Co koupit do balíčku základních potřeb pro novorozence?

nufie
10. črc 2014

Ahoj, kamarádka bude brzy rodit a chtěla bych jí darovat balíček základních potřebných věcí. Prosím poraďte 5 praktických věcí co by se nejvíce hodilo. Věc+osvědčená značka.
Např: krém-bepanthen, rybilka, sudocrem. Plíny: Tesco-jaké?, DM-jaké?, Pampers-Jaké?, atd 🙂
Děkuji!

amabilis
10. črc 2014

@nufie Hlavně bych koukala na to, co pak kamarádka bude používat, jestli třeba nebude používat látkové plenky a od toho bych to odvíjela. Co se týče toho ostatního, tak bohužel každému dítěti vyhovuje něco jiného, tak je to sázka do loterie. Kupříkladu bepanthen se doporučiue už do porodnice, ale pokud ho kamarádka ještě nemá, tak ten bych jí rozhodně koupila, ale spíš na prsa, než na miminko 🙂 Takže asi bych se kamarádky napřímo zeptala, co už má a co má v plánu pořizovat a používat.

gosa22
10. črc 2014

Takovy balicek bych nekupovala,alespon ja bych ho neocenila. Nasemu mysakovi sedi jen urcite znacky,napr bepanthen ne,u nas funguje imazol,pleny pouze pampersky,rada si vse vybiram sama atd,takze vymysli lepsi darek,bodycka nebo teplacky se vzdy hodi.

lenicka07
10. črc 2014

@nufie Taky bych se jí být tebou zeptala, co by potřebovala, abys nekupovala něco zbytečně. Ten bepanthen se asi neztratí a i kdyby ho už měla koupený, tak se jí ještě jeden bude hodit, i ten Sudocream ráda používám, využití je široké, takže se taky neztratí, rybilka je taky dobrá, někomu nemusí moc vonět, z kosmetiky je docela dobrý Sebamed, ale s kosmetikou je to ošemetné... Čistící ubrousky třeba já vůbec nepoužívám, jednorázovky jen na cesty, teď už delší dobu máme plíny z Penny, a vyhovují nám asi nejvíc. Mě třeba se hodily od kamarádky nůžky na nehty s kulatými konci, aby se mimi nezranilo, ty fakt využívám doteď.

blahova_andrea
10. črc 2014

já když čekala první dítě, tak jsem od kamarádky dostala balíček do porodnice pro sebe a byl to asi nejlepší dar, co mi mohla dát 🙂 na miminko jsem myslela a různě věci dostávala nebo si kupovala, ale pro sebe? na to jsem zapomínala a hodně v tom tápala, když už jsem na to pomyslela. sešli jsme se kolem mých narozenin, asi koncem druhého trimestru a tak jsem se jí ptala, co že to teda mám shánět do tašky do porodnice a tak...a ona mi povídá: tak mi dovol, abych ti nejdříve popřála k narozeninám a předala dárek a pak to probereme. a v tašce byla kojící noční košile, poporodní vložky, vložky do podprsenky, síťované kalhotky, těhotenský a kojící čaj, vzorečky nějakých krémíků a tak...na vyzkoušení, to se fakt nedá odhadovat předem co kdo chce nebo může používat...no jako jsem z toho dojatá ještě teď, když si na to vzpomenu 😉 myslím, že tam bylo i něco pro miminko, ale spíš tak symbolicky. já si od ní totiž půjčovala na první tři měsíce oblečení na malého, vajíčko, přebalovací podložku...jako pokud kamarádka za chvíli rodí, tak bez porady fakt nemá cenu kupovat skoro nic, protože má jistě už vše doma nachystané. pokud k ní často chodíš, tak třeba víš, čeho má málo, co nemá vůbec, co si stěžuje, že by třeba ráda, ale nesehnala nebo jí to muž neschválil nebo je drahé...ale to ti zas my tady neporadíme. nebo potom poukázku do nějakého většího dětského obchodu, aby si tam pak pořídila sama, co bude potřebovat a co se jí bude líbit 😉
jinak já na miminko ocenila třeba větší hebkou osušku, co se dá užívat několik let (fakt podle velikosti), teď na malou jsem dostala od maminky takovou, co do ní zabalím krásně i tříleťáka, vlhčené ubrousky se neztratí taky nikdy, kdo nepoužívá na zadeček miminka, tak je upotřebí mnoha jinými způsoby, jednorázové podložky pod miminko (někdo je využívá i doma, já je měla jen k doktorům a na návštěvy, ale i tak jich byla spotřeba)

