Co do porodnice pro letní mimi? Jaké oblečení?

eatygrenee
23. bře 2009

Ahoj holky,mimi se mi má narodit 6.6. a pomalu přemýšlím, co mu vzít s sebou za oblečení? jaká je základní výbavička co se týká oblečků do porodnice?

helulicek
23. bře 2009

Čauky 😉, mě se má mimi narodit 17.6., zatím jsem nad tím nějak moc nepřemýšlela, ale myslím si, že by mohlo stačit bodíčko, dupačky, nějakej lehčí svetřík a čepička. Samo v sedačce pak přikrýt lehčí dekou. Myslím, že uvidíme podle počasí, ono taky může být v červnu pěkně chladno 😅 Jinak jsem někde četla že přímo v porodnici mají pro mimi své oblečky...Každopádně budu ráda, když nám poradí zkušené maminky 😅

tereziep
23. bře 2009

ahoj, já mám červencové mimčo a z porodnice jelo v bodíčku s dlouhým rukávkem, čepička, dupačky, kabátek a byla přikrytá dečkou. Zrovna ten den bylo docela chladno. Záleží na počasí.

brisalek
23. bře 2009

Ahoj, my mame termin 15.7. a take jsem o to premyslela. Sestra, ktera ma uz dve deti rikala, ze kdyz je mene jak 20stupnu- ma mit miminko i rukavicky...Stejne tak by me zajimalo, jake perinky, zavinovacky a tak do kocarku na leto...

eatygrenee
autor
23. bře 2009

mě by to rovněž zajímalo, poradte zkušené maminky 🙂

beruska2x
23. bře 2009

do kocarku staci rychlozavinovacka a lehci deka kdyz fouka a na podtźim zimni zavinovacku od Emitexu, tu jsem vyuzila na 100% jeste ted ji pouzivam...
a z porodnice jsme sli cepicka slaba bavlnena, bodycko, teplaky, ponozky a lehounkou mikcu... neni potreba deti zbytecne balit, maji byt oblecene zhruba jako my... pak se poti a maji pupinky a hur se jim spi... kdyz je teplo opravdu a bez vetru tak ani cepicku nemusi mit..

hejdita
23. bře 2009

cepicku v kazdem pripade 😉
staci jenom bodynko dupacky nebo teplacky kdyby bylo trosicku chladneji (i v letnich mecicich umi klesnout teplota na 15°C) tak i ponozky a nejaky jenom prizovy kabatek nebo mikinku......
🙂

janeyzelvicka
23. bře 2009

Ahoj, Kristýnka se narodila loni 6.8. Z porodnice jela v tričku, dupačkách, ponožkách, přikrytá dečkou. Asi i čepičku měla, no jo, byla jsem vystrašená prvorodička a oblečení nachystala tchýně. Doma už pak mívala jen body s krátkým a ponožky, venku k tomu kraťásky, bylo fakt teplo, hodně se potila a nesnesla, aby jí bylo horko. Čepičku, jak píše beruška, jsme nedávali, pokud nefoukalo.
Jinak jsem se držela rady tolik vrstev, co mám já + jedna. Ty mimča dají najevo, jestli jsou spokojené. A spíš maminky mají tendence miminka oblíkat moc a ony jsou pak přehřáté. To jsem se dočetla dokonce už v knížce, kterou na mě používala moje mamka.
brisalek, s těma rukavičkama si to teda nedovedu představit. To by se naše malá zbláznila.

Zavinovačku jsme používali první měsíce na spaní, občas i v kočárku. Jinak jsme v kočárku neměli nic, jen plínku pod hlavou a dečku na přikrytí. Peřinky, takové ty krajkové a tak, se mi strašně nelíbí 😀 zvlášt dobřë to působí v ultramoderních kočárcích 😅

astrane
23. bře 2009

Já dávám čepičku taky celé léto a pořád,ale jen nějakou plátěnou,lehkou,spíš jako klobouček 🙂
Rukavičky v létě?-no nevím,já je nedávala ani v dubnu-starší syn je 30.března a bylo klolem 15 stupňů....to je přehnaný,to by je musel mít i doma na noc 😉 😀
Já bych zabalila body s dlouhým rukávem,dupačky,ponožky nebo bačkůrky,čepičku a vzala bych i svetřík a nějakou zavinovačku nebo deku-podle toho jak a čím pojedete domů-třeba nějakou letní do autosedačky nebo tenčí deku....Já nesu z porodnice vždycky dítě v normální zavinovačce a do atuosedačky dávám až v autě....

