Čelní teploměr zn. SilverCrest. Máte zkušenost?

jijitka
29. kvě 2010

Ahoj, máte někdo vyzkoušený čelní teploměr zn. Silver Crest nebo vůbec zkušenost s touto značkou?? Teploměr mají v Lidlu a příští týden je v akci za 349,-Kč. Zdá se mi to podezřele málo, protože tyto teploměry bývají výrazně dražší..

aajina
30. kvě 2010

My kupovali na podzim teplomě v Lidlu za podobnou cenu akorát bych řekla jiná značka a je dobrý.Změřím když malá spí a nemusím jí stresovat a budit , snad to bude podobné. 🙂

jijitka
autor
30. kvě 2010

aajina - díky, asi ho zkusím. I kdyby nebyl dobrý - už jsem koupila větší hovadiny (a dražší 😀 ). Po vyzkoušení podám hlášení.

aajina
30. kvě 2010

Koukala jsem na něj a je dost podobný tomu našemu tak snad bude o.k. je tam 3 roky záruka kdyby něco 😉

jijitka
autor
3. čer 2010

Tak teploměr jsem koupila a zdá se, že měří dobře.

dadka2
3. čer 2010

Manžel pro něj ráno taky běžel, tak jsem zvědavá. V Lidlu to jde v pohodě vrátit, kdyby něco.

luciferdik
3. čer 2010

My jsme ho taky koupili a hned vyzkoušeli, měří dobře, tak snad mu to vydrží 😉

ryznarka5
25. lis 2010

ryznarka5 Mám spíše otázku. Máte někdo k tomuto teploměru český návod ????? Moc bych prosila o jeho zaslání nabo aspoň instruktáž jak jej používat. Bohužel nám neposkytla tato prodejna český návod a bylo nám zdělěno, že se na to nevstahuje reklamace a peníze nám nevrátí. Moc ,Moc prosím!!!!!!!! ☹

hamici
14. čer 2011

@ryznarka5
Ahoj, dneska jsem ti to naskenovala, tak snad ti to pomůže a snad to teda půjde stáhnout 🙂 Kdyby ne, tak se ozvi a pošlu mailem.
http://www.uloz.to/9367122/silver-crest-teplome...

mkr
14. čer 2011

my ho máme už rok a jsme moc spokojený, český návod tam byl u toho z lidlu, ale člověk se s ním musí naučit, aby měřil správně

simona28
14. čer 2011

Ahoj holky,včera jsem koupila teploměr v Lidlu,je opravdu bezva.Můžu jen doporučit,za ty prachy je super,super 🙂

mirisek81
14. čer 2011

Dnes jsem si ho také pořídila. Zatím mám smíšené pocity. Hází to různé teplotní rozdíly. Koupila jsem jej ráno a testovala jej prákrát během dne a vždy si přeměřila teplotu zároveň i klasickým rtuťovým teploměrem. Teplotu jsem měla s čelním teploměrem vždy o 6-8C větší než s rtuťovým. Ale co asi můžu chtít za ty prachy 😒 Třeba mám zrovna špatnou serii 🙂

janula28
14. čer 2011

ahoj holky, také jsem si koupila teploměr, ale ještě jsem ho naostro nepoužila...ale už jsem jeden takový měla, nějakou jinou značku, kupovanou v kamenném obchodě a ten byl schopnej naměřit na čele i 34,6C, manžel ho teda vyreklamoval...tento se mi zdá dobrý, měří celkem reálné hodnoty

ada22
14. čer 2011

@mirisek81 Mě taky hází, kde jaké teploty. Ještě si chci přečíst jednou návod. Jsou tam nějaké vzdálenosti. Třeba jak daleko má být od čela. A jestli to bude i nadále dost odlišné od normálu tak asi vyreklamuju. V lidlu by to zas neměl být takový problém.

hojda
14. čer 2011

Máme ho už delší dobu, super je hlavně na měření v noci. úplně přesné to není, ale který teploměr teď měří přesně, takže měříme několikrát za sebou a udělame cca průměr. TAky jsem jednou změřila v zadečku a pak hledala místo na čele, kde to odpovídalo a nakonec jsme našli kousek od konce obočí na spánku, tak se snažím měřit tam. Já myslím, že tyhle teploměry fungují všechny stejně nepřesně a tento není aspoň drahý.

mirisek81
14. čer 2011

@ada22 Mě to celý den hlásí, že mám horečku. Dle rtuťového mám 36.6C a podle čelního jednou 37.1C, pak 37.2C a dotřetice 37.4C. No a má se brát prej ten nejvyšší údaj.Ty rozdíly jsou fakt velký, asi jej taky pujdeme vyreklamovat ☹ Uvidím co ještě řekne sestra, taky si jej dnes kupovala.

ada22
14. čer 2011

@mirisek81 No já mám dojem, že jak to měřím na sobě tak nedodržím přesně tu vzdálenost a pak mi to pokaždé hodí jinou teplotu. Tak chci ještě pořádně pročíst návod jestli něco nedělám blbě.

caren77
14. čer 2011

Já jsem koupila teploměr dneska v akci v LIDLu. Ať dělám co dělám, teploty se různě liší.V uchu je nejnižší a to až tak, že když čelo hlásí 38.9°C tak ucho 36,3°C. Ale: koupila jsem asi před rokem digitální v lékárně asi za 100,-Kč a ten měří až tak na potřetí,a pokud je malý nevrlý s horečkou,je celkem problém s měření.Proto jsem se rozhodla pro rychlejší způsob.Teď nemůžu spát,protože poslední měření na čele, 38,3°C-40,1°C a mám nahnáno.Ani nevím,co bobkovi je,protože když to vezmu průměrem je to hodně vysoká teplota.I kdyby to byl hrubý orientační údaj,tak za ty peníze to stojí ten teploměr.Profi stojí 4xtolik.

