Chůvičky a monitory dechu, jak vybrat?

blessedmary
10. kvě 2013

Prosím o radu, jak vybrat chůvičku a monitor dechu? Co by to všechno mělo mít a na co si dát při výběru pozor? Popřípadě nějaké tipy...DĚKUJÍÍÍ 🙂

bobovci
10. kvě 2013

@blessedmary Ahoj, my máme Angelcare s 2 doskami a sme úplne spokojný. Je trošku drahší, ale má to monitor dechu i chúvičku a časom je možné použiť len ako chúvičku. Planý poplach sme nemali ani raz a to máme postieľku na kolieskach a presúvame po miestnostiach. Samozrejme po každom presunutí kontrolujeme či je OK. 🙂

duracell79
10. kvě 2013

Chůvičky si taky nechám poradit 🙂 Ale monitor dechu jsme měli a nedám na něj dopustit - Respisense. Připíná se za plínku, takže nepotřebujete žádné nepraktické desky, které spustí alarm pokaždé, když je nevypnete a miminko zvednete. Miminko v ničem neomezuje a má to poráte při sobě. Může i v kočárku i když s miminkem spíte v jedné posteli. Líbilo se mi i, že když nezaznamená dech, tak čeká 10s pak zavibruje, aby miminko "probudil" k dýchání, počká 5s a když ani potom nedýchá, tak se spustí alarm. Opravdu mohu doporučit, baterie vydržela přes 7m, pak už jsme ho nepoužívali, ale je používán dál jiným spokojeným majitelem 🙂

consti
10. kvě 2013

Ještě tip: zistila jsem, že existují sdružení, která monitory půjčují. Monitory jsou testované, tak by neměl být problém. Jinak jsou totiž dost drahé, já si ho určitě půjčím, kupovat se nevyplatí. Co jsem tak našla, tak se půjčuje na 6 měsíců a vyjde to na cca 900,- přičemž zrovna moje pojišťovna by mi 800,- přispěla. Chůvičky budeme kupovat, ale zatím nevím jaké 😉 .

hav81
10. kvě 2013

Monitor dechu jsem neměla ani na jedno dítě.Ale chůvičky PHILIPS.Nikdy jsem s nima neměla žádný problém.Stejnou značku měla pro děti ségra a švagrová a byli také s nima spokojené 😉

jika10
10. kvě 2013

My jsme si monitor dechu pujcili za 800,- Kč na pul roku a je to klasika Nany, uplne stejny jsem mela i v porodnici. Ted budu o dalsiho pul roku pujcovne prodluzovat a bude me stat dalsich 600,- Kc na dalsiho pul roku. A na monitor dechu nedam dopustit, mam klidnejsi spani. Chuvicky mame, ale vyuzili jsme asi 3x, nastesti jsme nemuseli kupovat, pouze jsme podedili

raza
10. kvě 2013

@bobovci môžem sa spýtať.. to máte ten agelcare 401 ?

bobovci
11. kvě 2013

@raza Ahoj, máme angelcare 401

raza
11. kvě 2013

@bobovci ďakujem, ja už len čakám na výplatu a asi ho aj hneď objednám... 🙂

jamys
27. čer 2013

Monitor jsme vubec nepouzivali. Donosene zdrave dite, byla jsem klidna i bez monitoru. No a chuvicku pouzivame porad, kazdy den, doporucuji Philips Avent SCD 525/00 je dostacujici, ma vice kanalu, vyzkouseno na dovolene, kdy se vecer na baru seslo 8 chuvicek a signaly se nerusily 🙂. Ma ho vetsina mych kamaradu co cestuje, vsichni spokojenost, my uz 2 roky bez poruchy a fakt pouzivame i nekolikrat denne. Kupovala jsem na mall.cz Kamaradi co meli chuvicku video, tak mela velmi spatny signal...

jemi
27. čer 2013

Máme Nanny a jsem moc spokojná, využívali jsme pořád. Malá sice byla zdravá a donošená, ale když my ve 4m začala spinkat na bříšku hodně jsem se bála a monitor mi pomohl ke klidu. V tu dobu jsme měli i dva poplachy a pořád přemýšlím, zda byli plané nebo se na ten hluk dcerka probrala a nadechla. Bohužel znám jednu rodinu v reálu a jednu holčinu zde, kteří o miminko přes noc přišli a dítě bylo zdravé.

jennyska
16. říj 2013

Ahoj Maminky,

na Modrém koníkovi si všechny maminky, těhulky a snažilky společně vytváříme knihovničku pojmů a zkušeností kolem všeho mateřského 😉

Dnes v ní přibyl i článek na téma Chůvičky a proto bych Vás ráda poprosila, zda byste mohly své zkušenosti s nimi (jaká značka, cena, kvalita, atd.) napsat k článku https://www.modrykonik.cz/chuvicky .

Některé maminky mohou shánět informace o chůvičkách, jejich využití, spolehlivost, popř. kdy je dobré si je pořídit pro dítě atd. a vy jim s tím můžete velmi pomoci 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

alenkanes
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misenka78
9. led 2014

já jsem si po dlouhém váhání vybrala respisense - je to monitor za plínku, takže se dá použít třeba i v kočárku, a zatím je super, žádné falešné poplachy

pajina888
9. led 2014

Zdravím všechny, prosím o radu. Vybrala jsem na internetu bezdrátovou chůvičku a chtěla bych jí koupit kamarádce,která čeká miminko a nevím jestli bude dobrá. Nemáte tuto chůvičku někdo doma nebo nemáte s ní zkušenost?http://www.gme.cz/detska-bezdratova-chuvicka-br...

eevulle
30. čer 2014

@duracell79 ahoj, prosim nevadi ten monitor miminku pro spinkani na brisku?

misenka78
1. črc 2014

@eevulle jestli myslíš respisense, tak ten určitě nevadí, může se dát na bok, nebo kamkoli jinam

princeznapu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz