Antiradiační mateřské oblečení, kde v ČR seženu?

verulik5161
18. led 2014

Ahoj holky,
potřebovala bych prosím poradit. Jsem krátce těhotná a v práci sedím celý den u počítače. Kamarádka mi řekla, že je to nebezpečné pro vývoj miminka a že slyšela, že se pro těhotné maminky vyrábí nějaké speciální zástěrky na bříško nebo i přímo těhotenské oblečení, které zabraňuje tomu, aby se záření z počítače, mikrovlnky a jiných zařízení nedostalo k miminku v bříšku. Ale nedaří se mi zjistit, kde se u nás takové oblečení prodává, moje gynekoložka o tom nic neslyšela a ani jiné mé kamarádky netuší kde takové oblečení sehnat. Na internetu jsem našla prodej takového oblečení pouze v zahraničí, ale u nás jsem takový obchod nenašla. Prosím nevíte kde v ČR sehnat toto oblečení, nebo alespoň tu zástěrku....? Nemáte nějaký tip na dobrý obchod s těhotenským oblečením, kde by mohli toto mít? Moc děkuji za odpovědi.

verulik5161
autor
18. led 2014

Na internetu jsem našla jediné stránky v češtině, ale ty stránky mi připadají divné, obchod pofidérní, asi bych se bála u nich něco objednat a zaplatit předem.
http://www.7protect.com/index.php?option=com_co...

berenika39
18. led 2014

Sedíš i ted u pc.... 😉 . Místo zástěrky kup denně pár pomerančů a zajdi do lesa na procházku.

xpila
18. led 2014

@verulik5161 Kdyby to bylo tak nebezpečné, tak by se to oblečení asi prodávalo normálně, jelikož i teď sedíš u počítače jako snad každá! Jestli budeš brát všechno takhle vážně, tak bys ani radši neměla chodit ven 😉

verulik5161
autor
18. led 2014

Tak vitamínků mám dostatek i zdravého pohybu (Zumba, Pilates, Spinning) a nějaké ty procházky s přítelem taky občas, ale v práci jsem u pc celý den, někdy i 9 - 10 hodin. O miminko jsme se snažili skoro rok a nerada bych něco zanedbala. Hlavně mám veliký strach o tu maličkou fazůlku v mém bříšku, aby všechno měla a nijak jsem jí neškodila... Minimálně tu zástěrku bych si chtěla koupit, ale radši bych nakupovala u nás, se zahraničním nakupováním nemám žádné zkušenosti.

kocicinka
18. led 2014

@verulik5161 Viděla jsem to, co myslíš, v katalogu firmy Anita. Ale osobně si myslím, že je to blbost a rejžování, to, co jsem viděla já, tak snad mělo v sobě částečky stříbra.

berenika39
18. led 2014

@verulik5161 počítač nic nezáří. obrazovka svítí a krabice hřeje, to jsou jen takové finty, aby bylo co prodávat. opravdu si tím nepřidělávej starosti ani výdaje🙂, je to zbytečné a nic to neřeší. hodně štěstí i bez zástěrky🙂

kocicinka
18. led 2014

@verulik5161 Navíc, teď budeš dítě chránit( což má mimochodem vliv jen první 3 měsíce, pak už je vývoj mozku, který je na záření nejcitlivější ukončen), vydávat za to nemalé peníze, a co potom? Až se narodí, stejně ho před nástrahami světa neuchráníš.
Takže bych jen brala listovku a byla hodně na čerstvém vzduchu a bude to OK 🙂

smisekivuska
18. led 2014

@verulik5161 Jak píšou holky, kdyby to bylo tak hrozné, tak se o tom ví víc a to zboží tu je propagováno. Osobně jsem pracovala u PC až do nástupu na mateřskou a miminko mám zdravé 🙂 Takže bych raděj než shánění "zázračné" zástěrky, dala ty peníze do něčeho pro maloška 🙂

lck79
18. led 2014

Podle mě je to nesmysl. Zástěrku bych řešila, jen pokud bych pracovala na rentgenu. Každý el. spotřebič vyzařuje nějaké zanedbatelné elektromagnetické pole, ale pokud by se jim chtěl člověk vyhnout, musel by se odstěhovat někam do panenské přírody, kde není signál a v dohledu ani žádné vysílače a elektrická zařízení, zahodit mobil. Pokud žiju v normální civilizaci, zástěrka mě nevytrhne. Spíš bych se teď vyhnula tomu spinningu (sama jezdím a v těhotenství nedoporučuji), v těhotenství by se tělo nemělo přehřívat. Přeju ti pohodové těhotenství 😉

verulik5161
autor
18. led 2014

Holky děkuji vám moc za rady! 🙂 Jsem z toho těhotenství ještě celá vyplašená, pořád hledám všemožné informace na netu, hlavně o tom záření, třeba tady... http://www.manifestor.cz/kazdodenni_mikrovlnna_...
Kolegyně v práci mě vystrašila a já na to musím stále myslet. Asi máte pravdu, lepší bude to neřešit, užívat si těhulkování a být v klidu. Přítel mi také říká, že řeším blbosti. 😅 A ten spinning tedy taky ještě zvážím.
Díky holky! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru