Dělají se redukce taky na hranatou mísu WC?

berenika39
25. kvě 2009

ahoj, zkoušely jste to některá, bez nočníku rovnou na wc - redukce jsou dneska fakt vychytané, potřebovala bych, aby se malý dovedl vyčůrat a vykakat kdekoliv, nejen doma na nočníčku. Jsme cestovní rodina 😝 .
Ale nevím co s tím, když máme doma hranatou mísu - obdélník, jestli se vůbec redukce dělají na tyhle prkénka?
Poradíte?
Dík a hezký den.

roka96
25. kvě 2009

ahoj to som aj ja zvedavá... my sme tiež cestovná rodina a syn sa nevykaká do plienky ani na wc.. proste musí mat šerblík.. u rodičov má aj u jedných aj u druhých.. ale boli sme v Rakúsku a on proste čakal kým sme neprišli domov a sadol na šerblík a bolo,,, a ked si predstavím ako ho muselo boliet brušku.. ved nám to dal v aute aj pocítit...

vojtisek2007
25. kvě 2009

berenika - u prvního kloučka jsme rovnou z plen přešli na dětské prkýnko na záchod - na nočník jsme ho nedostali ani omylem...ale máme klasický záchod, tak nevím,jak s tím vaším hranatým, zkus se poptat...jinak od tý doby co chodí na nočník ten mladší, ho vozíme s sebou...ten zase nechce na záchod 😀

berenika39
autor
25. kvě 2009

vojtíšek2007 - nemáš to snadný 😀 😀 . Docela se mi líbí takový ty malý schudky s prkýnkem, ale to zas nejde moc brát s sebou.
Mě totiž včera tchýně včera nějak dodeptala, že prej jak to že ještě máme pleny 😀 😀 (v deseti měsících). Na just jsem jí řekla, že dneska se dávaj děti na nočník v 18 měsících, tak že to po vánocích zkusíme 😀 😀 . Ale upřímně - petr už stojí,chodí u zdi,, sedí pevně, přesně vím, kdy bude kakat, takže chci už začít - aby brzo pochopil, že existuje wc 😀 😀

vojtisek2007
25. kvě 2009

tak přesně tak jsme začali s Eli - teď má jedenáct měsíců a takový dva měsíce už chodí kakat na nočník - čurat ne, to spíš náhodně se vyčůrá, když jí při přebalování a před koupáním posadím na nočník - aby si zvykla - to kakání nám jde, ale stejně myslím, že je ještě brzy, že jí je šumák, jestli do pleny nebo do nočníku, chci jí naučit v létě, bude moct běhat nahatá na zahrádce...tak to snad půjde a pochopí to 😀

berenika39
autor
25. kvě 2009

😀 😀 tak si to v září povíme, kam jsme to dotáhly 😀 😀 . taky mám plány, jak to v létě půjde bez, ale hlavně aby si to myslel i petas 😀 😀

ladunka
25. kvě 2009

Pro dcerku jsem do necelého roku a půl používala čínský nočníček, je snadno přenosný a malý, a občas jsem ji i jako malou podržela nad záchodem. V tom roce a půl začala chodit rovnou na záchod, a navíc bez redukce - zpočátku jsme ji neměli doma a potom ji všude jinde odmítala, že jí to prý překáží v dělání bobku 🙂 Je to praktické v tom, že není třeba nic čistit a vylívat a nic nesmrdí v obýváku, zato človíček asi déle než v případě nočníku vyžaduje a potřebuje při vylučování asistenci dopělého.
S obdélníkovým prkénkem zkušenosti nemám 🙂

lienka79
26. kvě 2009

ja mysliim,ze dietatu je to jedno...nocnik nepozna a ked ho das na wc,bude to braty ako fakt..Napr.nas od mes do 15 v pohode serblik,potom nie a nie..tak siel na wc a tam posedel v pohode..
teraz sm sa opat vratili k serblu,takze uzivame aj,aj

evicka7
26. kvě 2009

Viktorku dáváme na nočník, ale táta mi vyprávěl, že jsme někam jeli, když jsem byla malá, a zapomněli plíny, tak jsem tam začala chodit na záchod a doma, když mi zakoupili nočník, že už jsem tam nechtěla být, takže myslím, že jak píše lienka79, prostě to bude brát jako normálku

