Co je třeba mít v dětské lékárničce?

novina
5. zář 2012

Lámu si hlavu co mít připraveno v lékárničce pro miminko. Teploměr s ohebnou špičkou, odsávačku hlenů, rektální rourku, borovou vodu na oči, líh na pupík, krém proti opruzeninám... Připravujete si předem ještě něco? Třeba nějaký Nurofen a tak?

vendullka
5. zář 2012

Maximálně ještě paralenové čipky, jinak bych počkala, až co bude mimi potřebovat🙂

cuci25
5. zář 2012

nám se hodil Sterimar do nosíku před odsátím, zvlhčuje to nosík a odsávání jde líp. Taky jsem měla paralenové čípky a kapičky proti bolavému bříšku se taky určitě budou hodit 🙂

madlenka29
5. zář 2012

kulíška-http://www.zbozi.cz/vyrobek/kulisek-sacky-10x6-6g/

pak nějaký čípky-paralenový nebo nurofenový,ale nevím jak jsou věkově 😉

kapky do nosánku

kikimaruska
5. zář 2012

Anebo Libenar na zvlhčování nosánku...používala sem ho od narození asi do roku a půl, než jsme začli užívat přípravky pro větší děti. A využil se opravdu hodně a hned od začátku. Naopak rektální rourku dr.neradi vidí a pokud ji doporučí, až jako poslední možnost a dokoupit se dá vždycky, takže my ji ani nevyužili.

anetadr
5. zář 2012

borová voda se má používat snad jen 10 dní - takže tu bych vůbec neřešila - strašně rychle se kazí. Jinak určitě bych doporučovala mít v zásobě jak Paralenové čípky, tak Nurofenové - při vysoké horečce je třeba je střídat. Jinak my ještě máme Mucosolvan na kašel - je volně prodejný a včasně nasazený může opravdu pomoci od horších stavů - všechny tyto léky se ale myslím stejně smí dávat až od měsíce věku dítěte - takže bude čas je dokoupit. V prvním měsíci bych s vyšší teplotou mazala na pohotovost🙂

tarra27
5. zář 2012

paralen je omezen kg dítěte, ale měla bych ho a upřímně, my ho používali....dali jsme prostě půlku čípku....

měly jsme i kapky nebo ten sirup, ne kapky nurofenový - za mě hrůza, protože malá ho celý nevypila, měla ho rozmatlaný všude a nemáš pak přehled, co má v sobě a co ne...a jak je sladky, když něco vyplivla, tak byla omatlaná.....zlaté čípky .)

jinak jak psaly holky, ono vše pak dokoupíš v případě potřeby....nevím, odkud jsi a zda máte pohotovostní lékarnu, ale podle mě tohle stačí pro začátek určitě....

eficenka
5. zář 2012

taky ještě paralen čípky 100, (nebo nurofen, panadol), libenar na zvlhčení nosíku při odsávání....

katerinanov
5. zář 2012

my máme ještě diazepam

slundo
5. zář 2012

no paralenový čípky se můžou hodit, min po očkování může mít dítko vyšší teplotu a ještě je dobrý mít něco do nosánku - my používáme libenar. Ale jinak není nutný dělat zásoby . Jo a ještě kapičky na prdíky .... malej je dostával už v porodnici a hned jsme domů volali, aby manžel koupil.... ale to záleží jestli bude na prdíky trpět nebo ne. A ještě jsme měli připravený uvolňující masážní olejíček na bříško a ten jsme taky využívali hojně.

mafeska
8. zář 2012

Já zásoby nedělala vůbec, kupuju dle potřeby. Pár dní po příchodu domů malá chytla horečku a rýmu, MUDr. nám napsala paralenové 100g čípky a kapky do nosu Nasivin. Na bříško mám jen fenyklový čaj, asi jsem ze staré školy, nechci do ni cpát chemii už takle od mala takže jsem ráda že zabírá.

kettynka1234
8. zář 2012

Ahojky, dopředu bych nic nekupovala. Stejně, když ti malinký cvrček onemocní, jdeš k lékařce a ta ti poradí.
Já jsem první léky kupovala kolem 2 měsíce když měla malá zánět průdušek. (to jsem koupila nurofenové a paralenové čípky, mucosolvan a hedelix na kašel). JInak tak nic nepotřebuješ. Stejně jsou každý den v hypermarketech lékárky až do 8 hodin otevřené.

wendulka25
12. pro 2012

Ahojky, já měla ještě koupený paralen čípky. Využili jsme je až po prvním očkování. A fenyklový čaj od Humany od ukončeného 1.týdne a Espumisan kapičky

pavlala30
23. kvě 2014

My vozíme vždy teploměr, fenistil (kapky i gel), kapky do nosu a Nurofen sirup nebo čípky na horečku a na bolest.
Už se mi taky stalo, že jsem Nurofen nechala doma a malou zrovna na chatě chytly zoubky a celou noc probrečela :(
Takže po této zkušenosti se fakt snažím jezdit se základními léky!

avantgarda
14. zář 2014

Já lékárničku postupně doplňuji, když zjistím, že něco nemám a zrovna to potřebuji. Synovi jsou skoro 2 roky a teď nejvíce využíváme toto:
Nurofen a Paralen - sirup i čípky
Teploměr - klasický i ten dotykový, ten využíváme v noci, abychom ho nebudili kvůli měření teploty
Mucosolvan a Stoptussin - sirupy na kašel
Entizol a Smecta - na průjem
Černé uhlí - když náhodou venku sní to, co by neměl (posledně ochutnal bobuli z tisu, protože mu připomínala rybíz)
Bepanthen Plus - na různé škrábance a odřeniny
Espumisan kapky a Bio Gaia kapky - mívali jsme na bolavé bříško
Bepanthen oční kapky - užíváme většinou když se vracíme z pískoviště nebo z nějakého prašného prostředí a syn má podrážděné oči
Odsávačka hlenů - obyčejná "manuální" i ta na vysavač, která hleny odsává skvěle