Autosedačky Cybex, Romer. Jak daleko od sebe je isofix?

ssimmikk
18. dub 2013

Prosím o radu, víme, že v autě nemáme isofix, ale nedávno jsme zjistily, že je tam na něj příprava, takže budeme nechávat domontovávat a nerady bych, až necháme isofixy za skoro 4tis.domontovat, aby nám na něj nešla dát autosedačka, máme VW Passat Variant combi, ale teď k otázce....stalo se vám, že by vám do isofixu v autě neseděla nějáká autosedačka s Isofixem? Údajně má každý isofix na autosedačkách jinou šíři? je to pravda? Byl by tu někdo tak hodný a přeměřil mi jak daleko od sebe je na autosedačce isofix(nejlépe cybex nebo Romer, budeme kupovat nejspíš autosedačku Cybex Palas 9-36kg a další autosedačku Romer nebo Cybex 15-36kg), ty lyže nebo jak to říct, jak jsou daleko od sebe? A setkaly jste se s tím, že by vám nějáká autosedačka s isofixem neseděla na isofix v autě? Mně to přijde jako blbost a myslím si, že všechny sedačky mají isofix stejně široký-daleko od sebe nebo se mýlím? Děkuji

helcenka
19. dub 2013

@ssimmikk - Zrovna jsem objednávala první sedačku s isofixem, předtím jsme ho v autě neměli. Měla jsem na prodejce podobné otázky. Objednávala jsem sedačku Cybex Solution X2 fix, prodejce mi sdělil, že jde do každého auta s isofixem. Ještě ji teda nemám, přijde příští týden.
Jen u toho Cybexu, jestli budete objednávat tu s tím pultíkem, tak přeměřte pásy, aby jste ji připnuli. Nebo pak jezdit bez pultíku...
Jinak pomoci nemůžu, jestli se vypravím o víkendu do města, tak isofix přeměřím.

ssimmikk
autor
19. dub 2013

@helcenka děkuji za komentík, no já to četla na netu, někdo to vypustil z úst, ale co jsme zatím zjišťovala, tak isofixy v autech jsou prej všechny stejně široké, i na autosedačkách jsou prej všechny stejné, tak snad je to pravda 😕 by mě ranilo za tísíce namontovat do auta isofixy a pak by mi na to neseděla autosedačka, jinak o té s pultíkem vím, že potřebuje delší pásy, pojedeme do obchodu zkusit a pak uvidíme, ale chtěla bych jí kvůli bezpečnosti 😉

arinikac
19. dub 2013

To musí být podle mě stejný, to by byl potom hrozný guláš. Náš Easyfix (isofix od Maxi-cosi) se svezl v Peugeotu, Škodovce a Toyotě a pasoval. Ani by mě nenapadlo, že by nemusel 😅

evaii
19. dub 2013

Ahoj, minulý víkend jsme byli s manželem na výstavě v Letňanech za účelem že také koupíme autosedačku. My vybrali Kiddy, ale to je jedno. Každopádně manžel tam měl tento dotaz také, jetli to bude pásnout na každý isofix v autě. Prý ano, že rozdíly se nedělají. tak snad to bude pravda, ještě jsme ji tam nezkusili připnout 🙂) Kadopádně od odborníka zní odpověď ano, má to sedět na každý isofix v autě u jakékoliv autosedačky s isofixem 😎

ssimmikk
autor
20. dub 2013

@arinikac podle mě taky, teda než sjme si tu diskuzi přečetla, tak sjem si to myslela, pak mě to zvyklalo, ale snad to bude ok 😉

ssimmikk
autor
20. dub 2013

@evaii super, taky mi jedna paní co se autosedačkama zabývá řekla, že ještě nenašla sedačku co by do auta nepřipnula, takže tomu budu věřit a jen si tiše říkat, že zase nějáký debil něco vypustil z úst 😅