krista
8. črc 2009

Ahojky,
taky se chystám koupit redukci, sice nočníkujeme od 10měs., ale neni to to nočníkování co bych si představovala, malá si neřekne a když si řekne tak nic neudělá, utíká, pak se snad jako na truc vyčůrá nebo vykaká do plenky, když ji na nočník vracím tak řve, už se jí povedlo párkrát mít suchou plenu, tak jsem byla nadšená a teď se za dva týdny sotva dvakrát vyčůrala a vykajdila do nočníku 😖 prostě totální bojkot. Jen doufám, že se trefíme a bude nám to sedět na mísu 😅

ina.b
8. črc 2009

Naší malou jsem taky nemohla dostat na nočník, tak jí dávám na WC s redukcí. Sice tam posedí, ale nic tam většinou neudělá. Hned jak seskočí dolu, vyčůrá se nebo vykadí jinam 😕 Na záchod chodí prostě jen posedět, tak to stále zkoušíme, snad se jednou zadaří.

lucinecka
8. črc 2009

My nočníkujeme asi od 9 měsíců kdy malej sedí. Daří se nám chytat všechny hovňousky, čurání je spíš náhoda. Ale on si prostě o nočník říká, začne tlačit aby nás upozornil že fakt musí a když valíme pro nočník tak skáče radostí že jsme to pochopili 😀 Hovínko v plíně je u nás fakt náhoda a spíš moje nepozornost že nezachytím signál. Teď jsme koupili i redukci na wc, chceme začít zkoušet i tohle, ale na cesty doporučuju již zmíněný čínský nočník, protože je super, malý a taháme ho všude s sebou 🙂

kalo
8. črc 2009

Co je čínský nočník???? Vůbec netuším, jak vypadá?? 😲

soanpe
8. črc 2009

holky, co šílíte?
ty děti si uvědomí potřebu kakání až tak kolem roku a půl- dvou let.

v okolí mám plno "akčních" maminek, co děti posazovaly na nočník už před rokem.chvíli to fungovalo totál bez plen, ale po nějaké době se jim děti začaly znovu pokakávat.
psychicky nejsou ještě dospělé na to.

kalo koukni na debatu o bezplenkové komunik. metodě 😉

stvura
9. črc 2009

soanpe...hovoris mi s duse. Uz sa medzi maminami citim ako outsider, lebo moj maly sedel na nocniku len v ramci hrania a to len u susedy /ja som kupila redukciu, nocnik nemam/. Kedze je to sinter, vobec si neuvedomuje co to je, len z toho uteka, pripadne si ho vyklada na hlavu...
Ohladom tej redukcie...ja by som tiez bola radsej keby som nemusela mat nocnik, lebo z nejakych nevysvetlitelnych pricin sa mi nocniky hnusia, no citala som v starej Mama a ja, ze nocnik je prechod medzi plienkou a zachodom a tak by ho dieta vraj malo mat...ale to je nieco ako je to s plazenim...

krista
9. črc 2009

Soanpe já malou do ničeho nenutím, ale chci aby byla s nočníkem, příp. redukcí seznámená (ostatně rok a půl má za pár). To by si taky mohla vědět z té bezplenkové komunikační metody (pokud jsi nezahlídla jen název), že to funguje dřív než v roce a půl příp. dvou letech 😉

berenika39
autor
9. črc 2009

jenže BKM by se musela zkoušet od mala. pokud na to někdo má trpělivot, čas a nervy , jen to obdivuju 😀 . ale pro mě starou konzervu to je nějaký nepřirozený. nedělat nic jiného než hlídat "signál", svlíkat, oblíkat, hldat, svlíkat, oblíkat, dát čůrat, dát kakat...
PROSÍM - nemám nic proti BKM 😀 😀 😀 😀 . Jen pro mě to není.
Mám v plánu prostě rovnou redukci. Ukazujeme mu wc (sám si tam leze a kouká do mísy 😀 😀 , hygienu dodržuju 😀 ), říkáme mu, když vidím že kaká, že dělá ee, říkáme mu, že my jdem dělat ee (no jak magoři), až to časem pochopí, kolem roku a půl doufám, začnu ho dávat na redukci.

