Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

z_u_z_a_n_a_1988
12. dub 2016

Ahojky, ja se priklanim k tomu bepanthenu.Nam pomohl i na uz vznikle opruzeniny.Sudokrem nam je naopak zhorsuje a Imazol taky nic moc.S Bepanthenem jsem spokojena..

katkacelo
12. dub 2016

Já nedávno objevila Cicatridinu a nedám nani dopustit, je super na všechno a na opruzeniny fakt báječná.

ladyhacek
12. dub 2016

Záleží na dítěti každému vyhovuje něco jiného. Nám sudocreme (perfektně i na potničky). Vydržela bych týden s jedním produktem a popř. pak zkusit další > nám sudoreme zabral vždy max do 2 dnů

aklin
12. dub 2016

na opruzení je nejlepší omývat zadeček vodou, a nechat třeba 15 minut bez pleny ať pokožka větrá.

oldriska_p
25. dub 2016

ahoj, přidávám se k diskuzi ohledně krémů na zadečky. je to asi 14 co se mi malej fakt oprudil. začínáme s příkrmy..tak možná potom. Doktorka si toho všimla sama během prohlídky a doporučila mi novinku krémpastu Zitenax. Dala mi dokonce i vzoreček, pak jsem si koupila v lékárně 50 ml (mají i 100 ml). Během asi dvou dnů úžasné zlepšení, malý se mi nevrtěl, nekňoural. Je v něm právě Vámi zmiňovaný zinek a ještě nějaká látka, které ničí mikroby. Krásně se maže, má pro mě příjemnou konzistenci, nesmrdí, ale ani nevoní. Studovala jsem trochu informace a neobsahuje parabeny a žádné látky, které způsobují alergie. Jinak určitě to co tady píšete děláme taky, omývat vodou, větrat bez plenky. Určitě za mě bych nedávala nějaké drijáky, které jsou až od pozdějšího věku.

sinisalo
13. kvě 2016

Ondřejova mast patří pořád mezi ty, co fungují báječně, jen se nesmí zneužívat pro obyčejné mazání pleti miminek. Tady jsou i nějaké zkušenosti maminek http://tajemstvizdravi.cz/je-ondrejova-mast-vho...

alik25
13. kvě 2016

Nedám dopustit na Sudokrém. Syn velmi trpěl na opruzeniny a vyzkoušela jsem toho opravdu hodně. Toto bylo opravdu účinné. To nejmenší balení stojí v lékárně cca 90kč a vydrží docela dlouho. Syn míval často jakoby natržené ouško a také to fungovalo. Teď proběhla nějaká bouřlivá líbačka se spolužačkou a pysk měl jak Havajský domorodec a také to zabralo. Poradila nám to kdysi naše p.doktorka.

oldriska_p
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pokoda
17. kvě 2016

Tak u nás zaručeně zabírá umývat Medvídkem od Eoné a Sudocream a taky hodně záleží na plínkách. Naše malá se vždycky oprudila v Pampers, teď kupujeme jedině DM. No a samozřejmě časté přebalování a větrání zadečku. Jinak když nemá opruzeniny, což je téměř pořád, tak nemažu, max na noc. Medvídek vytváří i lehký ochranný film, je to v podstatě mix olejů.

kika_21
17. kvě 2016

Já používala Rybilku a téměř bez problémů, přebalovala jsemale fakt často-zvláště u látkovek.

odula
17. kvě 2016

Osudokrém... 😀 jednoznačně. Nikdy nic jinýho 😉

smoula_dave
18. kvě 2016

Ahoj, nám pomohl také ten Zitenax, doporučila nám ho doktorka, že je to novinka a má s ní výborný zkušenosti. Musím souhlasit a doporučit dál, opravdu zabral hodně rychle, navíc nijak nesmrdí a nebarví, což ocenila teda hlavně manželka 🙂

dorje
18. kvě 2016

Avene cicalfate krem, na mokvave lotion

oldriska_p
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leikkka
20. kvě 2016

za nás jedině bepanthen a dětská mast neboli prušova mast či i průchova mast a hodně větrat

evalenka
4. čer 2016

Za nás jedině měsíčkový kojenecký krém od Weleda, zkoušely jsme imazol, rybilku, sudocream, bepanthen a jiné, nic nezabralo, až Weleda.

oldriska_p
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kecafon
7. čer 2016

