Bezkontaktní teploměr. Máte tip na konkrétní značku?

anuliinka2013
14. črc 2020

Máte prosím nějaké tipy na konkrétní značku? Náš se rozbil, tak sháníme nový (ten typ se už nevyrábí), tak budu vděčná za konkrétní zkušenosti... Děkuju!

miba10
14. črc 2020

@anuliinka2013 máte theroval baby od Hartmann a jsme spokojený. Spousta holek říkalo, že nemeri přesně, ale světě div se, nám jo 😁

anuliinka2013
autor
14. črc 2020

@miba10 Ten se nam prave rozbil a uz se nevyrabi, co jsem koukala ☹. Nebo je nejaky vypadek, ale nelze koupit...

miba10
14. črc 2020

@anuliinka2013 tak to ani nevím. U nás ho mají v lékárně normálně 😳

jjasmina
14. črc 2020

Holky ty bezdotykový měří teda přesně? Uvažovali sme o koupi, ale lékárnice nás od toho odrazovala, prej je to jen orientační

anuliinka2013
autor
14. črc 2020

@jjasmina Ten nas byl prave dobry.... naopak mne ho tehdy lekarnice doporucila, ze jsou s nim dobre zkusenosti... a uz si to bez nej nedovedu predstavit, v pripade pochybnosti behem par vterin premerim (i spici dite). Kdyz mam nejistotu, zmerim vickrat... Asi prave taky zalezi na typu a na spravnem pouziti (proto se ptam na praxi)

miba10
14. črc 2020

@jjasmina já nemůžu říct, že by nám přesně nemeril. Nikdy jsme s tím problém neměli. Dokonce jsme i zkoušeli porovnávat naměřené hodnoty s různými teploměry. Samozřejmě měření ve stejnou chvíli a na jednom dítěti.
Tak buď máme dobrý kus nebo nevím. Každopádně mě se příčí měřit dětem v zadečku. Ne, že by se mi z toho dělalo špatně nebo tak, to ne. Ale vím jak jako malá jsem to nesnášela. Ale pravda, tehdy tyhle vymoženosti nebyly. Když si vzpomenu, jak mi bylo blbě a mamka mě "tejrala" měřením v zadku.... Ne ne ne. 😁

miba10
14. črc 2020

@anuliinka2013 jestli chceš, můžu se zeptat u nás v lekarne, jestli by nešel poslat 😉jestli ho tam ještě budou mít

palja
14. črc 2020

@jjasmina já jim nevěřím. Pracuji jako dětská sestra v nemocnici a tam se to kalibrovalo furt a vůbec nebyly spolehlivé, takže i tam byly jen orientační a používaly se u dětí bez teplot. Já mám ten klasický s galiem a jsem spokojená, těch 5 minut jsem schopná to i malé dceři v podpaží podržet. Naposled jsem měřila digitálním dceru, naměřil 37,2 přitom měla teplotu 39,4.

jjasmina
14. črc 2020

@palja Ono bohužel tady ty teploměry moc nejdou sehnat, sice jsou dostání třeba na bazarech, že to dováží odněkud z Ukrajiny, ale nevím jestli se tomu dá věřit

verionka
14. črc 2020

Vyzkoušela jsem asi tři a jediný, který je fakt srovnatelný s rtutovym a vyšel skvele i v černých ovcich, je cemio metric smart.

malytlustyhroch
14. črc 2020

@jjasmina nam bezfotykovy (taky babysense termoval) meri v rozpeti cca pul stupne, neprijde mi, ze bych potrebovala presnejsi. Stejne to, jestli u 37,9 das nurofen nebo nedas, se odviji od toho, jestli je dite i po jinych strankach v pohode nebo neni... ne podle toho, jestli je to ve skutecnosti 37,8 nebo 38,2. A u 39° uz je dite tak horke, ze je to zjevne i bez teplomeru... Ale treba na mereni teploty do takovych tech ovulacnuch grafu se moc vyuzit neda, aspon me to nefungovalo, tam uz pul stupen nepresnosti udela paseku.

anuliinka2013
autor
14. črc 2020

@miba10 Dekuju, rikala jsem si, ze se zajdu (na zaklade tvoji rady) taky zeptat osobne... minule mi ho tedy objednavala. A jeste zkusim dohledat ucet ke "staremu", jestli by nesel reklamovat...

anuliinka2013
autor
14. črc 2020

@malytlustyhroch Presne, o grafy mi nejde, spis kdyz se mi neco nezda u syna, tak premerit... A teda jsou mu 2 a 5 minut mu ho nedokazu udrzet, jak tu nekdo psal 🙂. Hlavne v noci, kdy potrebuju zkontrolovat, jestli neleze horecka, mi to prijde fajn...