Co všechno je potřeba mít, když se miminko narodí?

bielamacka
13. čer 2014

Ahoj,

chci se zeptat - nemáte někdo nějaký úplný a smysluplný seznam toho, co malé miminko potřebuje, když si ho člověk přiveze z porodnice? (Jako plínky, lahvičky, teploměr, dudlíky, zásyp, atd atd atd...) - aby člověk na něco nezapomněl, ale zase aby nekoupil hromadu kravin, které nepotřebuje, ale jenom na to byla někde hezká reklama. Je nějaký odkaz na takový seznam? Nebo jste si prostě hledaly a dělaly své vlastní?

mysicka_lb
5. lis 2014

@uglyduckling Ahojky, snad Ti k něčemu budou mé postřehy. Pokud Ti jde o to, aby ses co nejlépe vyspala, určitě není dobré dávat prcka od začátku do jeho vlastního pokoje. Malé miminko se i v noci cca každé 3 - 4 hodiny budí, protože má hlad. Budeš k němu muset vstávat tak jako tak, a pokud při tom budeš ještě přecházet z pokoje do pokoje (kojit pak předpokládám budeš zase v ložnici, když v děcáku bude jen dětská postýlka), probudíš se natolik, že než se ti zase podaří usnout, bude prcek vzhůru znovu. Navíc pokud to chceš opravdu takto praktikovat, pořiď si spíše chůvičky než monitor dechu.
Určitě bych si pořídila nějaký uzavíratelný koš jen pro plínky, ale nemusí to být zrovna ten, co je pro ně speciálně navržen. Osvědčil se nám klasický koš s víkem, které se otevírá po zmáčknutí páčky nohou. Je to dobré z toho důvodu, že 1. nemusíš do toho koše sahat rukou a 2. ruku máš volnou pro držení miminka.
Mantinel dle mého názoru zbytečnost je. Asi má být určen k tomu, co píšeš, ale ti úplně nejmenší prckové jen leží a koukají a končetiny ti nikam nestrčí a ti větší pak zase chtějí vidět ven a s mantinelem tě uřvou🙂. Proti průvanu bude na nic, nesahá do celé výšky špruclí a není ani po celé délce postele.

pouzarovaj
5. lis 2014

Monitor dechu máme, ale je to spíše pro klid duše, nemyslím si, že by to byla nezbytnost. Od nevyspání to nezachrání- také jsem měla představu, jak malá půjde brzy do svého pokojíčku - hahaha, teď je jí 6m a ještě teda nějakou dobu určitě do svého nepůjde - šetřím kroky🙂. Nejdřív jsem v noci chodila kojit do obýváku, abych nebudila manžela - taky blbost - vzbudíš sebe a taky dítko je pak daleko čilejší - rychle jsem to změnila. Z mého pohledu je nejjednodušší pro vyspání mít miminko vedle postele, bez zbytečných pohybů navíc. Mantinel mi ušila mamka - zase tak úplně zbytečný mi nepřišel, nám se docela hodil - jednak kvůli průvanu, jednak to tak nějak "uzavíralo" postýlku, aby to bylo "klidnější místo"..jinak končetiny jako malá mezi šprusle nestrkala a teď už jí zas mantinel ráno vadí, když chce koukat🙂..ale vždycky večer ho vracím zpátky a malá ví, že se bude spinkat a zároveň jí pak nerozptyluje vše, co je "za tyčkami" - když jsem ho nedávala vůbec, chtěla pořád koukat, aby jí nic neuteklo a hůř mi usínala, musí všechno vidět . Speciální koš na plínky nemáme a dá se to přežít i bez něj.

uglyduckling
7. lis 2014

@mysicka_lb
@pouzarovaj
Holky zajímalo by mě, jak to zvládají vaše drahé polovičky, když máte prďolky v ložnici. Chci aby se manžel vyspal, když už teda bude tím vrchním živitelem rodiny. Já jsem právě chtěla dát do dětskèho pokoje i válendu, ať můžu prcka kojit tam.

smardik
7. lis 2014

@uglyduckling třeba se vyspíš v klidu, hned bych to daní do vlastního pokoje nezatracovaal-mě syn spal už v porodnici celou noc a zůstalo to tak i doma, spal cca od 21 do 5. nakojila jsem a spal zase do 9 takže on třeba v pohodě mohl být, nicméně jsme si to nedokázala představit.

co se týče koše, není třeba nesmrdí to - manžel každý ráno jak šel do práce vzal koš a vynesl a bylo to.