Ahoj,velice se nám osvědčila Rybilka Neo,která je ted inovovaná,má lehkou vůni,ta předchozí,co zapáchala už se neprodává.Stačímalé množsví na pokožku,hezky se rozdírá,není mastná.
Neobsahuje konzervanty,parabeny ani parfemaci,naopak jak se jukla,je z vit.E,panthenolem,rybím a mandlovým olejem a oxidem zinečnatým.
Lékárnice mi říkala,že je to nejmodernější a nejkomplexnější produkt na českém trhu a je to i český výrobek.Stojí slušný peníz a je k dostání snad v každé lékárně,teda aspon u nás ano.
Navíc jsou k dostání i ubrousky Rybilka Neo plus,které se dají spláchnout do wc.Obsahují také panthenol,stojí okolo sedmdesáti kč.
Mi dřív používali i Sodocrem,ale brzy mě zklamal,že za ty peníze mádost nehygienické balení,stojí peníze a je plný konzervantů,stejně tak i Bepanthen,takže jsme přešli na Rybilku Neo a jsme spokojení.Doporučuji.

eliska1993
9. říj 2016

Ahojky, asi taky zkusím co tu radíte protože už jsem úplně bezradná.Moje 8mi měsíční dcerka má tak opruzenou prcku až jí to jde až do krve.Je mi jí moc líto ale ani Bepanthen ani Rybilka ani Menalind nic nepomáhá.Dnes se do mě pustila tchýně že kdyby tak měla opruzené svoje kluky tak už na ní volají sociálku.Nevím jak dál.Doktorka mi řekla že jak je buclatější že je to normální.Prosím pomozte nechci aby se trápila.Díky

kekulice
9. říj 2016

@eliska1993 dcera na to trpěla a trpí ještě teď a to je jí šest. Používám emulzi s kalciem od Douce Nature a kremový balzam na opruzeniny. Taky jsem vyzkoušela plínky, protože jediný kdy se to dalo udržet v klidu bylo používání pampets premium care, je tam bavlna a je to víc savý. Jinak se dají z bio bavlny koupit i separační vložky do plínky. Chce to hodně luftovat a sucho. Když se teď náhodou ještě stane, tak dávám kremový balzam a ještě sudocrem. Většinou to okamžitě zabere.

xyz1zyx
9. říj 2016

@eliska1993 prestat pouzivat jakekoliv vlhcene ubrousky, co nejvice vetrat, idealne i zacit pouzivat latkove pleny. Po kakani dupku umýt cistou vodou bez mydla (nebo nejakym mydlem bez parfemace).

shine2015
9. říj 2016

@eliska1993 pokud kojis tak bacha na to kdyz jis pomerance mandarinky i citrony v caji..... a jinak weleda...koupel i na opruzeniny. Koupila bych velke ctverce skoro jako z vaty podobne jako jsou odlicovaci tamponky akorat ve velkem...a omyvala bych vodou vlaznou...bud nad umyvadlem,ve vane nebo do misky vlahou vodu a pootirat.
Neboj. Bude to dobre. Drzte se.

shine2015
9. říj 2016

@eliska1993 a plenky bile pampers premium care pokud mozno se sitkou...

lenoulinkaa
9. říj 2016

@eliska1993 nám pomohl jedině Imazol, za dva dny v pohodě. Ale každému může zabrat z mastí něco jiného.

rsr
9. říj 2016

Nám pomohl sudocrem. A pak větrat, nebalit a oplachovat, neutírat.

dixule
9. říj 2016

Má se vetrat, jinak z kremu nam nepomaha nic, mam ted objednanou léčivou vlnu tak jsem zvědava

kika_21
9. říj 2016

Nám pomohly látkovky a jakmile byla mokrá, tak vyměnit.

oldriska_p
11. říj 2016

pokud to má už takhle hodně rozjeté, a ještě píšeš, že je baculatější a ani doktorka nevylučuje opakování, tak já bych zkusila Zitenax, jako my. Určitě bych mazala po každém kakání. stačí opravdu lehká vrstva a zarudlé fleky mizí před očima. a to co tady ostatní radí, nepoužívat vlhčené ubrousku, na ty mokvavé velké opruzeniny to musí děcko i bolet. já jsem ještě omývala černým čajem. s látkovkama moc nevím, mamka tvrdí, že jsme se z nich oprudili stejně a pak mě nakonec v roce a půl raději naučila bez plen 🙂

hz
11. říj 2016

@dixule ta vlna je skvela, vytahuje horkost a vlhkost. nam pomohla👍

hz
11. říj 2016

@oldriska_p ano, oprudili jsme se, bo davali mezi vrstvu latky a kalhotek igelit-kdo by se neoprudil! system latkovek je ted zcela jiny, moderni, bez igelitu=bez zaparovani.. kdo chce, info si vyhleda..

@eliska1993 urcite vynechat vlhcene ubrousky, pouzivat cistou vodu ci Medvidka od Eone. vysazenim vlhc.ubrousku se casto problem vyresi... at je brzy lepe 🙂