Co pořídit na přebalování miminka?

martulikk
19. črc 2009

Ahoj, těhu se mi blíží ke konci a poslední nedořešenou výbavičkou pro nás je přebalování míma... 😅 Ráda bych vás požádala o radu, co je nejlepší pořídit... Nějak jsme se nedovedli zatím rozhodnout, jestli pořídit komplet přebalovací stůl nebo jen tu podložku... Co se vám nejvíc osvědčilo? Když třeba už jen tu podložku, tak tu měkkou nebo s pevným dnem? Kde s nimi přebalujete? Budu ráda i za odkazy kde pořídit. Díky moc, M. 😉

nevesta
19. črc 2009

Ahoj, podlozku mam, nepouzila som ju... Davam na prebalovak paplonik a ked bola mala malinka, tak nepremokavu podlozku na vrch.. Osobne mi dost zavadzala... 😉

standu
19. črc 2009

my mame prebalovaciu polozku ktoru kladiem krizom na postielku a pouzivame ju este stale 😉

sssimi
19. črc 2009

Martulik ja mám prebalovaciu podložku mäkkú a mám ju položenú na stole, ale používam ju iba ak chcem nechať malú dlhšie rozbalenú, aby sa jej riťka vetrala a potom po kúpaní vyžívam stále.
Ak by som ti mala odporučiť tak túto, lebo prebalovací pult využiješ len do doby kým sa ti nezačne bábo otáčať samé. Budeš sa báť ho tam nechať chvíľu samé a podložku môžeš neskôr položiť aj na zem a môže sa na nej malé hrať. Moja malá mala včera 2 mesiace a už sa mi 2 x obrátila z bruška na chrbátik.

leonik
19. črc 2009

martulikk: my máme jen tu přebalovací podložku s měkkým dnem. Máme tu velkou, dělají se i menší. Zezačátku jsem ji měla na stole a teď ji máme v koupelně na pračce, kam chodím malého přebalovat. Nebo se dá pořídit komoda, která má nahoře přebalovací pult, až mimi odroste, tak se dá sundat a zbyde jen ta skříňka. My jsme si teda vystačili jen s tou podložkou 😉

sabuse1
19. črc 2009

taky máme jen podložku - tu velkou měkkou a máme jí v koupelně na sušičce, až bude malá větší asi ji pak taky dáme někam na zem z bezpečnostních důvodů. A jinak máme tenké nepromokavé podložky, ty používáme i na cesty a teď když je horko nechávám jí na nich nahatou - v kočárku, postýlce - prostě kdekoliv🙂

pietra
19. črc 2009

my mame prebalovaci pult a vyuzivam ho doteraz. Pre mna ma obrovsku vyhodu v tom, ze sa nemusim k malej zohynat. Navyse je v nom dost ulozneho priestoru, takze vsetky veci mam hned po ruke

martulikk
autor
19. črc 2009

holky, děkuju moc! 🙂 říkám si, jestli přeci jen nejít do celého pultu, protože asi stejně bude potřeba uložit někam všechnu tu potřebnou kosmetiku... na pračce přebalovat nemůžu, protože máme tu vrchem plněnou a ta je vcelku úzká... z těch měkkých podložek jsem původně zvažovala spíš tu menší (nebo teda užší), ale teď si říkám, aby byla vůbec k něčemu, přeci jen mímo poroste a poroste... s tím pevným dnem jsem si myslela, že by se dalo přebalovat na postýlce... jinak pro ty měkké u nás vidím využití v kuchyni nebo obýváku na stole, případně na gauči, posteli, zemi... no, kdo ví co mě pak ještě napadne 😅

ygreen
19. črc 2009

my máme komodu lekskvik z ikei, na kteou s enamontuje přebalovací pult a na něm mám nafukovací podložk z ikei aby to mělo mímo měkké. V roce jsme jí zrušili a přebalujeme na gauči 🙂

sasrnka
19. črc 2009

Mame komodu z Ikea ako Ygreen. Potrebovali sme tiez ulozit detske vecicky. Uz na nej davno neprebalujeme, ale nelutujem, vyuzita bola dost a stale vlastne je tym, ze tam mame jej vecicky a na vrchu potreby na prebalovanie. Odkedy mala stvornozkuje, tak prebalujeme na dlazke, kde mame penove puzzle. Iba prebalime a mala moze dalej pokracovat v hrani 🙂

kacka.va
20. črc 2009

přebalovací pult jsem neměla a vůbec mi nechyběl. Koupila jsem měkkou přebalovací podložku a tu jsem stejně používala jen po koupání. Jinak jsem přebalovala kdekoliv, kde jsem zrovna byla, většinou na zemi, tak jsem měla jistotu, že se mi malá nesvalí z výšky. Co jsem ale používala pořád byly ty přebalovací podložky jak psala sabuse.

