Co všechno je potřeba mít, když se miminko narodí?

bielamacka
13. čer 2014

Ahoj,

chci se zeptat - nemáte někdo nějaký úplný a smysluplný seznam toho, co malé miminko potřebuje, když si ho člověk přiveze z porodnice? (Jako plínky, lahvičky, teploměr, dudlíky, zásyp, atd atd atd...) - aby člověk na něco nezapomněl, ale zase aby nekoupil hromadu kravin, které nepotřebuje, ale jenom na to byla někde hezká reklama. Je nějaký odkaz na takový seznam? Nebo jste si prostě hledaly a dělaly své vlastní?

barinkas
19. čer 2014

@partyzanka91 kojící v poho koupíš za 4 kila nové 🙂 jsem kupovala v Intersparu, značku už nevím, ale byly super teda... hrozně pohodlné... do sportovní bych určitě nechtěla dávat, to co, jsem měla pár dnů po porodu 😀 jsem si až říkala, jak je možné, že se to může tak zvětšit 😀

Jinak ostatní hezky napsáno, co tak mohu posoudit... já ještě hodně ocenila zavinovačku... a to jsem ji ani kupovat nechtěla tenkrát.. a jak jsem pak ráda v ní malou nosila.. hezky v ní "držela" 😀 těch obyč plín bych určitě koupila tak 20, jak dítko ublinkává, hodně se to využije, nebo místo osušky, na zakrytí v létě atd.
Naše malá spala ve svojí postýlce od prvního dne 🙂 záleží na dítěti, ale zas vůbec nepoužíváme peřinku 😀 pořád mi přijde lepší deka, z peřiny mi v noci vyleze, lehne na ni a leží nahá 😀 deka na ni líp drží...
Olej se už moc na mazání nedoporučuje, málo se vsakuje... 🙂 dítko je pak "napatalné" a nic z toho...

partyzanka91
20. čer 2014

@barinkas právě ten olejíček mi doporučila dětská doktorka. a zavinky taky využiju ale Míša z nich rychle roste

barinkas
20. čer 2014

@partyzanka91 ona každá doktorka doporučuje něco jiného, některá olej schvaluje, jiná ne. Mě se třeba nelíbí, že vše je napatlané od oleje a fakt se to málo vsakuje. Ale tak každému vyhovuje něco jiného 🙂

bielamacka
autor
24. čer 2014

@barinkas no aby ta podprda byla kvalitní, tak dobře 1300 do ní člověk vrazí. Utrácím tolik i za normální podprsenky, zjistila jsem, že nemá cenu kupovat ty za tři kila z Háemka, nakupuju v Caresse, na Spravnapodprsenka.cz nebo na netu přes Brastop.com apod. To číslování, co mají české krámy, totiž nevyhovuje 3/4 lidí, ale jenom pár žen to pochopilo 😀

barinkas
24. čer 2014

@bielamacka vsak ja Ti to neberu. Za kojici bych tolik nedala,prijde mi to zbytecne. Jelikoz to taky muzes pouzit je parkrat. Mne vyhovovala,co jsem mela. Navic ja stejne kojila bez, jen mi slo o to,aby byla prijemna. Cislovani zde neresim, proste zkousim,co mi sedne. Koupit po netu,do toho bych nesla, malo co mi sedi i obleceni, takze tak. Celkove delaji divne velikosti vseho, bo nektera xs jsou obrovska teda. Co znacka to rozdil.

bielamacka
autor
24. čer 2014

@barinkas no když já si na ty dobře padnoucí potrpím.... mám úzký hrudní koš a poměrně slušný objem.... pro mě ty za tři kila prostě nejsou 🙂 být plochá jak baterka, tak to neřeším 🙂 no já už mám spoustu značek přes net očíhnutých - co mi je a co ne..... chce to vychytat, no 🙂 ale každý člověk je jiný....

kamino
24. čer 2014

@partyzanka91 me take lekarka i v porodnici doporucovali slunecnicovy i dalsi olejicky a po konzultaci s @kam.zyk jsem pochopila,ze tyto oleje zanechavaji na kuzi film,pres ktery kuze nemuze dychat..

