Co na koupání - kyblík nebo vanička?

petulejan
24. kvě 2019

Ahoj maminky,vy co už mimco máte mám dotaz,v čem koupete mimca? Dnes jsem viděla super mini vaničku,něco mezi kyblikem a vaničkou,i by se mi hodila,co se prostoru týká,jen nevím,jak moc dobře to pro mimco je,bylo by tam tak nějak v polosedu,má i takové sedátko. Prosím i názory,co vám nejvíce vyhovuje.

lobella
24. kvě 2019

@petulejan mame klasickou plastovou vanicku 100cm a spokojenost

puhelin
24. kvě 2019

Vanicka, klasicka. Postavena na jidelnim stole. Vedle ni rozlozene osuseni, prebaleni a oblekani. Pres dcerku jsme dali mokrou plenku (brisko, nozicky), aby ji nebyla zima. Pak oklepat, zabalit do osusky. Vse snadne na manipulaci (mokre miminko se klouze v rukou) a bylo ji teplo.

vanea
24. kvě 2019

Klasická plastová vanička a látkové lehátko do ní, upřímně mi nedělala dobře představa ho strkat do kyblíku do nějakých polosedů, ale třeba je to jen nějaký můj předsudek vůči tomu🙂 ono na pár minut to asi neva, ale volila jsem klasiku, ze začátku byla na stole v kuchyni ta vana, k tomu osušky a zapnutý ohřívač. Později už jsem používala hlavně gumovou podložku do vany, na to to lehátko a taky fajn.

petulejan
autor
24. kvě 2019

Děkuji za názory,narazila jsem na něco takového

journals
24. kvě 2019

Mame Shnuggle - asi to, co jsi videla. Je to super 👍🏻

barumat
24. kvě 2019

Hodně holek nedá na kyblík dopustit, já taky spíš volila klasiku. Mimi se může natáhnout (většině je ve vodě dobře a uvolní se, roztáhnou ruce a nohy, později kopou, cákají), později ve vaničce sedí, má tam hračky, atd., ty zase máš manipulační prostor. Kyblík jsem měla možnost si prohlídnout, a díky, nechci. Malé miminko by mi v tom koupat bylo divný, u většího bych zase měla pocit jako když telím krávu, moc jsem nepochopila, Jáj bych tam jako větší dítě myla, a že se k němu nevejde ani blbá kačenka je jasný. To, co popisuješ, je takový kompromis, ale za mě zbytečný, dítě bude brzo chtít víc prostoru pro blbnutí. Spíš bych taky koupila vaničku.

petulejan
autor
24. kvě 2019

@barumat to je asi pravda,máme vanu,velkou,takže do budoucna by asi nebyl problém napustit více vody na cachtani. Tohle je možná tak na pár měsíců. Hlavu v tom asi neumyji.

journals
24. kvě 2019

@barumat ono to je jen pro male deti, cca na par mesicu. A uplne male miminko jsem myla jako v jakekoliv jine vanicce

barumat
24. kvě 2019

Pak mi právě přijde zbytečný to vůbec kupovat na pár měsíců. Resp. pokud pak hned půjde do velké vany, tak proč ne. Já zase kupovala klasickou vaničku z důvodu, že vanu máme obří, a aby se dítě rozumně namočilo, byl by bojler v řiti 😁 Takže byla vanička a dítě v ní dva roky. Teď čeká na druhátko. Jinak já měla ideály, jak uuuuplně zkraje budu koupat v takové té vaničce na prádlo. Dcera měla 2750/46 a koupala jsem v ní asi třikrát, protože i když byla cvrček, tak prostě ve vodě roztáhla ruce nohy, chtěla se rozvalit, kopat, nechat se nadnášet. Takže i s těma pidimírama se do tý minivaničky nevešla. A v polosedu a jen se nechat omývat by asi nechtěla, nevím 🤔 Ono každopádně dost záleží na mimču 😉

zelenaesmolda
24. kvě 2019

my mame sprchac s hlubokou vanou,klasicka vanicka se do neho nevleze,mam takove to latkove lehatko a je to fajn,pak mam jeste jedno plastove ale to neni tak dobre,hur se mu myje prdelka

pe_tu_ss_ka
24. kvě 2019

My nepořizovali nic, a koupené malého normálně ve vaně, máme na něj molitanové lehátko, ale střídáme to s víc napuštěnou vanou, kdy s ním cvičím cviky z vaničkování 😊

martiniquest
24. kvě 2019

První měsíce jsme měli obyčejnou plastovou vaničku položenou ve vaně, pak byl v klasické vaně. Zbytečné cokoli kupovat, pokud máš vanu.

