Co všechno kupujete pro první miminko?

iv123
20. únor 2011

Zajímalo by mě, co všechno kupujete pro první miminko? Já vůbec nevím, čím začít. Kočárek a postýlku mám vybrané. Ale nevím, jak s oblečením pro miminko. Co všechno, kolik kusů čeho a v jakých velikostech?

kmotrice
20. únor 2011

No nekupuj toho zbytečně moc. Miminko to moc nezašpiní a rychle roste. Sežen si ve. 56. Tu seženeš všude ale počítej s tím že mu to nějaký čas bude vetší. Ve. 50 se těžko schání. Kup si třeba jako já pěk ks od bodyček, dupaček a overalků. Taky něco pěkného až půjdete z porodnice nebo k lékaři. Nějaké capáčky ale ty stačí dvoje. Neboj budeš toho mít určo víc počkej až budeš nakupovat . To se ti bude líbít celý krám.

perca
20. únor 2011

tak to si taky počkám na odpověď co se oblečení týče 😝

dadous
20. únor 2011

http://www.medabeda.cz/clanky/vybavicka-pro-mim... tady se mrkni, samozřejmě si to uprav, pže zimní věci nebudeš v červnu pořebovat 😵

verbalinka
20. únor 2011

Body 8 ks a overal 5 ks vel. 56 je minimalni zaklad. Syn byl velky, takze mu to brzo bylo male a kupovala jsem hned 62. Pak par ponozek, svetriky, mikiny, teplaky, cepice.Pak uz zalezi na rocni dobe. Syn je zimni, takze dostal body, overal, teplacky, ponozky, svetr, cepice, rukavice a na to velky teply overal s kapuci. Capacky jsme vubec nemeli. Jsem dost prakticka, takze jsem toho moc nemela a i kdyz byl syn blinkaci, tak jsem prala 1x tydne a v pohode stacilo. Mimino se neumaze a muze byt v jednom i 2-3 dny. Samozrejme na spani prevlict 🙂

simik78
20. únor 2011

Doporučená výbavička pro miminko 🙂 čerpáno z vlastních zkušeností...

Doporučuji nakupovat velikost 62 nejdéle si ji děti užijí...
Velikost 56 si kupte co nejméně stačí 1-2ks je to tak na týden u dětí s běžnou porodní váhou...myslete na to, že kdykoliv si můžete něco dokoupit nebo někdo z rodiny 😉

**Oblečení:
Jaro/podzim
*1ks soupravička do porodnice (56/62 spíše volte 62 déle si ji užijete)
*7 ks body (doporučuji s dl.rukávem ve vel.62, 56 si kupte 1-2ks u miminek s běžnou porodní váhou 3kg a více je velikost 56 tak na týden)
*6 ks bavlněných dupaček (doporučuji 4ks dupaček a 2ks polodupaček)
*3 ks kombinézka-overálek
*2 ks bavlněných čepiček

*1 ks teplá čepička-pletená nebo flaušová (záleží na vkusu)
*1ks přízových rukaviček (vemte si je do porodnice- hodí se, aby se drobeček nepoškrábal)

*3 ks mikinek nebo svetříků (volte spíše rozepínatelné na patentky - 1ks s kapucí, když bude chladno kapuce nahradí druhou čepičku)

*5 ks overálků bavlněných, oceníte zejména na noc
*5 ks ponožek - bavlněné i teplejší froté
*2 ks ortopedických nebo kalhotek na pleny - pro případ "širokého balení"
*1 bundička nebo kabátek z fleesu

LÉTO
Pro letní měsíce volte lehké a hlavně bavlněné oblečení, na čepičku nezapomínejte, bavlněné rukavičky se hodí i v létě (u novorozenců).
Teplejší věci jako svetříky, mikinky, sametové overálky si nepořizujte všechny v malé velikosti v létě je příliš neužijete. Mikiny si pořiďte 1x teplejší a 2x čistě bavlněné stejně poslouží i tričko s dl.rukávem.

Zima
Pro zimní miminka doplňte výbavičku o
*zimní kombinézu
*zimní fusak - doporučujeme volit kombi verze
*teplou čepičku a rukavičky
*lehký fleesový overal

Hygiena,koupání,přebalování
*vanička
*lehátko do vaničky
*přebalovací podložka (já ji třeba nepoužívala 🙂 )
*10-20 ks látkové pleny (i když budete třeba používat papírové, látkové jsou nepostradatelné - na podložení, utření pusinky...pak místo bryndáčku...nám třeba slouží i jako nepostradatelné tulítko 🙂 )
*2 ks osuška
*2 žínky - barevné
*kojenecké nůžky
*teploměr s ohebným koncem nebo digitální ušní (dudlíkový)
*kartáček na vlásky
*teploměr do vany - využívám i nyní
*odsávačka nosních hlenů - ideální je na vysavač BABYVAC (ale postačí i obyč, když je nejhůř)
*vatové tyčinky anatomické
*plenky jednorázové (převážně dle kg děťátka - uvedeno na obale - do porodnice od 2kg)
*vlhké ubrousky (nepostradatelné)

KOSMETIKA
*bepanten - pro vás (na bradavky, ale jde použít i na zadeček děťátka)
*kosmetiku volte hypoalergení
- mycí gel, olej nebo tělové mléko (ale osvědčil se mi Excipial U Lipolotion 200ml - krém, předepíše ho doktorka při první návštěvě z porodnice...na vyžádání a je to super, nedám na něj dopustit! 😉 )
*mast na opruzeniny - používala jsem převážně od Johnson - Naturals,ři silném opruzení pomůže bepanten, (...Rybilka se mi bouhužel neosvědčila)
*na léto krém s UV, na zimu krém proti chladu
*krém Pupík na masáž bříška (na prdíky)