soanpe
9. črc 2009

krista,
ano BKM se praktikuje od malého miminka, ale tam je to o tom, že to miminko si neuvědomuje potřebu a je to čistě jen na matce, aby vypozorovala, kdy je ta správná chvíle 😉

já bych do BKM nešla. nejsem na to stavěná 😅 .ač mi Sofi kadí ve stejnou dobu, máme podle toho denní program, tak jsem k BKM cestu nenašla
prostě, když se pokadí, tak je do 3-5 minut přebalená, umytá...

jinak já se vyjadřuju spíš k dětem pod 12 měs. protože do té kategorie spadám. u těch starších zatím nemám zkušenosti 😉

klaraemma
9. črc 2009

ahoj holky,
zrovna dneska jsem si řekla, že snad s nočníkem končím. malá mi na něm dělá takový pózy jak se snaží utéct, že má modřiny po zádech a dneska jsem navíc nevydržela a plácla jí 🙄 Stejně nic neudělá, z 10 posazení tak 2x) Snažím se jí dávat po spaní, před spaním a po jídle, na nočník nic a to jsem jí tam držela i hodinu a pak udělá 2 kroky a počůrá se. Docíla jsem akorát toho, že se jí posunula tím pádem doba spaní po obědě, pak spí déle odpoledne a večer samozřejmě nemohla usnout, tak já nevím, jestli se na to mám vykašlat a dávat jí rovnou na záchod. Mám spíš obavy jestli jsem malý nočník nezprotivila 😔 S nočník si spíš hraje, dává na něj panenky a říká čííííííííí, ale sama prostě nic. Vím, že si sama neřekne, takže to spíš hlídám já, přes den je bez pleny když jsme doma takže si jí vysazuju, ale fakt nic, sundám jí z nočníku a do minuty se počůrá, takže furt převlíkám a vytírám a jsem akorát naštvaná. Taky to tak máte???

janula2008
9. črc 2009

Klara- máme to úplně stejně a koukám, že holky jsou i tak stejně staré. No Simča je divoch,ani nevím, jak ji na nočníku udržet, nechce na něm sedět, zdrhá a řve,takže to mám v plánu nelámat přes koleno. Myslím,že už chápe moc dobře, co se po ní chce, ale stejně se po každé vyčurá někde jinde a má z toho pak srandu jak já si pro sebe nadávám,že máme očuraný byt 😅 Myslím,ale že do dvou let času dost, moc nechápu proč to tu někdo před prvním rokem hrotí,protože zastávám názory soanpe. 😉

klaraemma
9. črc 2009

janula - díky za odpověď, taky jsem se rozhodla, že to nebudu přehánět, prostě jí tam budu dávat dál, ale jen na chvíli, ne abych jí tam držela násilím jak píšeš času dost. Vysazovat jí budu spíš aby nevyšla ze zvyku, ať ví, že tam musí, ale nebudu to lámat přes koleno. Jinak malá je taky pěkný divoch, nevydrží v klidu ani když si hrajem natož, když musí být v klidu když se jí to ještě nelíbí...........

lienka79
10. črc 2009

My pouzivame aj to,aj to..
Zacal na nocniku, potom tam enchcel...tak chodil na WC,bez problemov a teraz amme aj to,aj to..
U starkych funguje na WC...aj bez nasadky a doma ma v detskej serblik,ked chce,ide tam,ked chce,na WC

mobina
10. črc 2009

Též se poohlížím po redukci a dokonce dělají i schůdky k záchodu pro děti, ale u nás spíš tak jen na zkoušku. Ještě vůbec nechápe, co po něm chci a běhat v počůraných slipech mu nevadí už vůbec 😅 Nočník fiasko. Dokonce jsem zakoupila na radu nočník-křesílko, že prý je pohodlnější. Ale jen dosedne, tak už vstává. Nějaké vyměšování absolutně nehrozí... 😝