Co vzít s sebou do porodnice?

anetik_89
9. črc 2017

Ahojte,

řeším co vzít s sebou do porodnice.
Dělala jsem průzkum a toto mi přijde nejlepší - https://www.spitalek.cz/blog/veci-ktere-potrebu... zkušené "rodičky" co vy na to?

Říkala jsem si, že bych si koupila nějaká jejich balíček. Ten MEDIUM nebo BAZIC?
Díky moc za radu.

michaela6599
9. črc 2017

Ahoj,
Podle mně nejlepší je mrknout na porodnici kde chceš rodit na seznam co vím bývá tam i napsané co ti poskytne nemocnice a co ne.tyto balíčky mi přijdou zbytečně v několika věcech co nevyuzijes podle mne vyhozené peníze.Kdyztak ti můžu napsat seznam co jsem využila v porodnici

andiienka
9. črc 2017

Ahoj, každá porodnice mívá nějaký doporučený seznam, tak je dobré se mrknout na něj. Všude je víceméně to samé. Hlavně si zjisti, zda poskytují poporodní vložky nebo ne, já rodila v Krči a tam jich byl dostatek, pořád dodávali, takže jsem svoje ani nepotřebovala. Takové ty poporodní kalhotky jsou dle mého zbytečné, já si krásně vystačila se svýma obyč bavlněnýma. Byly mnohem příjemnější...Za mě takové tipy navíc-pití a balzám na rty na porodní sál, neustále mi vysychala pusa, tak jsem se vždy napila, natřela rty a hned bylo lépe 🙂 a na co nedám dopustit je Bepanthen.. Využiješ nejen na prdelku miminka, ale hlavně na bradavky, které ze začátku při kojení mohou bolet 🙂 Držím palce 🙂

lamoinelle
9. črc 2017

Určitě žádný balíček nekupuj. Je to jen komerční tah. Zeptej se v porodnici, co poskytují a dle toho nakup věci. V porodnici, kde jsem byla já např. poskytovali oblečky pro miminka a pár látk. plen na den, zákl. kosmetiku pro mimi, teploměr atd. Musela jsem si přinést jen papírovky. Z šestinedělí jsem vyfasovala jeden balíček porod. vložek a to bylo vše, takže jsem se taky vybavila dalším dopředu. Ale např. netušila jsem, že nebude mýdlo na mytí rukou na pokoji - takže jsem to řešila sprcháčem. Pro mě byla např. veliká rada, vzít si sebou roli kuchyňských utěrek na utírání po sprše....jinak bych měla spotřebu asi 4ručníků za den minimálně😀. A taky klapky na oči a špunty do uší - měla jsem akut. císaře, takže mimi nebylo se mnou, na pokoji světlo a všude pípaly přístroje...a rady typu hlavně se vyspěte 😀

klllarinka01
10. črc 2017

Jak už je psáno výše, každá porodnice většinou má na svých stránkách doporučený seznam věcí, které si nastávající maminka má vzít s sebou 🙂 Já jsem nemusela brát věci na mimčo, protože ty už tady byly a nemusela jsem se starat o vyprání, prostě druhý den byla várka oblečení opět čistá 😀 Jinak já s sebou měla: 2x kojící noční košili, kartáček, sprcháč, kojící podprsenku, nějaké bavlněné kalhotky - sice jsem tam dostala takové síťované, ale pro jistotu jsem měla i svoje, balíček gynekologických vložek - bylo tam asi 1-2 balení a stejně jsem to svoje balení vypotřebovala. Ale já tam byla 12 dnů .-) pantofle, ponožky, knížku, mp3, nabíječku do telefonu, doklady o tobě a z matriky, gumičku na vlasy (tu jsem využila), pití, něco sladkého, jestli užíváš nějaké léky tak ty, kapesníky, pak jsem měla ještě vlhčený ubrousky a plínky pro dítě. sice tam dostaneš, ale je toho opravdu málo a jistota je jistoa. To je asi vše co mě te´dka v rychlosti napadlo .-D Možná jsem něco i zapombněla