Bezdotykový teploměr Thermofocus. Máte zkušenost?

kalu
8. zář 2008

Ahoj všichni,nemáte prosím někdo zkušenost s tímto teploměrem ?
Chtěla bych si ho pořídit,ale je dost drahý a tak bych ráda věděla,jestli je opravdu tak skvělý jak se o něm píše.
Je to tento : www.thermofocus.cz

kalu
autor
11. zář 2008

Opravdu ho nikdo nemáte ?

kacka.va
11. zář 2008

já bych to nechtěla, často je malá uhnaná, že jen sálá, tak myslím, že by mi to zvýšenou teplotu naměřilo každý druhý den 🙂

frufrunka
11. zář 2008

Ahoj, my ho doma máme, ale běžně ho nepoužíváme - zas tak často teplotu neměříme. Manžel si ho ale koupil do práce, je totiž pediatr. Měří to nejen teplotu miminka, ale i teplotu okolí, vody, nápojů... Myslím si ale, že je to celkem zbytečnost, dnešní elektronické teploměry měří teplotu v zadečku za 10 s, tohle je fakt spíš nadstandard a užije se spíš pro bleskovou orientaci v ordinaci... Kdyby Tě zajímalo něco konkrétního, písni, ráda odpovím! 🙂

nikka.vo
11. zář 2008

Tý jo, to jsou věci... 😕 To jsem nikdy neslyšela. Určitě super věc, když je třeba přemeřit v noci teplotu a člověk nemusí dítě probudit, jen aby mu strčil teploměr do zadku 😵 Myslim, že je to fakt super 😵

kalaoka
24. zář 2010

ahoj, chtěla bych tuto diskusi trochu oživit 😉

Zvažuju zakoupení tohoto teploměru, děti už máme dvě, ted oba chytli nějakou virozu a to měření je občas boj, zvlášt s tou starší...tohle by nám zpříjemnilo život...

Máte ho někdo? jste s ním spokojení?

mates22
24. zář 2010

@kalaoka no my máme infra teploměr, ale od mocrolife...nevím, snad měří i dobře, i když teda při horečkách mi přijde, že přehání. No dělám to spíš tak, že děti změřím tímhle a pokud se mi to nějak nezdá, tak i normálním rtuťovým (digitální taky měřej každej úplně jinak), ten mi přijde nejpřesnější.
To je sice boj, asi jako u vás, ale holt se to jednou za čas musí vydržet. Většinou ukazuje trochu méně, takže tu odchylku vemu v potaz a pak měřím tím čelovým, abych malou moc netrápila. Schéma dne při nemoci - 3* čelovej + jedenktát ověření klasikou 🙂

takže pro rychlé změření asi ano, i když četla jsem dost diskusí a všude se píše, že to moc spolehlivý není. ale třeba nás tím měřili v porodnici, tak nějakou vypovídající hodnotu to snad má.

a výhoda je ta, že se malá ochotně měří sama a v noci jí nemusím budit, a někdy si třeba hraje a pomalu si ani nevšimne, že jí měřím

rencata
4. dub 2011

Ahoj holky, mám docela problém s měřením teploty u dcerky, většinou jsou u toho šílené scény.... a defakto vnoci, když spí, je nezměřitelná..... a horečky v noci bývají nejčastěji, takže spíš odhaduju přiložení mojí ruky na čelo, jak moc sálá. Ale nepřijde mi to jako prima řešení. Cena za ten teploměr mi přidje teda šílená, ale možná by ten klid stál za to, ho koupit. Ale potřebovala bych vědět, jestli je spolehlivý a když už do něho vrazím tolik hříšných peněz, aby to nebyly peníze vyhozené. Tak prosím pište pište pište, čekám na vaše zkušenosti s ním. Děkuji.

mordor
4. dub 2011

Taky se mi to zdá jako dobrá věc. Starší dítě se nerado měří v podpaží a buzení v noci na náladě taky nepřidá.

hojda
4. dub 2011

Já koupila čelní a ušní v Lidlu a celkem spokojenost🙂 stál asi 350,- S teploměry je to těžké více měření více výsledků, ale tady je fajn, že ho můžu měřit i ve spánku.

olgas
17. kvě 2011

@rencata mám stejný problém jako ty. Běžným digitálním malému teplotu prostě změřit nejsem schopna. Řev, vztekání, kopání, cukání - prostě nemožné . Rozhodla jsem se teda pořídit bezdotykový. Sice jinou značku než tady, levnější. Tak jsem zvědavá jaký bude.

mirisek81
17. kvě 2011

Přestože malému ani ve 3letech nevadí měřit si teplotu v zadečku a ochotně spolupracuje při měření, chtěla bych koupit bezdotykový teploměr. Při vysokých horečkách už dítě trpí dost, přijde mi kruté jej budit nebo rušit ve spánku kvůli měření teploty.
Obnovení této diskuze mi přijde vhod, krom internetu jej totiž vůůbec nikde nemají. Proto budu vděčná za každý názor. 🙂
Oběhla jsem X lékáren v okolí a žádná si tak drahý teploměr netroufá do zásoby koupit, tudíž jej nemůžu ohmatat a vyzkoušet ☹ . Sháním přímo thermofocus v cenové relaci kolem 1700kč nebo něco jemu podobnému a bohužel nikde nic. Asi budeme muset koupit na blind a vyzkoušet ☹

ined77
9. led 2014

Dobrý den maminky 🙂,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/teplomer/.
Budu moc ráda, pokud si najdete chviličku a podělíte se i s ostatními maminkami ohledně výběru a spokojenosti s vybraným teploměrem pro Vaše děťátko. Vaše zkušenosti a recenze jistě pomůžou maminkám, které se třeba zrovna teď rozhodují, jaký teploměr vlastně zakoupit.
Vaše postřehy, rady a tipy můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".
Mockrát Vám děkuji a přeji krásný den 🙂 .

@mirisek81 @olgas @hojda @mordor @rencata @mates22 @kalaoka ... a další 🙂

evkamar
16. říj 2017

Mame bezdotykovy Thermofocus a nedoporucuji. Chteli jsme kvuli rychlemu mereni, ale naproste zklamani. Teplotu meri o 1-1,5 stupne jinak nez rtutovy teplomer, takze ho nelze pouzivat ani orientacne. Pri teplote 38,5 (mereno rtutovym) ukazoval opakovane 36,8. Po reklamaci nam bylo sdeleno, ze se rtutovym nelze srovnavat, ze teplota je ruzna na ruznych castech tela a teplomer meri spravne… Takze na co tedy je, to nevim…

vendelinka08
16. říj 2017

Neni nad rtutovy teplomer. Bezdotykovy je zbytecne predrazeny...a nemeri nikdy presne. Kdys se zmerim klidne 4x po sobe..tak mi to hodi pokazde jinou teplotu. Tak si pak muzu vybrat kolik vlastne merim. Jinak u deti jsem pouzivala i digitalni...ten mi prisel presnejsi.