Co by měla obsahovat výbavička pro novorozence?

smoulanda
20. srp 2012

Zdravím maminky....chci se trošičku informovat od zkušenějších co se vám vyplatilo,co vám pochybělo nebo spíše co jste vubec nevyužili.... 🙂 Je to moje první miminko a tak mě zajimá co všechno bych měla nakoupit,a po kolika kusech...Narodit se má koncem listopadu-začátkem prosince 🙂 🙂 Moc děkují za užitečné rady 🙂

sarinka123
20. srp 2012

Plienky Pampers, 15 latkovych plienok, uteracik po kupani, detsky sprchovy gel, telove mlieko, mast na ritku ( ale nepotrebovali sme ju, detsku vanicku, prebalovaci pult som nevyuzila, lebo
na posteli sa mi to robilo sikovnejsie, detsky hrebienok, tenke rukavicky, dietatko sa skriabe, detsky manekyr, vaty do usiek. 10 bodycok, dupacky, svetrik, ponozky, perinka a neskor do postielky ten spaci vak, ciapocky, kocik, deky, vahu som nevyuzila, detsky teplomer, sterilizator na flasky, cumlik. To je ten základ, male dietatko dost prespinka, hracky a podobne hluposti stačia neskor. Vzdy sa dá dokupit, ked bude nieco chybat. Obchody su predsa otvorene. Ja som mala tiez z toho stres, ale zbytocne. A detsku sedacku do auta, tzv. Vajicko

sarinka123
20. srp 2012

A este vysielacku 🙂 teraz ju akurat pustam, lebo chcem si ist pozriet TV.

2hanah
20. srp 2012

@smoulanda Po svých zkušenostech bych určitě nekupovala váhu a ani bych dopředu nenakupovala odsávačku mléka a přehnané vymoženosti. Stačí úplně základ na oblečení, kočárek, teplý fusak (nejlíp beránčí), deka do kočárku - nemusí být ani peřinky zatím na tu zimu nebo deka a tenký polštářek, dvě rychlozavinovačky, postýlka a doporučila bych ještě nějaké pohodlné a praktické lehátko, ať si můžete hned po porodnici miminko položit a přenášet tam, kde potřebujete. Zbytečný pro mě byl i teploměr na vodu, stačilo vodu přeměřit v porodnici, a pak už jsem zhruba věděla, jak má být teplá a nevyužila jsem ani tenké rukavičky, my jsem nehtíky prostě od porodnice stříhaly, nepřijde mi na tom nic divného, naopak jsme koncem listopadu potřebovali rukavičky co nejteplejší a stačí Vám klidně jedny, max. dvoje a jedna hodně teplá a jedna přechodová čepička a jedna teplá zimní kombinézka, vždyť si můžete podle potřeby vždycky dokoupit. A hlavně dechový monitor, bez toho bych se klidně nevyspala. A nějaké oblečení bych koupila i ve velikosti 50, po návratu z porodnice jsme neměli co na sebe 🙂

smoulanda
autor
21. srp 2012

Děkují holky 🙂 a co se týče oblečení,po kolika kouskách a jaké bych měla nakupovat??Tak aby mi to potom neleželo ve skříni že jsme to nevynosili 😕

slundo
21. srp 2012

jak pisou holky- odsavacka, sterilizator ,vaha to vse pocka. I s dudlikama bych cekala. Mit jeden a pak se uvidi, treba dudat nebude. Jinak vel. 50 bych moc nebrala, meli jse ditko tak akorat, spis mensi a neuzili jsme ji. Spis tu 56. Pocitej s tim, ze miminka kakaj casto a maj to ridky, takze obcas protecou plinky. Jinak teplomer na vodu jsem docela ze zacatku vyuzila, pak uz ne. A co muzu doporucit- monitor dechu. Byla jsem opravdu klidnejsi. Maminka se vzbudi pri kazdem minimalnim knournuti, ale i tak jsem byla klidnejsi a mohla spát 🙂

sova28a
21. srp 2012

Připojuju se, vel.50 vůbec, tak možná jedno oblečko do porodnice. My měli 50 koupenou na cestu z porodnice a byli jsme tak velcí, že jsme se nevlezli a u dcerky už jsem tam rovnou brala větší🙂

2hanah
29. srp 2012

@smoulanda Ještě jsem si vzpomněla, že super na kojení byl kojící polštář, do toho bych investovala znovu, ale kupujte výhradně kuličkový - neslehne se a jde výborně tvarovat pod miminko při kojení.

mafeska
8. zář 2012

Taky se připojuju, vel 50 nebrat, koupila jsem si krásnou drahou soupravičku v této velikosti na popud poznámek okolí "zanedlouho máš rodiit a máš hodně malé břicho, ty budeš mít malého bobečka", dcera se narodila s váhou 3.370 g a nevešla se do ní, vyhozené peníze, zastávám názor radši větší a rukávky ohrnout. Z porodnice odcházela v 56 a po měsíci jsem 56 měnila za 62.