ivonapop
24. čer 2014

@mydvaapes1 Já jsem používala látkové pleny, vymáchala ve vodě a hodila do kýble s vodou a troškou prášku. To, co bylo tuhé jsem vyklepla do WC a to samé, jen přemáchla a také do kýble. Večer jsem je dala vyvařit do hrnce a ráno máchala. Buď v pračce a nebo ručně, záleželo na situaci. Ale žďímala je z většiny pračka, to ano. Denní spotřeba látkových plen byla u nás tak 15 - 20 kusů, takže 15l hrnec byl akorát. Ale je pravda, že koupit si tak velký hrnec dneska také není žádná láce, já ho našla fungl nový po babičce, měla ho ve sklepě s orig. nálepkami. Když byl capart větší, tak jsem také používala jednorázové, protože už se mi natolik nevyplatilo používat látkové, ale i tak, zase jsem je máchala a máchala dokolečka dokola, ve vodě po koupání, nebo co tenkráte do vany vypustila pračka z posledního máchání a pak jsem je už i vyvařovala v pračce, abych neměla pořád někde ten hrnec

mataharyy
24. čer 2014

@bielamacka Až si budeš kupovat kojící podprsenku, tak řádně zvaž materiál, měla jsem jednu, která sice padla dobře, nebyla z těch nejlevnějších a i materiál se mi líbil, do okamžiku než jsem jí uvedla do praxe, ten materiál byl nějaký debilní a když jsem jí měla na sobě hodinu, tak natáhla pach z těch tampónů a mléka a už se nedala, i přes opakované praní (pak i na šedesát), prostě smrděla jak prase, tak šla a litr v háji 😠 Nakonec jsem koupila za nějaký cca dvě stovky bavlněné, nic moc nádherné, ale funkční a funkční i na velká prsa 😉

bielamacka
autor
24. čer 2014

@mataharyy však se uvidí, až ten moment přijde 😀

mataharyy
24. čer 2014

@bielamacka No do té doby to stejně nemáš jak zjistit, leda že by jsi to hodila pokusem, tak že by jsi máchala podprsenku v mléce a čekala co to udělá 😀 😀

kriza1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
irous
30. čer 2014

Ahoj, můžu taky zaslat seznam, pokud by jste měla zájem. Stačí napsat email do zprávy. 🙂

vinamuska
10. črc 2014

@kacikaci Jeee.. ja bych si take prosila seznam, dekuji.. 🙂 vinamuska@seznam.cz

kacikaci
10. črc 2014

@vinamuska máš ho v IP

vinamuska
10. črc 2014

děkuji 🙂

marketa11112
10. črc 2014

@kacikaci mohu také poprosit o seznam? moc dekuji 🙂)

katschenka
17. črc 2014

@kacikaci Prosím Tě můžeš i mi, děkuji

lola1204
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina2706
27. črc 2014

@kacikaci muzu poprosit o seznam?anitram5@tiscali.cz
Dekuji

maroussia
27. črc 2014

Kompletní seznam nemám, jen uvedu pár příkladů ze (své) praxe 🙂
Dcerku jsem kojila jen krátce, takže jsem pro ni potřebovala hlavně lahvičky, Sunar, dudlík, používali jsme papírové pleny, kosmetika jí žádná nevadila.
Syn se mi po krémech na zadeček příšerným způsobem osypává, takže nemažeme, plínky používáme látkové (ale to bylo moje rozhodnutí, ne nutnost), nejvíc u něj využiji kojící polštář, dudlík nechce vůbec.
Malá dostala hrazdičku na postýlku, prakticky si jí vůbec nevšímala, syn si s ní hraje "od narození"...
Rozhodně budeš potřebovat kočárek 🙂 🙂
Asi bych doporučila i odsávačku - pokud je mléka hodně, dá se odsát třeba do mrazáku, pokud je ho málo, tak to může podpořit laktaci.
V dnešní době, kdy se dá cokoliv kdykoliv koupit bych to nehrotila, na druhou stranu, s mimčem je občas problém dostat se i do místní Jednoty pro rohlíky, že 🙂 🙂
Odsávačka na vysavač je super věc, pořizovali jsme ji asi ve čtyřech měsících dcerky, když to bylo aktuální, jinak jsem měla štěstí, že jsem hodně moc věcí zdědila - od oblečků až po postýlku, oblečení jsme kupovali později podle velikosti mimča 🙂
Co považuji za zbytečné - sterilizátory do mikrovlnky, sady do postýlek - chytá se na to prach a přes mantinel nemám dítě výhled do světa, spaní na polštáři se do roka vůbec nedoporučuje, různá polohovací hrací lehátka (dá se všechno dokoupit později).
Super jsou taky tetra osušky - takové ty plenkové, obyčejných plínek pod hlavičku není nikdy dost, pro začátek jsou dobré taky jednorázové přebalovací podložky. Koupila bych balík plen, nějaké mazání na tělo (pořizovala jsem od Hippu mléko i olejíček, oboje je fajn), vlhčené ubrousky. Naopak nejsou nutné třeba vatové tyčinky do uší.
A nejlepší na tom je, že co vyhovuje jednomu, tak nesedí druhému a naopak 🙂 🙂
Každopádně miminko potřebuje hlavně nakrmit, přebalit a pomazlit 🙂