jancip
10. črc 2014

@nufie Pokud nevíš, co používá, taky bych nekupovala. Já spíše ocenila nějaké oblečení (body, tepláčky, mikinku..) ve větší velikosti (klidně 6 až 24m). Na miminko si zpravidla maminka a blízká rodina toho nakoupí poměrně dost, že to pak někdy ani nevyužijí. Stejně tak nevyužití u nás zůstali plyšáci.

soleilll
10. črc 2014

@nufie Pokud víš, že bude kamarádka používat jednorázové pleny, tak Pampers Premium Care vel. 1 (případně 2) určitě nic nezkazíš. To samé vlhčené ubrousky, ty můžou být jakékoli značky - když nebudou vyhovovat miminu při přebalování, použije je o pár měsíců později na utření pusy nebo špinavých rukou. Balení kvalitních látkových plen se taky hodí (využije čistě bílé, případně můžeš vybrat nějaké s obrázky) anebo bambusovou osušku. Já bych ocenila i dudlík, i když některé matky je používat nechtějí, takže ne moc drahý (např. silikonový Nuk vel. 0-6 měsíců: http://www.nuk.cz/productpopup.php?id=10.175.00... ). Přebalovací podložky taky dlouho užije, opět je celkem jedno, jakou značku zvolíš. A taky flísových dek není nikdy dost, jestli víš, jaká se budoucí matce líbí barva nebo do jaké chce ladit výbavičku. Samozřejmě poukázka do obchodu buď s dětskými potřebami nebo i drogerie je velmi praktický a univerzální dárek. 🙂

zulitvi
10. črc 2014

A třeba mě zase potěšilo, že jsem dostala balík plínek. Zase mě vůbec netěší, že všichni kupují oblečení. Mám toho až do roka opravdu až až. Taky všichni mají potřebu kupovat ponožky, takže Vendelín má víc párů ponožek jak já. 😀 Taky všichni kupují dudlíky, ale ty placaté a on udrží v puse jen ten klasický kulatý, takže máme kuuupu nevyužitých dudlíků. Bryndáčků taky máme děsně moc, protože každý kupuje. Ale ty se zase budou hodit, až přejdeme na příkrmy.

zuza01
10. črc 2014

Mě to přijde jako dobrý nápad, lepší než hračky ( už v porodnici jsme měli dvě stejné) a oblečení. Já jsem třeba spokojená s celou řadou Babylove z DM, jak ubrousky, kosmetika... Je pěkný, že se o kamarádku zajímáte a nekoupíte jen tak, prostě, že se to dělá ze slušnosti...

blahova_andrea
10. črc 2014

@zulitvi to chápu. oblečením se nemusí každý trefit ani velikosti ani do vkusu a člověk toho mívá hodně. balík plínek je super dárek, ale když každý neplínkuje a nebo jsou děti, kterým fakt kde co nesedí a ti ostatní to neví a koupí špatně, tak je to zase dar ne dar 😉

zulitvi
10. črc 2014

@blahova_andrea Vendelinkovi nastesti zatim nevadi zadna kosmetika ci plinky.. Takze ja uvitam cokoliv. Za to nejsem zrovna 2x nadsena, když tchyně i po upozornění že to nesnáším, dotáhne na kluka neco s růžovou, krajeckama a volankama. :D

miriska
10. črc 2014

Já bych to asi ocenila, ale jsem taková že si taky dost vybírám. Já bych ocenila třeba gravimilk, kojící čaj, krtečkovou řadu kosmetiky od manufaktury, bio kokosový olej, sudocream,...

