Chodí vaše děti v barefoot?

duvi21
29. bře 2017

Maminky, prosim o radu ty, ktere maji zkusenosti s barefoot. Jakou znacku by jste doporucily pro dvou a pul letou dcerku? S cim mate dobrou zkusenost?

panickatlamicka
29. bře 2017

@duvi21 zalezi na typu nozky 🙂 delka, sirka, zda je treba utly kotnik, tvar chodidla... vyska nartu.... koukni do blogu vpavucine.cz od @nadya nebo i @marukm muze odborne poradit. 🙂

majkylove
29. bře 2017

Je to podle šířky a délky nožky,výšce nártu, tloušťce kotníku, atd,trochu věda,ale kdyz se o to začne člověk zajímat celkem rychle do toho vpluje.doporucuju se přihlasit na fb do skupiny barefoot nejen pro děti,tam se vše dozvíte a můžete i nakoupit 🙂

duvi21
autor
29. bře 2017

Holky, diky! Takze je asi blbost vybirat jen podle osvedcene znacky nekoho jineho, protoze kazde dite ma jiny tvar nohy? No, koukam, ze to bude dobrodruzo 😀

korin
29. bře 2017

Pokud máš možnost, vezmi dcerku do prodejnu s bf obuví, změří délku i šířku nožky, mrknou na výšku nártu, útlost kotníku, celkově poradí. Na poprvé objednávat přes net je poněkud nejisté, pokud nevíš, jaký má malá typ nohy.

duvi21
autor
30. bře 2017

@korin Diky!

kituska20
30. bře 2017

Je to boj vybrat fakt padnoucí boty ale věřím, že nebudete litovat 🙂.

petrasipkova1
30. bře 2017

Určitě, je to skvělá volba, u nás obchod není, tak objednávám na netu, když nesedí tak vracím hned zpátky, není problém. Ted malá nosí kompromisní DDstepy, bačkůrky Tikki doma má Filii až do nich ještě trošku doroste, včera jsem objednala Bobux, tak jsem zvědavá jak budou sedět. Má nohu 14 cm/6 cm. Jinak určitě doporučuji tu FB skupinu viz výše.

duvi21
autor
31. bře 2017

@petrasipkova1 DDstepy mela kozacky a ted uz nemuzu, srdce mi nedovoli, obout ji do nejakych tech s tvrdou podrazkou z obchodu. Koukala jsem v obchode, kde maji velky vyber a je to teda des ty boty, co prodavaji. Bohuzel jsem zjistila, ze do bf obchodu se nikam nedostanu. Dnes teda budu peclive merit a pokusim se vykomunikovat pres net, vypada to, ze umi dobre poradit. Tak drzte pesti. Tesim se, az jednou budem v bf cela rodina. Bohuzel diky financim zatim v nedohlednu, ale aspon ze muzu poridit te male. Uz bych ani jinak nemohla 😉 Nebo zacnu sit 😀

petrasipkova1
1. dub 2017

@duvi21 přesně tak to mám já, už bych nemohla ..... po zkušenosti s BF, i když většina lidí v okolí mě má za blázna 😀 V obchodě s normální dětskou obuví ani nemluvím, už tam chodit ani nemůžu 🙂 Zmáčknou palec, jo to jí je, a hotovo 😀 No, u nás jsou finance bída, takže BF bude jen dcera, ale já si odjakživa vybírám v obchodě širokou, měkkou pohodlnou obuv, mám širokou nohu, navíc 42 a nesnesu nohu zmáčknutou. Jinak super zkušenost mám s webem bosonozka.cz, tak můžete kouknout. Já tím vybíráním trávím spoustu času, ale stojí to za to, v pondělí přijdou ty Bobux a sandálky DDstep, tak jsem zvědavá, dám vědět jaké jsou.

duvi21
autor
1. dub 2017

@petrasipkova1 Diky moc! Ja uz koukam na stare slapaci sici stroje 😀 Ale nez se mi neco podari, musim sehnat aspon nejaky kompromis. Dej vedet, budu rada a taky pisnu, jak jsem to vyresila nakonec.

