Co místo klasické postýlky do mini ložnice?

kachiiina
1. bře 2018

Zdravím maminky... Potřebovala bych poradit, nějaký typ či vlastní zkušenost 😊 Jedná se o naši mini ložnici, kde je tak akorát prostor na to abych tam narvala postýlku o rozměru 120 na 60, jinak se tam už nehnem 😂 Přemýšlela jsem o nějaké jiné menší variantě, něco jako takový ten košík, kolébka, nevím co je uplně ideální. S tím že postýlka ta klasická bu byla normálně v dětském pokojíčku a sloužila k hajání přez den 😊 Prosím tedy ty co mají podobný problém a zkušenost o nějaké doporčení případné alternativy 😁 Děkuji a hezký den všem 🍀

baleale
1. bře 2018

Ty kolébky jsou super, známá takovou má a nemůže si jí vynachválit 🙂

kachiiina
autor
1. bře 2018

@baleale Máte namysli takovou tu klasickou dřevěnou, nebo nějakou spešl? 😊

vercahb
1. bře 2018

Košík nebo kolíbka je sice menší varianta ale jen dočasná-do doby kdy se dítko začne zvedat, sedat a podobně, to už se může jak s jedním tak s druhým převrhnout nebo z toho vypadnout :(

arevb
1. bře 2018

@kachiiina taky máme ložnici v podkroví malou, tak jsem tam měla tuto https://www.detskezbozi.com/detska-postylka-bab...

bayt
1. bře 2018

@kachiiina vím, že ses na to neptala, ale naše postýlka slouží jako odkladiště pro veškeré krámy..malý v ní "nadšeně" pobyl od doby porodu dva spánky a to bylo vše :D

verik87
1. bře 2018

A co pridavna postylka k posteli? Urcite zabere min mista..ja osobne zkusenost nemam,ale znama ano a jen ji chvalila

kachiiina
autor
1. bře 2018

@vercahb No pravě...chtěla by to něco stabilnějšího... Původní verze byla ta multifunkční kolébka ale to mi paní hnedka rozmluvila, že max do 2-3 měsíců :D a to je na nic.. .

kachiiina
autor
1. bře 2018

@arevb nejde mi otevřít stránka... Nemáte jiný odkaz či foto? 😊

kachiiina
autor
1. bře 2018

@bayt děsíš mě 😂

kachiiina
autor
1. bře 2018

@verik87 kouknu 👍😊

saphire
1. bře 2018

Taky mame mini loznici, a v ni tuto mini postylku, maly v ni spal asi do sedmi mesicu
https://www.slune-cz.cz/detska-postylka-baby-sc...

lennus
1. bře 2018

A co hnízdečko do vaší postele?

bayt
1. bře 2018

@kachiiina ale ono je to lepší, vážně..hezky se vyspíš ty i mimi, nemusíš ho furt tahat z postýlky a do postýlky, a máš kontrolu, co se s ním děje

kachiiina
autor
1. bře 2018

@saphire ta vypadá dobře 🙂 Smim se zeptat zeptat jak jste to řešili po sléze? Spinkal už mimo ložnici? Manžel v tom nevidí problém, ja sem z toho trošku nesva 😂

kachiiina
autor
1. bře 2018

@lennus hnízdečko pořizujeme, ale asi bych to timto zpusobem nechtěla řešit každou noc 😁

kachiiina
autor
1. bře 2018

@bayt takže malej s Vámi spinkal od miminka v posteli? Aby mi pak chtěla spinkal sama v tom krasném pokojíčku co pro malou chystáme :D

bayt
1. bře 2018

@kachiiina jo jo, taky jsme pořizovali postýlku a malovala jsem si krásný pokojíček, ale ve skutečnosti je malej nejšťastnější u mě v nosítku a nebo u mě v manželské posteli nalepený na mě :D

saphire
1. bře 2018

@kachiiina no ono se to vyresilo tak nejak samo... manzel ma hodne lehkej spanek a malej kdyz ze spani vzdychal tak ho furt budil, tak jsme ho zkusmo soupli za roh do chodby a nechali otevrene dvere, a nic se nestalo, chvili spal tam, pak jsme jednou zkusili misto do chodby ho soupnout do detskeho pokoje a zavrit, a k nasemu prekvapeni spal lip nez jindy... tak uz pri tom zustalo, to mu byly necely tri mesice, budil se pak uz jen jednou maximalne dvakrat za noc takze to slo v pohode.
Pouzivam teda monitor dechu, bez toho bych se asi bala mit ho vedle od malinka. Ty kolecka jsou dobry, ve spanku ho odvezes kam potrebujes, zkusis co vyhovuje...