Monitor dechu super věc, chtěla jsem ho taky, ale pozor, v porodnici mi bylo řečeno že kokosová matrace nepropustí ty vlny či co a monitor pak nefunguje. Nevím co je na tom pravdy.

Pro případ nouze bych i koupila lahvičku a dudlík, já to koupila na poslední chvíli i když jsem se spoléhala na kojení a obojí se mi hodilo hned po příchodu domů z porodnice.
Ještě bych připojila jednorázové podložky, vlhčené ubrousky a žínky.

lck79
8. zář 2012

@smoulanda Tak já musím říct, že náš malej měl 3400g a 50cm a velikost 50 měl přes měsíc! V té 56 vypadal jak šašek, jak mu to bylo veliké. Jinak ještě určitě doporučuju monitor dechu a chůvičku.

kamino
8. zář 2012

@mafeska
@smoulanda Odhad vahy prcka v 38 tydnu byl 3100g,tak jsem zadnou 50 nemela...chyba lavky,Bobes mel v terminu 48cm a 2.60.Take z porodnice jel jak Zilvar z chudobince a hned jsem letela na bazarek a shanela obleceni. 56 zacal poradne nosit az kolem 8 tydne. Je dobre alespon jednu soupravicku minimalne mit.
Nejvic vyuzivame overalky rozepinaci mezi nozickami,je to nejpraktictejsi. Vzhledem k tomu,ze prcek nezvraci,tak neni potreba stale prevlekat,stacily nam 4. Dalsi muzes nakoupit podle potreby..
Chuvicky a monior jsou k nezaplaceni,obcas maly spi nezvykle dlouho a byla bych stale ve stresu jestli dycha. Obcas maji mimina velke prodlevy mezi nadechy a muze to vydesit.
Perinku nepouzivame,jen rychlozavinovacku a kdyz je teplo,tak zavinuji do obycejne male deky a podkladam hlavicku plinkou,aby sala pot. Hracky jsou blbost, mrne si nehraje a nakupovat muzete az po Vanocich,verte,ze se jich jeste dost sejde,a ruzne oblecky taky😉

novina
23. zář 2012

Ahoj, čekáme mimčo zhruba ve stejném termínu, tak ti napíšu co mám připraveného já 🙂
Co se týká oblečení, tak pár věcí v 50 mám, ale opravdu jenom minimum - pár bodýček, dupačky, overálek.
Oblečení mám pak ve vel. 56, 62 a něco i 68. Koupila jsem výhodně na bazárku, takže toho mám asi víc než je potřeba, nicméně za těch pár kaček jsem to tam prostě nemohla nechat 🙂 Mám hlavně overálky, bodýčka s dl. rukávem, mikinky na zip nebo na knoflíky. Prostě aby se mi to dobře oblékalo a nebylo to přes hlavu.
Zavinovačky - mám dvě rychlozavinovačky + jednu do autosedačky a jednu na balení miminek ve stylu "mumie".
Monitor dechu jsme taky pořídili, pro někoho zbytečnost, mě to za můj klid stojí. Chůvičky jsme nekupovali, bydlíme v bytě a dětský pokoj je vedle ložnice a obýváku. V případě potřeby není problém dokoupit.
Nemám v plánu látkovat, tak jsem si pořídila 20 obyč. plen - do kočárku, postýlky, k doktorce, na blinkání...
Lehátko nám koupila mamina, přijde mi to jako fajn věc.
Košík (kolébku) mám kvůli vlastní pohodlnosti, asi nebude úplně nezbytná, ale mě se líbila a tak ji máme.
Odsávačku jsem pořídila na vysavač, maminy ji strašně chválí.
Teploměr máme do vody a pak s ohebnou špičkou.
Co se týká kosmetiky, tak podle mě stačí olejíček z lékárny, krém na opruzeniny... Ze začátku toho opravdu není moc potřeba podle mě. Navíc v porodnici dostaneš spoustu vzorečků, tak pak zjistíš, co vám bude sedět nejvíc.

eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
julie89
11. říj 2013

bože co jsem cetla ten sto je penez

malytlustyhroch
25. kvě 2020

Fakt strasne individualni: za me top nejuzitecnejsi veci:
-monitor dechu pripinaci na plenku,
-latkove pleny "ctverce" na utirani cehokoli
-bepanthen na bradavky a miminko

naopak z meho pohledu je za normalnich okolnosti dost zbytecne:
-zimni bundicka vel. 56
-prebalovaci pult
-odsavacky cehokoli (pokud clovek nebydli v pustine, tak bych dopredu nekupovala).

zuzita15
25. kvě 2020

@malytlustyhroch myslim, ze pani uz ma vyresenou i vybavicku do skoly 😉😉

malytlustyhroch
25. kvě 2020

@zuzita15 aj, dik za upozorneni, chtela jsem to napsat k dnesni diskusi na tohle tema a uklikla jsem se.