alucca
27. bře 2009

mě to čeká taky , mám termín 4.7. ale všichni mi říkají o týden dřív... tak jsem taky ráda za tuto diskusi 😉 já si asi připravím bodýčko dlouh.rukávem, lehčí svetřík nebo mikinu a buď dupačky a nebo tepláčky a ponožky. v autosedačce ho přikreju slabou dekou...vždyť jedeme 5 minut autem....ale taky jste ze všeho vyjukané jak já? včera mi prodavačka tvrdila že musím mít alespoň dvoje dupačky...(byla jsem přesvědčená že to budu řešit bodýčko ponožky tepláčky....no ale ukecala mě a dvoje jsem koupila..radši ☹

janeyzelvicka
27. bře 2009

Alucca však uvidíš, co vám bude vyhovovat ;) Víš jak, prodavačky vždycky tvrdí, co se jim hodí. Já jsem třeba dupačky skoro nevyužila, na spaní měla overaly, no a přes den už dlouhou dobu jezdíme kombinaci body + babylegs a když je zima, tak na to tepláčky, tričko...

sonik05
27. bře 2009

Ahoj holky, já myslím, že hlavně záleží na počasí. Já dala malé bodýčko, overálek a čepičku (kuli sluníčku). Dečkou jsem ji už myslím nepřikrývala, bylo docela teplo a v autesedačce se mimča pěkně potí - to budete koukat, jak budou mít mokrá zádíčka. Každopádně jsem doma měla připravenou i chladnější variantu se svetříkem a pak jsem jen maželovi řekla, kterou hromádku má vzít, když pro nás pojede. Držím vám palečky, ať to všechno proběhne v pohodě.

eatygrenee
autor
3. kvě 2009

a rukavičky máte nachystané?

lillie
3. kvě 2009

ahojte,
pisete tu co si mame zobrat pre dietatko a co vlastne vsetk potrebujeme mamicka? ja cakam prve babo a veru som vtom nova a vobec nemam potuchy co vsetko si musim zobrat 😒 poradite?
porod budem mat v septembri, takze aj na dieta nieco asi teplejsie + urcite prikryvku.
ozaj, staci mat iba vajicku v com prinesiem dietatko domov alebo uz treba mat aj kocik?
dik za info.

aponchie
3. kvě 2009

lili no hlavne neplanuj moc brzo..az podle pocasi ti manzel donese veci,nachystas si doma zakladni veci plus v pripade zimy a reknes mu az ten den co ma prijet pro vas jak bude co dovezt 😎

petka80
3. kvě 2009

aponchie má pravdu 😉
No a k vajíčku - ano, pokud pojedete autem, stačí vajíčko.
A jinak já jsem jela domů v tom oblečení, ve kterém jsem do porodnice přijela 😀 Kalhoty mi sice byly trochu větší, ale to se ohrnulo, do normálních bych se stejně nedostala.

V létě to máte s oblečením v pohodě, já rodila v lednu, takže jsem musela malou pořádně navlíknout, pak jsem zas měla strach, aby jí nebyla v autě zima, takže jsme skoro netopili........

A ano, vyjukaná jsem byla taky ze všeho, ale ono to nakonec všechno nějak dopadne, nebojte 😉 Nakonec jsem měla asi o polovinu věcí víc, než jsem potřebovala. V šestinedělí jsem taky nejvíc užila takový ty overálky, co se zapínají vpředu. Navlíkat bodýčko, to by byl druhý porod.... 😀 Mají je např. v Tescu, zn. Cherokee, balení po třech. Kupuju je na spaní dodnes a jsou fakt super. Takže aspoň jedno balení vel. 56 bych doporučila všem.

soanpe
3. kvě 2009

jako vždy aponchie má pravdu 😉 a petka 80 mi bere slova z úst 😀

soanpe
3. kvě 2009

jo a dokonce mi máma dokupovala vel.52- malá měla 50cm a 3380g

jabber
3. kvě 2009

Já jsem rodila v červenci a pro mimi jsem měla nachystané body s dlouhým rukávem, dupačky, čepičku a letní zavinovačku do autosedačky. Vyjukaná jsem při odchodu z porodnice taky byla řádně, takže jsem to na malou všechno navlíkla - no a pak jsme sedli do vyhřátého auta a zavinovačka s čepicí letěly okamžitě dolů 🙂 Uvidíš, jaké bude počasí, kdyžtak manžel přinese ještě svetřík a ponožky 😉

mirka755
3. kvě 2009

ahojky
termín mám na začátku července, mám přichystáno: overal s dl. rukávem, kabátek, kalhoty, čepičku a capáčky (když bude chladnějí tak letní zavinovačku do autosedačky)

josifek
4. kvě 2009

ahojky také už mám připravenou variantu do porodnice,Malou čekáme koncem července a tak máme nachystané dupačky,košilku s dlouhým rukávem,lehký kabátek,čepičku a ponožtičky s krajkou,a letní deču do autosedačky 🙂 Oblíknu ji podle toho jaké bude počasí,těch pár věcí už do auta vejde 😀

marcelapetrikova
8. kvě 2009

ahoj tak já mám zbaleno body dlouhý rukáv dupajdy lehčí čepeček svetr a deku do autosedačky 😉

vachovka
11. kvě 2009

My cakame v cervnu a dnes som si pripravila overal s dlhym rukavom,mikinku,ciapocku a deku do autosedacky.

helulicek
25. kvě 2009

Holky, nechce se mi zakládat nové téma, nebo nevím, jestli tu už není, ale nenašla jsem ho...