kachiiina
autor
1. bře 2018

@bayt :D Hezký :D S touhle variantou jsem nepočitala :D No nezbývá než doufat, že malá v té postýlce bude hajat ráda :D

lennus
1. bře 2018

@kachiiina My si spaní ve společné posteli hrozně užívali a pořád užíváme, ráno si přileze, je tedy kvůli dvoupokojovému bytu pořád s námi v ložnici, i když má svoji postel od mala vedle naší. Já byla odpůrce spaní dětí s rodičemi v posteli, pak jsem k tomu dospěla, i na manželovi malý často spával, jsou klidnější, je to přirozené, cítí maminku, u které bylo v bříšku, ale samozřejmě to musí vyhovovat oběma stranám. Ale zároveň mám ráda prostor, proto ta postel vedle naší.

kachiiina
autor
1. bře 2018

@saphire děkuji za info 👍 😊 monitor dechu určitě plánujeme pořídit..chystáme dětský pokojíček přez obývák a chodbu ( jinak to nejde) tak mě trošku děsí ta dálka 😂 ale tak nebyla by to první ani poslední cca 3 měsíční miminko co by spinkalo mimo ložnici... Uvidíme jak to bude snášet maminka 😂

luj89
1. bře 2018

Nejlepsi je spolecne spani. Usetris tim misto, hromadu penez a jeste se krasne vyspite vsichni. Ono podle me maloktere miminko chce byt dobrovolne v postylce. Hold to maji v sobe zakodovane, ze samota = ohrozeni od predatoru 😉. moje dcera (nyni 8m.) casto spi tak, ze ma na me polozenou ruku, nohu nebo je pricucla. proste si me hlida 😀. A predstava,ze bych mela byt kazde kazde kojeni vzhuru,prenaset jido postylky a modlit se at se nevzbudi? to bych fakt nedala... A skutečně obdivujuvsechny, kdo to dlouhodobe zvladaji...

kachiiina
autor
1. bře 2018

@lennus ja v tom nevidim nic špatného, to rozhodně ne asi sem se špatně vyjádřila 🙂 Zároveň jak říkáš, musí to vyhovovat všem a ja si to uplně asi neumim představit :D bych se prostě nevyspala ze strachu že ji zalehnu nemluvě o manželovi co máchá ze spaní rukama :D

kachiiina
autor
1. bře 2018

Maminky děkuji všem za radu, ale varianta spinkaní v posteli neni momentálně v plánu :D

saphire
1. bře 2018

@kachiiina no ja zase spatne snasim dite v posteli, absolutne nic proti tomu nemam, ale strach mi podvedome nedovoli usnout, i ted kdyz uz je vetsi to proste nefunguje... mam extremne tvrdej spanek a nevim co se se mnou deje, jsem rada ze me vubec vzbudi plac, kolikrat se mnou manzel trasl jestli k nemu hodlam konecne vstat a je fuk jestli je v loznici nebo vedle, mame malej panelakovej byt, vyjde to nastejno... takze proste pokud mam spat ja, neda se nic delat, musi byt v postylce... to jsou veci ktery vyplynou nejak samy za pochodu no, co komu vyhovuje... kdyby to fungovalo, mozna by spal taky s nama...

barumat
1. bře 2018

@luj89 No to nevím, já se teda s dcerou nevyspím vůbec, budí mě každé její zavrtění, kopnutí, každou chvíli mi jednu flákne rukou, točí se napříč... Prostě každá noc, kdy nespí v postýlce až do rána, je pro mě za trest.

kachiiina
autor
1. bře 2018

@saphire no ja si to společné spaní teď pravě taky neumim představit....jak už sem psala, bych se nevyspala bo bych měla strach že malou zalehnu...

evee24
1. bře 2018

@kachiiina tak u nás postýlka k ničemu. Spala tam asi týden. Pak už jen vedle me. Taky sem mela strach, ale obě sme tak spali vklidu. Jinak nespala ani jedna. Když sem se zhroutila u postýlky tak mi ji manžel dal k sobe a spime tak doted 🙂

barchen
1. bře 2018

@kachiiina Měla jsem klasickou dřevěnou houpací kolébku ještě po synovci. I s matracem ale atypickým malým rozměrem. Často jsme jí šoupali po pokoji aby se manžel dostal do skříně nebo já z postele 🙂. Ale byla super, postýlka by se vešla ale nevím, jak bych lozila do postele já 🙂

barusenicka
1. bře 2018

Ahoj, my jsme měli přesně stejný problém, měli jsme malou ložnici 1,7x4,3 m. V ložnici jsme měli postel 140x200cm, postýlku 120x60 cm, do toho dvě skříně a prošli jsme jen tak tak, takže, když jsme čekali druhé miminko, tak jsme pořídili košík. Postýlku pro první jsme otočili a dali na druhou stranu, aby malá měla klid a mimčo v košíku u postele. Teď když už se do košíku nevejde, tak máme naštěstí už novou velkou ložnici a pokojíček 🙂