Co všechno je potřeba mít, když se miminko narodí?

bielamacka
13. čer 2014

Ahoj,

chci se zeptat - nemáte někdo nějaký úplný a smysluplný seznam toho, co malé miminko potřebuje, když si ho člověk přiveze z porodnice? (Jako plínky, lahvičky, teploměr, dudlíky, zásyp, atd atd atd...) - aby člověk na něco nezapomněl, ale zase aby nekoupil hromadu kravin, které nepotřebuje, ale jenom na to byla někde hezká reklama. Je nějaký odkaz na takový seznam? Nebo jste si prostě hledaly a dělaly své vlastní?

zdendulajanatova
14. dub 2016

@kacikaci máš prosím ještě někde ten seznam? Děkuji 🙂

sestricka86
15. dub 2016

@kacikaci muzu poprosit o poslani tveho seznamu. Diky

fanfulinekkudisek
15. dub 2016

Ja jsem rodila v Pribrami a muzu rict ,ze jsem mela zbytecne velkou tasku :D obleceni pro maleho meli,plinky mel 5 na den,ubrosky tam taky byly,poporodni vlozky jsem taky dostala. Takze je spousta casu pak poslat nekoho pro dasli veci klidne az na druhy den po porodu. Jedine co jsem potrebovala tak to byly dve noc.kosile,pantofle,rucnik.Nejvic mi ale chybela nabijecka :D

25jajinka
30. dub 2016

Děvčata v těch plínkách nerozumím na co látkové když se můžou kupovat klasika pemprsky např. ? Na seznamech všude jsou ale neznám důvod jejich použití. To se musí pak nějak setřít a vyprat nebo jak se pracuje s takovýma plenama? Děkuji 😅

magdalenax
30. dub 2016

@25jajinka S jakýma?

25jajinka
30. dub 2016

no na různých seznamech co mít ze začátku jsou napsané klasické plínky a látkové a já se ptám proč jsou důležité látkové, když můžu nakoupit jednorázovky

wampzee
30. dub 2016

@25jajinka na ublinkávání...hodíš přes rameno, otírání, přes kočárek..v horkém létě na přikrytí...tetra velké pleny jako osuška...

25jajinka
30. dub 2016

ahá takže mají na mysli klasické bílé látkové jako čtverec látky, mě právě zmátlo, že ve vyhledávači mi vyskočily klasické se suchým zipsem přímo na zadeček 🙂

78marcela
30. dub 2016

@25jajinka myslis v seznamech do porodnice? Ja je mela male pod hlavicku do zavinovacky, na prebalovaci pult, pres rameno pri odrihnuti, kdyby se poblinkala...nejsou urceny klasicky na prebalovani,

tomikjoejoe
30. dub 2016

@25jajinka Pokud jde o latkove plenky na prebalovani, tak se pouzivaji moderni nebo klasicke ctverce, ale ma to smysl kupovat ve vetsim mnozstvi jenom pokud opravdu nechcete pouzivat jednorazovky. S jednorazovkami na obycejnou peci o miminko Vam staci koupit klasicke ctvercove plenky a ty budete pouzivat vetsinou pri krmeni nebo treba do postylky pod hlavicku miminka (kdyz ublinkne nebo slinta). Hodne saji a v pripade nutnosti se daji vyvarit.

Jedno dite jsem vychovala na jednorazovkach a stacilo mi 20 ks ctvercovych plen, dalsi dve uz maji latkove plenky a to jich otocime nekdy i 20 denne 🙂

wampzee
30. dub 2016

@25jajinka když tohle je docela těžké téma na řešení..v seznamech pro miminko se látkovou plenou myslí hlavně čtvercové látkové pleny, které slouží k tomu, co jsem psala výše. Předpokládá se totiž, že na přebalování se budou používat jednorázovky a na ten zbytek látkové. 🙂
Nicméně v současné době se hodně rozšířilo používání čtvercových bílých plen také na přebalování....to znamená ten čtverec poskládáš do novoskladu a na to nasadíš ty kalhotky, které ti nejspíš vyjely ve vyhledávači.. 🙂

kocour1
2. kvě 2016

U prvního dítěte jsem to hodně řešila, nakoupila jsem (z dnešního pohledu) i spoustu zbytečností, které jsem nakonec vůbec nepoužila. U druhého dítěte už jsem to vůbec neřešila. Většinu jsem měla doma od prvního a zbytek se dá vždy průběžně dokupovat. Každopádně mám pár věcí, které jsou už u mě doma stálicí - jako je např. bepanthen na zadeček, kterým se dá mazat jinak úplně všechno🙂, plenky už neriskuji a nezkouším a zůstávám u pampers zelených a na vlásky a tělíčko zatím vede kosmetika Hipp.

