Co vše je potřeba z drogerie na výbavu miminku?

eatygrenee
25. únor 2009

Ahoj jolky, co vše máte nakoupené za výbavu z drogerie??

katmimi
25. únor 2009

ahojky,no já osobně jsem nakupovala v dm drogerii-vlhčený ubrousky,kosmetiku na mrňouska-krémy,šampon a tak 🙂

paola.o1
25. únor 2009

ahoj, ja som mala toho nakupeneho haldy a prakticky dodnes vyuzivame len pampersky, vlhcene obrusky, detske palicky (ked je spinka v usku alebo pri ocku a tak) a telicko natieram normalnym avirilom olejcekom, nieje v nom tolko chemie ako v roznych kremoch a maly ma po nom super pokozku. ( ja som sa s nim natierala v tehu a takmer nemam strie... )a mydlo, samponik pouzivam tiez detske z lekarne ako aj krem na zapareniny, ale ked ho natriem tym avirilom aj v okoli plienky tak ziadne zapareniny nemame 🙂 a zide sa ti hrebienok na vlasky a detske noznicky na nechty

beruska2x
25. únor 2009

bepanthen, olej ( na aviril pozor pokud jste nekdo alergik - hermanek v nem je silny alergen), penu do koupele, ubrousky, vatove tycinky, lih na pupicek, manikuru, kartacek na vlasky, v zime krem na tvar kdyz jdete ven kvuli prochladnuti...

martimarti
25. únor 2009

Jestli mohu poradit, tak ne první období miminka toho moc nekupuj, čím méně chemie, tím lépe. Takže stačí jen něco na zadeček /např.Bepanthen, Rybilka, ale pro to bych šla raději do lékárny/ a potom něco na promazávání pokožky po koupání /nejlepší je ovšem čistý olejíček, nic moc parfémovaného/. Kůží se vše dostává do těla, takže všechny ty Johnsony, Hippy, Nivei atp. to je jen chemie a velká reklama. Já jsem malou mydlila tak 1x za 14 dní , kromě zadečku a ručiček, ty mýdlem Weleda. A pěna do koupele, neexistuje. V porodnici jsem dostala vzorek tělového mléka Hipp a to byl takový smrad, že bych to nepoužila ani pro sebe. A pak takové ty drobnosti jak píše beruška, ty se hodí : kartáček na vlásky, líh, tyčinky, to budeš potřebovat na pupíček. A hodí se nůžtičky na nehty, mimčům děsně rychle rostou nehtíky, já mám od Rossmana s kulatými špičkami. Ale vše jsem nakupovala postupně. 😉 😉

aponchie
25. únor 2009

plenky,ubrousky,vlozky do podprdy,vlozky,rosalgin na oplach rodidel,lih 60%pro miminko pupik,ribylka na zadecek,fialka,steticky do usi,jedno mydlo pro deti,termofor na brisko bolave,olejicek z lekarny na telicko,nic vic neni treba proboha na co u novorozence sampon? 😲

beruska2x
25. únor 2009

marti marti ... penu do koupele jsem mela Bubchen s olejovou bazi a byla super 😉 jeste je fajn mit doma masticku Pupik je to na prdiky, a supr 😉

slunicko552
25. únor 2009

Tak já bych zase dala pozor na ten olej.Malý ho nesnesl a neznám nikoho komu vyhovoval-synovci,neteře.Používali a dodnes požíváme niveu krém na promazání těla.
apo šampón jsem začla používat hned od narození 😀 😉

martimarti
25. únor 2009

Tak to jo 😉 Já taky občas dávala olejovou koupel v Linole z lékárny, malá byla přenošená, měla citlivou pokožku a loupala se, proto jsem nemydlila. Bubchen neznám, ale už jsem tady na MK o ní četla, že je to dobrá a šetrná značka.

beruska2x
25. únor 2009

na co sampon 😲 kdyz to je tezky, me se malej osypal prave po Nivee.. kazdymu vyhovuje neco jineho, kazdopadne ja doporucuji co nejmene parfemovane veci... cim obycejnejsi tim lepsi

beruska2x
25. únor 2009

tu Linolu mame ted taky a jeste Oilatu a oboje je super, deti naji casto suchou pokozku, zvlaste v zime, to je dobre davat i kdyby preventivne treba 2x tydne...

slunicko552
25. únor 2009

Beru na vlasy 😀 Ne vážně po mýdlu měl takové divné vysušené vlasy,tak proto 😉 A je pravda,že každému vyhovuje něco jiného.Malý měl taky strašně citlivou pokožku,ale olej fakt nesnesl a nivea mu vyhovovala 🙂

aponchie
25. únor 2009

vis jak na jednu strane se rika jakej neni sok pro dite prejit z plodove vody ,ktera neni nicim agresivni do prostredi ,ktere je svetle plne zvuku vjemu chladu a pak se na dite placa kde co ..jak muze mit novorozenec spinave vlasky na sampon kterej je samej chemickej hnus a johnson tim tuplem 😅 vzdyt se nema kde zaspinit kdyz se jen prebaluje a oplachuje vlaznou vodou kazdej druhej den pac denne to taky neni fajn..pokud ti agresivne v porodce z ditete smyjou mazek je to skoda pac nam ho nechali a mala se loupala krasne a meli jsme jen lehce nalit olejicek do dlani a pohladit telicko nic vic..mast pupik je na h...lepsi je termofor naplnit teplou vodou dat pres dupacky do zavinovacky to je balzam na brisko to teplo 😵 a propo ubrousky mame spise jen na rychlootreni kdyz nemam cas nebo na ven doma vlhkou zinku mame jich hodne a kdyz to das prat prubezne neni co resit 😎