eliskan
28. črc 2014

Prosím o radu, jaké přesně koupit gázové čtvrerečky na čištění pupíku? Stačí rozměr 5x5 cm?Na netu vidím dva druhy- steril. nebo nesteril. Docela se mi zamlouvají tyto:http://www.lekarna-doktorka.cz/zbozi/8594033410001/gaz...
Je nutné kupovat odsávačku hlenů?
Dáváte miminkům "preventivně" Espumisan?
Mimi čekáme na podzim.

zuzana_ka
28. črc 2014

@eliskan Mě v porodnici učili čistit pupík pomocí lihu a štětiček do uší a nebyl problém 🙂
Co se týče toho espumisanu, tak jsem jej začala používat po kojení v porodnici a doma jsem jej dávala už preventivě, protože malá s tím měla problémy ☹
A odsávačku bych rozhodně koupila, na rýmu není nic lepšího než odsát hleny. Malá měla cca ve 14 dnech rýmu a bylo to hrozný hlavně v noci, kdy jen chrápala ☹ Bylo mi jí hrozně líto a tloukla jsem si do hlavy, že jí nemůžu nijak pomoct ☹ koupila se odsávačka na vysavač a bylo po problému.
Ještě se nám párkrát stalo, že po jídle jí mlíčko hrklo zpět do krku a dutin, takže hned zahleněná a uslzená a jako by se dusila. Bez odsávačky bych nevím co dělala...
Rozhodně nedoporučuju kupovat odsávačku podobnou mini klystýru - je na nic!!!

eliskan
28. črc 2014

@zuzana_ka aha, děkuji. Tu odsávačku tedy určo koupím. Ještě prosím o radu týkající se teploměru. Chtěla bych koupit digitální Hartman cca za 80,- Kč. Je nutné kupovat nějaký "dětský" speciální? Nebo s ohebnou špičkou? Nebo snad dokonce bezkontaktní? ☹

zuzana_ka
28. črc 2014

@eliskan Koupila jsem klasický digitální, nic speciálního 🙂
máme i ten do uší či na čelo, ale měří jaksi divně, v každém uchu jiná teplota a na čele podchlazení 😒

diniki
28. črc 2014

Já bych podprsenky dopředu taky moc nekupovala. Prsa se většinou hodně nalijou. Pořídila bych si jednu a potom dokupovala další (aspoň tak se mi to osvědčilo). Teď mají hezké a za směšný peníz v KIKu.

A výbavičku, tu skvěle popsala jedna kamarádka: http://hananadovolene.blogspot.cz/2013/06/vybav....