mantinel jsme teda využili-ne teda jako u mimča, to bylo jedno, ale pak jak už trošku začli cestovat tak se kolikrát dostak ke šprušlím a jak byl bez něj, tak ho tu budilo, dostala se mu tam noha a začal řvát, takže za mě mantinel kolem celé postýlky je dobrej

sedmiteckas
7. lis 2014

@uglyduckling Přítel spí jako dřevo. Oni to vesměs chlapi mají jinak, nás vzbudí každé otočení miminka, chlapi to nevnímají. Ale tak záleží jak bude malé plakat, ty první týdny mohou být horší, nejsi všichni na sebe zvyknete.

sedmiteckas
7. lis 2014

Jinak ještě, koš na plinky máme samostatný, obyčejný za 100 Kč, žádné naplně atd, a uplne stačí, mantinel je dobrá věc, máme, používáme. Dokonce jsem ho měla dany v postýlce tak, aby mi ohranicoval pulku postýlky a malá nespala na tak velkém prostoru, dávala jsem ji spinkat jakoby na šířku postýlky, měla jsem pocit, že by se novorozenec v tak velke postýlce ztratil🙂 a monitor dechu za mě ano, dá se půjčit v porodnici, tam aspoň snad máte jistotu, že je revidován. Nás stal 900 Kč na pul roku.

mysicka_lb
7. lis 2014

@uglyduckling Moje polovička spí jako dřevo. Kolikrát jsem mu nabízela, aby šel spát do jiného pokoje on, aby se lépe vyspal, ale nechtěl, že nás potřebuje mít u sebe. Zní to strašně romanticky, ale nenabízela jsem to tak úplně nezištně. Popravdě, úplně nejlepší varianta pro Tebe je, když spíte s malým na manželské posteli, on na jedné půlce, ty na druhé, dětská postýlka je přiražená k té velké a slouží jen jako zábrana a případné bezpečné odkladiště a manžel spí někde jinde🙂. Jinak válenda v dětském pokoji je určitě dobrá věc, mimčo se na ní dá převlékat i případně přebalovat.... Ale s tím kojením tam - nevím, nevím. Já to takhle dělala ze začátku a byla jsem strašně unavená, přestože má "noc" trvala asi od půlnoci do jedenácti dopoledne (právě s přestávkami na kojení a znovuuspávání, které byly tak hodinové).

uglyduckling
7. lis 2014

@mysicka_lb @sedmiteckas No jedná se o to, že manžel jako dřevo nespí. Řekla bych, že má lehčí spaní než já, takže je mi jasné, že při každém zakňourání bude vzhůru. Proto pořád kutím, jak to zařídit, aby se vlk nažral (tzn. abych měla v noci chlapa u sebe a zároveň abych měla "dohled" nad prckem) a koza zůstala celá (tzn. aby se chlap vyspal). Další vyrianta je, že si chlap přestěhuje skříň s oblečením do dětského pokoje (kde bude i válenda) a malý zatím bude v postýlce v naší ložnici a když bude hodně ňamčet, tak půjde mažel spát na tu válendu do dětského. Ach jo, to je past vedle pasti!!! 😀

sedmiteckas
7. lis 2014

@uglyduckling Nezávidím, to můj přítel vážně spí jako dřevo, kolikrát vůbec neví 🙂 tak přeji, abyste měli klidné miminko 🙂 to zvládnete 🙂

pouzarovaj
7. lis 2014

@uglyduckling Také jsem se toho bála, ale ze začátku manžela nebudila vůbec - i když plakala. Teď už má silnější hlas, takže když jí nechám déle brečet, je vzhůru také, ale většinou jí slyším dřív, že se vrtí, začíná pobroukávat apod., takže většinou (ne úplně vždy) stihnu zasáhnout dřív, než se rozeřve. Mám postýlku vedle své postele. Jinak dcerku jsme měli pěkně ubrečenou (spousta důvodů), takže ze začátku jsem jí chodila kojit do obýváku, pak jí nosila, houpala, hopsala na balónu než usnula atd. (někdy v noci i několik hodin, ptž. když jsem jí odložila, byla vzhůru) - byla to hrozná past, po šestinedělí jsem to už nemohla vydržet, takže jsem jí hned po krmení dala v noci zpátky do postýlky - asi 2 noci byly protesty, ale manžela tou dobou ještě nebudila a po těch 2-3 nocích si najednou zvykla a naučila se, že v noci se nají a pak spinká. Teď když v noci začne brečet, jsou to buď zoubky nebo hlad, nají se a okamžitě spí dál.Také jsem přišla na to, že při přenášení do obýváku a při přebalování jí ještě víc probudím. Takže takovéhle věci co nejvíce omezuji. Krmení malé v ložnici manžela nebudí vůbec.

