Co pořídit, než se miminko narodí?

nicolajuhaszova
20. zář 2017

Zdravím všechny ať už budoucí nebo současné maminky, možná tu tahle diskuze někde je, ale nemohu ji dohledat. Proto bych rada založila a zároveň se tak i zeptala, abych si mohla sepsat seznam,co potřebuji a odskrtavat, ať na nic nezapomenu. Čekám chlapečka a má se narodit v únoru, takže zimní miminko. Zajímá mě, co tedy vše potřebuji než se miminko narodí?

ircza007
20. zář 2017
nicolajuhaszova
autor
20. zář 2017

Děkuji, podívám se🙂
@ircza007

ircza007
20. zář 2017

@nicolajuhaszova Jinak na internetu je spousty a spousty seznamů, tak se určitě koukni, je tam poměrně všechno 🙂

kexina
20. zář 2017

Spíš jen doplním - nenakupuj jako divá podle všech seznamů, které najdeš. Spoustu věcí nemusíš vůbec potřebovat (ať ty sama, nebo je to obecně vzato blbost), některé můžeš dokoupit později, až se chlapeček narodí. Snaž se mít jen základ, to ostatní pak zjistíš sama, co potřebuješ.

deene
20. zář 2017

Potreby miminka jsou individuální,co potrebuje moje,nebude chtit tvoje a pod 🙂 ale sepisu ti to co ma sme na zacatku vyuzili 🙂
Každej pořídí postylku,případně monitor dechu,my nevyuzivame ani jedno. +povleceni,perinku,prosteradlo
Hygiena- vanicka(?vana),lehatko (latkove-my),teploměr do vody,myci koupel weleda,ručníky,případně zinku,hrebinek,nuzticky,olejicek (weleda/aviril),rybilku na zadecek,bepanthen,espumisan,teplomer s ohebnym koncem,lih,tamponky na čištění pupiku,krém proti chladu na oblicejik,doporucuju koš na pleny,pokud chces prebalovaci pult,nebo podložku.
Zimni fusak!,zimní cepice aspon dve,rukavice 🙂,nakrcnik. Oblečení je taky individuální,ja si malou rada strojim,tak nepovazuju za zbytecne,ze toho mam moc,ale je fakt,ze velikost 50nosila tyden (mela 50cm),na zacatku sem mela nejradeji polodupacky a kalhoty s dupkama,ponozky padaly nebo skrtily,nekupuj trička,lezou jim zada,je to naprd.,zavinovacku,latkove pleny,papirovky fakt nekupuj zasoby,ja mela 6baliku pampersek a nesedly nam. Nejakou hracku na kocarek a autosedacku,dudlik,stačí jeden max dva a za mě absolutně bezkonkurenční ergonomicke nositko (ale to si nastuduj at nekoupis visitko),to je asi tak vše co my sme na zacatku potrebovali

luckylee
20. zář 2017

Satek,vsadka do bundy.Kocarek a fusak,nejake deky a treba hraci deka s hrazdickou pozdeji na zem.Nepromokava podlozka na spani.Latkove pleny pod hlavicku.Z hygieny nuzky na nehty,modra indulona,sulky do usi,ctverecky z buniciny,morska voda do nosiku,teplomer,lih na pupik,sudokrem kdyby se oprudil.Hrebinek a odsavacka hlenu.
Spis bych rovnou nasla kontakt na laktacni poradkyni z mamily a domluvila se s ni na navsteve hned v porodnici.To je dulezitejsi nez nejaky hadriky pokud chce zenska kojit.☺

andiienka
24. zář 2017

Krom takových těch věcí jako postýlka, kočárek, atd ..seznamů je všude spousta... pár oblečků, není ale třeba moc, protože miminko hrozně rychle roste. Kosmetiku bych taky nekupovala ve velkém, my koupili a malý pak byl alergický. Jediné c se nám osvědčilo perfektně byl Bepanthen a ten jak na zadeček, tak na bradavky při kojení..Jinak je seznamů hrozně moc 🙂

just_majka
25. zář 2017

Ahoj! Já mám teda ještě dost času na pořizování výbavičky, ale inspirovaly mě k té otázce příspěvky deene a andiienky. Trpím na ekzémy, používám pro sebe Weledu a vyhovuje mi, tak jsem počítala, že si od nich pořídím i na miminko. Jaký máte s jejich výrobky zkušenosti? Měly jste některé u prcků alergickou reakci? A co jste si od Weledy pořizovaly hned na začátek a co později? Díky za info 🙂

deene
25. zář 2017

@just_majka ja na malou používám jen mycí koupel weleda,nic vim nepoužívám,pak akorat olejicek na občasnou masáž,ten sem ale měla aviril a samozřejmě mast na zadecek 🙂 s weledou sem maximálně spokojená a v ty koupely je obsaženo všechno,takže je promasteny i bez oleje,navíc krásně voní. Když už nne weleda,tak se aspon vyhnout marketingovym propagandam typu johnson baby a pod. Od toho aspon nas odrazovali vsichni lekari,sestry i zkušené maminky 🙂

marketst
30. říj 2017

@ircza007 Paráda!

Já zas natrefila na tenhle článek: https://edufi.cz/am/clanky/jak-poridit-vybavick.... Jsou tam fajn tipy, jak něco za výbavičku ušetřit.