majka79
20. črc 2009

My máme podložku s pevným dnem. A jsme spokojeni když byl Lukášek menší měli jsme ji danou na postýlce. Později když jsme přestali přebalovat tak často v noci jsme ji přesunuli do koupelny mám ji na pračce a výhodou je že je těžší než ty bez pevného dna a hlavně je delší a Lukáš se nám tam i teď pěkně vejde. Zároveň ji používáme po koupání jde dát i přes velkou vanu. A nebo ji necháme na té pračce.

bihan
20. črc 2009

My máme komodu s prebaľovacou podložkou.. dlho a dobre slúžila, nedávala by som peniaze za niečo "jednoúčelné" ako prebaľovací stôl.
Prípadne ti pokojne poslúži obyčajný stôl s podložkou alebo posteľ 😉

radkar
20. črc 2009

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2004... Já mám tento přebalovák z Ikey. Jsem s ním spokojená, používám ho do teď. Bez přebalovacího pultu si to neumím přestavit, je to praktická věc, je tam i úložný prostor na kosmetiku a tak.

radkar
20. črc 2009

Nebo jak píše bïhan komodu s přebalovací podložkou. Ale na to jsme bohužel neměli prostor 🙂

dagina
20. črc 2009

Martul, my jsme používali tvrdou podložku, která se dává na postýlku, ale asi jen tak 3 měsíce. Pak bylo pro nás i pro malou lepší ji přebalovat na velké posteli, vždycky se u toho překulí, hraje si na břiše, pak ji zase překulím zpátky, abych ji mohla konečně přebalit 😵 .... . Pro malé mimčo je ale podložka na postýlku či nějaký pult fajn, ale jen na pár týdnů či měsíců, tedy dle mé zkušenosti, určitě bych se bez toho obešla.
Kosmetiku a jiné mám v šuplíku pod postýlkou. 🙂

PS: postupně stejně sama zjistíš, že ne všechno, co jsi koupila využiješ a nebo to je k ničemu 😉

hupcza
20. črc 2009

martu: já nejraději přebaluju na dece na zemi (mám přebalovák, ale ten jsme využívala, hlavně, když byl ondří úplně prťavý a nebo jej používá manža)
já si s ondrou u přebalování ráda hraju, zkoušíme se přetáčet a to napřebalováku moc nejde

podkládám ho nepromokavou podložkou (prací, aby nás nezruinoval 😀)

jinak mám dojem, že přebalováky a spol dělají na trpaslíky - ondra z ikeáckého přebalováku vyrostl po dvou měsících (teď máme udělanou nástavbu)
ostatní rozměrovně nejsouextra větší, takže ber v úvahu i toto

kwetinnka
20. črc 2009

My sme si zadovazili komodu s prebalovacim pultom,a na tom mam podlozku na prebalovanie, ked už ju nebudem pouzivat,ta prebalovacia cast sa da dat z komody dole a ostane mi komoda.kazdemu asi vyhovuje nieco ine:o)

sirinka
20. črc 2009

ahoj, my mame iba podlozku...ale pouzivam ju iba pri kupani...inac prebalujem hocikde, najradsej na gauci a ako pise hupcza, hrame sa pri tom...

ojo
20. črc 2009

ahoj, mám přebalovací komodu v kuchyni (ložnice je v patře), hodně prostorná a mám na ní tenkou 2mm přebalovací podložku, švagrová má tu tlustší a nebyla s ní moc spokojená i když je měkkoučká 😕 komodu hodně využívam, když malýho zrovna při přebalování i převlíkám nebo po koupání, že mám věci po ruce...jinak taky se dá potom použít samostatně jako komoda 🙂

v ložnici mám přebalovací podložku na postýlku, kterou mooooc využívám, páč je akorát ve výšce, když stojím 🙂 🙂 na posteli mi to nevyhovovalo 😅

až bude Tomáš větší, tak taky nejspíš budu přebalovat už kdekoli 😉 😀

marketazam
20. črc 2009

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2013...
my máme tento skládací přebalovací stolek z Ikey a nemůžeme si ho vynachválit- jak je prohlý tak tam můžu nechat malou i samotnou takže když mi při přebalování usne tak ji nechám klidně spát s holým zadkem na přebalováku a nemusím se bát že spadne a zároveň se trochu provětrá...
a je fajn že je snadno skladný takže ho máme složený opřený o zeď a v pohodě ho jednou rukou rozložím- do malého bytu ideál

sisi.v
20. črc 2009

máme komodu s přebalovacím pultem z ikea s nafukovací podložkou, na kterou jsem vždy dávala čistou bavlněnou plenku. pult jsem používala do roku a půl neustále na přebalení i po koupání, a ještě teď ho občas používám na oblékání nebo mazání krémem, malá na něm sedí. všechna kosmetika, plínky atd. byly při ruce a hlavě - nemusela jsem se ohýbat, sedat, klekat...a odcházet od malý pro to, co zrovna potřebuju. je to jedna z mála věcí, kterou jsem z výbavičky maximálně využila.

