Kolko cumlíkov kúpiť pre novorodeniatko?

marlen_ka87
5. led 2018

Ahojte,

kolko cumlíkov kupit pre novorodeniatko? budu na zaciatok stacit dva?

ďakujem
marlen

beruda
5. led 2018

Ahoj, kup jeden, ani nevíš, jestli ho budeš potřebovat a pokud chceš začít pořádně kojit, tak se ani nedoporučuje miminkům dudlíka dávat. Moje dcerka se bez něj obešla do konce šestinedělí, pak ho bohužel kvůli nemoci dostala. Za mně doporučuji Babylove z DM asi za 30 korun.

pandora197
5. led 2018

Taky bych to nepřeháněla,náš třeba dudlík nikdy ani nechtěl,takže by to byla jen zbytečná investice.

lucka662006
5. led 2018

Kojili jsme a u prvního dítěte dudlík nepoužili nikdy, u druhého dítěte jen kdyby mělo déle plakat, protože jsme měli děti 20 měs. od sebe a pozornost se musela dělit.

g_m
5. led 2018

On je problém v tom, že na trhu jich je hodně různých druhů a tvarů a naše malá si vzala jen jeden typ. Ostatní plivala, takže to chce zkusit. A nám teda dudlík zachránil spoustu řvaní a usínání...

vanea
5. led 2018

Já koupila 4 značky do začátku, 3 nechtěl vůbec a vzal na milost dudlík značky lovi, ty má doteď 🙂 za mně doporučuju koupit na zkoušku dva různých značek..(MAM, lovi,...takové ty kulaté) a zkusit poprvé dát, až se naučíte kojit a mimčo se naučí dobře sát, já mu dala koštnout poprvé po dvou týdnech a jen na usnutí🙂

chocolady
5. led 2018

My jsme meli 2 velikosti, ale ten mensi, jakoby rovny porad vypadaval z pusy. Lepe drzel ten 3m+ protoze byl tvarovany jakoby do ostrejsi kapky.. A stejne ho od 6.mesice, co mu narostly horni zuby nechce..radsi toho moc nekupuj, at to pak nemusis vyhazovat:D

mis_el
5. led 2018

Já jsem koupila v lékárně ten levný gumový plus jsem dostala jeden silikonový a ten nechtěla. Takže bych koupila jeden a pak uvidíš, jestli ho bude chtít až pak koupit třeba jiný...

horsiee
5. led 2018

Koupila sem 4 různé druhy. A pak je všechny zase prodala, protože nás malej dudla prostě nechtěl, používal maminku 😀

bekyc
5. led 2018

Já bych koupila dva a každý od jiné značky.. nám se na začátku hodně osvědčil MAM a hodně mých kamarádek mi potvrdilo, že jejich děti chtěli také jen ten. Pak vzal ještě na milost Avent, ale žádná sláva.

evee24
5. led 2018

Já mela hodně vzorků. Ale nakonec mala vzala nejlíp mam pro miminka. Dostala sem ho v porodnici jako dárek. Zkusila bych vzít různe tvary a bud si veme nebo nebude potřeba.

bobushka
7. led 2018

Já koupila 5 dudliků.Uz v porodnici malému dali jejich dudel a toho jsme i zůstali.Jiny nechtěl nebo nevyhovoval.

luci_ela
7. led 2018

My dostali v pirodnici Mam od 0+ a malá ho dostala až kolem druhého měsíce a většinou jen večer když usínala. Teď má druhý 3+ a vezmi si ho jen přes aby jí pomohl usnout. Večer usíná uż bez něj. Jsou jí 4 měsíce

luci_ela
7. led 2018

#přes den