astyna
13. kvě 2016

Mám těhotnou kamarádku, která po mě seznam chtěla taky, takže ti to překopíruju 🙂

Do začátku jsem si koupila takové nejnutnější věci, nevíš, zda budeš kojit nebo krmit z lahve, takže to budeš řešit až pak, takže např.:
- postýlka, zavinovačka (2ks - jedna flísová na zimu, jedna tenčí do košíku), 2 dětské deky menší,
- kočárek - 3kombinace, slída na ni a na sport verzi, fusak do kočárku podle ročního období, já tam dávala ještě deku
- body vel 56, 62 - od každé vel. cca 5 ks, 2x tepláčky v každé velikosti k tomu, 2x ponožky, čepička, rukavice, svetr vel. 62, mikina vel. 62, další obl. dle tebe...
- odsávačku hlenů, olej do koupele, krém na tělo pro malého, žíňka, lehátko do vany, osuška 2 ks
- 5 obyč plenek na ublinkávání, utírání, apod.
- hračky do začátku,
- bambusové plenky / jednorázové plenky, podle toho, co budeš chtít, já do konce 6nedělí používala jednoráz (takže si kup i víc pytlů na odpad), pak jsme přešli na Bambooliky a poté na Petit Lulu cca od 5.M,
- vlhčené ubrousky / žíňky na utírání zadečku (mám ubrousky od Petit Lulu - super)
- pokud chceš tak 2ks dudlíku (Lovi - ten měl Honzík nejraději), láhev bych zatím nekupovala, když tak koupíš, my máme Avent,
- odsávačka mléka (hodně mi pomohla 🙂
- plus co tě ještě napadne 🙂))

dominikaenk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vercavh
18. kvě 2016

dobrý seznam je i na www.porodnice.cz a www.maminkam.cz, doplnila jsem o rady od kamarádek. Oblečky - část nové a část na bazárku (naposledy před týdnem na doporučení na kindermarket.cz...sice je menší, ale jednání je rychlé a věci jsou z valné části jako nové nebo outletové)...jo, a hračky člověk dostane od rodiny nebo kamarádů a známých 🙂

chotr
8. únor 2018

@kacikaci
dobrý den, pošlete mi také ten seznam?

nikol137
10. pro 2018

@kacikaci Ahoj mohla bych poprosit taky o seznam do IP?? Děkuji moc 🙂

vercavh
10. pro 2018

@nikol137 ahoj, zkusim zitra najit...synovi je uz pet a tak nevom, jestli ho jeste najdu

bayt
10. pro 2018

@mydvaapes1 Tak určitě oblečení - od velikosti 50 až do velikosti 68/74. Jsem ráda, že jsem měla zásobu a nakupovala až potom. Zezačátku jsem využila hodně zavinovací body a overálky, protože se to rychle a snadno navlíkalo. Syn se narodil v zimě, tak jsme měli i péřový fusak, svetříky, vlněné ponožky a kukličku na hlavičku atd. Syn teda spinkal jen po dekou, ale měli jsme i vlněný spací pytel.

Hodně se mi osvědčilo nosítko, protože nesnášel kočár, a kamerka na hlídání, když spal a já šla pryč.

Z lékárny bych určitě vzala dezinfekci, něco proti horečce (zezačátku čípky), dobrý teploměr, odsávačku hlenů (já měla elektronickou), mořskou vodu do nosánku, neco na výplach očí, něco proti průjmu.

Pak jsme využili a využíváme vaničku, dobrou zkušenost mám s kosmetikou od Stadelmann a taky s Weledou. Hračky zezačátku stačí kolotoč, hrazdička, nějaká chrastítka.

Já teda v podstatě nikdy nic nepovažovala za zbytečnost :D Kromě kočáru s korbičkou a monitoru dechu, první jsme nevyužili, druhé je na prd.

lucka662006
10. pro 2018

Fusak do autosedačky jsme nikdy nepotřebovali (máme 2 děti), nedovedu si představit, že by mimi bylo ve fusaku v autě a pařilo se a venku zase v autosedačce nevydrželo sedět déle vklidu více jak 10 minut, takže stačila deka přehodit přes mimi. Ani nevím, kde bych s miminkem v autosedačce byla nějak dlouho venku. Fusak do autosedačky je asi jedna ze zbytečností, pokud neplánuješ s mimi být dlouho venku v autosedačce.