co budete mít v kočárku pro letní mimísky?

evicka7
25. kvě 2009

jsem měla jednu plenu pod, jednu nad a v košíku bavlněnou dečku z tesca, kdyby se ochladilo, když jsme šli někam pařit s kočárem na večer, tak jsem přidala normální tlustou deku, ale využila jsem ji za celé léto tak třikrát

z porodnice jela Vikouš na konci června v body, ponožkách, overálku a bavlněný čepičce a bylo jí vedro, jsem byla hysterická, aby jí neofouklo a místo toho jsem ji málem uvařila 🙂

senja
25. kvě 2009

eatygrenee Ja mam nachystano 2 pary tenouckych bavlnenych rukavicek - proti poskrabani oblicejicku, miminka tema rucickama moc sermuji, tak i kdyby bylo vedro a maly pak doma mel na sobe jen bodycko s kratkym rukavkem a ponozticky, tak ty rukavicky mu ze zcatku asi stejne budu davat.

senja
25. kvě 2009

Jinak podobne tema uz jsem resila ve Spolecnem terminu - Cerven a Cervenec, tak pozor, at nam toto adminky nezavrou 😎

helulicek Ja take asi jako evicka7 - plenku pod a nad ze zacatku bud flanelovou plenku (kdyby bylo fakt vedro 30 stupnu) nebo mam ruco upletenou tenkou akrylovou decku, tak tu. Ale asi ta 2. varianta, protoze chci chodit s mimim ven spis rano, ne pres den, kdyz je Praha zasmogovana. A porad kontrolovat rucicky a nosanek zda neni zima a za krckem zda se neprehriva 😉 Pak jsem take nekde cetla, ze jedna maminka prikryvala miminko v kocarku satkem na noseni deti, coz mi prijde jako dobre reseni, kdyz se ho chystate pouzivat.

lenkicka
25. kvě 2009

Ahoj holky,
malý se mi sice narodil v listopadu, ale můžu mít i tak pro vás pár tipů. 🙂
Hodně při oblíkání záleží na tom, jestli je mimi horkokrevné. Náš Šimon spal v porodnici v kabátku a dupačkách (to tam dostal, svoje jsem měla jen na cestu domů) a byl přikrytý jen plínou. Ani nebyl zavázaný v zavinovačce. (Vedle holčička měla na spaní 2 deky 😀) Když jsem ho přikryla trochu víc a zavinula, tak byl furt vzhůru a protivný. Je fakt, že můj manžel je nejšťastnější, když máme doma max. 20 stupňů, tak vím, po kom to má. ☹
Ale hlavně se mi moc osvěčila zimní a teď i letní zavinovačka z Emitexu. Je do 80 cm dítěte, takže tu letní v poho použijete i na podzim. Je perfektní do autosedačky i kočárku. Když se to zavine, tak má malý na bříšku 3 vrstvy a na zádíčkách jen jednu, tak se moc nepotí. Ta letní je příjemně podšitá balvnou, zimní je celofleecová s nějakou PES výplní a fakt super hřeje. 😀
Jsem za tyto výrobky moc vděčná. Asi jako každé mimi, nemá Šimi dodnes rád oblíkání, tak ho obleču jako na doma a šup do zavinovačky...malý je spokojený a já nenavlíkám. Když bylo chladněji, tak jsem ještě zavinovačku přikryla dekou a bylo. (Pochopitelně jsem dávala v zimě i čepičku a ponožky ještě přes dupačky, a když bylo pod nulou, tak jsem přes dupačky dala ještě svetříček. Rukavičky jsem používala jen na procházky.)

Na cestu z porodnice bych si teď vzala bodýčko a dupačky, nebo kalhotky, bavlněnou čepičku (zavinovačka má super kapucku, tak i kdyby bylo chladněji, tak hrubší není potřeba) a bavlněné rukavičky (ale to by muselo být tak pod 15 stupňů, jinak se ručičky zas dají schovat do zavinovačky. 🙂

Posílám odkaz, ať víte, o čemmluvím:
letní: http://www.malvik.cz/Autosedacka-doplnky/fusaky...
zimní: http://www.malvik.cz/Autosedacka-doplnky/fusaky...

PS: i když je tam napsáno, že je to jen do autosedačky, tak jsem to používala a používám do hlubokého. A vlezli mi tam oba skvěle (mám Jané Slalom, délka korbičky 80 cm). 🙂 🙂 🙂

senja
25. kvě 2009

Ja treba nechci moc kupovat zavinovacky, prijdou mi trochu zbytecne pro leto. Na podzim si poridim Lodger Bunker, na ktere mam skvele reference od znamych maminek.

kokaka
25. kvě 2009

tak jak píše helulicek-bodýčko, dupajdy, lehčí svetřík a čepička a deku na přikrytí v autosedačce při přenosu do auta, to by mělo stačit

helulicek
26. kvě 2009

Dnes jsem koupila mimískovi bavlněnou dečku do kočárku, je hrozně příjemná....někdo ji tu doporučoval, tak zpětně děkuji za tip 😀