SPÁNEK
-postýlka
-kolotoč nebo nějaká jiná hračka
-matarce
-2ks povlečení doporučuji i mantinel
-zavinovačka
-výplň do peřinky volte hypoalergení
-2-3 prostěradla - doporučuji bavlněná

UKLIDNĚNÍ, KRMENÍ
-1 šidítko a krabičku na šidítko, určitě si jedno pořiďte a vemte si ho sebou do porodnice, pokud si jej miminko oblíbí můžete vždy dokoupit
-1 lahvička - náš typ C2N od tommee tippee dá se kobinovat i s kojením, stačí jedna pro případ nouze, pokud se v porodnici dozvíte, že kojit nebudete může vám kdokoliv z rodiny dokoupit
-štětka na mytí lahví

Víte-li předem, že kojit nebudete:
-5 lahviček různých velikostí (1ks 150ml na čaj, 4ks 260ml na mléko) dle potřeby si můžete dokoupit
-ohřívač lahví a sterilizátor do mikrovlné trouby - vám usnadní přípravu a zkrátí i její dobu
-pokud hodně cestujete hodí se kombi ohřívač (domů i do auta)
-termoobal na lahvičku

CESTOVÁNÍ
*kočárek
*deku do kočárku volte podle období pro chladnější období je ideální španělská deka, jinak stačí i klasická fleesová
*hračku na kočárek
*autosedačka
*zavinovačka do autosedačky (ale postačí i malá deka z kočárku)

CO SE HODÍ
-kojící polštář nejen na kojení, využijete ho již v době těhotenství a později pro podkládání miminka
-houpací lehátko, aby miminko všude vidělo a bylo stále u vás(doporučuji Fisher price od narození do 18kg)
-koš na pleny nebo bezzápachové sáčky
-5ks bavlněných plen s obrázkem - pod hlavičku do kočárku, na odříhnutí na návštěvě nebo při návštěvě lékaře...
-chůvičky
-noční lampička nebo LED světýlko
-monitor dechu - ten si kupte po poradě s lékařem

Vypadá to, že je toho hodně...ale vše záleží jen na vkusu a na tom, co uznáte za vhodný Vy sama 😉

katka82
22. únor 2011

Aohoj 🙂 tak náš malý se narodil zrovna 23.6. co máš koukám TP 😀 my teda v létě užili hlavně bodyna a pár dupaček a taky polodupaček protože máme látkové pleny a ty malýmu líp seděli 😉 a taky nějakou mikinku nebo svetřík a ponožtičky 😉 jinak počítej že bude spíš horko 😉 Honzí byl většinou jen v pleně a bodyčku(maximálně měl ještě ponožky 😉 )

baradolezal
23. únor 2011

Ahojky... no ohledne seznamu je toho uz dost ale napriklad za nas muzu rict, ze velikost 56 se mi vubec nezda zbytecna (samozrejme ne dvacatery dupacky).
Katerinka se narodila s vahou 3500 g - myslim, ze je hooodne mensich miminek - a velikost 56 mame jeste ted!!! A to mame sest tydnu! Mam asi sest bodycek, ctvery dupacky, patero overalku, dvoje strampliky (svetriky a mikinky nam staci bohate troje) ale toto - co sem tam poblinka nebo pokaka - nam staci jen tak tak!!!
Takze bych urco koupila i velikost 56... my meli prvne dva tydny dobrou i 50 - a v obchode KIK jde krasne sehnat 🙂

benjik
23. únor 2011

ono se ani nedá říct jaké velikosti,každý výrobce to má jinak. Já měla dokonce z c&a i vel.46 a malý byla velká. No a u nás se třeba spousta oblečení vel.56 vyplatila,malá ji měla ještě ve třech měsících. Na první dny ti stačí pár kousků,pak dle velikosti mimča můžeš objednat přes net nebo vyslat tatuldu na nákupy.

zandanem
25. únor 2011

nekupuj toho moc, spoustu věcí pak nevyužiješ, body a overalky jen pár kusů vel 56 ( my ji měly měsíc a iva se narodila 3,25kg) vel 62 taky tak a zbytek dokoupiš pak.. jednu nebo dvě zavinovačky, deku, povlečení do postýlky je zbytečné to stačí až snad v roku dítěte, lahvičky na míko to snad stačí jedna - pak dokoupiš pokud vůbec bude potřeba, dudlik - to je věc názoru, my máme doma asi 10 druhů😀, hračky jsou zbytečné, to donesou do kouta a nebo si dokoupiš co bude dítě zajímat.. jinak děti reagují na červenou, zelenou a modrou barvu, z kosmetiky modrou indulonu, bepanten, mýdla a oleje jsou zbytečný plíny - dobré jsou zelené tesco nebo žlute tesco newborn, ubrousky taky tesco nebo dm, vatové tyčinky, teploměr, 2 bavlněné osušky a nějaké bavlněné plíny, vaničku a lehátko do vaničky, autosedačku, kojící polštář - pohodlí při kojení, ale je to zase věc názoru, chůvičky, možná jsem na něco zapoměla, ale toto se mi vybavilo hned... 🙂 nezapoměn na foták !!