek a další zlepšovadla a koupili vždy jen ty základní bez všeho.

ange_de_la_morte
5. srp 2012

@zuzik24: za mně bych doporučila perlan , použíáme ho v nemocnici při ,,přebalování,, i koupání ..... dá se využít i jako žínka, necupuje se hned po prvním namočení a po usušení se dá použít znovu ( samo že pokud není špinavý), běžné se dá koupit ve zdravotníkých potřebách ve velkých balících , které si musíš doma nastříhat , možná že někde prodávají i nastříhané ale bude určitě dražší

tiburcia
5. srp 2012

@zuzik24 ten perlan vypadá stejně jako ty vlhčené ubrousky, jen není tak měkký. Já ho kupuju v kuse a doma si ho nastříhám na malé čtverečky 😉 ten Medvídek jsem kupovala přes internet, ale ve větších městech bude v nějaké bio prodejně nebo lékárně 😉

monika6e
9. srp 2012

přidávám se - perlan je špičkovej. A daleko lepší, než vlhčáky... zadeček s ním jde líp očistit... 🙂

lukava
9. srp 2012

ahoj, mám na rukou atopický exem a syn je silný alergik a atopik, u nás JEDINĚ nastříhaný perlan z lékárny namočený ve vodě, je to levnější a bez všech těch nežádoucích svinstev, i bez chemie to krásně jde, neboj ; )

schnek
9. srp 2012

já jsem používala od Biodermy ABCderm micelární vodu + velký vatový tampony, lítat k umyvadlu umývat zadek nebo namáčet ubrousek pro mě bylo značně nepraktický. Ven jsem ji nosila přelitou do lahvičky se sprejem. S perlanem jsem se nikdy moc nesžila a Medvídek mě taky nenadchnul, prostředního vysloveně dráždil.

takyja
10. srp 2012

@zuzik24 Já nesnesu na atopické ruce tady doporučovanou ( @majkali @schnek ) Biodermu, ani Pampers, ale v pohodě používáme Huggies Pure. Pure NEOBSAHUJE žádný parfém či alkohol (koukala jsem teď i na web výrobce).