ada22
15. čer 2011

Tak teď jsem si ráno znovu přečetla návod a zkusila měřit teplotu na ruce. Tam dokážu dosáhnout té stejné vzdálenosti jeden cm. Na čele tím vždy hnu. A třikrát se naměřila skoro ta samá hodnota. Asi jen o desetinku rozdíl. Tak ještě nepoletí. 🙂 Ale asi ho budu v případě vyšší horečky kombinovat s klasickým rťutovým. Pro jistotu. Aby jsme pak zbytečně neletěli na pohotovost kuli tomu, že neumíme měřit teplotu.

@caren77 Doufám, že prckovi je líp.

judit22
15. čer 2011

Já jsem kupovala tento teploměr v Lidlu asi před rokem, taky v akci a hrůza. Neustále měřil teplotu 34,5, ani jednou nenaměřil stejnou teplotu, házel obrovské rozdíly v měření teplot, Ondrášek hořel teplotou a naměřilo mi to 35 st., nebyla jsem vůbec spokojena a proto nedoporučuji, pokud bych kupovala znovu čelní teploměr, tak určitě je lepší si připlatit.

viktorkaj
15. čer 2011

Tak jsem ho mám cca 2 dny doma, a jsem z něj taky celá rozčarovaná.... Řekla bych, že přesněji měří teplotu v uchu - tam mi to naměří vždycky stejnou teplotu cca 36,2.... Ale na tom čele - no hrůza, pokaždý je to jiný a hlavně pořád mi to ukazuje přes 37 stupňů a když to měřím na spánku tak dokonce až k 38 stupňů.... Takže opravdu háže velký rozdíly teplot, nevím, jestli ho mám jít reklamovat nebo ne.... taky ještě pořádně prostuduju manuál, ale myslím si, že to měřím přesně tak , jak to tam píší....

mirisek81
16. čer 2011

Tak u nás i po pár zkušebních dnech pořád velké rozdíly v naměřené teplotě. Takovou škálu teplot, co mi to hází, rozpoznám i přiložením dlaně na čelo prcka 🙂 Asi jej budeme reklamovat. Škoda, chtěla jsem mít doma něco, co mi rychle pomůže změřit teplotu, aniž bych musela malého obtěžovat. Původně jsem měla v plánu koupit značku Thermofocus. Kvůli vysoké ceně a nemožnosti si jej osobně prohlédnout někde v lékárně nebo zdravotních potřebách pořád kup oddaluji. Holt za kvalitu si asi budu muset připlatit.

ada22
16. čer 2011

No měření v uchu jsem zamítla rovnou. Píšou tam, že když je teplota z důvodu uší tak by se stav toho ucha mohl zhoršit. Což mi teda úplně nenadchlo. A teda ještě nemám moc zkušeností, ale děti mají někdy k nachlazení problémy s oušky, že jo. Jinak si teda pečlivě uschovám lístek a případně vyreklamuji až bude mimčo. V Lidlu by to neměl být problém (-:.

mkr
16. čer 2011

jak už tady někdo psal, je to o tom, dodržet správnou vzdálenost a najít to správné místo na čele, my ho našli a jsme spokojený i malá, když ji potřebuji přeměřit ani ji nemusím budt nebo opravovat s klasickým, který trvá dlouho

abclena
14. čer 2012

take jsem ho koupila,muze mi nekdo rict jak dlouho trva mereni

power700
25. črc 2012

@jijitka
@mkr ahoj holky a všichni, co to čtete. 🙂
Prosím vás, můžete mi nějak vysvětlit, jak se s tím teploměrem měří? Nebo poslat návod? Koupila jsem ho minulý rok, založila, teď jsem ho našla, chci s ním změřit teplotu a ten návod u toho je tak podivně napsanej, že z toho nejsem moc moudrá.
Děkuji moc!

jijitka
autor
25. črc 2012

@power700 ahoj, pro čelní měření stiskneš tlačítko na pravé straně teploměru (Forehead), tím teploměr zapneš. Pak přiložíš k čelu, asi 0,5 cm od, stiskneš znovu, na displeji se nejdřív ukáže --- C a následně se načte hodnota. Většinou jsem měřila 2-3x na stejném místě a hodnota byla +- desetina stupně. S měřením v uchu neporadím, nikdy jsem nezkoušela.

power700
26. črc 2012

@jijitka ahoj, děkuju ti moc, jdu ještě dnes koupit novou baterii, je to tak napůl vidět. Doufám, že mi to půjde. Mně to právě ukazovalo nějaký bludy na displeji.. 😖

power700
26. črc 2012

@hojda ahoj, prosím tě, jak se s ním měří v uchu? a na čele měříš jako tady jijitka , jak psala? díky.

hojda
26. črc 2012

@power700
to bude baterkou v uchu neměřím, přijde mi složité trefit se na to správné místo, ale na měření v uchu je jen jiné tlačítko.

power700
26. črc 2012

@hojda aha, tak díky moc.
Máš pravdu, vyměnila jsem baterku a na čele mi to už změřit šlo.
Holky
@jijitka díky moc.