martina2706
23. lis 2014

Mohla bych požádat o zmiňovaný seznam do porodnice a k vybavicka?@kacikaci

linee
25. lis 2014

@kacikaci mohla bych te take poprosit o seznam?dekuji

kackaaa84
26. lis 2014

@wildy Ahojky mohla bych tě poprosit o tu výbavičku.díky

michell28
13. dub 2015

@kacikaci můžu do zprávy poprosit taky o seznámek věcí? 😀 zítra se na to vrhnu a začnu pomalu zpracovávat ten svůj definitní podle mých představ a priorit. Děkuji moc

fanfulinekkudisek
16. dub 2015

Ahoj, ja mam zase dotaz ohledne dudliku...myslite ,ze kupovat dudlik z druhe ruky je nevhodne?

babunka1
16. dub 2015

@kacikaci ahoj, myslíte/myslíš, že bych Vás/Tě taky mohla poprosit o ten seznam věcí pro miminko a do porodnice? 😉

nikollita
16. dub 2015

@fanfulinekkudisek no já bych svému dítěti použitý dudlík nedala a to ani kdyby byl po mém starším synovi 🙂

ladyy235
14. kvě 2015
ladyy235
14. kvě 2015
lindaaax
14. kvě 2015

@fanfulinekkudisek Myslím, že má smysl kupovat z druhé ruky nábytek (postýlka, komoda, přebalovák) a oblečo nebo třeba základní omyvatelné hračky, ale věci typu dudlík, lahvička, hřebínek, ručník, žínka, odsávačka, teploměr - to ani nejsou tak velké položky, aby se na tom tak muselo šetřit. Dudlík nový obyčejný stojí cca 30 kč? Určitě nový, ani po sourozenci nedávat. Je to nejen hygienický důvod (můžete namítat, že lze vyvařit), ale hlavně bezpečnostní, kdy guma může být narušená a nechci domyslet, co by se stalo, kdyby praskla v pusince... Určitě šetřit na jiných "bezpečných" věcech 😎

rencatupa
27. kvě 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Ahojte, čekám miminko v srpnu, tak bych chtěla vědět, jestli se vbavička - co se týká oblečení, zavinovačky apod. nějak výrazně liší od zimního miminka. Pořád váhám, jakou zavinovačku pořídit - jestli stačí nějaká bambusová letní nebo se vyplatí koupit hned klasickou, teplejší...

rencatupa
23. čer 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Tak jsem si pořídila tuto: http://www.funbaby.cz/emitex-letni-zavinovacka-s-kapuci-cervena Píšou, že je do autosedačky, hlubokého kočárku i sporťáku, tak uvidíme...

ema_s
24. čer 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

Tak snad budeš spokojená, já čekám druhé dítě a vážně přemýšlím o této zavinovačce: http://www.funbaby.cz/little-angel-zavinovacka-konik-ruzova Líbí se mi, že má našité šňůrky přímo na sobě, takže nemusím nikde hledat povijan (ten jsem používala u prvního dítěte u rychlozavinovaček, když nedostačoval suchý zip).
Ale dívám se, že ta tvoje zavinovačka je trochu jiného typu.... tak potom napiš, jak jsi s ní spokojená.... Já jsem ji kdysi taky měla doma půjčenou od kamarádky, ale použila jsem ji asi jen jednou - tím tě samozřejmě nechci odrazovat, třeba právě tobě bude vyhovovat 🙂 Každý je jiný.

veronika182
24. čer 2015

@fanfulinekkudisek dudlík snad zas není taková investice, aby se musel kupovat nebo dávat z druhé ruky ne? 😕 to teda slyším prvně...navíc nevíš, zda dudlík budeš potřebovat 😉

jitavrtule
24. čer 2015

@ema_s tu Little Angel mám a je prima, akorát počítej, že je docela malá. Naše Ela si z ní už teď nohy vykope (je jí 6 týdnů, má 55cm - žádný obr), ten spodní cíp je prostě krátký. Ale i tak ji užijeme na půl složenou jako podušku do kočárku a rozloženou na přikrytí. Vnitřní výplň z dutého vlákna se dá vyndat a použít i s jiným potahem jako malá peřinka.

lucca23
26. čer 2015

@mydvaapes1 já třeba odsávačku hlenů nikdy neměla a ani nepotřebovala 😉

mydvaapes1
26. čer 2015

@lucca23 Už mám půlroční mimi a též jsem ji nepotřebovala a ani nemám :D

ema_s
27. čer 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

@jitavrtule To mě docela překvapuje, má mít rozměry 80x80 cm a to už je docela dost, ne?

lucca23
2. črc 2015

@mydvaapes1 přesně 🙂 našemu jsou tři roky a samozřejmě smrká už sám. 🙂

ranysek
14. pro 2015

@kacikaci ahoj, mohla bych poprosit o tvůj seznam výbavičky pro miminko a do porodnice? moc děkuji🙂