České výrobky pro naše české dětičky. Doporučte značku

lukava
16. pro 2011

Milé maminky,
Preferujeme s manželem kvalitní české výrobky pro prcky. Nechceme kupovat spotřební zboží MADE IN CHINA. Jaké značky byste doporučily? Nevadí, že jsou třeba dražší než ty dovážené, hlavně, aby byly vyrobené u nás a byly kvalitní a dlouho vydržely.
Od oblečení, přes ložní, deky, fusaky, hračky, botky.. cokoliv vás napadne, sem s tím.....vše určené pro děti předškolního věku ; )
Děkuji předem za reference i tipy!!!!

lukava
autor
10. lis 2013

@druidee jj, všimla jsem si, že tady některé holky nerady šmejd in china 😵

druidee
10. lis 2013

@lukava oslovím jednu maminku, uvidíme 🙂

lukava
autor
10. lis 2013

@druidee bezva, dej vědět 😉

druidee
10. lis 2013

@lukava ano, nechctějí-nechceme. jednak kvůli závadnosti materiálu, nepravosti, falšování a také, že tohle má dělat radost našim dětem, když to vyrobí děti zotročované.? ale nebudu tu máchrovat, určitě bych čínu doma taky našla 😝 ač to nekupujem záměrně, naopak.

lukava
autor
10. lis 2013

@druidee jj, vyznáváme podobné hodnoty, nemluvě o dovozu a šílené ekologické stopě, morální hledisko je hodně motivující a neboj, čínu také někdy máme, ač neradi...zaráží mě, kolik českých knížek je made in china ☹ zajímalo by mě proč? všechno je o penězích, jasně 😠 jenže se nezapočítávají externality tipu znečištění, úbytek práce pro lidi doma, no nic....skupinu bych prostě ráda založila 🙂 snad to bude někomu užitečné.... a když už jsou tu nákupy v EU a USA, tak by se to slušelo, jsem si říkala, jestli by to admini nestopli

lera1
10. lis 2013

super nápad se skupinkou,hlásím se o členství 😉

sipkova1
10. lis 2013

@lukava
@druidee
Ahoj holky, tak já se hlásím jako třetí moderátorKA 😉

lukava
autor
10. lis 2013

@druidee a kdyby někoho napadl trošku originálnější název skupiny, bylo by to prima 🙂 "české výrobky pro děti" je celkem nuda
@lera1

lukava
autor
10. lis 2013

@sipkova1 no bezva 🙂 tak už jsme tři 😵
@druidee
nějaké návrhy na název skupiny, hlavní foto?

druidee
10. lis 2013

@lera1 no vida, jsem mohla napsat Tobě, ale že to téma včera u veg mamek načala abigail, napsala jsem jí 😀 tak to mužeme spáchat rovnou, jestli chceš být moderátorem? holky, musím odjet pryč, takže se hlásím až asi později... ale počítejte se mnou 😉
@lukava
@lukava to určitě nestopnou, neznám tedy pravidla ale nenapadá mě nic, proč bychom nemohli podporovat český trh a vše okolo. napsala jsi to vše krásně!

druidee
10. lis 2013

@lukava zlaté české ručičky 😀 ....to je vtip... pohledáme, najdeme určitě něco a hezké motto k tomu, už ale teď musím fakt od pc a mrzí mě to teda 😅☹🙂

druidee
10. lis 2013

@lukava my jsme s lera1 včera totiž i vznesly, že by lego duplo mohlo být z eko plastu... a že jim to asi fakt napíšeme 😉

lera1
10. lis 2013

@druidee já jsem moderátorka u veg maminek,takže ted se ráda už jen povezu 😀 nicméně se na skupinku moc těšim 🙂

druidee
10. lis 2013

@sipkova1 jé, pardon, teď to čtu, skáčou mi tu pozdě příspěvky a už mi tu skáčou i děti 🙂 super ,moderování je hotové 😵 jé, mám radost..!🙂

lukava
autor
10. lis 2013

@druidee Vlasto, není spěch! založíme klidně časem, ať to má hlavu a patu a abychom se stihly pořádně domluvit, ze začátku to bude nápor nových členů 😉, ale říkala jsem si, že teď před Vánoci je to dobré načasování, maminky už vybírají dárky 🙂

lera1
10. lis 2013

@lukava přesně tak,Vánoce se blíží,zrovna včera večer jsem hledala dřevěné hračky,tak si pak budem aspoň dávat tipy 😉

lukava
autor
10. lis 2013

@lera1 chápu 🙂 pro mě by to byla už třetí skupina, kde bych byla moderátor a to mi bude bohatě stačit 🙂 ale tohle téma určitě moderovat chci 😵

lera1
10. lis 2013

@lukava tak to jsem moderátor žabař koukám 😀

jancip
10. lis 2013

Dobrá skupina, ráda se přidám

petuch
10. lis 2013

www.woodyland.eu - dřevěné hračky

bubbligum
10. lis 2013

http://www.button-style.cz/vyroba/ Onehdy jsem tam kupovala povlečení. Je to trochu dražší, ale zase 100% česká výroba (mám pocit, že se vše odehrává jen v Brně, ale nejsem si jistá).

lukava
autor
19. lis 2013

@lera1
@jancip
@petuch
@bubbligum holky, díky za tipy a zvu vás do skupiny České výrobky
https://www.modrykonik.cz/group/4805/

pamal
24. lis 2013

Hezké výrobky ze dřeva a oblečení dělají také v chráněné dílně Charity Strážnice: http://www.drevene-hracky-kojenecky-textil-char...

plenkacek
25. bře 2014

Asi se to nezdá, ale je těch českých výrobků dost, jen je člověk nenajde v obchodních galeriích...snad se jim bude dobře dařit, snažím se je podporovat jak to jde 🙂
Z vlastních zkušeností mohu doporučit: Fantom - krásné softshellové oblečení, Bamboolik - oblečení, kukly a plenky z Bambusu, Haipa-daipa - oblečky z biobavlny, Jožánek - body, leginy...z bavlny, cenově dostupné ...

purplecrow
25. bře 2014

Obuv Fare 😎

bocianoviny
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vesele_pleny
9. dub 2014

Co české moderní látkové plenky? Ty mají opravdu velký úspěch. Kvalita je jedinečná.

standard
9. zář 2014

já jsem teď nadšená z Eurony-www.ekobytovadrogerie.cz-ekologické,krásné vůně a bez chemie..🙂)Neperu uz v ničem jiném,paní na tel.se v tom vyzná a poradí..

ppalomino
12. zář 2014

Boty www.fare.cz
capáčky www.nolen.cz
oblečení autex, Litlle things, Farmers, Dráče, Fantom, Vlček, Hippo kids
plenky Anavy, Petit lullu, Haipa daipa,
deky, povlečení, fusaky, Dětské deky, Hybler, Dadka
kosmetika Manufaktura
Hačky Wooden toys, Vista, Lena, Detoa
Samolepky www.pieris.cz (nejen dětské)

druidee
14. zář 2014

@standard jen si dovolím oponovat s tím bez chemie... bohužel, cerny eurona, dedra i missiva nejsou zase tak eko, jak se presentují🙂 sama jsem se zklamala, než jsem přišla k pravdě..dříve jsem nedala na dedru a missivu dopustit..🙂