Najdete u ní i další články: co do porodnice, co nosit v přebalovací tašce apod.

kachidlo
30. črc 2014

tak já si nějaký seznam stáhla na netu a doplnila ho o tipy kamarádek. Časem jsem zjistila, že plno věcí potřeba není. Odsávačku, lahvičky, ohřívačku...bych si vybrala dopředu, ale koupila až podle (ne)kojení. Kojící podprsenku jsem si jednu koupila ještě před porodem na konci 8. měcíce, ale nakonec jsem další nedokupovala. Vystačily mi bavlněné bolerkopodprsenky od Andrie.Určitě bych pořídila hned odsávačku na sople, rektální rourku. Osvědčil se mi teploměr do vany. Trvalo mi dlouho než jsem se naučila odhadnout idelání teplotu pro miminko. Já jsem člověk, co miluje hodně teplou. Chlap říká, že by se opařil se mnou ve sprše.Miminko nepotřebuje žádnou kosmetiku. Krom něčeho na zadek. Bepanthen, Rybilka, zinkovka,.....nějaký olejíček na vysušeninky po koupání.Mně vyhovoval Aviril. Mazala jsem se taky 🙂 ....Hodně jsem využili tetra pleny. Na zavinování, místo osušky, do kočárku místo dečky v létě...

petronelka20
30. črc 2014

Kazdemu vyhovuje neco jineho, pro nekoho je to nutnost, pro dalsiho zbytecnost. Na cestovani autosedacku, kocarek(pokud nejsi rozhodnuta satkovat nebo nosit v nositku). Na spani potrebuje postylku, bud perinku, spaci pytel nebo zavinovacku (my vyuzili vsechno), mantinel do postylky (neni to nutnost, ale u miminka byxh se bala, aby se neobouchalo, spatne nestrcilo rucicku nebo nozicku mezi zbrbliny), monitor dechu(podle meho nutnost, pro jineho zbytecnost, ja osobne bych bez nej neusnula). Na koupani lehagko do vany (nekdo pouziva vanicku, me prijde zbytecna, u syna uvazuji o koupacim kybliku, ale jeste si to rozmyslim), zinku, kosmetiku (mydlo, olejicek nebo krem, my pouzivame jedine hipp nebo sebamed), bepanthen na zadecek po prebalovani (bude se ti hodit i na popraskane bradavky), nebo sudocream. Tetra osusku aspon dve, ason 10 kusu latkovych plen pod hlavicku, na odrihnuti..., ubrousky (pokud se je rozhodnes pouzivat), jednorazovky (my bez pampersek nedame ani ranu), odsavacku hlenu (na vysavac je nejlepsi). Lahvicky, dudliky... se muzou dokoupit pozdeji, okkud ti pujde kojeni a dudlik nebude potreba, tak se ti to bude akorat doma valet, pro jistotu si to koupit muzes, ale na druhou stranu lekarna je na kazdem kroku, takze by to nebyl problem obstarat. Kojici polstar jsem neouzivala, ze zacatku jsem kojila v leze a pak jsem si ruku necim vypodlozila. Digitalni teplomer s ohebnou spickou nebo rychlobezka, lih na pupik, ocni kapicky a rektarni rourku (nam obvas noc jineho nepomohlo, navic je to otazka asi 20 kc). No a obleceni ( ja ho mela vzdy tak dvojnasobne doporucene mnozstvi a osvedcilo se mi to, prala jsem tak 2-3 tydne( malokdy casteji) a nebala se, ze nebude mit co na sebe. No a uz me nic jineho nenapada.

rulfici4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivasad.
19. srp 2014

Úplný základ podle mě, bez kterého to nejde:
- kočárek, autosedačka, deka, vybavená postýlka (aspoň 2x prostěradlo, povlečená deka)
- oblečení, 2x rychlozavinka, látkové pleny (využívala jsem i jako osušky, pod hlavu...)
- lékárnička: líh na pupík a čtverečky, mast na zadeček, odsávačka, teploměr, plínky.
- na zimní miminko fusak.

Na koupání jsem měla koupel Weleda, takže žádný olej ani mýdlo jsem nepoužívala, od miminka byly děti ve velké vaně - vanička nebyla, přebalovák jsem neměla, jen podložku na pračce (ale na složené dece by to provizorně šlo taky - u rodičů jsem přebalovala tak). Lahvičky u nás přišly ke slovu až v půl roce na čaj, jinak byly děti kojené. Tohle je podle mě seznam toho nejnutnějšího, co užije každý, ostatní věci se dají podle potřeby dokoupit (na netu objednáš, druhý den je to doma). Pro mně byl ještě nepostradatelným pomocníkem monitor dechu. (pro někoho kravina, já pracuju na novorozeneckém a vím své). 🙂 Kojicí polštář jsem neměla, šlo to i bez něj.