radecka1
24. kvě 2019

Mám obyčejnou plastovou vaničku položenou ve vaně a koupou se v ní děti ještě ve 4 letech. Do nedávna se tam občas na vlastní přání koupaly všechny 3 najednou (4, 4 a 2 roky). Takhle jí mají plnou vody a ve velké vaně by byly na mělčině.

klaruskaholubinka
24. kvě 2019

Měli jsme klasickou vaničku, ale malá v ní byla asi dva měsíce, pak šla do velké vany a přišlo mi že je v ní spokojenější 🙂, až bude jednou druhé půjde nejspíš hned do velké vany 🙂

kafr
24. kvě 2019

Měla jsem půjčenou vaničku CAM s integrovaným lehátkem a na druhé straně byl prostor na sezení. Od porodnice jsem dceru koupala v tom prostůrku na sezení, protože se prostě chtěla cachtat. Nakonec jsme z půdy sundali vaničku po mě (skoro 40 let starou) a malá se rochnila v ní. Jen jsem ji držela hlavičku, jinak plavala.

preiba
24. kvě 2019

@petulejan normálně ve velké vaně. Položím na dno malý ručník, na něj malou a je to 🙂 u syna jsem měla všemožné vaničky, molitanové podložky, lehátka a stejně jsme skončili u ručníčku v naší velké vaně. Máme rohovou a ani tak není problém...

petulejan
autor
24. kvě 2019

@preiba také máme rohovou,tak děkuji,nějak to vymyslím 👍

zelenaesmolda
24. kvě 2019

@pe_tu_ss_ka
molitanove lehatko bych urcite neporizovala,molitan je porovity,spatne schne,idealni prostredi pro tvorbu bakterii a plisni

mourovatakocka
24. kvě 2019

My máme vaničku IKEA, nejdřív jen na koupání, když byla malinká, teď ji má jako bazének a vyhraje si v ní. V létě jsem napouštěla chladnější vodou a měla od horka vystaráno 🙂

bayt
24. kvě 2019

@petulejan My jsme měli skládací vaničku od Stokke a do ní od Stokke novorozenecké lehátko. Musím říct, že je skvělá. Je skládací, takže šetří prostor, snadno se vypouští (má ve dně výpusť), je dost prostorná i pro batole na sezení...

pe_tu_ss_ka
24. kvě 2019

@zelenaesmolda no je mi to jasný, on to jednou přitáhl z obchodu chlap, když šel vyzvednout podhlavníček... tak jsem mu úplně nemohla říct, že koupil blbost 😁 takže to víc nepoužívám než používám... buď ho koupu na ruce,a nebo cvičíme při vaničkování a jednou za čas na lehátku, které pak ale vyždímu a nechám proschnout..

miba10
25. kvě 2019

Koupeme normálně ve vaně a máme takové to klasické lehátko do vany a spokojenost. Tyhle věci mi přijdou zbytečné, i když se mi taky líbí.

drakenn
25. kvě 2019

My měli kyblík a byl super na prdíky. To byly rány 😂

jankol
25. kvě 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@petulejan myslím si že pro novorozence je nejlepší vanička případně látkové léhatko do ni v kyblíčku až teprve když sedí

barumat
26. kvě 2019

@jankol S první částí souhlasím. Ale nedovedu si pak představit prakticky, jak v tom kbelíku koupu sedící dítě. Dcera sedla bez opory v deseti měsících. Jednak už byla dost veliká, a jednak by se jí rozhodně nelíbilo jen tak sedět bez hraček v rouře s vodou 🤷