slunicko552
25. únor 2009

Víš apo to je paradox já rodila v Opavě.Byla jsem spokojená,ale co s prckem dělali 😝 Loupal se děsně,natřeli ho olejem,všechno bylo mastné až hrůza on se z toho selý osypal.a když jsem jim to ukazovala tak sestra vzala líh a začala ho tím potírat.No já měla dost.ještě řekla ať to dělám pořád.Malý řval jak tur

evicka7
25. únor 2009

mýdlo, olejíček nejlépe neparfémovaný, prdelková mastička - nám se osvědčila rybilka, přebalovací podložky, plenky, vlhčené ubrousky, uchošťoury, měkký kartáček na vlasy, pro jistotu jsem koupila i pudr na zadeček, ale protože jedeme v látkovkách, tak nebyl nikdy potřeba

martimarti
25. únor 2009

uchošťouchy 😀 😀 😀

aponchie
25. únor 2009

ty jsi rodila v Opave??? 😀 ja taky a prave mi ji neoplachovali nechali ji ten bilej mazek a loupala se asi dva tydny 🙂 ty vogo tak to neznam to musela bejt nejaka krava ta co sem mela ja pouzivala Johnson pac ho maji reklamne v porodce zejo,ale nam rekla at na to serem,ze je to je humus a jen nam mimi oplachla vodenkou denne s to spis jen proto aby videla,ze ho neutopime a umime uchopit ,ale rekla ,ze denne by nekoupala a pak mi rekla at si koupim detskej olejicek delanej z lekarny malinkatou flasticku a do vlhkych rukou rozmazu na telicko jen malinko jeste durazne rekla at dite neni jak knedlik namazanej a fakt nam to stacilo asi na tri mesice ta lahvicka malinka jak na lih a pak sem mela pro malou excipial na stridacku s tim olejickem a pak uz nic jen linolu do vodicky tot vse

slunicko552
25. únor 2009

No vidíš asi jsem chytla nějakou krávu.Ale moje dr -doma mi pak na to něco dal-už si nepamatuju název a bylo to v poho do dvou dnů 😉 Jj příště tam půjdu zase byla jsem spokojená až na tohle.

aponchie
25. únor 2009

pockej to pojedes z OV k nam?vidis ja zase chci jet do Poruby 😀 jo ja tam mela kravu po porodu takova cervene vlasy stara jebala me imrvere,ze skucim a nic mi prej neni 😝

slunicko552
25. únor 2009

Tak to je dobré,ale tady je to prý hnus.Na porodním super,ale na šestinedělce hrůza ty sestry jsou děsné.Každý nadává kdo tu rodil.Tu jsem tam neviděla možná už tam není nebo jsem měla štěstí.Bych poslala asi někam 😠

aponchie
25. únor 2009

no tam to bylo taky desne teda ale reknu ti to v nasi diskuzi at nerusime 😎

mysinka
25. únor 2009

Bepanthen (na dupku i na bradavky), přírodní mýdlo na miminka, olivový/slunečnicový olej z lékárny nebo jsou super čisté rostlinné oleje od Saloosu (meruňka, makadam, mandle), líh na pupík a k tomu buničinové čtverečky, uchošťouchy 🙂
Krém na bříško nepomáhal, kartáček na vlasy jsem někde zašantročila 😅, šampón je dle mého úplná zbytečnost, malému nemyju vlasy doteď, jen vodou a stačí to 🙂
Víc mě nenapadá 😉

kacka.va
26. únor 2009

tyčinky do uší, nějaký krém na opruzeniny (nám třeba ten všude chválenu Bepanthen nevyhovuje a navíc se mi zdá oproti jiným krémům dost drahý), olivový olejíček, lékarenský líh, šampon a mýdlo, jinak jsme neměli nic, když neberu vlhčené ubrousky. Jinak po koupání ničím nepatláme.
ostatní se dá případně dokoupit, až kdyby to bylo třeba, ne?

kjajule
26. únor 2009

slunečnicový olej z lékárny(napsala mi ho dr.na předpis ale dá se koupit i normálně cca30-40kč)byl nejlepší krásně promastí a minimum chemie,

bepanthen krém na zedeček,

tyčinky do uší,(koupila jsem i ty tvarované ze začátku jsem měla strach abych mimču nezajela moc hluboko do ouška..)

líh na pupíček,

buničité tamponky na pupíček,

mýdlo jsme používaly tekuté(zdá se mi že syndet nebo tuhé mýdlo dost vysušuje..),

vlhčené ubrousky(měla jsem nakoupené pampers sensitive ale vůbec mi nevoněly, nakonec máme zelené DM),

gel na bříško Pupík nebo Flatulin

krémík na obličej proti mrazu a větru v zimě...

nůžtičky na nehtíky s kulatou špičkou...(nemám strach když se vrtí že ho píchnu)

hřebínek i kartáček(nevěděla jsem jaké budeme mít číro... 😀 )