lucie.krajcarova
24. črc 2009

Marťulí, my máme dvě přebalovací místa: jedno v ložnici, na komodě je tvrdší podložka na délku, takžč přístup k mimi je z boku komody. Používám po koupání a na noční přebalování. přes den se mi velice osvědčila cestovní postýlka s přebälovacím pultem, který se na ní naklapne a nezabírá žádné další místo. Za zády mám skříň s dětskými věcmi, takže vše při ruce 😅

katy2
24. črc 2009

my mame prebalovaciu podlozku polozenu krizom cez ohradku postielky... vyuzivam ju stale, mam ju poruke, je dobre vysoka, neboli ma chrbat, je to pohodlne....
a druhu mame v dalsej izbe na stole, kde kupeme malu... tu pouzivam po kupani.....

mobina
24. črc 2009

Tak mi do dneška na pultu. Nám se určitě ta investice vyplatila. Když jsem přebalovala kdekoliv jinde, tak mělo dítě tendenci se přetáčet a utíkat a hlavně jsem si tedy po cisaři nedokázala představit ohýbat se k posteli 😖 Myslím, že koupí komody nic nezkazíš. Dají se koupit v bazaru za slušnou cenu a když nebude vyhovovat, tak se prostě prodá 😉

matilko
24. črc 2009

My sme furt chceli kúpiť aspoň tú prebaľovaciu mäkkú podložku, no nejak sme to odkladali a odkladali, až som to vyriešila tak, že som si dala na veľký stôl deku, na to nepremokavú podložku, zmestila sa mi tam aj všetka kozmetika a celá látková výbava (nepoužívame jednorázové plienky), takto sme si vystačili asi 4mesiace, bolo to super. Kajkulka je veľké dieťa, pre nás by boli prebaľováky fakt maličké. Teraz prebaľujem na zemi na penovom puzzle.

bubosek
24. črc 2009

My přebalovák máme a nedokážu si bez něj představit,ale já si ho nakreslila a nechali jsme si ho udělat, takže je větší než všechny ty co jsou na trhu, výškově přesně pro mě, úložný prostor ze předu i s boku, kdo byste chtěli, já to klidně nafotím zítra a dám do albíčka, no chci tím říct, že je na míru a za pár kaček, narozdíl od prodejen. 😉

terezita
24. črc 2009

tak ja prebaluju na gauci na jednorazove prebalovaci podlozce. prebalovak nemame, puvodne jsem mela v umyslu pouzivat tuhle podlozku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7002... polozenou na komode, ale dlouho mi to nevydrzelo 😀 😀

susanh
24. črc 2009

ja prebalujem hocikde - v postielke, na mojej posteli, na gauci, na taburetke... a nechce sa mi vzdy davat podlozku . Ale ked treba mam jednorazovu alebo taku malu umelinovu na navstevy. Pultik naozaj dlho nebudes vyuzivat. Ale zo zaciatku ti aspon usetri trochu chrbat.

reruna
25. črc 2009

jak vidím, tak každá maminka si to prostě dělá s přebalováním tak, jak jí to vyhovuje, takže nějaké rady tady jsou asi zbytečné, stejně si to každý zařídí po svém 🙂 Já naopak přebalovák využívám ještě ted, a to jsou malému už 22 měsíce, stále totiž ještě nejsme úplně bez plenky, vyhovuje mi, protože mi ho udělal manžel, jak jsem chtěla, velký a vysoký s úložným prostorem, nahoře jen koupená molitanová pogumovaná podložka, mám tam všechn yvěci i oblečení po ruce, malej je tam zvyklej, nikde jinde mi nevydrží ležet, používáme ho i po koupání na osušení, nakrémování, vysušení vlasů, prostě na všechno, kdy potřebuju na malého dobře vidět a nemusím se k němu ohýbat s břichem 😉 Máme ho v koupelně, takže poblíž je umyvadlo, máme tam hodně místa, takže je to v pohodě, nikomu tam nevadí. Ted jen koupíme novou podložku a budeme ho dále využívat pro další mimčo, takže nám pult vydrží několik let... jsem zvědavá, jak to nakkonec vyřeší martulikk, tolik rad a každá vlastně jiná... 🙂

tereziep
25. črc 2009

Ahoj, tak já mám přebalovák - je to komoda, která je prodloužená. Až mimi odroste, tak ji budu využívat já. Na ní mám velkou měkkou podložku. Do cca půl roku jsem ale přebalovala vesměs v postýlce a kupovala si podložky. Pak jsem začala na přebalováku. V postýlce mi to vyhovovalo. Měla jsem ji v kuchyni a nemusela jsem malou přenášet. Jinak každému vyhovuje něco jihénu. Chce to vyzkoušet.