Co na miminko by mělo být určitě koupeno jako nové?

sovicka_
13. říj 2010

Ač nejsem těhotná dlouho, už jsem přemýšlela, kolik nás asi tak bude stát výbava. Je mi jasné, že je velký rozdíl, když se vše pořídí použité třeba z Mimibazaru nebo když se vše koupí nové.
Existuje něco, co by rozhodně mělo být nové?

Mě totiž moc věcí nenapadá, ale možná mám zkreslené představy 🙂 Napadly mě snad jedině dudlíky 🙂, později první páry pořádných botiček, lůžkoviny a matrace do postýlky - ale ani u té si nejsem jistá, zda by měla být nová.

Co dál?

knobloska
13. říj 2010

@sovicka_ já bych to brala tak, že co se dá vyprat nebo umýt, tak klidně staré. Dudlíky a botičky lépe nové.

petka80
13. říj 2010

Taky autosedačka se doporučuje nová (nebo od někoho známého, kde víš, že nebyla nějak poškozená).

sovicka_
autor
13. říj 2010

jo, jasně, autosedačka by mohla být bouraná a je to lepší, tu jsem zapomněla. Asi si to začnu sepisovat 🙂

sayast
13. říj 2010

ja bych byla pro novou matraci, boty, dudliky 🙂. jinak si myslim ze nove neni potreba nic 🙂. obleceni vubec, hracky taky nemusi byt, postylka taky ne.

mmmk
13. říj 2010

Jeste bych pridala savicky na lahvicky. 😉

jijitka
13. říj 2010

asi bych nekupovala použité hračky, které mají např. hrací strojky uvnitř, většinou se nedají prát. Jinak asi tak, co píšou holky. Mimochodem, nikdy jsem se nesetkala s tím, že by někde nabízeli použité dudlíky nebo savičky.

sovicka_
autor
13. říj 2010

@jijitka 😀 já taky ne, to mě tak napadlo co by dítě mělo mít určitě nové, neřešila jsem, zda to někdo nabízí staré 🙂

dimi
14. říj 2010

Co by melo byt nove? Za mne urco-autosedacka (kvuli nabourani), dudliky, savicky, odsavacka, lahvicky (i kdyz se daji sterilizovat,nejak se mi to prici),matrace, luzkoviny a pak za mne tedy veci co jdou primo na telo-tricka, bodycka, plenky,... Vim,jde to vyprat,ale ja bych si spodni pradlo po nekom na sebe nevzala... A pak mozna i ty hracky-kdyz to deti zuzlaji... Ale je to jen nazor 😉

helcenka
14. říj 2010

Ahoj,
tak já jsem pro, aby miminko mělo nové dudlíky, savičky, lahvičky, matraci do postýlky, autosedačku a i hračky na "žužlání" a podle toho, jaké pleny budeš používat, tak rozhodně látkovky bych koupila nové a podložku na přebalovák.
Jinak se nebráním použitým věcem v dobrém stavu. Osobně jsem měla od kamarádky po jejím chlapečkovi pár věciček na sebe, i jedno povlečení, a měla jsem tedy i autesedačku vajíčko od kamarádky - tu jsem měla půjčenou a věděla jsem, že je 100% v pořádku.
Jinak miminku je fuk, jestli má supernové věci nebo použité. Hlavně že má spokojené bříško a nic ho netrápí. 😀

mamkamarketa
17. říj 2010

ja se pridavam s teplomerem, pro mimco je vhodna rychlobezka co se dava do zadecku, tak do te bych investovala 😉
matraci a kdyz ne tak novy kryci potah na matraci

andulkap
17. říj 2010

Ahoj,z mé zkušenosti bych investovala do kočárku. Je to investice na dlouhou dobu,vyplatí se.

kacka2
18. říj 2010

ahoj, tak do kočárku já bych teda zrovna neinvestovala v žádném případě, dnes je investice kolem 20ti tisíc, já koupila kočárek za tisícovku, starej ale aspoň byl s velkou korbičkou a kluci se mi do toho v pohodě vešli i v zimě. A posloužil stejně dokonce i v terénu lépe než novej a pořád je v pohodě použitelnej 🙂
A ani matraci a lůžkoviny jsme měli po někom, i hračky a oblečky, všechno se vypere a fakt netušim co by tam mělo být co by mohlo vadit, takže pokud potřebuješ ušetřit, věř že se dá vyjít opravdu s málem. Ty savičky a dudlíky nové, ale nekupuj zbytečně několik, stačí pár. A vůbec, dnes je vše dostupně do několika dnů, tak pokud si nejseš jistá že je to potřeba, s nákupem vyčkej 😉

romana29
18. říj 2010

To jsou krásné starosti 🙂 .
Zcela nové podle mě musí být jen dudlíky, savičky a jak sama píšeš raději i botičky - ale na ty máte ještě čas 🙂.
Přeji spokojené těhotenství a pak spoustu radosti s dvojčátky 😵

moudivlacek
18. říj 2010

tak ja teda na MMB na pouzite savicky narazila nekolikrat a nechapu,ze to nekdo koupi 😲 takze duliky,savick... nove,jako asi by se vysterilizovat daly,ale me by se to osobne pricilo 😝

za me urcite autosedacka,je blbe,ze vajicko je jen na rok,ale urco bych zrovna na tomhle nesetrila,jine je,pokud by to bylo od pribuznich ci dobrych pratel,kde mate jistotu,ze je v poradku

kocarek je da koupit taky ve vybornem stavu za dobre penizky,koukam,ze cekas dvojcatka,tak tam to bude asi s vyberem horsi,ale do kvetna casu dost,okoukla bych bazarek tady,MMB,urcite toho bude hodne,dost maminek ma dva kocary,do mesta a do terenu,tak by se dal koupit zachovaly kocarek za vyrazne nizsi cenu 😉

postylka,komoda,skrinka...nabytek urcite postaci i na par prvnich let starsi,podedeny nebo neco jako Ikea,za malo penez hodne muziky 😀

povleceni bych spis preferovala nove,stejne tak i matraci, u ni si myslim,ze by mohla byt slehla

obleceni-asi par slavnostnich kousku novych a pak dokoupit po bazarcich,nebo v akcich napr Tesco,tam jsme kupovala i krasna bodycka za 35 🙂 deticky rychle rostou,tudiz ani ty, po kterych se dedi to nestaci znicit,aspon ja malymu nakupuju na MMB od narozeni,nektere veci jsou tam treba i nove 😵 nebo pokud mas kamaradku...ktera ma trosku vetsi deti a byla by ochotna zapujcit,za levno prodat,venovat 😉

u boticek rozhodne nove!!!! stary boty bych nekoupila ani sobe,natoz diteti

hracky - ty prvni piskaci kousaci chrastitka a kousatka bych koupila,ale ne moc do zasoby,jen par,malyho napr hracky moc nezajimaly,ty hracky myslim,ze i treba dostanes jako darkem,je to dost od pribuznych caste,alesponu nas teda 😀

pokud uvazujes nad chuvickou,monitorem dechu...tak bych preferovala rozhodne nove,je to elektronika a nikdy nevis,co s tim kdo delal a mit nepouzitelny pristroj....je na nic 😒

nic vic me nenapada,tak preji,at dobre poridite,ono na dvojcatka to je poradna darda,ale o to vetsi radost 🙂 😉