onelove
1. dub 2017

Ahoj holky, neberte to, prosím, tak, že Vám ty botky chci nějak hanit... Jen se zajímám...
Co si myslíte o článcích proti tomuto typu bot.... např. http://www.detskaobuv.cz/aktuality/barefoot-ano... ... Mně ty argumenty, co tam uvádí přijdou vcelku logický...ale vy určitě budete mít nějaký taky...právě z té druhé strany... Případně děkuju 🙂

verena
1. dub 2017

@onelove tedy článek je hodně hodně zavádějící, poslední polovina se věnuje názoru odborníků na jedny reklamované boty, které byly vyrobeny v Korei. Pokud člověk koupí kvalitní české, tuto část může vypustit. Dále většina článku reaguje na to, že lidé v barefoot obuvi už neumí chodit, a proto jim škodí. Pokud však dítě takové boty nosí odmala, naučí se v nich chodit stejně jako naši předkové naboso. Dále nějaká nepodložená informace, že v bf obchodech radí boty kupovat co největší, aby vydržely. To jsem tedy nikdy neslyšela. Myslím, že článek je hodně manipulativní. Taky v článku doporučují na ploché nohy vložky. Ty však musí být udělané na míru pacientovi, jinak je to neúčinné a na škodu.
Nepíšu to jako bojovnice za bf obuv, o problematiku se sice zajímám, ale do takového obchodu jsem se zatím nedostala. Kupuji tedy boty dle porovnání noha-vložka, co nejširší, pevně padnoucí, ohebné. Doma a na zahradě chodí kluci bosky. U staršího to nebylo, nebo jsem to nevěděla, má ploché tlapky po mě, nyní bojujeme s vložkami na míru a snad se to lepší. Vždy jsem mu kupovala drahé boty, se "žirafkou" apod. Když se na ně nyní podívám, zaplakala bych - podrážka jak beton ☹.

onelove
1. dub 2017

@verena moc dekuju🙂 ja se teda od zacatku snazim kupovat pro malou boty s co mozna nejohebnejsi podrazkou ale ma prave dost sirokou nohu, takze vybrat vyhovujici boty je ocistec pri kterym se div nervove nehroutim 😀 ...ty barefooty povetsinou byvaji dost siroky ale nevim jestli jsou prave vhodny na chozeni po praze, driv na boso chodili vsichni ale zase nechodili po chodnicich... 🌞 ... nejhorsi je, ze cim vic informaci mam, tim vic netusim, co je teda nejlepsi. 😀

ange_de_la_morte
1. dub 2017

Tak holky připojím se i já s dotazem ( snad to tedy nevadí) .... Před několika týdny jsme byli se synem na ortopedii - při běhu vytáčí jednu nohu ven. Ptala jsem se i na barfoot a bylo mi řečeno že je to úžasná věc ale jen pokud bude syn chodit alespoň 90% po přirozeném povrchu ( tráva, hlína, les, ... - tam kde je reálná šance aby se šlapka stimulovala ). Jinak je to spíše na škodu, pokud většinu doby chodí po tvrdém a rovném ( dlažba, beton,...). Co si teda o tom myslet ? Takže nám opět doporučila kotníkovou botu s klenbou ( od prvních krůčků kupujeme pouze kvalitní boty ve specializovaných obchodech) a to i ná chůzí po doma ( doma ale spíše chodí bosky aby mi botky nebránily když klečí při hraní). Po zahradě za teplého počasí chodí boso.

evilin
2. dub 2017

@ange_de_la_morte
Nečetla jsem celou diskuzi, ale hodně mě toto téma zajímá. A taky jsem tohle řešila. Když se nad tím zamýšlíte, tak je názor, že bf škodí na rovném povrchu, nesmyslný. Doma přece taky chodí hlavně boso a tam je taky rovný povrch. Jde hlavně o to, že noha má volnost a pohyb.... Navíc dcera taky vtáčela nožičku a pak se to srovnalo. Na rehab.nám řekli, že to je tím, jak nohy rostou nerovnoměrně, ze když je jedna delší nebo kratší, tak se to děje. A opravdu se to srovnalo. A hlavní je, aby dítě chodilo a procvičovalo nožky, je jedno jak. A uzavřít zdravou nohu do pevného kopyta je jako byste si dala jen tak ruku do sádry.