nufie
autor
10. črc 2014

@amabilis
@gosa22
@lenicka07
@blahova_andrea
@jancip
@soleilll poukázka je super nápad, jinak děkuji za odpověď, přesně takovou jsem si představovala 🙂
@zulitvi
@zuza01
@blahova_andrea
Děkuji za všechny názory, je to její první dítě, takže ani ona sama zatím neví co jí vyhovuje.
Plínky bude používat jednorázové.
Oblečení kupovat nechci, to kupuje každý i z rodiny a právě už teď toho má až až. A různé hračky a plyšáky dostane taky od každého.
Asi koupím balík plínek, nějakou kosmetiku a pár látkových plen na běžné použití. Možná knížku, kam si bude zapisovat co už dítě umí, nebo nějakého usínáčka.

blahova_andrea
10. črc 2014

@zulitvi to je nejlepší verze. náš miška to měl stejné. nevadilo mu vyloženě nic, takže každý dárek se dal užít. když ne na něj, našlo se jiné využití...třeba nerad se olejíčkoval, tak jsem se tím mazala já 😀 tchýni máš koukám na zabití. já na klukovi růžovou snesu, ale velmi omezeně. musí to být správný odstín a správně užitý a raději až na větším chlapečkovi, ne na miminku, takže raději veřejně hlásám, že růžovou a fialovou klukovi prostě nedám! upřímně teda volánky a kraječky extra nemusím ani u holčičky, ale naše babičky si zatím docela dávají říct. občas se dá nějaký úlet přežít nebo přimhouřit oči. naštěstí moc neblbnout a já jsem zas držka a vydupu si svoje. třeba teď mamka háčkuje deku pro malou. pořád tam chtěla cpát kdo ví kolik barev, vzory, kytičky a jiné nesmysly. přece je to pro holčičku. no a?! já mám ráda jemné, tlumené, jednoduché věci. stačí, že kočár je křiklavě jedovatý 😀 no vyhrála jsem. barvy jsme šli vybrat spolu a na jednoduchém vzoru se nakonec nechala ukecat. takže to jen bude olemované nějakým tím malým kanýrkem dokola.

stellamaris
10. črc 2014

@nufie daj jej radsej iba poukazku,pretoze s plienkami sa nemusis trafit spravne,s kozmetikou to iste.To treba vyskusat,ked sa miminko narodi.Ak jej plienky chces predsa dat,urob jej plienkovu tortu,ozdob ju nejakou hrkalkou,hrackou a krasne zabal.To urcite potesi 😉
My sme dostali napr.pampersky od znamych,ktorych deti na ne boli alergicke.....................a oblecenie,co som predala radsej na ebayi,pretoze mame velmi vela oblecenia,ale to ludom nevysvetlis............osobne ma najviac potesili darcekove poukazky,my sme kupili,co sme potrebovali pre maleho. 😉

kachidlo
25. črc 2014

za mně spokojenost s:
plenky Pampers Premium Care 1
krém na opruzeniny, bradavky, ranky.... Bepanthen
teploměr do vany než jsem se naučila odhadnout teplotu vody
velká tetra plena - místo osušky, na zavinování, v létě do kočárku....
Jinak jako dárek mi bylo kdysi doporučeno koupit věci pro aspoň 6 měsíční dítě. Hlavně ne žádné pidi oblečky pro novorozeňata. Třeba sadu bodýček vel 68, 74. Těch je časem velká spotřeba. Osvědčilo se mi to.

olusenka
25. črc 2014

Jo, Sudocrem určitě, ten je moc dobrý. A co je taky šikovné, a leckdo to nezná, to je prodlužovací díl na body, aby člověk nemusel mít 5-10ks body v každé velikosti, ale spíš méně a mohl je požívat delší dobu, jedno přes 2-3 velikosti.
@nufie