alboo
2. dub 2017

@duvi21 nase dcera od zacatku chodi v Bf. První botky zimni zeazoo a super, nic úžasnejsiho nez zeazoo sem v ruce nedržela. Dale pak mela feelnax nala a tak velke zklamani z kvality, pak vivo, taky ok, podzimni kidofity a super. Dalsi zimni jsme i pres objeti všech pražských obchodu sehnali pro nas vyhovuji jakt tak bobuxy kozackove, myslela sem ze nevydrzi a vydrzely...
Dcera ma drobnejsi nozku a uzkou patu, proto ji třeba zeazoo uz nesedi
.ted chodi ve frodech a ok. I kdyz by mohly byt ohebnejsi.
Mame štěstí ze mame prahu docela blizko.
Nacetla jsem i bf hodne, dceru konzultovala s fyzioterapeutkou a u deti jsem pro bf.
U dospělých ktery maj uz dosti znicene nohy, chodi spatne a převážně treba po Praze je to složitější. Ja osobne pokud jsem ze začátku ck jsem nosila chvili bf litala po praze tak me pak silene bolela hlava... chce to postupne, chodit pomalu a snažit se spravny styl chůze
V praze doporuji svobodnou chuzi 🙂
Do nabosa sme jezdili driv a uz jen vr velke nouzi, snobarna a prodavaci tomu nerozumi
Obchod v divadelní ulici, tam je menší vyber, ale ochotny personal

kituska20
2. dub 2017

@alboo co zkusit Filii? Ty jsou měkčí jak Frodda a na úzkou patu a drobnou nožku akorát 🙂. Dcera je měla na podzim ty s fleecem teď už jsou malé tak má Ricosta pepino a Bobux step up🙂

verena
2. dub 2017

@onelove tak to jsme na tom stejne ☹. Oba kluci mají hodně širokou nohu. U staršího tedy jedeme už ty vložky, mame štěstí, že sousedka podnika v jejich výrobě. Opravdu tomu rozumi, naskenuje nohy a přesne pozná, jaké problémy dane vady způsobují i v držení celého těla. U mladšího jsem mela ted několikrát boty dpk, splňují tak nějak ty požadavky a prodávají je u nás. Taky si myslím, že na asfalt či beton by ty botky měly byt odpruzenejsi. Což vlastně nevím, zda bf splňují. Opravdu dnes je těch informací Hodně a paradoxne je o mnoho těžší se rozhodnout,dřív něco řekl doktor a nejel přes to vlak 🙂.

verena
2. dub 2017

@ange_de_la_morte podle toho, co jsem zatím zjistila,ta předtvarovana klenba spíše škodi a boty by ji neměly obsahovat. Kazda noha je jinak jak na delku a na sirku a není skoro šance, že by to diteti sedlo presne. Vložky by měly byt na míru, nám dokonce ortoped předepsal nějaké takto vyráběné vložky někde v protetikaCh v Praze na budejarne. Ale meli tam tak nesmyslnou pracovni dobu, že jsme se tam nedostali. Pak jsme zjistili, že je dela sousedka, s ice to není na pojišťovnu, ale snad se to vyplatí. Já jako mala nosila ty univerzální kožené vložky, cvičila jsem poctive na nohy a mam je porad stejne placate, takže u me to moc nepomohlo.

duvi21
autor
3. dub 2017

@alboo Super, diky moc za Tve zkusenosti.

alboo
4. dub 2017

@kituska20 bohuzel podzimni ji nesedeli a ted co sme zkouseli tak se ji libili vic ty Froda ale filli uz ji sedeli 🙂